Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Нещо изчезна от пазара canon 7D. Ще имате ли доставка?
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Здравейте, преди два месеца си закупих от магазина на Фотосинтезис Канон EOS 600 с резервна батерия по препоръка на приятели, въпреки, че до сега съм снимала с никон.
      http://magazin.photosynthesis.bg/off...01000359.htmlD
      От самото начало не харесах замазаният фокус на канона, липсваше ми детайлността на никон. Когато фокусирам върху дадена точка и отместя апарата фокуса също се премества. Апарата е в гаранция, но откакто снимам с него губя страшно много време в обработка на кадрите и определено не е апарата, от който имам нужда. Моля Ви да ми кажете какви са вариантите ми да го заменя с доплащане с NIKON D 7000
      http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000436.html
      Аз се издържам със снимане и не трябва да оставам без фотоапарат. Ще Ви бъда благодарна ако ми помогнете.

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
        Нещо изчезна от пазара canon 7D. Ще имате ли доставка?
        Здравейте!
        Доставки на Canon 7D повече няма да има. Очакваме наследника му 7D Mk II да е при нас по някое време през ноември.

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Snejanka.v Преглед на мнение
          Здравейте, преди два месеца си закупих от магазина на Фотосинтезис Канон EOS 600 с резервна батерия по препоръка на приятели, въпреки, че до сега съм снимала с никон.
          http://magazin.photosynthesis.bg/off...01000359.htmlD
          От самото начало не харесах замазаният фокус на канона, липсваше ми детайлността на никон. Когато фокусирам върху дадена точка и отместя апарата фокуса също се премества. Апарата е в гаранция, но откакто снимам с него губя страшно много време в обработка на кадрите и определено не е апарата, от който имам нужда. Моля Ви да ми кажете какви са вариантите ми да го заменя с доплащане с NIKON D 7000
          http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000436.html
          Аз се издържам със снимане и не трябва да оставам без фотоапарат. Ще Ви бъда благодарна ако ми помогнете.
          Извинения за късния отговор, пропуснали сме някак това питане
          Моля, свържете се с колегите, които се занимават с техника втора употреба при нас (използвайте e-mail адреса за по-конкретна и отчетна комуникация), вероятно ще успеете да намерите някакво решение. Относно изместването на фокуса, това е често срещано явление при прекадриране след фокусиране.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
            Здравейте, на сайта се появи новия D750 (браво, за което), а кога ще можем да го пипнем... Поздрави!
            Видео от представянето на модела при нас миналата седмица - за тези, които не успяха да присъстват.

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Накратко за портретната фотография с ръчнофокусни обективи от съфорумеца glinski или иначе казано - Калин Руйчев

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Здравейте,
                планувам покупка на DSLR-че от базов клас. Ще ми бъде първото, идвам от сапунерка. Интересно ми е да напредна в снимането и затова не го взимам за конкретна цел, макар че най-много се очертава да се ползва за портретни снимки. Освен това ще бъде и walk around фото за разни екскурзии. Но поне знам, че не ми е важно снимам бързо движещи се неща като птици, така че не ми е важно колко ще е burst rate-а и ми стига само централната фокус точка да е cross type.

                След доста четене за техничните параметри и за какво се ползват, ревюта, сравнения и т.н. съм се спрял на Canon 100D с китовия 18-55 IS STM с идеята като напредна малко (и събера още малко пари) да взема и 40mm STM палачинката, конкретно за портретни снимки (пък и за резервен лесно преносим обектив ако снимам на тъмно място). Мисля и Magic Lantern да му сложа.

                Но наскоро загледах една алтернатива, която май не е много популярна (като пазарен дял) - Pentax K-50. Цената му е приблизително същата. Изгежда много интересно предложение с доста уникални за класа си характеристики (да не paste-вам една по една екстрите му), weather resistant, стабилизация в самото тяло, много хвален да има по-добър сензор, по-ниски нива на шум при високо ISO, повече автофокусни точки и повече от тях cross type (макар както казах за мен това да не е решаващо).
                Общо взето, дали стимулирани заради малкия пазарен дял или друго, май са се постарали и според много мнения, макар да не е много по-различен от К-30, е по-добро предложение от Каноните в този ценови клас.

                Знам, че не се взима толкова тяло, колкото цялостна система, но на този етап ще си карам с китака. Така че и да взема Canon с идеята да имам повече избор за обективи, в момента нямам допълнителни пари за един 15-85мм или 17-55 f/2.8 примерно. Затова гледам на покупката като конкретен пакет - докато дойде момент за хубав обектив (а и да имам реалните умения да го ползвам), самото тяло сигурно също ще е за подмяна.

                И за да не е вечната драма в стил Левски - ЦСКА, която чета по форумите, не се гледа Никон. Приемаме, че гледам Канон от чисто лични предпочитания.

                Вие на какво мнение сте, кое е по-доброто предложение. Или някой трети вариант? Виждам, че за видео Канона е по-добре заради постоянния автофокус, но за снимки Пентакса има ли превес както се изкарва? Какво е вашето мнение като цяло?

