Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

    Ключовата дума във въпроса е "измама". Действие, което не трябва да се подминава и толерира с мълчание дори и тук.
    Георги отваря тежка тема с много трудни еднозначни отговори.

    Казус:
    Във фирмата ми работят 20-човека.
    От тези 20 човека само двама знаят, че съм участник в този форум и никой от 20-те не познава хора от форума.
    Идва колега съфорумец /докато съм някъде в царевичака/,
    някой от подопечните ми го отсвирва с "К'ъв форум, к'ви пет лева!?" и колегата си тръгва опечален.
    Вечерта след 50гр.дезинфекционен еликсир, пише тук че съм измамник с всички екстри.

    Докато вляза да прочета /понеже в царевичака може да няма нови технологии/ и тук съм осъден на смърт чрез преяждане с кисело зеле.

    Иначе е добре да има някакъв коректив за некоректни /Симеоне, изв.за тафт./ услуго и стокопродаватели.

    А ако се случи обратното.
    Някой да оплюе друг без основание? Тогава?

    Респект за Георги!
    Все с "най-лесното" се захваща.

    Коментар


    • #32
      До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

      Колеги, според мен темата е интересна, но би могло да има и други решения. Мисля, че СЪД другарски или друг, все още не е лъжица за нашата уста. Много ни е крехка организацията, доколкото я има, а съда и съденето е доста трудна задача. Освен това има и доста други неща свързани със съденето - примерно: свидетели и двете страни ли ще имат, ще има ли горна инстанция, която да коригира решението на първата, съдия - Администратор - освен всичко друго и това?, санкции за неправилно "дело", санкции за "осъден" - не можем да предложим нещо съществено, критерии за съдене - общо приети морални норми или други, видове "престъпления" и различни "присъди"....
      Сигурно има и много други неща и правистите във форума биха ги обяснили по-добре.
      В крайна сметка Отговорността при съденето е огромна, затова бих предложил да не се нагърбваме все още с нея.
      Вместо това да се информираме ( както знаете, който е предупреден е въоръжен) - къде какво се случва и да даваме оценката си - "доволен съм -препоръчвам" или обратното.Това струва ми се в някаква степен се случва и сега, просто трябва да го систематизираме.
      Поздрави
      Тодор Томов
      =============================
      Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
      Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

      Коментар


      • #33
        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

        Аз изразих мнение в другата тема - в резюме - съденето е огромна отговорност, с която предлагам, все още да не се нагърбваме.
        Поздрави
        Тодор Томов
        =============================
        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

        Коментар


        • #34
          До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Ако някога се почувствам измамен от някой съфорумник, изобщо няма да се поколебая да го споделя на всеуслушание, излагайки всички факти и обосновавайки се защо съм се почуствал измамен! Пък всички имат глави на раменете, нека сами си преценяват дали наистина съм бил измамен и дали да се доверяват за в бъдеще на мене или на този човек! Никога и пред никого не съм си мълчал и тепърва нямам намерение да се уча да си мълча, каквото и да ми струва това!
          Съжалявам уважаеми колега но и да се почувствате измамен няма да ви бъде дадена трибуна за тази цел тук. Както обясних подробно в другата тема понятието измама е нещо което подлежи на доказване... И това какво вие смятате и дали сте прав също... Тъй че ако тук няма "съд" то и никой никога няма да има право на трибуна за жалби от този род...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #35
            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

            Гласувах "не".

            Всеки който е влизал в съд знае, че там печели не правият, а този който има повече доводи и доказателства.

            Според мен, публикуването (идва от "даване публичност") на оплакване е достатъчно. Истината ще излезе в процеса на обсъждане.

            И всеки участник да си прави изводите сам и да съди за себе си.

            Мойте две стинки.

            Коментар


            • #36
              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

              Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
              Как е решен проблеми с нелоялните търговци в Е-Bay?
              Мисля е решен както в природата, никой не ги харесва, всячески отбягва колкото и привлекателни оферти дапускат, и само неблагоразумен би правил бизнес с тях...
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Ако някога се почувствам измамен от някой съфорумник, изобщо няма да се поколебая да го споделя на всеуслушание, излагайки всички факти и обосновавайки се защо съм се почуствал измамен! Пък всички имат глави на раменете, нека сами си преценяват дали наистина съм бил измамен и дали да се доверяват за в бъдеще на мене или на този човек! Никога и пред никого не съм си мълчал и тепърва нямам намерение да се уча да си мълча, каквото и да ми струва това!
                На 100% съм съгласен с колегата!

