Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

    Ние пък те чакаме да излезеш.

    Коментар


    • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

      Вече мина всичко!

      Коментар


      • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

        Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
        Вече мина всичко!
        Това ми звучи... по- скоро, страшно!
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

          Еее, нищо страшно.
          Имаше лек теч от незаздравяваща рана по шева от операцията за смяна на ставата, та зтова е в болницата сега-доцента искаше да отвори раната и да види защо е така, и да отстрани причината за незарастването.
          Веселка чака цял ден гладна и жадна(жаждата я мъчела много), и накрая на деня я вкарали в операционната. Прдди малко като говорехме не можах да разбера много, че телефона кривеше звука, но каза, че е била с пълна упойка, но не знае какво е имало, и какво са и правили. Тя по принцип си мяука по телефона, а сега с тази крива връзка, на високоговорител(тя не може да сложи телефона до ухото си), с много хора говорещи покрай нея не можах да схвана много, но вече е в съзнание, и е минало.
          Утре ще се чуем пак, а следобед ще напиша информация.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

            Не е следобед, а вечерта, но ето обещаната информация:
            До към 7 вечерта не е минал лекар който да каже какво са и правили, и какво може да прави(ставане, стъпване върху оперирания крак), но след обаждане до Доцент Росманов поне са разбрали, че може да стъпва, та тя сега върви(с патериците де) за да се оправя с физиологични и други проблеми.

            Ясно ми е, че са доста натоварени, гледат да смогнат с операциите, че и болните на тях чакат, но да бяха минали на поне една визитация, да кажат кое-какво, до кога ще е в болницата, абе всякаква информация вълнуваща пациента.
            До преди малко никаква информация от този род, утре се надяваме на нещо.

            Бих написал и по-сериозни изречения по адрес на здравната ни система(заради нея са тези проблеми), ама да не дразня суперите...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

              На моя роднина (по- горе писах за него) вчера му смениха втората тазобедрена става. Вечерта беше доста уплашен, но днес почна вече да псува, което е белег за подобрение. Получава нула внимание от докторите, започва да вирва гребена и се опитва да действа сестрите (пенсиониран военен, кво да го правиш). В неофициален разговор с ортопеда, който му смени и двете стави, разбрах че са оценили операцията за успешна, проблеми не се очакват и обръщат внимание на случаите с възможни усложнения. Демек, щом са те оставили на самоход- нещата са наред.
              Стискам палци, нещата да са такива и при вас. Здравната ни система е болна и вирусът са чиновниците в нея, но повечето доктори се опитват, все още, да я лекуват. Някакси!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                Днес ме изписват, което за мен означава че няма нищо притеснително. Чакам все още лекар. Довечера като се прибера ще пиша какво са казали.

                Коментар


                • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                  Това да се чува,ще чакаме довечера!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Не е следобед, а вечерта, но ето обещаната информация:
                    До към 7 вечерта не е минал лекар който да каже какво са и правили, и какво може да прави(ставане, стъпване върху оперирания крак), но след обаждане до Доцент Росманов поне са разбрали, че може да стъпва, та тя сега върви(с патериците де) за да се оправя с физиологични и други проблеми.

                    Ясно ми е, че са доста натоварени, гледат да смогнат с операциите, че и болните на тях чакат, но да бяха минали на поне една визитация, да кажат кое-какво, до кога ще е в болницата, абе всякаква информация вълнуваща пациента.
                    До преди малко никаква информация от този род, утре се надяваме на нещо.

                    Бих написал и по-сериозни изречения по адрес на здравната ни система(заради нея са тези проблеми), ама да не дразня суперите...
                    Коле, прав си. От тук научавам, че Веси е била при нас отново. Поднасям искрени извинения на теб и Веси за дългите часове чакане и неизвестност, лично, и от името на болницата. Преди всичко лично, защото аз съм само един прост анестезиолог...при това много прост. Влизам в операционна в 07:45 и си тръгвам около 20:30 и след средно 15-20 анестезии. Доцентът, като такъв, е вероятно даже по-ангажиран...което не го извинява... Имаш ми телефона, можеш да звъниш по всяко време. Поздрави, ще те черпя бира...а ти ще дадеш едно кръгче на Франко.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                      Кръгчето е най-лесната работа, само трябва да се засечем някъде по състезанията. Тази съботонеделя в Лясковец например.

