Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техника с която снимате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техника с която снимате

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    - Е то това се подразбира, кой малоУмник ще пробва 6 абсолютно еднакви неща било то и химикали
    Такъв купувач със сигурност няма да е малоумник, напротив, но малоумник ще е продавача който му уйдиса на акъла - това да.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Техника с която снимате

      Аз в БГ искам да пробвам 1 обектив и знаете ли какво отговориха...?
      "Ами елате от Ст. загора до София в магазина и ще имате възможност да го изпробвате"
      "Добре де...ами ако ми го изпратите по куриер нали ще има опция да се прегледа стоката" ги питам аз...
      "ами да...ще има..."
      "Добре,ако при прегледа не ми хареса примерно как фокусира на моето тяло и го откажа"
      "Ами може...ама ще платите разноските по транспорта в двете посоки"
      Значи ако дойде и аз за 15-мин. по закон които се дават да прегледаш стоката преди да решиш вземаш или не какво ще успея да видя и тествам?
      Като пък си сложа разноските ако върна стоката обратно...ами то хем няма да съм я видял както трябва,хем ще платя и май по-изгодно ще ми дойде да платя повече ,да отида на място и да си го тествам спокойно там/ПО УГОВОРКА МОЖЕЛО ДА СЕ ТЕСТВА НА МЯСТО/.
      Най-интересното е,че една от големите вериги магазини имат магазин/силно казано-по-скоро офис/ в ст. Загора,ама...и там не могат да ми доставят нещо,без да го поръчам изрично и дори и капарирам евентуално!/
      Та да ви кажа...ако и ние имаме тук опцията да си купуваме нещата и след ден два при по-обстоен оглед и тестове да ги връщаме обратно или подменяме с други...защо ни е да се гърбим и напъваме да тестваме по 5-6-обектива още при покупката.Като не го бива...хайде обратно и друг...после трети и така докато попаднем на нещо читаво!
      Само ,че..в БГ така не става...
      Само да ви разкажа как се процедира в доста магазини за техника и ще се опулите...
      Купуваме преди месец със сестра ми лаптоп 17" Леново от среден клас 1000+лв. Мястото не е случайно,а голяма верига магазини.Не някой обикновен служител,а ръководителя на отдела извършва продажбата/стана случайно явно нямаше кой друг в момента/.Човека го пусна/лаптопа беше без операционна система/,показа ни ,че работи и вече беше готов да го пакетира,когато аз виждайки,че приключва с показното се намесвам и изисквам да ми направи тест за изгорял пиксел.
      Служителя обяснява,че нямали тази техническа възможност.Това разбира се не е точно така,защото в друг техен магазин такъв тест се прави!
      Добре де питам аз...след като не можете да ми направите тест кой гарантира,че няма изгорял пиксел,защото ако има това не влиза в гаранцията,а на мен ще ми вади очите докато лаптопа е мой...
      Ами туй било...онуй било...
      В крайна сметка...след като видимо отказах да взема лаптопа без такъв тест,отнякъде се появи един диск и...макар и само няколко цвята все пак имаше някакво подобие на тест!
      Ако бях в Щатите...ами вземам и на другия ден като установя проблема връщам без да се обяснявам.
      В БГ не може...и изгаряш...!
      Само,че проблема е,че не получавам американска заплата,а цените са ни американски /че и по-високи/и вътрешното си ни идва множко...може би около 10-тина пъти повечко от на американеца...
      Затова и българина се е научил да иска да тества,да види и пипне,да е специалист по всичко,защото не знае утре откъде може да го прецакат!
      Та затова и колегата най-вероятно се възмущава и негодува...

      П.П.Между другото...има ли някой вещ или пък някой да има инфо как стои в българското законодателство въпроса с връщането до определен срок.Пред 3 месеца купувах таблет на сина за рожден ден и от фирмата си даваха 2 седмици срок за връщане ако нещо не ни хареса таблета/дори и всичко беше за тяхна сметка/.
      В случая аз ако поръчам онлайн обектив,взема го и го платя...нямам ли някакъв законов срок в който ако поискам поради неудовлетворение да го върна?
      Някой ми спомена,че при онлайн търговията може,но закупиш ли го от магазин директно и ти чукнат касов бон ,с това се приключват всякакви опции за връщане?
      Та ще ми е интересно ако някой има инфо...
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Техника с която снимате

        http://www.investor.bg/blogosfera/36...telite,104446/ може това да ти помогне.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Техника с която снимате

          http://delta.superhosting.bg/~bapcbg...trebiteli1.pdf

          Не е чл. 55 както е описано в горния линк,ама е чл. 69 ал.3
          Поствам линк,че може да е полезно за някой четящ тук!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Техника с която снимате

