Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб на чревоугодниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Клуб на чревоугодниците

    Ако искате да ме видете на следващата сбирка, веднага трий те трета снимка, че такова... монтафонката не спи!

    Коментар


    • От: Клуб на чревоугодниците

      И сега по по-неприятни въпроси.

      Колеги, на финала по стар обичай поискахме сметката.
      До този момент събрани бяха 230лв.

      След като събрахме приетата коректна сума от 50лв. на човек(не на глава на семейство) от останалите, а именно Иван и Верче-100лв., Чоко-50лв., Аз, Цвета и Борислава(гост на клуба)-150лв., се оказа, че не достигат 100лв.
      Да не говорим, че е политически коректно и да се остави някакъв бакшиш за хората обслужвали ни до късна доба.

      Реши се да прибавим към сметката събраният членски внос от 140лв.
      Действие не до там редно, като се има предвид целите за които бе събран, а и чл. внос бе взет и от Евгени(Едорс) не присъствал на събитието, както и бат Пепо-домакин.

      Ако някой чувства, че е ощетил общото дело, може да додаде, ако реши необходимата сума.
      Със събраните средства(ако има такива) ще възстановим членският внос и ще бъдат използвани при следващото мероприятие, нещо което бе прието като принцип на учредителното събрание.

      И личното ми мнение, с което не ангажирам нито един друг член на клуба.
      Според мен, готиното на клуба освен приятните събития при които се срещаме, са хората участници в него и позитивната им нагласа към общи действия.

      Случвало се е и ще се случва за бъдеще, при желание повече или по-малко от членовете да поемат частта на някой временно или в по-дълъг период материално затруднен другар и това е едно от най-хубавите неща в общността на клуба.
      Но честно да Ви кажа, мисля си че хора имащи емоционални или психически затруднения да си поемат масрафа, по-добре е да не присъстват на мероприятия с обща сметка.

      Някой ако се почувства обиден от думите ми, предварително му се извинявам, но мисля че това е начина да не се случват повече такива неприятни моменти в иначе така хубавите ни мероприятия.

      Както казах и по горе, това е само мое мнение, неангажиращо никой друг от клуба.

      Поздрави!

      Коментар


      • От: Клуб на чревоугодниците

        Аз оставих 40 лв. - тоест с 10 лв по-малко от общоприетата сума за която не знаех (това не ме извинява)...?!! При следващото сбиране - ще се поправя, давайки 20 лв. в касата за изравняване на личния ми баланс. Иначе въпреки умората породена от почти 30 часово безсъние и намерението да се видя само за малко с дружината, останах почти до 1 часа след полунощ! Смятам, че няма нужда да обяснявам защо... Не се бях смял така от много време насам...!!!

        Софра или смърт айдушка...!!!

        Коментар


        • От: Клуб на чревоугодниците

          Написаното лично мнение си позволих единствено с цел да не се случват подобни недоразумения.
          Изобщо не твърдя, че някой е действал умишлено.
          Съответно не е необходимо да се обявява в темата.
          Който има желание, при следващото събитие може да внесе нужното в касата на клуба.

          Коментар


          • От: Клуб на чревоугодниците

            Айде и аз - също 40 оставих. Виноват. Давам още при първа среща с касиера.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • От: Клуб на чревоугодниците

              Ако сте съгласни,аз ще поема за моя сметка разликата,т.е. членският внос.За да не излезе (не дай Боже!)хубавата сбирка някакво дребно печалбарство от моя страна..?
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Клуб на чревоугодниците

                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                Ако сте съгласни,аз ще поема за моя сметка разликата,т.е. членският внос.За да не излезе (не дай Боже!)хубавата сбирка някакво дребно печалбарство от моя страна..?
                Ти пък и ти....
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • От: Клуб на чревоугодниците

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Ако сте съгласни,аз ще поема за моя сметка разликата,т.е. членският внос.За да не излезе (не дай Боже!)хубавата сбирка някакво дребно печалбарство от моя страна..?
                  Няма какво да поемаш...

                  Коментар


                  • От: Клуб на чревоугодниците

                    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                    Ако сте съгласни,аз ще поема за моя сметка разликата,т.е. членският внос.За да не излезе (не дай Боже!)хубавата сбирка някакво дребно печалбарство от моя страна..?
                    Ааа, НЕ! Нали знаете: Чисти сметки- добри приятели! Никой никому не е длъжен когато си правим кеф. Правим си кеф и си плащаме за кефа. А кефа Пепо беше страхотен! Мръвките истински и табиетлийски, ракийката само като я помирисах и ми се допи /нищо, че не пия ракии/, а настроението излезе извън скАлата.
                    Може би сбъркахме, че не уточнихме условията предварително. Но поне едно беше казано: Всеки си плаща масрафа. Когато правим обща софра, сметката е обща и се дели по равно. Ако някой има претенции, че не пие и не яде си прави сметка предварително. Или си ходи сам на кръчма, или си поръчва и плаща на отделна сметка или учавства солидарно в общата сметка. Защото при такава конфузна ситуация като снощната накрая кефа отива на кино. Предложихме и приехме събирането на символичен членски внос именно за да са ангажирани всички по равно и никой да не плаща за кефа на друг. И понеже такова нещо не се случва за първи път, редно е вече да се сложи ред за да не се развали добрата идея и добрите отношения.

