Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печено прасе по айдушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Печено прасе по айдушки

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    А!Да омеся кайма тогава..?
    Е как кайма бе Бат Пепо..?!! Нали вечерта щеше да е тематична..?!! Ти кажи какво искаш да приготвиш само (от нещата дето изброи), а пък групата ще направи партия на масрафа (стига да им се яде морска храна)...!!!

    Коментар


    • От: Печено прасе по айдушки

      Е,аз...заради Цвети-нали не можаха да пробват кюфтетата...А от морските...ами всичко мога да направя,само да се разбереме за количеството - колко хора(горе-долу) ще сме?Да стигне за всичкиЗа скарата мисля няколко калмара или сепии,а октопод да задушиме с лук,домати и узо..?Или ако искаш Марти,дай телефон на лични и ще се видим да обсдим менюто за утре..?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • От: Печено прасе по айдушки

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        Е,аз...заради Цвети-нали не можаха да пробват кюфтетата...А от морските...ами всичко мога да направя,само да се разбереме за количеството - колко хора(горе-долу) ще сме?Да стигне за всичкиЗа скарата мисля няколко калмара или сепии,а октопод да задушиме с лук,домати и узо..?Или ако искаш Марти,дай телефон на лични и ще се видим да обсдим менюто за утре..?
        Бат Пепо,
        Дай рецептата за тези кюфтаци, и за марините, и начина на приготвяне на морските дарове.
        Та тези които не можем да дойдем и да опитаме да се пробваме да опитаме от благинките, които така добре подготвяш.
        Ако решиш да споделиш можеш да го направиш тук или в другите готварски теми,
        Благодаря.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • От: Печено прасе по айдушки

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Е,аз...заради Цвети-нали не можаха да пробват кюфтетата...А от морските...ами всичко мога да направя,само да се разбереме за количеството - колко хора(горе-долу) ще сме?Да стигне за всичкиЗа скарата мисля няколко калмара или сепии,а октопод да задушиме с лук,домати и узо..?Или ако искаш Марти,дай телефон на лични и ще се видим да обсдим менюто за утре..?
          А лелеее, Пепи .......пошегувах се! С мен не се съобразявайте. . Освен това ще съм шофьор, ако някой е без транспорт за утре, да казва

          Коментар


          • От: Печено прасе по айдушки

            Дочев,за тебе винаги!

            Кюфтетата на Вакарел направих от бабекова кайма.За нея,обаче,е важно да си избереш сам месото,или ако няма възможност,поне да не е с коремна сланина а с гръбна.Пропорцията е 70%телешко,20 процента свинско(плешка)и 10% св. сланина.

            Подправки (за кило кайма):
            ронена чубрица - 1 ч.л. с връх
            кимион на зърна - 1 ч.л.
            черен пипер(прясно смлян!) - 1ч.л.
            сладък червен пипер - 2 ч.л.
            вегета или пикантина -1ч.л.
            по две щипки сол и сода бикарбонат
            средна глава кромид лук
            по желание магданоз
            Сега,има няколко тарикатлъка,които правя:при месенето слагам на кило кайма по 2 с.л. олио,защото както знаеш - скарата суши,а така стават по-сочни.Кимиона го взимам на зърна,препичам го на сух тиган и чак тогава го меля.Лукът го нарязвам на много ситно и след това го накълцвам допълнително заедно с магданоза.Добавям го едва 30-40 мин. преди печенето.А,и друго нещо - задължително когато оформяш кюфтетата си намазвай ръцете с олио,а не с вода или оцет
            и гледай максимално да им изкараш въздуха.Ами...това е,общо-взето За морските дарове още не съм решил какво точно ще готвя,затова ще ти кажа в сряда-четвъртак.
            Успех и наздраве!
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Печено прасе по айдушки

              Готина и истинска рецепта за кюфтета.
              Ако искаш, направи една проба - на два килограма кайма настържи или накълцай ситно 0.100/0.150 обелен домат, ако е сух сорт повечето, то при месенето и опитването в сурово състояние си казва.
              ...сочност, привкус и т.н.

