Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

    Според мен е правилно да се пуска тема при положение, че не са успели да се разберат двамата в сделката, но чак да организираме съд е малко крайно. Подобна система работи в някой форуми и то доста успешно. Вярно, че по някои сделки се разразяват бурни спорове, но има и неочаквани обрати. Почти като в сапунен сериал.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #47
      До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

      Аз не искам спор и съдилища, поех инициативата да бъде спряна измамата и всички некоректни търговци да бъдат огласени и да се предпазят други потенциални "жертви"...

      Аз вече съм глътнал вода и няма връщане назад, но за другите, за бъдещето...

      Темата се насочи в друга посока, извода е ясен - ДА хората искат публично да се огласят некоректните, и ДА това е трудно осъществимо, разбирам съображенията на Венци, той като арбитър и собственик и в 2та варианта ще бъде "все крив" за една от страните...

      Сложно е, нека проявим разбиране и да се опитаме да измислим друг по-съвършен вариант за контролиране на пазара?

      Не мисля Венци ще остави така нещата, трябва да се помисли за някакво решение, това не е прецедент, все пак 100% единодушно 49 човека искат публично огласяване на измамниците...трябва да се намери компромис...

      Много поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

        Винаги съм работил и в сверата на услугите и търговията и съм мечтал браншово да направим база данни за некоректни служители и некоректни бизнес партньори.Трудно и почти невъзможно.

        Да се пускат теми от член на форума за некоректно отношение на друг колега е нередно.Ще има и злоупотреби.

        Но ако модераторите проверят случая и докажат ,че колегата е бил некоректен ,съм съгласен да оповестят случая,за да мога да се предпазя.Имиджово е и за форума,предпазва членовете си...

        На последно място съм съгласен че собственика на форума винаги ще бъде крив за една от страните,но обикновенно едната страна е един измамник,а другата сме няколко хиляди потенциялни "жертви" на измама.В тази връзка от Венци зависи,как желае да продължи развитието на медията.Едно е сигурно ,на САМОРАЗВИТИЕ не може да се разчита.
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #49
          До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

          Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
          Винаги съм работил и в сверата на услугите и търговията и съм мечтал браншово да направим база данни за некоректни служители и некоректни бизнес партньори.Трудно и почти невъзможно.
          Невъзможно не е. И до колкото знам е направено отдавна. Например за некоректни наемодатели и некоректни наематели. Аке се о....ш после си намираш жилище под наем с триста зора, и с голяма предварителна гаранция.

          Как ще се докаже че някой наистина е ползвал услугите на някой предлагащ такива? Много просто. С документ. Касова бележка/фактура/протокол за извършен ремонт/гаранционна карта. Крайно време е да се разбере че минаването тънко и криенето на доходи/данъци и всякакви такива в крайна сметка е в наша вреда.

          Пък ако толкова имаш доверие на някой, че да не искаш документ, сам си носи последствията.

          Аз си плащам всичко като поп. Ако всички го правеха, дереджето щеше да е друго.

          А който желае да предлага нещо през сайта, трябва да е наясно че не може да си позволява некоректно поведение, и съответно да си понася последствията ако постъпи така.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Невъзможно не е. И до колкото знам е направено отдавна. Например за некоректни наемодатели и некоректни наематели. Аке се о....ш после си намираш жилище под наем с триста зора, и с голяма предварителна гаранция.

            .
            Колега ,къде е тази информация при нови хора- 50 000 годишно в София.(официална статистика на СДВР).Ако някой има такова инфо да е милионер до сега.Аз лично като адвокат проявявам интерес да ползвам такава информация и то с платен достъп до нея.

            За останалата част от изказването ти съм съгласен.
            Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
            NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

            Коментар


            • #51
              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

              Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
              Колега ,къде е тази информация при нови хора- 50 000 годишно в София.(официална статистика на СДВР).Ако някой има такова инфо да е милионер до сега.Аз лично като адвокат проявявам интерес да ползвам такава информация и то с платен достъп до нея.