                    Коментар


                    • От: Клуб на чревоугодниците

                      Още малко по неприятните въпроси

                      След като ми дойде време да си ходя, поисках да ми направят моята сметка какво съм изконсумирал до момента, след кратко суетене сервитьора ми каза че сметката е обща, предложих аз да му кажа какво съм консумирал след което дойде при мен Бат Пепо и ми каза че сметката е обща и за нас двамата (с жена ми) излиза около 50лв. платих я и с това въпроса за мен се изчерпва
                      Това е изясняване на ситуацията, някой да не си помисли че е оправдаване

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      ..... приетата коректна сума от 50лв. на човек....
                      Това кой и кога го е приел, и защо не сметна за необходимо да информира останалите (явно не само аз съм бил не информиран) аз незная, при "куверт" от 50лв. на човек вероятно нямаше да остана.

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      ...Реши се да прибавим към сметката събраният членски внос от 140лв. ....
                      При толкова хора познаващи се "служебно от форума" и обща сметка, беше ясно за какво е чл. внос

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      ....Но честно да Ви кажа, мисля си че хора имащи емоционални или психически затруднения да си поемат масрафа, по-добре е да не присъстват на мероприятия с обща сметка....
                      Ето в това изречение има "дървено желязо" (оксиморон) , хем "да си поемат масрафа" хем "с обща сметка". Затова съм предлагал и преди (а и доколкото си спомням мнозинството беше съгласно с мен) всеки "да си поема масрафа" и само това което не може да се раздели да се плаща общо (в случая платата, сосовете и други работи имаше)

                      Това по неразбориите
                      В следващия пост (нарочно в следващия за да не се бърка с този, защото няма общо) ще напиша и няколко думи за ресторанта

                      Коментар


                      • От: Клуб на чревоугодниците

                        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                        Още малко по неприятните въпроси

                        След като ми дойде време да си ходя, поисках да ми направят моята сметка какво съм изконсумирал до момента, след кратко суетене сервитьора ми каза че сметката е обща, предложих аз да му кажа какво съм консумирал след което дойде при мен Бат Пепо и ми каза че сметката е обща и за нас двамата (с жена ми) излиза около 50лв. платих я и с това въпроса за мен се изчерпва
                        Това е изясняване на ситуацията, някой да не си помисли че е оправдаване


                        Това кой и кога го е приел, и защо не сметна за необходимо да информира останалите (явно не само аз съм бил не информиран) аз незная, при "куверт" от 50лв. на човек вероятно нямаше да остана.



                        При толкова хора познаващи се "служебно от форума" и обща сметка, беше ясно за какво е чл. внос



                        Ето в това изречение има "дървено желязо" (оксиморон) , хем "да си поемат масрафа" хем "с обща сметка". Затова съм предлагал и преди (а и доколкото си спомням мнозинството беше съгласно с мен) всеки "да си поема масрафа" и само това което не може да се раздели да се плаща общо (в случая платата, сосовете и други работи имаше)

                        Това по неразбориите
                        В следващия пост (нарочно в следващия за да не се бърка с този, защото няма общо) ще напиша и няколко думи за ресторанта
                        Не сме се разбрали.Точно затова предложих,аз да поема чл. внос,за да няма обидени!
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • От: Клуб на чревоугодниците

                          За ресторанта
                          За мястото - квартала ми е непознат особено на тъмно, но както вчера някой от масата каза "с питане и до Цариград се стига", питах, питах, и стигнах. Времето беше подходящо за "отвън" но явно първите пристигнали бяха решили че ще вдигаме много шум и затова бяха седнали вътре (което се оказа и правилно)
                          За храната - нямам думи (би било твърде лаконично, затова ще продължа)
                          Салатата - от хубави чушки и домати - крайния резултат няма как де не е прекрасен
                          Месото - тук наистина няма какво да напиша всичко беше много вкусно освен плескавицата която не опитах (имам си причини), но за нея пък жена ми гарантира че е била страхотна
                          Със сигурност ще го посещавам и препоръчвам многократно

                          Коментар


                          • От: Клуб на чревоугодниците

                            Въпроса така или иначе е приключен.
                            Сметката е платена. Казах, мнението ми е лично.
                            Който желае може да се поправи, който пък не...здраве да е...
                            Хората за това са различни. Съвсем друг е въпроса кой с какви хора му е приятно да си контактува.
                            Клуба бе създаден на едни принципи, ако се променят, едва ли ще седна да съдя някого за предпочитанията му, все пак свободен съм да не присъствам ако не ми отърва...

                            Коментар


                            • От: Клуб на чревоугодниците

                              Пичове и дами! Нещо немоем да ви схванем в момента..?!! Ако някой смята, че няма да изяде 20, 30, 50 или 100 лева или не яде и пие нещо, което останалите са предпочели, има пълното право да каже на сервитьора да си му води сметката отделно - още като сяда на масата, а не когато става от нея! Може да си донесе каквото му се яде или пие - ако сме някъде на теферич или пък въобще да не идва - независимо къде сме! Правото на личен избор е повече от гарантирано с изключение на избора: Да се правиш на по-умен от другите! Позволявам ви това последното да го цитирате, ако ви кефи!!!

                              Софра или смърт айдушка..!!!

                              Коментар


                              • От: Клуб на чревоугодниците

                                Съжалявам,че не можах да присъствам,но виновни са говедата от ТМ Ауто.Уж за три часа щяха да сменят ангренажен и обслужващ ремък,а се оказа ,че им трябват пет часа и половина.
                                My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X