Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техника с която снимате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техника с която снимате

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Това можеш да го кажеш само ако си ги пращал всичките за настройка в сервиза. Иначе не се брои. То верно, че и сервиз като хората липсва, но все пак....
    Това може да го каже както си иска, когато си иска, без грам сервиз да му свети. Това е най-лошият обектив който е имал. Какво имат другите не е негов проблем.

    По соца задочно познавах един чичко който коментираше че Teac е най-лошия касетен дек който някога е имал. Но преди Teac-a беше с Накамиши, след Teac-a - пак
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Техника с която снимате

      Гоблин, то и Мерцедесите чат-пат прекъсват ама те Бенцбоса не ги е сменил с Кадилаци а си ги ремонтира и пак тях кара.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Техника с която снимате

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Гоблин, то и Мерцедесите чат-пат прекъсват ама те Бенцбоса не ги е сменил с Кадилаци а си ги ремонтира и пак тях кара.
        Гоблин искаше да наблегне на израза "които съм имал"..може колегата да е имал много по-хубави обективи и това да е бил най-калпавия от тези които ТОЙ е имал!
        А Тамрона като производител особено в ниския клас твърдо според мен не можеш да го сравняваш с Мерцедес
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Техника с която снимате

          Понеже се заформи голяма дискусия около моята препоръка за Тамрон 70-300, то ми се иска пак да Повторя - Страхотен обектив за ПАРИТЕ си !!! Никога не съм казвал (или дори помислял), че може да се сравнява с 70-200 2.8 Никор (за близо 3 Бона) или с други добри обективи, но като стигнем до "какво да си купя за 300 лв." - на мен много ми харесва и си върши работата перфектно

          Коментар


          • От: Техника с която снимате

            Любашки, може и сравнението ми да не е много точно, но с думи прости искам да кажа, че ако не си положил всички усилия за справяне със ситуацията, не е редно да хвърляш цялата вина върху производителя. И Гоблин отбеляза състоянието на софтуерните продукти. А това, че у нас по магазините за фототехника те гледат като досадно насекомо и не ти позволяват да пробваш няколко бройки, за да си избереш най-добрия, пак не е по вина на производителя. И накрая, защо настройването на обектива спрямо тялото у нас е непозната процедура? Сам казваш "в ниския клас". Щом си купуваме обективи от "ширпотреб" трябва и да сме готови за досадни микропроблемчета.
            П.П. Колегата още притежава въпросния Тамрон.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Техника с която снимате

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              ...А това, че у нас по магазините за фототехника те гледат като досадно насекомо и не ти позволяват да пробваш няколко бройки, за да си избереш най-добрия...
              Прощавай но ако съм продавач а ти си ми клиент след подобно предложение не като насекомо ще те гледам - направо ще ти сложа снимката на входа и флакон мухозол до нея

              Чуваш ли се въобще какви ги приказваш ? Как ще разбереш кой е най-добрия от няколко обектива с проба в магазин ? На ръка, без статив ? С анализ на резултатите върху екрана на апарата ? Вероятно при изкуствено осветление ?

              Ще ти разопаковам няколко обектива, за да мога после да си имам няколко разпечатани обектива за следващите клиенти, дето няма да имат същите изисквания и няма да имат нищо против да купят отваряна кутия ? За да провериш нещо което няма дори теоретичен шанс да го провериш на място в магазин ?

              Не знам дали си чувал за B&H, тук на моите ширини. Фото-магазин на два етажа, с големината само на фото-секцията примерно колкото стандартна Билла. Шейсет и две "каси" (слагам кавичките понеже там поръчваш техниката но я плащаш после да партера), в нормален ден половината работят, в празничен и през уикенд - всичките. Опашката е две до три минути, натоварването е сто процента. Явяваш се на "касата", поръчваш си техниката, оня чука в компютъра, техниката идва по едно много пичовско конвейерче, оглеждаш я, казваш да или не, оня ти дава бележката и техниката те чака долу на партера след като платиш. Една каса в добър ден бута по един обектив или апарат на да речем всеки две минути, закръгли го на сто на час. Касите както писах са 62. Като го закръглиш надолу - пак се продава средно по един обектив или апарат на секунда в тоя магазин, работно време осем часа.

              Та не е като да нямат обективи на склад хората. Що не пробваш при тях да пробваш "Пет-шест" обектива при покупката, за да "видиш кой е най-добрия" ? Да видиш какво ще ти кажат и дали ще ти дадат ?