              За останалата част от изказването ти съм съгласен.
              Не тук за съжаление. В по-бели държави. Където ако например не ти хареса стока, или се чувстваш излъган, връщаш стоката, без да могат насреща да ти кажат нищо.

              Може всичко друго да не им е правилно, обаче това е не 100, а 1000% правилно.

              Бройката нови хора няма значение. Въпроса е че ако само веднъж се осе..ш, после дълго време си носиш последствията. А и цяла България сме шепа хора. Тая база данни и в един средно мощен домашен компютър може да се обработва, но това е само технически въпрос. Нужно е желание. Всичко друго е подробност.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                Добре де, взе да ми писва вече от подмазваници и опити за трупане на репутация!!! Може ли един от най-некоретните хора във форума да пуска такива теми??? Айде правете го супер модератор или каквото там иска и да приключваме с тази одисея. Искам да отбележа че НЕ говоря наизуст. Освен лично към мен този човек е бил некоректен и с мой приятели. Досега си траех, ама такава наглост просто НЯМА! Само си пиля нервите.........

                Коментар


                • #53
                  До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                  Гласувах против. Това със съда ми се струва неефективно, тромаво и непрактично. Не стига че днес някой ще ме извози с криви гуми да речем или калпаво газово, ами после аз трябва да губя нерви и време да доказвам че е мошеник. Т.е. втори път да губя време с него. Един подфорум с оплаквания от некоректни търговци и възможност посочените да се защитят.... Пък всички четящи да са си съдебни заседатели и да преценяват чии аргументи тежат. Доста подценявате интелигентността на хората ми се струва.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                    OK, и Спарки и Адвокат са прави, но тук нито сме в бяла държава нито има демокрация, аз затова и пуснах анкета, като си помислих, че мнозинството на гласове би било съвпадение с моето мнение, което би следвало да е логично и разумно и следователно очаквах и подкрепа от страна на управлението на форума, всичко е ОК, аз осъзнавам реалността, затова и казах в анкетата си, че или правим нещо или само си говорим приказки, неприятното е обаче, че приказките на едни ни костват много реални финикийски знаци, затова и подех всичко...

                    Не бих желкал обаче да си примиря с липсата на алтернатива, искам да съм убеден, че няма вариант да се предпазим от измамници, при условие, че може да се докаже на 100% измамата им и с документи и със свидетели...

                    Нека търсим решения...
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                      Уф , взе да ми писва вече! На вас не ви ли писна да се занимавате с глупости? Форума си вървеше и ще си върви и без някакви съдилища и съдебни експерти , адвокати и прокурори... Пропилях /а и не само аз навярно/ цяла вечер да следя тия двете теми и не виждам за какво се изписа толкова нещо. Ама пък и кой съм аз , че да давам акъл?
                      Айде лека вечер!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                        Мале! ...

                        Руските бандити имат института "Третейски съдия". Не знам превод, другаде няма такова понятие.
                        Значи, като възникне спор, двете страни избират трети, уважаван в средите човек, на който заявяват пълно доверие. Той ги изслушва, и решава по справедливост. Обжалване няма. Няма светски и държавни закони, няма аналогии, няма нищо, освен понятията за човешка справедливост. Гаранцията че нея пък ще я има, е цялата биография на въпросния уважаван честен крадец.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                          Дотук стана ясно че всички искат да могат да се оплакват от една страна а от друга повечето не са готови да приемат "юрисдикцията" и решенията на един "съд" който да определя независимо кой крив и кой прав. Еми съжалявам но средно положение няма... Така че към момента мнозинството няма причина да се оплаква...

                          Специално предупреждение към disem! Никой включително и disem няма право да се оплаква от действията на друг участник в този форум докато и ако бъде създадена институция която да може обективно да прецени кой крив и кой прав. Дотогава всички подобни оплаквания ще санкционирам лично!
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #58
                            До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Мале! ...

