Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    То хубаво,ама...като нов модел и то комплект с по-правилния от китовия обектив ми се струва,че бюджета няма категорично да стигне...
    Като се има предвид,че хубавата и качествена от техническо естество снимка се прави основно с...хубав обектив,а не толкова с висок клас тяло,все пак продължавам да съм на мнението,че не си заслужава и то още на прохождане да се затварят повече пари в тяло,отколкото в хубаво стъкло.
    Телата са консуматив...,а обективите остават!
    Принципно ,ако се задълбочиш в материята неминуемо един ден и да нямаш средства ще стигнеш до ФФ/фулфрейм/,а до тогава...просто не е нужно да затваряш твърде много пари в тела с кроп матрица.Те са по-скоро стъпало...разбира се,може и да си останеш на това стъпало и да не продължиш нагоре,но при всички случаи,хубавата и качествената снимка зависи в по-голямата си част от качеството на обектива,а не толкова на тялото!
    Затова...инвестирай по-добре в хубави и качествени стъкла,а не толкова в телата зад тях!
    Поздрави!
    Както винаги обясняваш много хубаво и убедително , ще си помисля хубаво, на принципа съм - Два пъти мери, един път режи!, нека не спамим повече хубавата тема на фотосинтезиса, модератор ако прецени, да изтрие излишните постове.

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Мисля да си купя Canon PowerShot SX280 HS, който да замени настоящия ми SX210 IS. Има ли по-добър вариант за такива размери и с такова оптично приближение?
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Докато никой не е отговорил да питам и за Sony DSC-HX50V, чието 30 кратно увеличение няма как да не бъде забелязано. Много ме блазни, но пък отдавна съм фен на Canon. Освен това Сонито гледам е с 20,4 мегапикселов Exmor R™ CMOS сензор, който са сложили и на телефона ми, но хич не се представя добре. Да речем телефона няма много общо с фотоапарата, но чета ревюта, където пишат, че и на фотоапарата се представя по-зле от предшественика си. Та заслужава ли си да се хвърлям на Сонито заради 30 кратното увеличение, т.е. за снимки тип point and shoot ще разбера ли разликата?

        ПС: Гледам произведените за UK Sony DSC-HX50V нямат GPS, а на сайта ви не пише, та да питам, тези дето ги имате с или без GPS са?
        Последно редактирано от silverfox; 19-01-14, 11:13.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Докато никой не е отговорил да питам и за Sony DSC-HX50V, чието 30 кратно увеличение няма как да не бъде забелязано....
          От 8 месеца имам модела без GPS. Когато купувах, само този беше в наличност инак бих си взел координатния.
          Ползвам го за фотоапарат, който винаги е с мен - без изключение. Малък е и винаги в джоба, или на кръста.
          Няма RAW. JPEG - а му обаче е перфектен, с много добри алгоритми. Видеото е страхотно, уникална стабилизация.
          Повече го ползвам за видео, но и за фото съм доволен.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 19-01-14, 19:39.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Ахам. И аз така разбрах от няколкото прочетени ревюта, та преди малко го поръчах. Реших, че големия зум ще ми свърши повече работа от GPS-а. Така или иначе досега не е имало снимка, за която да не се сетя къде съм я правил
            Също така доста голямо влияние за избора оказа и факта, че Сонито прави 2 пъти повече снимки с едно зареждане на батерията, а аз главно ползвам фотото за снимки по пътуванията, та това ми е доста важно.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Ахам. И аз така разбрах от няколкото прочетени ревюта, та преди малко го поръчах. Реших, че големия зум ще ми свърши повече работа от GPS-а. Така или иначе досега не е имало снимка, за която да не се сетя къде съм я правил
              Също така доста голямо влияние за избора оказа и факта, че Сонито прави 2 пъти повече снимки с едно зареждане на батерията, а аз главно ползвам фотото за снимки по пътуванията, та това ми е доста важно.
              Е честито. Ще останеш очарован от стабилизацията. Имай в предвид, че зума достига до 60х, заедно със цифровия зуум, като в режим на видео FHD 1920х1080 50p, не дава никаква разлика в качеството.
              Аз съм си поръчал още две батерии, едно автономно зарядно, защото се зарежда само през MicroUSB, в оригиналната конфигурация. Трябват ти бързи карти, клас 10 и нагоре.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Аз го поръчах с още една батерия и 32GB SONY UHS-I. Ще поръчвам и зарядно. Не знаех, че се зарежда през фотоапарата. Мерси!
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  В случая на нас ни остава само да кажем "Честито и на фокус!". Пожелаваме много приятни мигове за запечатване с новата камера

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Имам един въпрос. Може ли да си направя застраховка на тялото и на големия обектив при вас? Преди време бях чел за такива застраховки, но тогава не бях заинтересуван.
                    Днес се обадих на магазина, откъдето купих фотоапарата, но момичето с което разговарях беше доста нелюбезно и веднага ме отряза с думите, че се прави на момента на покупката. Вие правите ли застраховки?
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Здравейте!
                      Да, предлагаме застраховка на техника, но, поради изискванията на застрахователя, застраховка наистина можем да направим само за нова техника в момента на продажбата.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Ясно. Благодаря за информацията.
                        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                        0878 23 58 34- Радо

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                          Малко включване по темата с менюто на български - новият Nikon D3300 вече има такова меню, вероятно всеки следващ модел, поне от любителските класове DSLR на Nikon (да влезем и ние в темата с разделението на фотоапаратите на любителски и професионални) ще има меню на български.
                          Едно кратко ревю на модела и малко примерни снимки с него
                          Много ни е любимо "Вр. изч. на дист. упр. (ML-L3)" от менюто
                          Последно редактирано от photosynthesis; 27-01-14, 15:17. Причина: Допълне

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Представяне и тест на един интересен продукт - Speed Booster-ите на Metabones - широкоъгълни конвертори, които практически увеличават светлосилата на използвания обектив

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Гледах ревюто, но малко несъсредоточено...Всъщност подобно устройство мога ли да използвам на моя Никон с DX матрица ,като просто да увелича светлосилата на моите си обективи или е само за безогледалките...?
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Не, за съжаление поради работната отсечка, тези адаптери / конвертори са съвместими само с безогледални камери.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X