                Разбира се, че веднага трябва да се посочи измамника, няма смисъл да се чака да изгорят още хора, пък ако е клевета нека веднага клеветника бъде отстранен от форума! Какво има да се чака съд да отсъди по неясни критерии!

                А и до колкото разбирам става повече въпрос за чисти измами и подвеждания, а не за високи цени!

                Тук доста неща са анонимни и нека поне измамниците да се посочват с истинските им имена, а пък всеки да си носи отговорността ако лъже!
                Хората във форума не са толкоз прости, че да не разбират кое е манипулация и кое ИСТИНА!
                Последно редактирано от box1; 05-03-08, 19:53.
                Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                Коментар


                • #38
                  До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Мисля е решен както в природата, никой не ги харесва, всячески отбягва колкото и привлекателни оферти дапускат, и само неблагоразумен би правил бизнес с тях...
                  Как един простосмъртен като мен да разбере кои е лоялен и кои не?
                  MG RACING

                  Коментар


                  • #39
                    До: Трябва ли да бъде давана публичност на измами от страна на съфорумци???

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Съжалявам уважаеми колега но и да се почувствате измамен няма да ви бъде дадена трибуна за тази цел тук. Както обясних подробно в другата тема понятието измама е нещо което подлежи на доказване... И това какво вие смятате и дали сте прав също... Тъй че ако тук няма "съд" то и никой никога няма да има право на трибуна за жалби от този род...
                    ОК Венци но ако ти тук казваш, че ако няма съд няма да има и жалби за какво пусна анкетата, ако вече е решено, че всичко ще минава през "съда" за какво е другата тема???

                    Моля те поправи ме ако греша?

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                      Мисля че "СЪД" е малко прекалено.

                      Не е ли по-удачно да се прави отделен публичен рейтинг за колегите, продаващи/предлагащи стоки/услуги през форума, касаещ само тази им дейност. Като в e-bay. Там мисля че работи добре.

                      Колкото до маслото например - документа от сервиза за услугата, снимки на въпросната пробка, а при нужда анализ на маслото. Случая е повече от ясен, а който си е позволил това, си е направо наглец, и ни смята за пълни идиоти. И напълно си заслужава публичното охулване не само тук, а навсякъде.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                        Напротив нищо не е решено... Аз ясно обясних на всички че ще има обвинения само ако има ясна процедура... и предложиш всички да си кажат мнението гласувайки по-горе... Така както гледам "съд" няма да има което автоматично означава че тук няма да бъде давана трибуна за каквито и да са обвинения...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #42
                          До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                          Първоначално публикуван от Станислав_ Преглед на мнение
                          Как един простосмъртен като мен да разбере кои е лоялен и кои не?
                          Станиславе, гледа им се рейтинга, там наистина се гласува доверие на рейтинга, просто затова ИБЕЙ се знае и се ползва толкова много, името му тежи и е доказано надежно...

                          Има хора с много висок рейтинг и само положителни вотове има и хора с отрицателни, тези с отрицателните са като девствеността или го имаш или го нямаш, няма средно положение, но винаги има оптимисти, които пазаруват и търгуват с такива хорта, въпрос на избор...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Мисля че "СЪД" е малко прекалено.

                            Не е ли по-удачно да се прави отделен публичен рейтинг за колегите, продаващи/предлагащи стоки/услуги през форума, касаещ само тази им дейност. Като в e-bay. Там мисля че работи добре.

                            Колкото до маслото например - документа от сервиза за услугата, снимки на въпросната пробка, а при нужда анализ на маслото. Случая е повече от ясен, а който си е позволил това, си е направо наглец, и ни смята за пълни идиоти. И напълно си заслужава публичното охулване не само тук, а навсякъде.
                            Идеята за рейтинга на търговците е добра но е трудно приложима на практика защото как ще отсеем сред морето от гласували тези които реално са клиенти и останалите които просто са приятели на съответният човек, фирма...? В еbay това може и да стане но тук не виждам механизма... обещавам разбира се внимателно да обмислим всички аспекти... Просто ebay не е портал/форум а само място за търговия...

                            А колкото до втората част от вашата публикация съжалявам но нищо не е толкова ясно... докато не се докаже... а това връща дискусията отначало...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                              Щом ще има съд, пишете ме за вещо лице. Имам опит.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                                С други думи ако съм разбрал правилно Венци тук няма да има никакво право да се спомава за измами от колеги съфорумци...

                                Тоест измамниците тук могат да си вършат всичко безнаказано?

                                Пострадалите нямат никаква възможност за защита ???

                                Правилно ли разбирам?
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X