                      Иначе вече Веселка е у тях си, днес я изписаха, та след работа(бях първа смяна) навъртях 500 км ей така...

                      Антибиограмата(така ли се пише) е без нарастване на стойностите, или както там се казва, което е добро-значи няма инфекция. Има някакви нови шевове(нали пак са рязали коляното), но лекаря който днес я е превъзвал е казал, че всичко е спокойно, и тук добра новина.
                      След 10-12 дни пак сме в Плевен-за махане на конците(не толкова за това де, то конците и аз мога да ги издърпам с клещите(не са ръждясали), а повече за да започне рехабилитацията под наблюдението и указанията на доцента.

                      Засега това.

                      Аааа, има и едно лошо-според законите в милата ни родина, ако за последните 3 години имаш 360 дни болнични-следва принудително пенсиониране, и уволняване от работа. Разбирам замисъла на този който е писал закона, но се изправяме пред нелепа ситуация-в нейния случай тези болнични са за да се подобри състоянието и да се интегрира по-добре, така ще бъде и по-полезна за всички, а сега се оказва, че държавата я спъва да си направи и четвъртата операция. Иначе ще последва уволнение, а тя не може да си позволи на този етап да остане без работа.

                      Ще мислим кое-как, ама си е гадно.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                        Здравейте, най-после и аз да съм си у нас - ей тук и стените помагат!
                        Извинявам се, бях писала, че вечерта като се прибера ще пиша, но две безсънни нощи, пътуването и горещините ми изпиха силичките, та стигнаха само да хапна, за да пия лекарствата и заспах.
                        Та така на 20 юни към 18,15 часа че вкараха в операционна и като започнаха да ми слагат едни неща по крака, да ме връзват с едни като синджири за операционна маса - викам си: „Леле мале тука сериозни неща ме чакат и се шашнах .“ Доктор Георгиева - анестезеолога на операцията ми, страхотен човек по душа, обаче явно ме усети, дойде погали ме по косата и каза, че няма страшно и сега малко ще ме приспи, тогава си казах: "Каквото и да ме правят, нали няма да видя и усетя пък после ще му мисля като изляза от упойка". В 19,15 вече си бях в стаята. Имаше болки, но сестрите се справиха прекрасно и изкарах нощта без болки. Нощта беше безсънна, защото бабата която беше в стаята милата много повръща цялата нощ, а неможеше да стигне звънеца. На другия ден очаквах някой да ми каже резултата от изследването и какво е направено по време на операцията, но доцента влизаше от операция в операция, а следобеда беше на кабинет и така денят си мина. Надвечер сестрата му звънна, за да попита дали мога да ставам, че предната вечер дежурната сестра каза да не мърдам от леглото докато доцента не каже, защото незнаят какво е правил и да не направим беля. Та той казал, че мога да ставам и вече ми олекна, защото това означаваше, че не е било сериозно. В сряда сутринта сестрата към 9 дойде и каза, че си тръгвам. Мина дежурният лекар и ме превърза - имам само 2 конеца - поне аз толкова успях да видя от легнало положение. Доктор Пълев каза, че раната е спокойна, но незнаеше повече за операцията, нито кога ще се махат конците и каза да говоря с Росманов и че сега било удобно, защото чакал да влезе в операция. Звъннах на Росманов и въпреки, че чух по телефона как го викат да влиза в операционна ми отдели време и ми каза, че изследването няма растеж, което означава, че няма инфекция - това е добрата новина, и че като минат 12-14 дни да отида да махне конците и да започна рехабилитация. Не питах за операцията, защото вече втори път чувах как го подканват, че пациента е готов. На 1 или 4 юли ще отида да махнем конците и да започна да развижвам коляното. В края на юни ще звънна, за да ми запазят място в отделението по физиотерапия.
                        Засега е това, изписаха ми антибиотик за 6 дни и това което ме зарадва, че няма да се налага да си правя инжекции.

