Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Що се хабите. Видно е, че нещата са направени набързо до някакъв базов работещ вид и не са пипани от тогава...
    Именно..Дамм...Все повече никой не е оторизиран да вижда която и да е страница, и нещата се размазват все повече..Показно е и оттеглянето на ключови супермодератори и май остана само един , но и той е пред напущане..Жалко..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Показно е и оттеглянето на ключови супермодератори и май остана само един , но и той е пред напущане..Жалко..
      И какво може да ти помогне? Да почваме ли да залагаме кога ще осъмнем със старата версия Като ми направят да не целя бутонче 10 на 10 пиксела - дори ще спра да се обаждам у тая тема. Сега хващам тикове, понеже с дълъг кабел наглеждам форума отдалеч през телевизора, и целенето на малки обекти верно е предизвикателство.
      Уведомленията от пост 644 при мен работят. Феновете на тъмния скин се оплаквате от неща, които при останалите работят.
      Последно редактирано от ikirov; 16-11-19, 22:31.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        И какво може да ти помогне?
        Показателно за тенденцията, Киров...Знам кое може и кое не може !

        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

          Показателно за тенденцията, Киров...Знам кое може и кое не може !
          На мен пък не ми липсват.

          Коментар


          • Нещо не е наред с енкодинга при дублирането на личните съобщения в e-mail. Получават се като въпросителни:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:353
Размер:38.2 КБ
ID:6528445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02.jpg
Прегледи:337
Размер:37.8 КБ
ID:6528446
            Прикачени файлове
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • Ако има кой да си поиграе с черната тема да я направи с бели букви вместо с жълти ще е много по-четлива и приятна. Писах го преди няколко страници и дадох пример с друг форум.

              Коментар


              • Ъъ..да питам нещо . От време на време се споменава , че има отлив на потребители , модератори и т.н. .
                Това вярно ли е и как го разбирате , сериозно питам защото не съм много в час ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • Колеги, за съжаление с дизайна ще се почва след седмица, още време трябва за дооправяне на базата. За колегата, който дава пример как си инсталира форумни софтуери и колко е лесно, му отговарям, че и аз така... Няколко клика и какъвто си хареса форум пускам даже аз без да се имам за особен специалист... Когато обаче има база данни с няколко десетки милиона записи и при това с наследени във времето проблеми, не е точно с няколко клика... В момента всъщност по въпроса работи фирма, която е отделила доста ресурс... И колкото и да ми се ще, пък и да ги натискам постоянно си давам сметка за обема работа... А... и не може да се спре за няколко седмици форума докато оправят всичко... Това последното аз го твърдя...


                  Колкото до отлива на потребители, скоро ще има прилив... Но за това по-нататък... За всички писали по-горе с проблеми в дизайн и прочее, ги уверявам че ще се оправи всеки един проблем, по ред на номерата... Но ще отнеме време...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • gabocvet
                    gabocvet коментира
                    Редактиране на коментар
                    Венци няма ядове, ще се чака колкото трябва, вярвам, че накрая ще стане както трябва!

                • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Колеги, за съжаление с дизайна ще се почва след седмица, още време трябва за дооправяне на базата. За колегата, който дава пример как си инсталира форумни софтуери и колко е лесно, му отговарям, че и аз така... Няколко клика и какъвто си хареса форум пускам даже аз без да се имам за особен специалист... Когато обаче има база данни с няколко десетки милиона записи и при това с наследени във времето проблеми, не е точно с няколко клика... В момента всъщност по въпроса работи фирма, която е отделила доста ресурс... И колкото и да ми се ще, пък и да ги натискам постоянно си давам сметка за обема работа... А... и не може да се спре за няколко седмици форума докато оправят всичко... Това последното аз го твърдя...


                  Колкото до отлива на потребители, скоро ще има прилив... Но за това по-нататък... За всички писали по-горе с проблеми в дизайн и прочее, ги уверявам че ще се оправи всеки един проблем, по ред на номерата... Но ще отнеме време...
                  В тоя случай се наема нов хост и нов временен домейн и експериментите се правят на него. Когато се види, че всичко е наред и работи се пренасочва стария домейн към новото място.