              При продажбата обектива се оглежда. Може да се пробва. Ако не ти хареса (ако е драснат, чукнат, ако го сложиш на апарата и се окаже че не работи) - носят ти друг. Ако след употреба "на терена" се окаже проблемен - връщаш го в магазина и ти дават друг. Ако пак се окаже проблемен или се връща окончателно в магазина, връщат ти парите и кой от където е, или вкарваш производителя в играта, и обектива (заедно с апарата ти) се праща в сервиза за проба, за да се види кой кум - кой сват.

              Прочее знам че не е лесно да си купувач в България, но да пази Оня Горе да не си продавач...
              Последно редактирано от Goblin; 28-11-13, 16:37.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Техника с която снимате

                10" нетбук + статив + дистанционно. Не тежи много. Пък и щом става дума за суми над 1000 лева, съм силно мотивиран да ги нося с мен. А като не ми даде да пробвам няма да ми вземе парите. След твоето писание ще взема да си помисля, че изобщо не ни трябва да ги стигаме американците!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Техника с която снимате

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  10" нетбук + статив + дистанционно. Не тежи много. Пък и щом става дума за суми над 1000 лева, съм силно мотивиран да ги нося с мен. А като не ми даде да пробвам няма да ми вземе парите. След твоето писание ще взема да си помисля, че изобщо не ни трябва да ги стигаме американците!
                  Дори всичко останало да ни се оправи - с клиенти като теб няма как да остане магазин в бизнеса та да ги стигнем и откъм магазини

                  Ще ти разпечатам аз "пет-шест" обектива да си начешеш крастата - 'найш га
                  Щото следващия след теб ще е различен от теб и ще е готов да си купи "пробван" обектив, а не запечатан.
                  За парите - от твоята покупка ще загубя пари. И най-вече - ще ти създам покупателни навици от които ще губя пари и следващия път като дойдеш да си оставяш парите.

                  Ако съм магазин на място - ще мога да се лиша от теб като клиент с въздишка на облекчение. Ако съм закъсал - ще ти уйдисам на акъла, ще ти направя на теб кефа, после ще прехвърля загубените нерви и време на следващите клиенти, които ще останат недоволни, които ще загубя, от което ще закъсам още повече. И като фалирам, ще се явиш ти или някой друг като тебе по форумите и ще ревнеш че няма къде вече не да пробваш "пет-шест" обектива, а няма къде да го видиш другояче освен на картинка.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Техника с която снимате

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Прощавай но ако съм продавач а ти си ми клиент след подобно предложение не като насекомо ще те гледам - направо ще ти сложа снимката на входа и флакон мухозол до нея

                    Чуваш ли се въобще какви ги приказваш ? Как ще разбереш кой е най-добрия от няколко обектива с проба в магазин ? На ръка, без статив ? С анализ на резултатите върху екрана на апарата ? Вероятно при изкуствено осветление ?

                    Ще ти разопаковам няколко обектива, за да мога после да си имам няколко разпечатани обектива за следващите клиенти, дето няма да имат същите изисквания и няма да имат нищо против да купят отваряна кутия ? За да провериш нещо което няма дори теоретичен шанс да го провериш на място в магазин ?

                    Не знам дали си чувал за B&H, тук на моите ширини. Фото-магазин на два етажа, с големината само на фото-секцията примерно колкото стандартна Билла. Шейсет и две "каси" (слагам кавичките понеже там поръчваш техниката но я плащаш после да партера), в нормален ден половината работят, в празничен и през уикенд - всичките. Опашката е две до три минути, натоварването е сто процента. Явяваш се на "касата", поръчваш си техниката, оня чука в компютъра, техниката идва по едно много пичовско конвейерче, оглеждаш я, казваш да или не, оня ти дава бележката и техниката те чака долу на партера след като платиш. Една каса в добър ден бута по един обектив или апарат на да речем всеки две минути, закръгли го на сто на час. Касите както писах са 62. Като го закръглиш надолу - пак се продава средно по един обектив или апарат на секунда в тоя магазин, работно време осем часа.

                    Та не е като да нямат обективи на склад хората. Що не пробваш при тях да пробваш "Пет-шест" обектива при покупката, за да "видиш кой е най-добрия" ? Да видиш какво ще ти кажат и дали ще ти дадат ?


                    При продажбата обектива се оглежда. Може да се пробва. Ако не ти хареса (ако е драснат, чукнат, ако го сложиш на апарата и се окаже че не работи) - носят ти друг. Ако след употреба "на терена" се окаже проблемен - връщаш го в магазина и ти дават друг. Ако пак се окаже проблемен или се връща окончателно в магазина, връщат ти парите и кой от където е, или вкарваш производителя в играта, и обектива (заедно с апарата ти) се праща в сервиза за проба, за да се види кой кум - кой сват.

                    Прочее знам че не е лесно да си купувач в България, но да пази Оня Горе да не си продавач...

