Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техника с която снимате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техника с която снимате

    Познанието идва с опита... Сега и да ти казвам, че не ти трябва чак 10 мм за пейзажи и всички пейзажи спокойно можеш да снимаш с 20 - 100 мм сигурно няма да ми повярваш и трябва да пробваш.. Просто не давай пари на вятъра за излишни стъкла. Че хич не са евтини. 17-50/2.8 ми се вижда добър избор. 70-300 въобще не му виждам приложение.. Но, както казах - докато не пробваш...

    коко келеша: с ФФ, ако бях с кропка щеше да е 30/1.4 ..

    Коментар


    • От: Техника с която снимате

      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
      Познанието идва с опита... Сега и да ти казвам, че не ти трябва чак 10 мм за пейзажи и всички пейзажи спокойно можеш да снимаш с 20 - 100 мм сигурно няма да ми повярваш и трябва да пробваш.. Просто не давай пари на вятъра за излишни стъкла. Че хич не са евтини. 17-50/2.8 ми се вижда добър избор. 70-300 въобще не му виждам приложение.. Но, както казах - докато не пробваш...

      коко келеша: с ФФ, ако бях с кропка щеше да е 30/1.4 ..
      Защо да не ти повярвам...?
      До момента снимам с 18-105 вече почти година и имам около 14 000кадъра с него /чак не ми се вярва,че са се навъртели толкова много/ и имам представа какво може да се снима в тези фокусни разстояния/говорим за кроп матрица/
      Та...липсва ми малко в широкия край...Може и да не ми трябва чак 10мм.,ама примерно 14мм. си ми трябва.Има един Никонски обектив14-28/май беши/,ама ценово е много скъп.Затова и ще се взема някой от по-горе-изброените!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Техника с която снимате

        Широк обектив ти трябва при снимане на интериор и сгради и обекти на тясно място. При пеизажа се губи детайлността при много голям ъгъл.Излиза ти на преден план земята пред тебе ,а задния план някъде си много далеч,понякога и не съвсем на фокус.За фф 20-35 максимум. Аз когато снимам със такъв:14-24 обикновенно в планината снимам на 20-24. Твърдите стъкла излизат по евтино и с качествена картинка.

        Коментар


        • От: Техника с която снимате

          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
          Широк обектив ти трябва при снимане на интериор и сгради и обекти на тясно място. При пеизажа се губи детайлността при много голям ъгъл.Излиза ти на преден план земята пред тебе ,а задния план някъде си много далеч,понякога и не съвсем на фокус.За фф 20-35 максимум. Аз когато снимам със такъв:14-24 обикновенно в планината снимам на 20-24. Твърдите стъкла излизат по евтино и с качествена картинка.
          Като става въпрос за подходящите фокусни разстояния е важно да уточняваме за каква матрица се подбират.Снимам с Никон и кроп-матрица 1,5...
          Та..доколко широкоъгълен е подходящ...
          Гледам доста сполучливи кадри снимани и то без видими или дразнещи изкривявания на 10 и на 11мм./говоря с кропки,а не с FF/...
          Та казвайте...докато не съм дал парите за нещо,което няма да е точното!
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Техника с която снимате

            Послушай адаша, купи си "твърд" обектив - някъде около 20-те мм. примерно - 20, 24, 28, 30мм Ето това аз бих си взел, и съм сигурен, че ще си във възторг от резултатите.. http://magazin.photosynthesis.bg/off...303075001.html

            Коментар


            • От: Техника с която снимате

              Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
              Послушай адаша, купи си "твърд" обектив - някъде около 20-те мм. примерно - 20, 24, 28, 30мм Ето това аз бих си взел, и съм сигурен, че ще си във възторг от резултатите.. http://magazin.photosynthesis.bg/off...303075001.html
              Да ти кажа,че твърдия ще вади по-добро качество това е сигурно,но като се замислиш...твърд обектив и пейзаж...без възможност и за минимално кадриране...Това ще е голямо бягане за да се направи определен кадър...
              За т.нар. стрийт фотография ще е перфектен със сигурност,както и за вкъщи,ама за другото...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Техника с която снимате

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                ...твърд обектив и пейзаж...без възможност и за минимално кадриране...Това ще е голямо бягане за да се направи определен кадър...
                Е, няма да се взриви монитора ако кропнеш малко де ?