            В краен случай по Еконт. Взимаш статив и модел - човешки / някаква саксия с цвете и щракаш. После на лаптопа в офиса и преглеждаш.. Тъпо ма.. поне аз така правя като купувам обективи

            Коментар


            • От: Техника с която снимате

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              В краен случай по Еконт. Взимаш статив и модел - човешки / някаква саксия с цвете и щракаш. После на лаптопа в офиса и преглеждаш.. Тъпо ма.. поне аз така правя като купувам обективи
              В общи линии закона наистина дава право да върнеш стоката в седем дневен срок без да се обясняваш и без значение дали работи или не,но това е ако е поръчана онлайн през сайт.
              Разбира се..ако чл. 69 се прочете от някой разбиращ ,може да ни светне дали няма някаква уловка в нашия случай...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Техника с която снимате

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                В общи линии закона наистина дава право да върнеш стоката в седем дневен срок без да се обясняваш и без значение дали работи или не,но това е ако е поръчана онлайн през сайт.
                Разбира се..ако чл. 69 се прочете от някой разбиращ ,може да ни светне дали няма някаква уловка в нашия случай...
                Поздрави!

                Да и аз го знам като - можеш да върнеш без обяснения и без "обезщетение", НО транспортните Разходи не се дискутират! И според мен са за сметка на пробващият
                Замисли се, това са разходи за търговеца, повечето търговци изпращат по добри тарифи (имат големи обороти с превозвача), но за тях би било голям разход ако някой поиска стока за проба и им я върне (без стоката да е дефектна - т.е. те са изправна страна!).
                Жалка е ситуацията, но на нашият Микроскопичен пазар (особено в провинцията) е "нормално" да няма Никаква наличност и търговците да искат Предплата (котка в чувал), просто въпрос на пазар - давам пример - наложи ми се да доставя на клиент Единична бройка от евтино изделие от чужбина, от срам (и за да направя услуга ) си сложих Микроскопична печалба и след като платих Банковите разходи за превода (съизмерими с цената на изделието!) останах с "печалба" значително по-ниска от разхода на бензин на колата да го закарам (та ходих с колелото). Съвсем друг филм, щеше да е да купят 1000 бройки (цената на банковите разходи е почти идентична с тази на една бройка! Същото се отнася за разхода на колата).... та ситуацията не е поради "недобросъвестни" търговци, а поради Липсващ пазар и от там Бутиков подход към него

                П.С.
                Съжалявам за ситуацията, но наистина ми се струва най-уместно да си комбинираш покупката с друга работа и да се "разходиш" до магазина и да пробваш на място.
                Успех

                Коментар


                • От: Техника с която снимате

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Да и аз го знам като - можеш да върнеш без обяснения и без "обезщетение", НО транспортните Разходи не се дискутират! И според мен са за сметка на пробващият
                  Замисли се, това са разходи за търговеца, повечето търговци изпращат по добри тарифи (имат големи обороти с превозвача), но за тях би било голям разход ако някой поиска стока за проба и им я върне (без стоката да е дефектна - т.е. те са изправна страна!).
                  Жалка е ситуацията, но на нашият Микроскопичен пазар (особено в провинцията) е "нормално" да няма Никаква наличност и търговците да искат Предплата (котка в чувал), просто въпрос на пазар - давам пример - наложи ми се да доставя на клиент Единична бройка от евтино изделие от чужбина, от срам (и за да направя услуга ) си сложих Микроскопична печалба и след като платих Банковите разходи за превода (съизмерими с цената на изделието!) останах с "печалба" значително по-ниска от разхода на бензин на колата да го закарам (та ходих с колелото). Съвсем друг филм, щеше да е да купят 1000 бройки (цената на банковите разходи е почти идентична с тази на една бройка! Същото се отнася за разхода на колата).... та ситуацията не е поради "недобросъвестни" търговци, а поради Липсващ пазар и от там Бутиков подход към него