                            Руските бандити имат института "Третейски съдия". Не знам превод, другаде няма такова понятие.
                            Значи, като възникне спор, двете страни избират трети, уважаван в средите човек, на който заявяват пълно доверие. Той ги изслушва, и решава по справедливост. Обжалване няма. Няма светски и държавни закони, няма аналогии, няма нищо, освен понятията за човешка справедливост. Гаранцията че нея пък ще я има, е цялата биография на въпросния уважаван честен крадец.
                            Всъщност Стефане точно това е и моето предложение само че ти го разказа в друга окраска... И разбира се в моето предложение нямаше изискване съдиите да са крадци...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #59
                              До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                              Нещо двете крайности ми се виждат малко раздалечени.

                              Другарският съд не ми вдъхва много доверие. Това е все пак едно доста малко общество и възможноста да се намерят безпристрастни съдебни заседатели е нищожна. Първо единствено много активните участници биха понесли някаква реална вреда от една такава "присъда". Второ точно за тях е абсолютно невъзможно да бъдат намерени няколко човека, които или не са им приятели или нямат нетърпимост към мненията им. Нека помислим макар и строго хипотетично, ако има обвинение например към Влади333, Голди, Явор-Вромос, Събин, Дисем или дори да не е редовен търговец - например Кинекс, Стефан, Коко11, Жоро Хаджиев или друг с подобна популяност(и в двете посоки), то кой от форума, самият той отдавна тук и с уважавано мнение, ще бъде безпристрастен съдебен заседател? Човек, който хем не им е приятел, хем не са кара с тях по темите. Ако не може да се отговори на този въпрос, дори само за едно име, мисля че и отговора на анкетата(в която не съм гласувал още, не съм си изяснил до край въпроса) е ясен.

                              Дълги теми с оплаквания няма да са особено приятни. Функционалноста на ebay във форум не може да бъде вкарана. Може обаче да се опитаме да направим нещо максимално близко в раздел Купувам-Продавам. В момента темите се заключват след продажба, а в ebay търга се обявава за приключил. Единствената разлика е, че там купувача, след като е получил стоката, може да гласува рейтинг за продавача, който пък няма как да се защити. Идеята ми е и тук да се разрешава едно единствено мнения на купувача, с много кратък коментар дали е доволен или не. Всеки ще може да намери лесто с търсачката, колко обяви има даден продавач и в колко от тях има оплаквания. Тромаво е, но за друго не се сещам. Едно оплакване на десет продажби не значи много, при три вече всеки сам си прави сметката, а 8 от 10 си е... Така дори ще избегнем крайното заклеймяване като изманик, на някой направил една издънка, която може и да не е по негова вина. Например на всеки му се е случвало да си мисли, че колата му е в перфектно състояние... и в този момент да се счупи нещо по нея...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Да бъде ли създаден специален "СЪД" към OFFRoad-Bulgaria.com?

                                Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
                                Гласувах против. Това със съда ми се струва неефективно, тромаво и непрактично. Не стига че днес някой ще ме извози с криви гуми да речем или калпаво газово, ами после аз трябва да губя нерви и време да доказвам че е мошеник. Т.е. втори път да губя време с него. Един подфорум с оплаквания от некоректни търговци и възможност посочените да се защитят.... Пък всички четящи да са си съдебни заседатели и да преценяват чии аргументи тежат. Доста подценявате интелигентността на хората ми се струва.
                                Въобще нищо не подценявам уважаеми колега... даже често надценявам както се забелязва... Няма никакъв шанс един такъв подфорум какъвто предлагате да работи повярвайте ми...

                                А колкото до факта че веднъж някой ви е загубил времето и парите и не бихте желали отново да си губите времето с него - да разбира се че е така... Но по тази логика всички трябва да сме примирени с нещата такива каквито са... А не мислите ли че една нова "загуба" от ваша страна ще доведе до много "печалби" за други които пък няма да се "опарят"... и че това ще доведе до съответното изхвърляне на този човек от нашата общност което пък може да се каже че ще е доста сериозен принос към нея...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X