                Между неперфектна снимка с перфектно кадриране (дето ако я правиш през визьора пак няма да е перфектно кадрирана понеже освен при яко скъпите апарати оптическите визьори рядко дават 100% покритие и перфектна снимка с кадриране което иска малко донагласяне - изборът е твой.

                За 20мм твърдак не знам, скъпички са все пак, но е грехота да имаш каникон и да не се възползваш от богатия избор на 28, 35 и 50мм.
                При никон също има едно скрито съкровище, античния 28-80мм. И те са по две за левче.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Техника с която снимате

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Е, няма да се взриви монитора ако кропнеш малко де ?

                  Между неперфектна снимка с перфектно кадриране (дето ако я правиш през визьора пак няма да е перфектно кадрирана понеже освен при яко скъпите апарати оптическите визьори рядко дават 100% покритие и перфектна снимка с кадриране което иска малко донагласяне - изборът е твой.

                  За 20мм твърдак не знам, скъпички са все пак, но е грехота да имаш каникон и да не се възползваш от богатия избор на 28, 35 и 50мм.
                  При никон също има едно скрито съкровище, античния 28-80мм. И те са по две за левче.
                  Значи и твоето мнение е за твърд обектив....пред едно ултра широко варио ?
                  Въпроса е,че на мен нещо със сигурност не ми достигат 18мм. на кропката.Затова и исках да си взема нещо малко по-широко...
                  П.П.Вероятно поради наистина сносната цена на твърдите обективи в последствие ще си взема и някакъв твърд за определени случаи,ама...уф...тотално вече не знам какво да правя...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Техника с която снимате

                    Покажи ми малко пейзажи снимани под 20 мм за да ги пообсъдим..

                    Коментар


                    • От: Техника с която снимате

                      Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                      Покажи ми малко пейзажи снимани под 20 мм за да ги пообсъдим..
                      Ами без да се ровя много ето една-две...



                      П.П.Снимките не са мои,а са взети от интернет пространството.Първата е снимана със Сигма 10-20 и е на 11мм.,а втората е с Токина 11-16 и снимана на 14мм.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от lubashki777; 13-12-13, 18:37.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Техника с която снимате

                        Извинявай, не се изразих правилно може би - имах предвид - покажи твои пейзажи под 20 мм. (спомена за 18 мм) да обсъдим дали не могат да се направят на 20 мм. и какво ще спечелим/загубим от <18мм.

                        От тези примери - първата или е кроп или е със система 4/3, което веднага затваря зрителния ъгъл 10мм = 20мм.
                        втората определено може да се направи с 20 мм. това са няколко крачки само назад.

                        Коментар


                        • От: Техника с която снимате

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:proba2_002.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5545819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:proba1_001.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5545818

                          Eто ти две от едно и също място сурови необработени ,едното е на 14 другото на 19 мм ФФ

                          Коментар


                          • От: Техника с която снимате

                            Нещо се объркаха мненията с тоя луд интернет....
                            Първата е правeнас Никон D80...,а втората с Никон D90
                            Ще потърся някоя моя,но ще е утре,че се налага да излизам!
                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Техника с която снимате

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Нещо се объркаха мненията с тоя луд интернет....
                              Първата е правeнас Никон D80...,а втората с Никон D90
                              Ще потърся някоя моя,но ще е утре,че се налага да излизам!
                              Поздрави!
                              Значи е кроп първата, правен с кропка и не се знае какъв е зрителния ъгъл...

                              Коментар


                              • От: Техника с която снимате

                                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                                [ATTACH=CONFIG]660143[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]660142[/ATTACH]

                                Eто ти две от едно и също място сурови необработени ,едното е на 14 другото на 19 мм ФФ
                                Добре де...ама аз ли нещо не съм наред или поглед нямам правилен,ама...какво не ти харесва тази на 14мм.?
                                Честно казано на мен тя ми харесва повече от двете!
                                Даже и ми изглежда по-рязка и по-контрастна ,а изкривяванията са еднакви/доколкото ги има..т.е. леки са според мен поне!/.
                                поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X