                  П.С.
                  Съжалявам за ситуацията, но наистина ми се струва най-уместно да си комбинираш покупката с друга работа и да се "разходиш" до магазина и да пробваш на място.
                  Успех
                  Спаьари някой познат на гаС и за 20-30 лв ще отидете, даже и за кафе ще останат. Като даваш толкова пари разходите за бензин са оправдани

                  Коментар


                  • От: Техника с която снимате

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Спаьари някой познат на гаС и за 20-30 лв ще отидете, даже и за кафе ще останат. Като даваш толкова пари разходите за бензин са оправдани
                    Хаха...и на гас ще легне поне 50кинта/имам едно старо Рено 19 и гори 7 гас на дълъг път,ама километрите са си 500,та...35-38л. гас са повечко от 20-30лв./.
                    Най-вероятно обаче ще ходя до София ...ще гледам да го комбинирам с едно гости у балдъзата...
                    Даже гледам ,че Фотосинтезис работят включително и в неделя...само,че по-нямат наличности от това което търся...дори и в централния си магазин
                    Абе ще е бягане по магазините...и накрая май ще се прибера в Ст. Загора и след обстоен преглед ще го поръчвам по куриер...
                    Ще видим...
                    П.П.Алекс...аз съм далеч от мисълта да ми идват обективи само за теста и да ги връщам, а хората да плащат масрафи.Бих си поел на мига всички куриерски услуги,ама...пак не са съгласни.Например в Ст. Загора има магазин на Фотосинтезис,ама няма нищо налично...ти разбираш ли какво означава нищо...0...кръгла при това...
                    Защо да не може след като си платя всички куриери да ми доставят 1-2 обектива на които съм хвърлил око ,да ги прегледам дали ще оправдаят мнението ми за тях и да се спра на единия ако всичко е наред...?
                    Ама най-вероятно няма да са съгласни...дори почти на 100% съм сигурен.И дори не искам по 5-6 обектива от вид,а само 1-2 като и двата са различни видове
                    Както и да е...и да я дъвчем нищо няма да променим...Това е тъжната картинка по нашите земи...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Добре, че не съм по твоите ширини Всеки обектив който съм взел тук съм го пробвал вътре и извън магазина, понякога снимам тръгвам си и разглеждам снимките на компютъра в къщи, ако ми харесат се връщам
                      И аз така,даже по два-три пъти,даже в къщи съм го носил пробвал и на другия ден плащам,търпят ме.....

                      Какви обективи искаш,модел, може да питам в Пловдив и да дойдеш до тук,може и да имам някой от тях.
                      Последно редактирано от alex_markov; 28-11-13, 23:14.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Техника с която снимате

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Аз в БГ искам да пробвам 1 обектив и знаете ли какво отговориха...?
                        "Ами елате от Ст. загора до София в магазина и ще имате възможност да го изпробвате"
                        "Добре де...ами ако ми го изпратите по куриер нали ще има опция да се прегледа стоката" ги питам аз...
                        "ами да...ще има..."
                        "Добре,ако при прегледа не ми хареса примерно как фокусира на моето тяло и го откажа"
                        "Ами може...ама ще платите разноските по транспорта в двете посоки"...
                        Отново - съвсем стандартна търговска практика, навсякъде по света.

                        Това е въпрос на елементарно оцеляване. Ако те поемаха транспортните разходи - все едно да си свалят гащите, да си намажат задниците с вазелин и да разчитат на добра воля от чужда страна да не се случи нищо лошо.

                        Ти си добър и честен клиент, и с най-чисти чувства очакваш да можеш да огледаш обектив безплатно. Не всички обаче са като теб - достатъчно е един конкурент или просто зложелател да събере една агитка от няколко човека за да им увисне на продавачите половината складова наличност някъде по страната при различни куриери, за тяхна сметка. Може да се организира за обикновен бъзик, за гадория, или от чисто търговска сметка: Аз съм магазина Х, ти идваш при мен, нямам твоя обектив но мога да ти го доставя утре, но също искам да ти одера кожата за него. Ти ми казваш че "ще размислиш и ще ми се обадиш до няколко дена", аз обаче знам че това означава "ще кажа на ония другите типчета да ми пратят по куриер да го огледам", щото в България не сме сто продавача а двама-трима. Ми какво ми струва да звънна на минутата и да поискам ония да ми го пратят да го огледам аз ? Хем ще им блокирам един обектив оборотен който няма да могат да пратят на теб, хем ако вземеш че им отидеш на крака - пак няма да можеш да го огледаш, понеже обектива в момента ще е в мен, хем ако отиде друг да го купи - пак ще е в мен и няма да може да го купи, хем ако на мен ми дойде на крака някой балък - ще му продам тоя техния обектив с надценка, и после ще им го платя на тяхната цена...

