Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техника с която снимате

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техника с която снимате

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Къси са тия обективи, дори 400мм са нищо. За някакви по-интересни резултати трябва къде два пъти това. Да речем от 800-900мм нагоре

    Със 720 мм малко цвят се вижда от повърхността:

    Прикачени файлове
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Техника с която снимате

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      ...В сряда ако се сетя ще пусна снимки какво е.
      Сряда е, сетих се

      Ето. Тук са много ниски облаците, но все още не е мъгла. В общи линии се добива представа:

















      Тук се вижда на сградата вдясно как директно си прави облака на дифузор...







      Та така. За звезди трябва да карам три дена път с камили. Не е като в Сахара... Там небето нощем беше като на напудрена чалгаджийка пайетите. Но пък бях малък и нямах статив

      PS Снимките горе са учудващо мътни спрямо оригинала, нещо ме съмнява пикасата че се бъзика с онлайн албумите. Както и да е, идеята е в илюстрацията.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Техника с която снимате

        Много добри снимки!
        Като падне малко мъглица и това осветено мостче ще стане чудно!
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: Техника с която снимате

          Някой няма ли Никон Д90, да изкаже мнение? И по - специално с комбинацията с обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. За напълно начинаещ подходяща ли е тази комбинация? Или за тези пари има по-добра комбинация. То е ясно, че ще заръчваме на Дядо Коледа, но трябва да знам какво да му заръчам.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Техника с която снимате

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            .... За напълно начинаещ подходяща ли е тази комбинация? ....
            Повече от подходяща!!!

            Коментар


            • От: Техника с която снимате

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Някой няма ли Никон Д90, да изкаже мнение? И по - специално с комбинацията с обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. За напълно начинаещ подходяща ли е тази комбинация? Или за тези пари има по-добра комбинация. То е ясно, че ще заръчваме на Дядо Коледа, но трябва да знам какво да му заръчам.
              По реда:

              Има
              Да
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • От: Техника с която снимате

                А за какво му е на напълно начинаещ точно тази комбинация? Ами ако утре реши, че е сбъркал хобито?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Техника с която снимате

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  А за какво му е на напълно начинаещ точно тази комбинация? Ами ако утре реши, че е сбъркал хобито?
                  Ще го продаде губейки далеч по-малко пари отколкото ако започне с непродаваем боклук и пак реши че е сбъркал хобито...
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Техника с която снимате

                    Предавам се!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Техника с която снимате

                      Усещам, че въпросът ми нещо ви подразни. Извинявайте, ако има нещо. Последното нещо, което съм искал е да обидя или засегна някого! В интернет имаше няколко теми за модела, прочетох ги, но рекох да попитам и тук, защото виждам, че има хора, които наистина разбират от фотография и техника за снимане. Отзивите и коментарите са позитивни, китовия обектив бил що годе добър, като за цената си. евентуално по-нататък може и някакъв по-сносен да се вземе. Сега във Фотосинтезиса имат добри комбинации на добри цени. За съжаление нямам приятели, които се занимават с това, че да ги попитам. Като цяло малко старичък модел, но добър и читав, поне така разбрах. То и аз съм пълен аматьор, нито пари ще вадя с това, нито нещо повече от напълно любителски снимки. Просто фотографията за мене си остана едина страст, още от малък и сега имам възможност да я осъществя до някъде. Започнах да уча и фотошоп, че то с фотографията си вървят успоредно. Чух и за организиране на курсове за фотография, смятам да проуча нещата и да се запиша на някакъв такъв, че белким науча нещо. Все пак, не мисля, че ще е толкова елементарно, и там ще си има техники и похвати. Само един познат фотограф имам, той е от Ловеч и снима с Никон Д300, и той ми препоръчва Д90, ама като фен на марката, не дава да му продумам за Канон...
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Техника с която снимате

                        Скачай на Никона и почвай да снимаш! От това по-добър старт в живота - здраве му кажи!
                        И не забравяй да пуснеш някоя снимка. Успех!
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • От: Техника с която снимате

                          Никому не дължиш извинение, реакцията по чуждите придобивки е проблем на реагиращите, не на придобиващите

                          Изборът е добър, взимай смело, честито и почвай да щракаш. С каквото можем ще помагаме.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Техника с която снимате

                            Аз като абсолютно начинаещ се сдобих с Nikon D5100, със същия обектив. За две седмици му хванах цаката, и съм много доволен. Иска си обилно четене на наръчника и интернета, разбира се.
                            Само че го взех втора ръка, иначе много пара отива.
                            Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                            Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                            Коментар


                            • От: Техника с която снимате

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              PS Снимките горе са учудващо мътни спрямо оригинала, нещо ме съмнява пикасата че се бъзика с онлайн албумите. Както и да е, идеята е в илюстрацията.
                              Зависи как ги качваш - ако е с Picasa приложението, там има една опция, която да не вкарва допълнителна компресия. Ако е по подразбиране, със сигурност ти ги омазва с допълнителна компресия. Аз по едно време се бях вманиачил, че Пикасата ми маже снимките и бях твърдо решил да търся друг хостинг за снимки, макар, че опцията за компресия беше деактивирана. След много внимателно гледане не можах да докажа на себе си, че са по-зле от оригиналите, макар че на толкова елементарна програма като Пикаса, която прави много неща сама не може да се вярва.
                              Сега качвам директно от Lightoom-a, с един пикаса плъгин и не изглежда да ги влошава допълнително. Та погледни си настройките на приложението, ако го ползваш.

                              Между другото - чудесни снимки!
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • От: Техника с която снимате

                                Не знам дали съм постъпил правилно или не, но продадох всичката фото-техника и взех Sony Cyber-shot RX100!
                                Нямам още никакви впечатления, дори съм забравил как се работи с менюто на Sony, но започвам да чета и снимам.

                                Основната причина поради която махнах всичко е размерът, искаше ми се да имам хубава сапунерка и се надявам този път да не се разочаровам от Сони.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X