                    Добре, че не съм по твоите ширини Всеки обектив който съм взел тук съм го пробвал вътре и извън магазина, понякога снимам тръгвам си и разглеждам снимките на компютъра в къщи, ако ми харесат се връщам

                    Коментар


                    • От: Техника с която снимате

                      Хубаво, сега един сериозен въпрос: Купувам обектив без проба. Пробвам го у нас и се оказва, че е с втрещяващ бек или фронт фокус. Как ще постъпи в такъв случай дисциплинираният купувач в Американия и за чия сметка ще са следващите ремонтни дейности? У нас знаем как е - , ама със студена вода!

                      П.П. А, ти си отговорил в по-горния пост. Лошото е, че тука правилото за студената вода важи с пълна сила. Като ти вземат парите оди се разправяй за неизправен обектив!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Техника с която снимате

                        Аз също съм на мнение, че една стока трябва да се пробва, преди да с купи. Като отидеш в магазина да си вземеш костюм първия срещнат ли взимаш или мериш поне 5 докато ти пасне ?! Като отидеш в шоу рум да си вземеш кола първата на "рафта" ли взимаш или тестваш поне 2 различни с различни агрегати и нива на обурудване ?! Като отидеш в магазина за въдица коя купуваш тази дето ти е харесала по цвят или тази дето ти е паснала в ръката ?!И още безброй примери.
                        Ако си търговец на "място", държиш си на името и реномето ще имаш оборотни обективи, независимо дали са 5 или 500, щом не искаш да разпечатваш новите. Нелепо е, не от гледна точка на производствени дефекти, които и при най-скпата техника ги има, а просто от чисто човешки - око да види, ръка да пипне. Наскоро пазаруваш лаптоп. Взех го от приятел, който има магазин за офис обурудване и не защото ми е приятел, а защото иска да е в интерес на клиента дава на всеки клиент да "пипне" машината която купува, дори ако ти хараеса нещо може да ти го инсталира с операционна система просто за да видиш как е и така докато не си харесаш нещо. Благодарение на този "не рентабилен" метод на работа отвори 2-ри магазин, а смята и трети да прави, а АЗ успях да си избера лаптоп, който ми пасва най-добре, успях да видя разлика м/у метрица за 100 и за 1000лв.

                        Поздрави !

                        Коментар


                        • От: Техника с която снимате

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          ... Всеки обектив който съм взел тук съм го пробвал вътре и извън магазина, понякога снимам тръгвам си и разглеждам снимките на компютъра в къщи, ако ми харесат се връщам
                          Че кой продавач няма да ти позволи да пробваш обектив ?!? Естествено че ще те оставя да го пробваш. Ако си ми симпатичен / имам ти доверие / оставиш ми залог / съм на кеф / мога да си позволя загубата - ще ти го оставя и цял ден да ходиш да си снимаш с него. Това е нормално търговско отношение. Ако съм читав търговец и мога да си го позволя - ще си имам и един нарочен обектив за такива цели, който после ще продам с намаление/описание че е бил "тестов".

                          Това което няма да направя, и което никой нормален търговец няма да направи, е да ти разопаковам "пет-шест" обектива, за да си направиш сравненията и да решиш кой да задържиш.

                          За подобни тестове тук си има съвсем читаво решение: Искаш да тестваш ако ще и сто обектива - купуваш ги. Оставяш парите. Като си направиш тестовете - задържаш този който ти е харесал и другите ги връщаш по стандартната процедура. Големите магазини ще ги приемат обратно без въпроси, малките ще си кажат условията предварително. Примерно - 5-10% "restocking fee" - "такса за връщане в склада". Ако искаш.

                          За "студената вода" - хайде холан Тук в продавалника на форума хората връщат пари стоката като се окаже дефектна, някак не ми се вижда голям магазин, дори в България, да не приеме обратно дефектна стока.

                          Ако искаш просто да я върнеш понеже не ти е харесала - пак няма проблем, предварителна писмена договорка с определени предварително условия (ако нещата не са законово установени - не знам как е конкретно в България, но пак - не виждам как читав магазин няма да има вариант за връщане).

                          Няма сериозен магазин който да откаже подобно нещо. Или поне - не би трябвало да има. Пробата и пипането са си проба и пипане.

                          Но и няма сериозен магазин който да си разопакова половината складова наличност за тестове, за да продаде една бройка. Или поне - не би трябвало да има.