                        Варианти за мръсно - хиляди. При всички положения - онези ще са платили транспорт в двете посоки за да НЕ продадат обектив и за да загубят клиент(и). Няма как да стане.

                        Тази схема (оглеждане/връщане) работи в един единствен вариант: при прилагане на системата "Хората са по принцип честни и ние разчитаме на това", която схема при търговията работи ЕДИНСТВЕНО когато клиентите са МНОГО, ама наистина много, и с достатъчно висока покупателна способност та да не се циганят. Когато това е налице, нечестните лица играещи като купувачи са статистически пренебрежимо малко.

                        Това е и причината описаната по-горе схема в Щатите (с връщането на стока без проблем) да работи - понеже купувачите които купуват стока с ясната цел да я върнат в магазина в даден срок са само някаква част от общия брой, а и от самата бройка купувачи които са купили с ясната цел да върнат стоката - една трета ще пропусне срока за връщане, още една трета ще я хареса и ще я задържи, и остава относително малък брой купувачи които наистина ще я върнат.

                        Такава схема е неприложима не само в държави като България по понятни причини, но и дори в "големи" държави като Франция например. Тук французина фотограф като ми идва на гости всяка година и като ме гледа как купувам и връщам минава през всички цветове на дъгата.

                        Но дори тук никой няма да ти прати стока за оглеждане безплатно. Може като я купиш да ти я доставят безплатно, но връщането до тях винаги е за твоя сметка. Освен ако си с абонамент, но там е друга история. Аз примерно съм с платен абонамент в Амазон, плащам 70$ на година, но после всички доставки са ми или безплатни за два дена или 3.99$ за 24 часова доставка (на 50 кила телевизор е много благо), и връщанията на стока ако не ми хареса са за тяхна сметка (и пак - не винаги, има изключения)
                        Последно редактирано от Goblin; 29-11-13, 17:33.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Техника с която снимате

