Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

    А, ... Там и "крадец" не винаги значи "човек, който гепи" ...)

    Коментар


    • #62
      До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Съжалявам уважаеми колега но и да се почувствате измамен няма да ви бъде дадена трибуна за тази цел тук. Както обясних подробно в другата тема понятието измама е нещо което подлежи на доказване... И това какво вие смятате и дали сте прав също... Тъй че ако тук няма "съд" то и никой никога няма да има право на трибуна за жалби от този род...
      От това че няма да ми бъде дадена трибуна, да споделя впечатленията си за даден човек, фирма или продукт или пък стока, с която търгува фирмата, тогава когато съм се почуствал измамен, аз в крайна сметка нито ще загубя нито ще спечеля! Губят тези, които евентуално ще бъдат измамени за в бъдеще, а печели единствено и само измамника!

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Напротив нищо не е решено... Аз ясно обясних на всички че ще има обвинения само ако има ясна процедура... и предложиш всички да си кажат мнението гласувайки по-горе... Така както гледам "съд" няма да има което автоматично означава че тук няма да бъде давана трибуна за каквито и да са обвинения...
      Аз лично намирам известна разлика между това, да отправя обвинения срещу някого пред някакъв съд, и това да споделя личните си впечатления за някого (или нещо) пред някаква аудитория.
      Бих отправил обвинения, пред някакъв съд, подкрепени с доказателства естествено, само ако имам желанието и очакването да бъда обезщетен по някакъв начин, т.е. ако очаквам някаква изгода от действията си! Обаче от досегашния си опит съм се убедил че няма необорими доказателства (поне в България) а има некадърни (или не добре платени) адвокати! Та затова много със съдилища не ми се занимава!
      Бих споделил негативни впечатления от някого или нещо, без да очаквам изгода или възмездие, единствено и само за да предпазя други хора да не ги сполети моята участ! Мисля че всеки здравомислещ човек, след като се запознае с моето становище и със становището на опонента ми, по даден въпрос, ще може да отсъди за себе си и да реши кой е крив и кой е прав и съответно да прецени кому да се довери! Абсолютно същото ще се случи и ако съд отсъжда, защото в крайна сметка, независимо от крайното становище на съда, всеки читател на форума сам за себе си ще вземе решение кой е крив и кой е прав! Само дето едни накрая ще останат разочаровани от решението на съда, а пък други ще останат очаровани!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #63
        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Нещо двете крайности ми се виждат малко раздалечени.

        Другарският съд не ми вдъхва много доверие. Това е все пак едно доста малко общество и възможноста да се намерят безпристрастни съдебни заседатели е нищожна. Първо единствено много активните участници биха понесли някаква реална вреда от една такава "присъда". Второ точно за тях е абсолютно невъзможно да бъдат намерени няколко човека, които или не са им приятели или нямат нетърпимост към мненията им. Нека помислим макар и строго хипотетично, ако има обвинение например към Влади333, Голди, Явор-Вромос, Събин, Дисем или дори да не е редовен търговец - например Кинекс, Стефан, Коко11, Жоро Хаджиев или друг с подобна популяност(и в двете посоки), то кой от форума, самият той отдавна тук и с уважавано мнение, ще бъде безпристрастен съдебен заседател? Човек, който хем не им е приятел, хем не са кара с тях по темите. Ако не може да се отговори на този въпрос, дори само за едно име, мисля че и отговора на анкетата(в която не съм гласувал още, не съм си изяснил до край въпроса) е ясен.

