Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Какви са тези половинчати изчиствания /от страна на Хънъра/? И какви са тия бири? Кладенчето не го ли конструктирахте да изстудява само ракии?
    А относно пещта, тя може много пъти да не пада, но пада веднъж!!!
    Бирата е разредител за ракията! Цецо не ми задавай друг път такива новобрански въпроси! Ванката не можа да го доуправи кладенеца, че много говна имаше, а нямаше гумени ботуши да нагази вътре (ама ако знаеш каква ракия донесе - разплаках се от умиление и неподправена радост)... Относно падането на пеща! Ако това се случи - ще се бесят всички инжинери участвали в градежа и (дебели клони и здрави въжета - дал Господ) така, че не виждам повод за подобни изказвания от твоя страна...?!!

    Поздрави

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Малеее,...Цецо,ако знаеш какъв елексир извади Ванката!!! Аз нали не пия,та само го помирисах,и цял ден ме държа в кондиция!!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Отново напалихме здраво пеща (цял ден горя) и тя отново не се срути! Дебелината на свода и стените се оказа повече от достатъчна... Стените и покрива на съоръжението си остават студени дори и след 6-7 часово опалване, което говори за добри топлоизолационни качества!

        А тухлите отвътре побеляха ли?Щото ако не са...
        ........................
        Иван Маринов
        CRF 250 X
        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Честно казано не съм ги видял да станат бели, защото върху тях има мазилка от глина, която пък е черна (опушена)..!!! Това какво означава, че не сме достигнали необходимата температура ли...?!

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Сега що това що онова.Аз си знаех че трябваше две стъкла с огнена вода и щяхте да чакате снимки на фокус Даже направо попреебах трудовата дисциплина...с кеф Ама нейсе другият път повече, от специфичните течности де.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
              А тухлите отвътре побеляха ли?Щото ако не са...
              Пробеляха, там където падна глината де. Той и Марто не пожела да си навре вътре манерката да види кво се случва, но аз към края ударих едно контролно. Но пък и го разбирам бая се беше напекла
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Пеща която имаме на село я паля поне три пъти годишно.Та от там знам.От начало тавана е черен навсякъде.
                Постепенно черното изчезва и целия таван побелява.
                Направете една тренировка със пиле и /или/ заек.

                Това че отвън пеща е студена за моята значи че не е готова още.

                Пожелавам ви успех.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                  ...........че отвън пеща е студена за моята значи че не е готова още.

                  .
                  Стените са min 25см, сводът-20. Тухлите са плътни!!! И социалистически.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Пещта трябва да побелее.Независимо дали е мазилка или тухла.Отвън също леко трябва да чуе откъм топлина,на пипане.
                    Най лесният начин за проверка,е като се извади жарта,вътре да се хвърли един вестник смачкан на топка.Пламне ли сам,готова е!
                    Ще се наложи ако требе,от вечерта на 29-ти да я опалим.

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Това че пеща отвън е студена го обясни Цецо. И така е правилно, щото ако беше обратното...Към края на деня, около 20ч. имаше мноооого леко затопляне от външната страна. Не вестник, и тънки сухи съчки се палваха без жар, даже Марто загуби май едно басче но нама да издребняваме.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Ванка, бас не съм губил защото не съм се хващал с никого...! Мещер не вестник, а дърва се палят и то два пъти! Пеща си стана доста масивна и не съм много убеден дали въобще може да я загреем така, че да се усети и от вън, без да я съборим! Тухлите са стари единички, които са толкова добре изпечени, че бих ги определил като керамика! При дебелина на стените и свода (който си има и въздушен джоб заради керемидите) 25 см. не виждам как тази пещ може да се сравнява със старите от кирпич, чиято дебелина е максимум на половина! Ако трябва Тони ще я напали още веднъж на макс - до червено, пък ако падне, печем хайванчето в дупка! Капо няма да останем...

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Какво падане...при нас нЕма такива работи.
                          Вярно ли се палеха дърва? Изключително съм доволен...

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Вярно бе Миро. Без майтап. Наистина е доста масивна и всеки опит да надзърнеш след като е изпалена те приближава до бъдещата жертва.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              Водата е за тия дето не са участвали в трудовият процес.
                              Горкия аз.
                              My Toyota is fantastic! 0888 912 442 / 0897 912 442

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от Asen_Daskalski Преглед на мнение
                                Горкия аз.
                                Абе номера беше да постоиш два три часа. Ама ти хептен избърза.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X