Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    D3300 каква матрица използва? Като на d5300 toshiba или Sony . Понеже са нови и без АА филтъра.
    AUDI A4 с три дифа
    TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Имам един въпрос за обективите на Samyang - каква е разликата между обикновената и Т-серията, която пише, че е конструирана специално за видео. Конкретно ме интересува fish-a 8/3.5 или 8/3.8Т ?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Обективите правени за видео имат бленда маркирана в Т а не във F.

        Т е много по-точна стойност и е "гарантирана", докато F e "плаваща" и от една марка обективи до друга може да пропуска различно количество светлина понеже единия ще маркира f3.1 като 2.8, другия - 2.6 като 2.8.

        Отделно, видео обективите имат много по-голям ход на фокус пръстена за повече финес при фино фокусиране, понеже там всичко се прави контролирано и изчислено.

        За фотография такъв фокус може да се окаже неприятно бавен - от минимум до максимум ще отидат няколко оборота. При видео снимането пръстена често се върти от асистента чрез някаква механична предавка ръчка или манивела, а не на ръка от оператора, в предварително изчислен момент, и няма проблем. Различни нужди и приложения.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Обективите правени за видео имат бленда маркирана в Т а не във F...
          Добре, мен голямото въртене специално за фиш-а не ме бърка. Въпросът е очаква ли се да има някаква разлика в самите лещи - т.е. дали единия ще маже повече по периферията от другия - ма това е въпрос вече за конкретните две стъкла и май е по-добре да се разходя до магазина.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Разлика няма да има. Може да се очаква сглобката да е по-"грижовна", но толкоз. Отделно - няма да имаш твърди степени на блендата. Не че е от значение, но - няма да "щрака", а ще трябва да гледаш по маркировката на каква бленда си.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
              D3300 каква матрица използва? Като на d5300 toshiba или Sony . Понеже са нови и без АА филтъра.
              Според неофициална информация, сензорът е като на D5300.
              Поздрави!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Имам един въпрос за обективите на Samyang - каква е разликата между обикновената и Т-серията, която пише, че е конструирана специално за видео. Конкретно ме интересува fish-a 8/3.5 или 8/3.8Т ?
                Като допълнение към отговорите на Goblin, едно видео от нас по темата обективи Samyang

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Едно пространно ревю на новия Sony RX10, сравнен със Sony RX1, Sony RX100 II и даже с Panaconic GH3

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                    Едно пространно ревю на новия Sony RX10, сравнен със Sony RX1, Sony RX100 II и даже с Panaconic GH3
                    Хубаво демо - благодаря ! И аз отказвам големите матрици в комбинация със сменяема оптика.
                    Живота вече е по динамичен, няма кой да те чака да сменяш обективи, да прецизираш.
                    Един инч е вероятното бъдеще. Аз засега карам с 1/2.3 със Сони DSC-HX50 и "буркани" не съм пипвал от 10 месеца.
                    А не е, като да нямам . Очаквам първото по сериозно намаление, и ще скачам.

                    Искам да попитам, затвора механичен ли е или електронен ?
                    Или едното перде механично, другото електронно ?
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 13-02-14, 11:51.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Хубаво демо - благодаря ! И аз отказвам големите матрици в комбинация със сменяема оптика.
                      Живота вече е по динамичен, няма кой да те чака да сменяш обективи, да прецизираш.
                      Един инч е вероятното бъдеще. Аз засега карам с 1/2.3 със Сони DSC-HX50 и "буркани" не съм пипвал от 10 месеца.
                      А не е, като да нямам . Очаквам първото по сериозно намаление, и ще скачам.

                      Искам да попитам, затвора механичен ли е или електронен ?
                      Или едното перде механично, другото електронно ?
                      Привет!
                      Затворът е механичен, но не фокален, а централен в обектива.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                        ... Затворът е механичен, но не фокален, а централен в обектива...
                        Забелязах, че при видео има начин да се регулира скоростта на затвора.
                        При камерите ми е ясно, там е обтуратор с променлив ъгъл.
                        А тук как се получава това регулиране?
                        И...ии, колко милиона механични еспонации е капацитете на затвора, проектно ?
                        Освен това - издава ли шум ?

                        Защото се научих напоследък, да си поставя Sony - то на гърдите и да си кадрирам и щракам през смартфона с WiFi връзката.
                        Когато няма шум - никой не се усеща. А това е важно, защото не обичам дежурни изражения.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Забелязах, че при видео има начин да се регулира скоростта на затвора.
                          При камерите ми е ясно, там е обтуратор с променлив ъгъл.
                          А тук как се получава това регулиране?
                          И...ии, колко милиона механични еспонации е капацитете на затвора, проектно ?
                          Освен това - издава ли шум ?

                          Защото се научих напоследък, да си поставя Sony - то на гърдите и да си кадрирам и щракам през смартфона с WiFi връзката.
                          Когато няма шум - никой не се усеща. А това е важно, защото не обичам дежурни изражения.
                          RX10 използва по време на запис на видео електронен затвор.С други думи няма механика която да определя началото и края на експонирането на всеки кадър.
                          Иначе при снимане на фото се чува съвсем лек, почти напълно пренебрежим звук. Относно издръжливостта нямаме данни.

                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Чакам да се появи на сайта Ви въпросния Никон D3300 с нетърпение и да го поразуча, много се радвам, въпреки че колега ми писа че реално нямало какво толкова да му се разбира, все пак е приятно да имаш БГ меню на сериозна марка като Никон, браво на този който е съдействал за БГ меню да има, и за в бъдеще
                            По случай, че получихме първата доставка на модела, си позволихме една малка закачка с него :

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Хайде да го направим на "...Първият огледално-рефлексен апарат на Никон с меню на български..." и да си стиснем ръцете, че олимпусите ми ще се завъртят в гроб...ъъъ... в шкафа
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Хайде да го направим на "...Първият огледално-рефлексен апарат на Никон с меню на български..." и да си стиснем ръцете, че олимпусите ми ще се завъртят в гроб...ъъъ... в шкафа
                                Съгласни

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X