        Дълги теми с оплаквания няма да са особено приятни. Функционалноста на ebay във форум не може да бъде вкарана. Може обаче да се опитаме да направим нещо максимално близко в раздел Купувам-Продавам. В момента темите се заключват след продажба, а в ebay търга се обявава за приключил. Единствената разлика е, че там купувача, след като е получил стоката, може да гласува рейтинг за продавача, който пък няма как да се защити. Идеята ми е и тук да се разрешава едно единствено мнения на купувача, с много кратък коментар дали е доволен или не. Всеки ще може да намери лесто с търсачката, колко обяви има даден продавач и в колко от тях има оплаквания. Тромаво е, но за друго не се сещам. Едно оплакване на десет продажби не значи много, при три вече всеки сам си прави сметката, а 8 от 10 си е... Така дори ще избегнем крайното заклеймяване като изманик, на някой направил една издънка, която може и да не е по негова вина. Например на всеки му се е случвало да си мисли, че колата му е в перфектно състояние... и в този момент да се счупи нещо по нея...
        Това с мненията и търсенето си е направо нереалистично... най-малкото защото ако някой наистина иска по този начин да си "натрупа" авторитет е достатъчно да "продаде" на всичките си приятели по един пирон и те да напишат че са много доволни... а и да не им продаде всъщност как точно да разберем... И ако сега някой седне да ми обяснява че няма как да се получат такива групички и организацийки тук ще му кажа че явно е отскоро...

        А и един "СЪД" не непременно трябва да постановява наличието на измама и задължително да определя едната страна като неизправна... Напълно е възможна и според мен ще бъде най-често срещана ситуацията при която "съдът" ще предлага решение което да премахва проблемът... установяването на тотална измама едва ли ще е често явление... Колкото до хора като Жоро Хаджиев, Събин и прочие... то бъдете спокойни... те големите хора ако и като бъркат си признават... и поправят грешките си... те затова са и големи хора а не малки човечета...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          От това че няма да ми бъде дадена трибуна, да споделя впечатленията си за даден човек, фирма или продукт или пък стока, с която търгува фирмата, тогава когато съм се почуствал измамен, аз в крайна сметка нито ще загубя нито ще спечеля! Губят тези, които евентуално ще бъдат измамени за в бъдеще, а печели единствено и само измамника!



          Аз лично намирам известна разлика между това, да отправя обвинения срещу някого пред някакъв съд, и това да споделя личните си впечатления за някого (или нещо) пред някаква аудитория.
          Бих отправил обвинения, пред някакъв съд, подкрепени с доказателства естествено, само ако имам желанието и очакването да бъда обезщетен по някакъв начин, т.е. ако очаквам някаква изгода от действията си! Обаче от досегашния си опит съм се убедил че няма необорими доказателства (поне в България) а има некадърни (или не добре платени) адвокати! Та затова много със съдилища не ми се занимава!
          Бих споделил негативни впечатления от някого или нещо, без да очаквам изгода или възмездие, единствено и само за да предпазя други хора да не ги сполети моята участ! Мисля че всеки здравомислещ човек, след като се запознае с моето становище и със становището на опонента ми, по даден въпрос, ще може да отсъди за себе си и да реши кой е крив и кой е прав и съответно да прецени кому да се довери! Абсолютно същото ще се случи и ако съд отсъжда, защото в крайна сметка, независимо от крайното становище на съда, всеки читател на форума сам за себе си ще вземе решение кой е крив и кой е прав! Само дето едни накрая ще останат разочаровани от решението на съда, а пък други ще останат очаровани!
          Аз и по-горе съм написал уважаеми колега, че подобни ваши действия биха били силно некоректни... Какво значи да предпазите някой от нещо... това че вие смятате че сте измамен, значи ли че това е вярно? Смятате ли че винаги и във всичко сте прав? Сигурно не... В такъв случай, това че сте написали за някой че е мошеник. но да кажем този човек има сериозен и голям бизнес, добре представен тук? Това веднага би му донесло сериозни загуби... без значение дали и с какво ще се оправдава той после... да не говорим че ако се поеме една целенасочена кампания срещу определена фирма тук... и се изредят много хора да обясняват разпалено колко е лоша какво...? Управителят на фирмата ще прекара остатъка от живота си в писане на опровержения тук така ли?