                          Гоблин,ама прав си човече...лошото е,че примерно аз предлагам да ми изпратят 2 обектива/говоря различни, а не еднакви 2 бройки/,за да си избера след тест кой ще купувам.Поемам си разноските и на идване и на връщане и...не може!!!
                          Като го купя пък...и след два дни не ми хареса и не е по очакванията ми...отново НЕ може да се върне или подмени,дори и да е в перфектен търговски вид,ако че има закон за потребителя и чл. 69 указва,че мога дори без да се обяснявам на търговеца/говорим за онлайн търговия/.И какво...дал съм си парите,закона дори е на моя страна и ще се наложи да ходя по мъките...!
                          Да не говорим за проба дори и на място на 2/не говорим за 5-6 както колегата иска/обектива и да си подбера по-сполучливия...и то не може основно по причина ,че няма 2...а е само 1 за цялата верига магазини в БГ
                          Вчера звъня в магазин от голяма верига за фототехника в БГ/няма да споменавам имена/, и ме уведомяват,че бил пристигнал Токина 11-16F2.8 за Никон.Ако съм решал да отида на място да си го прегледам по-обстойно може ли да ми го запазят.Добре казвам аз,ама ходенето може да стане около 22 декември.Хоп...не може толкова време да го пазели,защото бил много търсена стока.
                          Едно не разбирам...как така е много търсена стока и тази фирма имаща 4-5-големи магазина из страната има само един обектив???
                          Работя в сферата на търговията и правилото е ясно и елементарно...ако нещо се търси се зарежда в по-големи количества!
                          Сега не говорим да имат заредени 10 обектива...ама 1...при все ,че се търсел толкова много...нещо не ми звучи...
                          Та не могат да ми изпратят два обектива на които съм се спрял ,за да си избера/дори и за моя сметка/,не може ли да ми запазят 3 седмици един обектив,защото бил много търсен,ама поради този факт пък те имали ...цяла една бройка,не може ако си закупя/разбирай без игрички-изпращат,плащам и вече съм собственик/обектив и след два дни не ми хареса нещо как се представя да го върна или подменя за друг...
                          Не знам дали това е търговия или...изнудване...
                          Тоест има 1 брой...ако искаш купуваш и какъвто такъв е...После и да ти хареса и да не ти хареса..това е...Не можеш да го връщаш,не можеш да го подменяш...абе нищо не можеш.Цялата работа малко като да си избираш жена братле..."бъркаш в торбата със змиите и се надяваш да е по-малко отровна"...
                          Според мен...малко търговията не я разбирам съвсем така.
                          Казвам го,защото има и фирми които не процедират така/за жалост нямат в случая това което ми трябва на мен/Купих таблет на малкия от една фирма.Освен гаранцията и безплатната доставка,хората си имаха и срок от 14дни ако нещо не ми хареса да го върна и да ми го подменят с друг или дори да ми върнат парите...да не забравя и всичкото това отново единствено и само за тяхна сметка!!!
                          Цялата им схема дори и не е само търговски трик,защото за малко да върна въпросния таблет,че не можах да го подкарам с донгъл за 3G.Уговорих се с хората как да процедирам,дори и записаха на кой адрес да ми изпратят куриера на следващия ден.Само,че..вечерта намерих решение операцията отпадна!
                          Според мен...това е правилната стратегия,защото сега,аз съм един щастлив техен клиент и пак бих пазарувал спокойно от тях!
                          Та ситуацията в БГ и в Щатите е мнооого различна.Както писах и по-горе българина трябва да разбира от всичко,защото може да бъде прецакан/а ако прецакаш американеца з 500$ и прецакаш българина с 500$...за българина е около 8-10 пъти по-тежко/ и при най-елементарната покупка.Ако можеше да се връща в някакъв срок и се спазваше като правило от всички търговци...нещата биха изглеждали по съвсем друг начин!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Техника с която снимате

                            Любашки - я кажи първо какво ще снимаш с този обектив? Защото моите наблюдения какво показват - след събиране на две чанти с обективи от които половината от л серията на Канон и "покриване на пълния обхват" 10мм - 500мм с различни обективи, в момента съм с три обектива - 35мм 50мм и 85мм и почти не свалям 35мм овия, защото покрива 80% от нещата които снимам. Иначе си е пусто колекционерство и като погледнеш - те снимките пак правени с два от всичките обективи

                            Коментар


                            • От: Техника с която снимате

                              Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                              Любашки - я кажи първо какво ще снимаш с този обектив? Защото моите наблюдения какво показват - след събиране на две чанти с обективи от които половината от л серията на Канон и "покриване на пълния обхват" 10мм - 500мм с различни обективи, в момента съм с три обектива - 35мм 50мм и 85мм и почти не свалям 35мм овия, защото покрива 80% от нещата които снимам. Иначе си е пусто колекционерство и като погледнеш - те снимките пак правени с два от всичките обективи
                              И с какво тяло вървят двете чанти с обективи? Защото според мен само с FX 35мм-ровия може да е "несменяем титуляр".
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Техника с която снимате

                                Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                                Любашки - я кажи първо какво ще снимаш с този обектив? Защото моите наблюдения какво показват - след събиране на две чанти с обективи от които половината от л серията на Канон и "покриване на пълния обхват" 10мм - 500мм с различни обективи, в момента съм с три обектива - 35мм 50мм и 85мм и почти не свалям 35мм овия, защото покрива 80% от нещата които снимам. Иначе си е пусто колекционерство и като погледнеш - те снимките пак правени с два от всичките обективи
                                Ами да ти кажа основно си падам по пейзажите и за това ми се иска да си купя един ултраширок/знам принципно какво биха казали много хора,а именно,че пейзажи могат да се снимат с най-различни от ултрашироките,ама аз си искам такъв/.
                                Та насочил съм се към един ултраширок/нещо от сорта на 10-20,11-16,12-24/.Освен този тип обектив мисля в последствие да придобия е примерно един 70-300 и това да е...
                                В момента имам 18-105,но мисля занапред малко да го използвам или да го заменя с един 17-50 на f2.8.
                                Та това е положението при мен.Нито ми трябва повече ,нито имам средствата за повече!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X