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Първоначално публикуван от Vegetto Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  планувам покупка на DSLR-че от базов клас. Ще ми бъде първото, идвам от сапунерка. Интересно ми е да напредна в снимането и затова не го взимам за конкретна цел, макар че най-много се очертава да се ползва за портретни снимки. Освен това ще бъде и walk around фото за разни екскурзии. Но поне знам, че не ми е важно снимам бързо движещи се неща като птици, така че не ми е важно колко ще е burst rate-а и ми стига само централната фокус точка да е cross type.

                  След доста четене за техничните параметри и за какво се ползват, ревюта, сравнения и т.н. съм се спрял на Canon 100D с китовия 18-55 IS STM с идеята като напредна малко (и събера още малко пари) да взема и 40mm STM палачинката, конкретно за портретни снимки (пък и за резервен лесно преносим обектив ако снимам на тъмно място). Мисля и Magic Lantern да му сложа.

                  Но наскоро загледах една алтернатива, която май не е много популярна (като пазарен дял) - Pentax K-50. Цената му е приблизително същата. Изгежда много интересно предложение с доста уникални за класа си характеристики (да не paste-вам една по една екстрите му), weather resistant, стабилизация в самото тяло, много хвален да има по-добър сензор, по-ниски нива на шум при високо ISO, повече автофокусни точки и повече от тях cross type (макар както казах за мен това да не е решаващо).
                  Общо взето, дали стимулирани заради малкия пазарен дял или друго, май са се постарали и според много мнения, макар да не е много по-различен от К-30, е по-добро предложение от Каноните в този ценови клас.

                  Знам, че не се взима толкова тяло, колкото цялостна система, но на този етап ще си карам с китака. Така че и да взема Canon с идеята да имам повече избор за обективи, в момента нямам допълнителни пари за един 15-85мм или 17-55 f/2.8 примерно. Затова гледам на покупката като конкретен пакет - докато дойде момент за хубав обектив (а и да имам реалните умения да го ползвам), самото тяло сигурно също ще е за подмяна.

                  И за да не е вечната драма в стил Левски - ЦСКА, която чета по форумите, не се гледа Никон. Приемаме, че гледам Канон от чисто лични предпочитания.

                  Вие на какво мнение сте, кое е по-доброто предложение. Или някой трети вариант? Виждам, че за видео Канона е по-добре заради постоянния автофокус, но за снимки Пентакса има ли превес както се изкарва? Какво е вашето мнение като цяло?
                  Здравейте!
                  Въпросът Ви е за цяла дискусия и изисква доста уточняващи въпроси от наша страна. Най-добре би било да ни посетите в централния ни магазин в София - на бул. "Васил Левски" 57 и да си поговорите с колегите достатъчно "надълго и широко", за да се изяснят максимално Вашите изисквания и нашият съвет да е адекватен
                  Това, което можем да Ви кажем още сега е, че ML все още не работи с Canon EOS 100D, въпреки че очевидно планират и се стараят да го подкарат.

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Привет колеги, най-после след много чудене и консултации реших и съм се спрял на - Nikon D3300 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + карта Nikon SDHC 8GB Class 10, за мен като човек който тепърва ще навлиза в истинската фотография и че досега съм снимал само със сапунерка и от тела ми, за мен въпросния модел и обектив ще е добро начало за начинаещ любител-фотограф живот и здраве смятам тия дни да ви се похваля с покупката

                    п.с. photosynthesis имате ЛС с въпрос относно покупката ми

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Привет колеги, най-после след много чудене и консултации реших и съм се спрял на - Nikon D3300 + обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR + карта Nikon SDHC 8GB Class 10, за мен като човек който тепърва ще навлиза в истинската фотография и че досега съм снимал само със сапунерка и от тела ми, за мен въпросния модел и обектив ще е добро начало за начинаещ любител-фотограф живот и здраве смятам тия дни да ви се похваля с покупката

                      п.с. photosynthesis имате ЛС с въпрос относно покупката ми
                      В тази връзка да Ви се похваля колеги http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2655696

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        В тази връзка да Ви се похваля колеги http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2655696
                        Честито и от нас! Безаварийно и на фокус

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                          Честито и от нас! Безаварийно и на фокус
                          Благодаря Ви и весели празници!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Здравейте PhotoSynthesis, вчера ходих до магазина Ви и си купих качествен поляризатор Hoya - 77мм, понеже обектива ми е за 67мм и съответно ми трябва преходник който засега го очаквате в наличност, ще Ви бъда благодарен когато ги получите да ми запазите една бройка и да ми пишете, ето и точния артикул който ми трябва от вашия сайт - Hama 16777 Filter-adapter stepping ring 67mm/77mm. Благодаря Ви предварително за вниманието

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Здравейте, искам да попитам конкретно за Nikon D750 - официално от Никон признаха ли за дефект в тялото, за сенник? Изтегляни ли са тела за ремонт? Как стоят нещата?
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Здравейте, искам да попитам конкретно за Nikon D750 - официално от Никон признаха ли за дефект в тялото, за сенник? Изтегляни ли са тела за ремонт? Как стоят нещата?
                                https://nikoneurope-bg.custhelp.com/...ail/a_id/63597

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X