          Ако пък смятате че тук няма такива които са готови да очернят несправедливо някой, то аз ви уверявам че за съжаление не сте прав...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #65
            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Колкото до хора като Жоро Хаджиев, Събин и прочие... то бъдете спокойни... те големите хора ако и като бъркат си признават... и поправят грешките си... те затова са и големи хора а не малки човечета...
            Сигурен съм, че е така. Но от гледна точка на сформирането на такава институция този факт няма никакво значение. Дори напротив, той е огромен проблем. Недоволни хора винаги могат да се намерят, дори и спрямо най-честния, сговорчив и благоразумен човек. След което въпросният съд се превръща във фарс, именно поради факта, че не можем да съберем и 5 човека, които не са убедени в тяхната невинност от самото начало, дори и тези дето не ги харесват по принцип... И дори да са прави, то това си е чисто компроментиране на институцията като цяло и от там остро съмнение в цялата й дейност...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #66
              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

              Аз имам друга идея...

              Тодор е прав за съда, тук всички или поне повечето са свързани обвързани и т.н. никога няма да е обективно и безпристрастни при цялот ми уважение към всички, реални хора сме все пак.

              Давам пример, измислен сюжет:

              Аз отивам в сервиз Х за смяна на всички масла филтри, ремъци, ролка на джипа, след 2 дни си го вземам, с фактура за ХХХ лева, дават ми празните шишета масло, дават ми стария мой ремък, дават ми ролката и т.н.
              Навеждам се аз обаче и какво да гледам заден диф неотварян, следователно маслото не е сменено.
              Гледам във фактурата пише смяна на масло заден мост, гледам 2 кила масло изразходвани, имам празните бутилки.

              Проверка отивам при сервиз У, те ми отварят дифа, точат маслото и тестват и ми казват становище.
              Сменихме масло 2 кила, ето ти пшразни бутилки, ето ти фактура, ето ти старото масло, тествахме го и няма шанс да е било сменяно примерно тази седмица, ниа констатирахме, че е черно има стружки, пробката на дифа не бе отваряна последните няколко години и т.н.

              АКо се търси и 3та страна се носи масло на 3ти сервиз за становище, и ако и 2та сервиза потвърдят, че са ми взели пари за масло и за услуга която не е извършена => сервиза Х са мошенници и трябва да бъдат огласени като такива!

              Ситуация 2ра, пускам обява за продажба на лебедка, казвам на под 1 година , доста ползвана обаче е наред...
              Само пропускам да отбележа, че е разглобявана много пъти и е горяла поне 2 пъти, това след пристигането на лебедката купувача вижда, че гаранцията е ползвана 2 пъти, вижда как самата лебедка е разглобявана няколко пъти, личи си загладените винтове и т.н.
              Виновен ли е купувача, че не е питал или не е искал сканирана документацията на лебедката или е виновен продавача, че умишлено скрива дефекти и премълчава факти които иначе споменати биха провалили сделката?

              За какво е съд, ако има ясни неоспорими обективни реални факти, дори една публикация в един пост е достатъчен да покаже сканирани фактури, протоколи и документи и няма нужда от възмездие, загубата си е загуба но този търговец никога после няма да може да продаде каквото и да било, това е цената в гражданското общество според мен, аз бих я платил и ще я платя ако ми се даде шанс!

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #67
                До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Сигурен съм, че е така. Но от гледна точка на сформирането на такава институция този факт няма никакво значение. Дори напротив, той е огромен проблем. Недоволни хора винаги могат да се намерят, дори и спрямо най-честния, сговорчив и благоразумен човек. След което въпросният съд се превръща във фарс, именно поради факта, че не можем да съберем и 5 човека, които не са убедени в тяхната невинност от самото начало, дори и тези дето не ги харесват по принцип... И дори да са прави, то това си е чисто компроментиране на институцията като цяло и от там остро съмнение в цялата й дейност...

                Всеки съд навсякъде и без изключение може да бъде обвинен в пристрастност към нещо... Тук ние и не твърдим че сме в състояние да създадем абсолютният и съвършен съд... Ако не могат да се намерят и пет човека тук които да могат да вземат правилно и решение то ищеца е сбъркал мястото и то не е тук... какъв е проблемът? В края на краищата един такъв "съд" би пазил форумът и интересите на голямата част от хората тук... а и ние доживотен затвор и разстрел няма да можем да постановяваме нали? И ако някой е толкова недобре приет тук и не може да бъде намерен човек който да му отстоява интересите... еми този човек какво въобще прави тук...?
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #68
                  До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Аз имам друга идея...