              Коментар


              • От: Печено прасе по айдушки

                Ау! Забравих..! Не домат - пюре от печени чушки,2 с.л. на кило кайма слагам Дочев,извинявайА на maxxx - Благодаря!
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Печено прасе по айдушки

                  Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                  Ау! Забравих..! Не домат - пюре от печени чушки,2 с.л. на кило кайма слагам Дочев,извинявайА на maxxx - Благодаря!
                  Пробвай с пресен домат, разбира се оптимума е летен градински, отделно можеш да скълцаш една прясно опечена капия на ситно/червена и месеста/.
                  Ако ще посрещаш или гостиш скъпи гости - призът е твоя.

                  п.п.не забравяй скилидка/две счукан чесън.
                  Последно редактирано от maxxx; 09-05-11, 14:38.

                  Коментар


                  • От: Печено прасе по айдушки

                    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                    Пробвай с пресен домат, разбира се оптимума е летен градински, отделно можеш да скълцаш една прясно опечена капия на ситно/червена и месеста/.
                    Ако ще посрещаш или гостиш скъпи гости - призът е твоя.

                    п.п.не забравяй скилидка/две счукан чесън.
                    Ок,ще пробвам,благодаря! Чесъна слагам със чушките в пасатор...винаги
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Печено прасе по айдушки

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Е как кайма бе Бат Пепо..?!! Нали вечерта щеше да е тематична..?!! Ти кажи какво искаш да приготвиш само (от нещата дето изброи), а пък групата ще направи партия на масрафа (стига да им се яде морска храна)...!!!
                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      Е,аз...заради Цвети-нали не можаха да пробват кюфтетата...А от морските...ами всичко мога да направя,само да се разбереме за количеството - колко хора(горе-долу) ще сме?Да стигне за всичкиЗа скарата мисля няколко калмара или сепии,а октопод да задушиме с лук,домати и узо..?Или ако искаш Марти,дай телефон на лични и ще се видим да обсдим менюто за утре..?
                      Разумни предложения. Ако искате да се преброим и да съберем предварително някой лев за продукти.

                      Коментар


                      • От: Печено прасе по айдушки

                        И за кога се глАси таз вакханалия с кифтета и зарган !?
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Печено прасе по айдушки

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          ......
                          п.п.не забравяй скилидка/две счукан чесън.
                          ++++++++1, но повечко!!! ПристрастЕн съм.

                          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                          Разумни предложения. Ако искате да се преброим и да съберем предварително някой лев за продукти.
                          Аз съм "ЗА". Кой ще направи организацията? Смятам така: Общи необходими и присъщи разходи-разделени. Отделно всеки носи бонуси, каквито реши.
                          В смисъл ще участвам, ако не ми мине котка път. Да не говорим, че мислех денят "Х" за утре.

                          Коментар


                          • От: Печено прасе по айдушки

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            ++++++++1, но повечко!!! ПристрастЕн съм.
                            Вкусове разни, писах умерена доза за около килограм кайма, иначе и аз се оттървам като докопам глава/две чесън и кайма за кюфтета.
                            А който е правил кюфтета от дърта овца/примерно набор на Л.Иванова, максимум восъчната зрялост на С.Васева/, знае за какво става въпрос - също една леха чесън стига ли.

                            Коментар


                            • От: Печено прасе по айдушки

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              Вкусове разни, писах умерена доза за около килограм кайма, иначе и аз се оттървам като докопам глава/две чесън и кайма за кюфтета.
                              А който е правил кюфтета от дърта овца/примерно набор на Л.Иванова, максимум восъчната зрялост на С.Васева/, знае за какво става въпрос - също една леха чесън стига ли.
                              Ха-ха-а верно е,аз така правя турските кебапи - овче и телешко,или само телешко(според това какъв е кебапа) но с овча лой,чесън,печен кимион и лют пипер отива бая...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • От: Печено прасе по айдушки

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                И за кога се глАси таз вакханалия с кифтета и зарган !?
                                Та за кога?
                                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                                Разумни предложения. Ако искате да се преброим и да съберем предварително някой лев за продукти.
                                Не би било нередно. Но за кога, и каде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                                Зареждам...
                                X