                        Засега е това, и да както е писал Колето за съжаление закона май вместо да ме облекчи ще ми спъне процеса на възстановяване. А не е добре да отгалам във времето, за да не се налага да се сига до толкова голяма интервенция и при другото коляно.
                        Защото според: ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ОРГАНИЗАЦИЯТА НА РАБОТА НА ОРГАНИТЕ НА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА И НА РЕГИОНАЛНИТЕ КАРТОТЕКИ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЕКСПЕРТИЗИ
                        Чл. 28. (1) Лекарските консултативни комисии насочват болните към ТЕЛК в следните случаи:
                        1. след изтичане на 180 дни непрекъснат отпуск поради временна неработоспособност;
                        2. преди изтичане на 180 дни отпуск, ако има признаци за настъпила трайна неработоспособност;
                        3. когато лицето е ползвало 12 месеца отпуск за временна неработоспособност с прекъсване в две предходни календарни години и в годината на боледуването; в 12-те месеца не се включват 135-те дни от отпуска по чл. 45 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските;
                        4. когато лицето е трудоустроявано от ЛКК в продължение на две години и работоспособността му не е възстановена;

                        Коментар


                        • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                          Ако работодателят ти те иска, мисля че всичкото е само формалност. Ще те пенсионират, ама никой не е отменил работещите пенсионери, при това ще имаш и заплата и пенсия, когато си на работа. Вече как стои въпроса с болничните при тоя казус, нямам идея, а в момента нямам и кой да питам, че "енциклопедията" по въпроса ни е в отпуск.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                            Първоначално публикуван от vesikirova Преглед на мнение
                            ...според: ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ОРГАНИЗАЦИЯТА НА РАБОТА НА ОРГАНИТЕ НА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА И НА РЕГИОНАЛНИТЕ КАРТОТЕКИ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЕКСПЕРТИЗИ
                            Чл. 28. (1) Лекарските консултативни комисии насочват болните към ТЕЛК в следните случаи:
                            1. след изтичане на 180 дни непрекъснат отпуск поради временна неработоспособност;
                            2. преди изтичане на 180 дни отпуск, ако има признаци за настъпила трайна неработоспособност;
                            3. когато лицето е ползвало 12 месеца отпуск за временна неработоспособност с прекъсване в две предходни календарни години и в годината на боледуването; в 12-те месеца не се включват 135-те дни от отпуска по чл. 45 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските;
                            4. когато лицето е трудоустроявано от ЛКК в продължение на две години и работоспособността му не е възстановена;
                            Нищо от това не значи че е задължително да те изволнят или пенсионират.
                            Даже наопаки - ТЕЛК може да реши че работоспособността ти се е повишила спрямо предишното състояние.

                            Коментар


                            • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                              Тя и сега е пенсионер. И ходи през три години(мисля) на ТЕЛК да я освидетелстват наново, ще рече човек, че ще се оправи след три години...
                              А ТЕЛК за една само сменена става дават 50 % нетрудоспособност. Сега станаха три ставите, скоро и четири, та няма да е работоспособна 200%, отделно другите увреждания, заради които пак ще има 100% нетрудоспособност. Та това изобщо не го мислим, тя ще продължи да си взема пенсията, но само с пенсия не може да устиска финансово.

                              Абе заплетена ситуация, която се усложнява още повече от фактът, че на сегашната и работа не я обичат много-много, защото първо е влязла на мястото на друг човек който вече бил уговорен за това място, и второ, че тя много неща вижда и не търпи да се замазват.
                              Има вариант да се върне на старата си работа, там е силно желана, но пък фирмата е в криза, и шефката(с която са приятелки) не може да и гарантира, че ще може да изплаща редовно заплатата.

                              Абе ще го мислим, и ще го измислим, няма друг начин.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                                Ми да се мести на старата работа и да вади фирмата от кризата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X