                  Тодор е прав за съда, тук всички или поне повечето са свързани обвързани и т.н. никога няма да е обективно и безпристрастни при цялот ми уважение към всички, реални хора сме все пак.

                  Давам пример, измислен сюжет:

                  Аз отивам в сервиз Х за смяна на всички масла филтри, ремъци, ролка на джипа, след 2 дни си го вземам, с фактура за ХХХ лева, дават ми празните шишета масло, дават ми стария мой ремък, дават ми ролката и т.н.
                  Навеждам се аз обаче и какво да гледам заден диф неотварян, следователно маслото не е сменено.
                  Гледам във фактурата пише смяна на масло заден мост, гледам 2 кила масло изразходвани, имам празните бутилки.

                  Проверка отивам при сервиз У, те ми отварят дифа, точат маслото и тестват и ми казват становище.
                  Сменихме масло 2 кила, ето ти пшразни бутилки, ето ти фактура, ето ти старото масло, тествахме го и няма шанс да е било сменяно примерно тази седмица, ниа констатирахме, че е черно има стружки, пробката на дифа не бе отваряна последните няколко години и т.н.

                  АКо се търси и 3та страна се носи масло на 3ти сервиз за становище, и ако и 2та сервиза потвърдят, че са ми взели пари за масло и за услуга която не е извършена => сервиза Х са мошенници и трябва да бъдат огласени като такива!

                  Ситуация 2ра, пускам обява за продажба на лебедка, казвам на под 1 година , доста ползвана обаче е наред...
                  Само пропускам да отбележа, че е разглобявана много пъти и е горяла поне 2 пъти, това след пристигането на лебедката купувача вижда, че гаранцията е ползвана 2 пъти, вижда как самата лебедка е разглобявана няколко пъти, личи си загладените винтове и т.н.
                  Виновен ли е купувача, че не е питал или не е искал сканирана документацията на лебедката или е виновен продавача, че умишлено скрива дефекти и премълчава факти които иначе споменати биха провалили сделката?

                  За какво е съд, ако има ясни неоспорими обективни реални факти, дори една публикация в един пост е достатъчен да покаже сканирани фактури, протоколи и документи и няма нужда от възмездие, загубата си е загуба но този търговец никога после няма да може да продаде каквото и да било, това е цената в гражданското общество според мен, аз бих я платил и ще я платя ако ми се даде шанс!

                  Поздрави,
                  Не съм съгласен! Ако документите са достатъчно ясни и категорични то не виждам причина да не заведеш гражданско дело срещу съответния сервиз и като го спечелиш ще имаш неотменимото право да публикуваш тук решението... С което постигаш и една цел в повече а именно получаването на обезщетение...

                  Но ако ще трябва да взема отношение аз лично по такъв случай и той касае хора от форумът бих бил особено внимателен и бих проверил всичко. Защото аз мога веднага да осигуря официални становища от поне два сериозни и големи сервизи на каквато тема пожелаеш и за каквато кола кажеш...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #69
                    До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                    има ли некоректни хора трябва да излизат наяве,затова съм ЗА

                    Коментар


                    • #70
                      До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      За какво е съд, ако има ясни неоспорими обективни реални факти, дори една публикация в един пост е достатъчен да покаже сканирани фактури, протоколи и документи и няма нужда от възмездие, загубата си е загуба но този търговец никога после няма да може да продаде каквото и да било, това е цената в гражданското общество според мен, аз бих я платил и ще я платя ако ми се даде шанс!
                      Дай си името на фирмата, избери си за какво да бъдеш очернен и след час ти пускам един пост подкрепен с всякакви "сканирани" фактури, че си по-лош и от дявола... Пък аз даже нямам Фотошоп, а само някакъв смотан Гимп, с който дори не си служа особено добре . За съжаление прикачените картинки във форума не са никакво доказателство...
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                        И пак се връщаме на изходна позиция кое е първото кокошката или яйцето ))

                        Ако не може да има надежни доказателства, възоснова на какво предлагания като решение на проблема съд ще постанови, на какво ще се позове - на собствен опит, на стара слава, на спомени кой на кого е направил услуга, кой на кого е приятел и роднина, кой с кого е в групичка???