                  Коментар


                  • Естествено и това е направено... Проблемът е, че експериментите и реалността леко се разминават... И допълнително усложняват когато в момента на миграция излезе спешен пач свързан с проблем в сигурността...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • Veselin Monkov
                      Veselin Monkov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Няма как да е "направено". Ако беше направено нямаше да има никаква "миграция". Пренасочваш домейна и това е. Ще се загубят няколко поста от момента на последното копиране на базата данни (което може и да е след завката за пренасочване на DNS-ите на домейна) до пренасочването. Колко Ви е голяма базата данни и кой я хоства?
                      Последно редактирано от Veselin Monkov; 18-11-19, 07:14.

                  • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Колеги, за съжаление с дизайна ще се почва след седмица, още време трябва за дооправяне на базата. За колегата, който дава пример как си инсталира форумни софтуери и колко е лесно, му отговарям, че и аз така... Няколко клика и какъвто си хареса форум пускам даже аз без да се имам за особен специалист... Когато обаче има база данни с няколко десетки милиона записи и при това с наследени във времето проблеми, не е точно с няколко клика... В момента всъщност по въпроса работи фирма, която е отделила доста ресурс... И колкото и да ми се ще, пък и да ги натискам постоянно си давам сметка за обема работа... А... и не може да се спре за няколко седмици форума докато оправят всичко... Това последното аз го твърдя...


                    Колкото до отлива на потребители, скоро ще има прилив... Но за това по-нататък... За всички писали по-горе с проблеми в дизайн и прочее, ги уверявам че ще се оправи всеки един проблем, по ред на номерата... Но ще отнеме време...
                    От няколко дни чаках някой от кухнята да каже става ли нещо или не. Мисля, че доста от участниците във форума, свикнали с него, в момента сме на stand by. Не се оплакваме и не плюваме, но чакаме. Лично мен, поста на Венци ме успокои, затова моля админите и въобще тези от кухнята, периодично да дават малко инфо как вървят нещата. Това за да няма отлив. Всички знаем, че неведението е най-лошото нещо
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • Като отворя страницата на форума през мобилния, излиза голямо празно бяло поле, трябва да скролна надолу докато се покажат форумите, това го има като цъкна и към под форумите ето снимка:

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20191118-103243_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:110.5 КБ ID:6528667

                      Коментар


                      • Венци- малкия
                        Венци- малкия коментира
                        Редактиране на коментар
                        Рекламата се е омазала. там има банер, ама нещо размерите са се ****. Като се зареди друга реклама ще се оправи, надявам се.

                    • С какъв браузър че на хром си е нормално.

                      Коментар


                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Samsung Internet

                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        при мен не го прави, нито на Samsung Internet , нито с Хром, Samsung S8

                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        С Note 8 съм, с хром го няма този проблем пробвах, но аз си ползвам Samsung internet.

                    • Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Колеги, за съжаление с дизайна ще се почва след седмица, още време трябва за дооправяне на базата. За колегата, който дава пример как си инсталира форумни софтуери и колко е лесно, му отговарям, че и аз така... Няколко клика и какъвто си хареса форум пускам даже аз без да се имам за особен специалист... Когато обаче има база данни с няколко десетки милиона записи и при това с наследени във времето проблеми, не е точно с няколко клика... В момента всъщност по въпроса работи фирма, която е отделила доста ресурс...
                      Радостно е че се работи по функционалността на форума. От друга страна, някои от споменатите в темата проблеми са въпрос на няколко клика или промяна на някой параметър в контролния панел на форума.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • Не е така. Да, мога да запиша отгоре нови правила, но предпочитам първо да оправят коректно всичко наследено, чак тогава аз ще променям. Иначе ще стане промяна, която после пак ще променят вече не е ясно към какво... И въобще не става бързо за съжаление, обичайни неща по базата, които човек е свикнал да се случват за части от секундата, при нас отнемат десетки часове... Каквото и да си говорим, като съдържание на базата сме един от най големите единични форуми в света... И не случайно много наши колеги все още не се решават на миграция... Всъщност форум с размер на нашият, който успешно да е мигриран от 4 на 5 още не ми е известен...
                        VPetrov.photography

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X