                          PS Моля където съм писал "пет-шест" да се чете "няколко", зер колегата по-горе не е давал конкретни цифри. Аз лично "няколко" го броя "повече от три".
                          Последно редактирано от Goblin; 28-11-13, 18:33.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Техника с която снимате

                            Принципно в Америката от много познати чувам разкази за това как се купува едно нещо и след седмициа или месец просто го връщаш в магазина и дори не ти търсят обяснение защо...
                            Просто казваш..."ами не ми харесва" това е...Или вземаш друго или ти връщат парите.
                            Сега...подробности не знам/там има ли някакви изисквания за търговски вид и т.н./,но има такава практика/подробности може да ни каже Гоблин/.
                            В БГ обаче таковУ нещо нЕма...
                            Купуваш и ако не си догледал нещо или пък нещото се строши след 1 час/купих лаптоп Асус...скъп ...около 1700лв.,инсталираме операционната система,компа заработва и след окончатлния рестарт той стига до надписа Асус и до там...не откЪва повече-хайде в магазина и добре ,че управителя ми е познат ми го подменят с нов,но стандартната процедура е "ами еди къде си е гаранционния сервиз,обърнете е към тях"...а там пък законовия срок е един месец и...представете си чудото в което се виждаш/отива в сервиз и ти го мотат 1 месец.Да не говорим за в доста случаи"качествения" ремонт по родните сервизи!!!
                            Та съм съгласен ,че ако съм един редови американец и мога да върна всичко в магазина и дори няма да се наложи да давам кой знае какви обяснения защо се връща стоката...ами за какво ми е да го гледам предварително?
                            Та такива са моите разсъждения по въпроса...Просто ситуацията у нас е такава...
                            П.П.Аз даже не знам за какви 5-6- обектива става въпрос.От две седмици съм се зачудил за 2-3-обектива и то ги няма в БГ/пардон...единия го има,ама трябва да отида до София,че да го видя-1 бр. за цялата им верига от 5-6големи магазина из цялата страна/.Всичко било на поръчка,чакали го и тем подобни.Токина 11-16 на f2.8 с мотора...ами,че аз от два месеца гледам в най-големите ни вериги магазини,че стои надписа..."очакваме доставка"...каква беше тази доставка не знам...то той докато се достави обектива остаря и тия от Токина ще пуснат по-нов модел...
                            Та така...и да ми дават да пробвам,аз не виждам какво точно ще пробвам...камо ли пък по 5-6 бройки!
                            Бедно положение...
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Техника с която снимате

                              – В Щатите всичко може да се върне, когато не може е изрично подчертано че не може. Търговски вид разбира се се търси, както и не-прекаляване с използването. B&H примерно си имат клауза "не повече от 300 щракания на затвора" която никога не прилагат, но си я имат за случаи в които е явно че купувача е прекалил. Ако си сватбен фотограф може и да мине номера веднъж да вземеш за десет бона техника, с тях да си изщракаш заданието, да прибереш парите и после да върнеш апаратурата, но втори път няма да мине. Така и така си останал в компютъра им. Това е за специализираните магазини, супермаркетите са пей сърце, там ония не знаят от коя страна на визьора да гледат камоли да броят щракания.

                              - Връщането е нормален процес - най-малкото, ако вземеш днес апарат за един бон, а на другия ден изведнъж цената му в магазина падне с двеста долара - трябва да си идиот за да не се почустваш прецакан. Отиваш в магазина и ги питаш дали ще ти приравнят намалението. Ако откажат - връщаш стоката, взимаш си парите, минаваш пет метра до щанда, взимаш пак същия модел апарат и го плащаш на новата цена. Става най-редовно.

                              - Дефектна стока се връща в магазина до даден брой дни или седмици. След това се прибягва до гаранция с вносителя, магазина е пас. Тогава вече връщане няма, само поправка. По принцип нормалния срок за връщане е от десет дена до месец, сега по празниците някои магазини правят до два месеца.

                              - Под "пет-шест" обектива имам предвид продавача да разопакова "няколко" еднакви обектива от един и същ модел за да може купувача да си направи задълбочени тестове кой от тях дава най-малко отклонения. Това просто няма как да стане и продавача да остане в бизнеса, освен ако бизнеса му не борави с три клиента на ден. Че и тогава пак е ненормална работа. И това го няма нито в Щатите, нито никъде.
                              Последно редактирано от Goblin; 28-11-13, 18:53.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Техника с която снимате

                                Първоначално публикуван от Goblin;2352357- Под "пет-шест" обектива имам предвид продавача да разопакова "няколко" [B
                                еднакви[/B] обектива за да може купувача да си направи задълбочени тестове кой от тях дава най-малко отклонения. Това просто няма как да стане и продавача да остане в бизнеса, освен ако бизнеса му не борави с три клиента на ден. Че и тогава пак е ненормална работа.
                                - Е то това се подразбира, кой малоУмник ще пробва 6 абсолютно еднакви неща било то и химикали

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X