                        Аз съм убеден в ползата на съда, не ме разбирайте погрешно, някой спомена за подценяване на интелигентността на хората, всеки ще си направи изводите и за процеса, и за съдиите, и за ищеца, и за обвиняемия, така или иначе целта би била постигната, особено в дългосрочен план...

                        Сега обаче е тежкия въпрос кой би се наел да съди, кой да избира съдии, аз както бях казал съм готов за "дело" но тукашно не в СГС, там пък съвсем не им дреме за електронни обещание и доказателства...???

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #72
                          До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                          Аз ясно написах в моето предложение. Евентуалните хора които биха се явявали като съдебни заседатели се избират и няма да могат да се отказват т.е. ще бъде ясно че трябва да кажат да или не... Това е... А ако някой не приема компетенциите на този съд просто няма да търси услугите му...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #73
                            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Не съм съгласен! Ако документите са достатъчно ясни и категорични то не виждам причина да не заведеш гражданско дело срещу съответния сервиз и като го спечелиш ще имаш неотменимото право да публикуваш тук решението... С което постигаш и една цел в повече а именно получаването на обезщетение...

                            Но ако ще трябва да взема отношение аз лично по такъв случай и той касае хора от форумът бих бил особено внимателен и бих проверил всичко. Защото аз мога веднага да осигуря официални становища от поне два сериозни и големи сервизи на каквато тема пожелаеш и за каквато кола кажеш...
                            Ако всяко заведено с ясни доказателства гражданско дело в България завършваше по нормален начин, сега съвсем нямаше да водим този разговор. Просто нямаше да има смисъл. Аз досега да съм потънал в заведени дела към кой ли не. И вероятно тотално фалирал.

                            За съжаление.

                            Че трябва да се подхожда много внимателно е напълно ясно.

                            Идеята беше да измислим нещо за форума. Тук има правила и контрол за спазването им. Навън всички знаем какво е. Вече не сме само форум за off-road. Вече сме общество. Може би в зародиш, но все пак общество. И такива механизми би трябвало да съществуват под някаква форма. Въпроса е да я намерим. А към момента, май не можем, или поне аз, следейки темата, не се сещам за решение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Аз ясно написах в моето предложение. Евентуалните хора които биха се явявали като съдебни заседатели се избират и няма да могат да се отказват т.е. ще бъде ясно че трябва да кажат да или не... Това е... А ако някой не приема компетенциите на този съд просто няма да търси услугите му...
                              Добре де Венци все едно дама да ми предложи брак ама в Чата без да сме се виждали , нека се знае кой ще е , ако искам да се оплача от примерно Пламен Кинекса и сложиш за съдия ХАКИ и Севдо, сам разбираш, че така не става, или ако се жалвам от Модератор примерно Коко11 и избереш 4 модератора(Золтан, Йори примерно) за съдии )) отново е същата ситуация...аз не оспорвам съда но все пак трябва да има малко от малко реална представа кой как ще съди?

                              Аз заявам, ето готов съм да представя моето становище, обвинение и доказателства, спомена и за 100тина лева такса, ОК, готов съм само кажи хората и да почваме?

                              Само ще държа всичко да е прозрачно всички да виждат всичко за да е ефективен процеса.

                              Защото аз пуснах анкетата което целеше да създаде процес, инициирах дискусия защото както споменах сме сложен организъм или общество и като такова се нуждаем от защита, способност да реагираме и да се пазим от опасности...

                              Поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #75
                                До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                                Единствената гаранция за честност и прозрачност която мога да осигуря е моята дума! Нищо повече! Тя колко тежи всеки сам да си мери...

                                Но "съд" ще има само ако повечето тук го пожелаят и сметнат за необходим. Т.е. това може да стане само ако анкетата по-горе ясно покаже превес на хората искащи този механизъм тук!
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X