Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    А ние дъртаците, като нЕма на български, сричаме на руски...
    На руски по-лошо,защото упътването пише примерно менюто на английски и в скоби на български/по-скоро май даже беше обратното/ и се ориентираш,а върви си превеждай някое по-закучено меню от руски...колкото и да го знаем...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Мнение от мен като ползвател на Никон d5100.
      Меню на БГ не ти трябва!!!
      Разбира се,обяснявам и защо.
      Менюто в което са изписани разни наименования се ползва много рядко.То е предимно веднъж да настроиш фотоапарата и после почти не се влиза в менюто.Аз лично не помня от кога не съм ползвал меню!!!
      Принципно на дисплея ти излизат всички опции,които ти трябват за снимката и те се променят от там.За там НЕ ти трябва БГ,защото ISO си е ИСО...и е предостатъчно разбираемо!
      Когато пък ти потрябва да ровиш в менюто никога,ама никога няма да помниш /дори и с меню на БГ/,кое къде се намира в менютата!!!
      Та...отваряш дебелата книжка с която ти идва фотоапарата,там си има всяко меню и подменю на английски/български/точно както съм го написал-т.е. дублирано/ и си го четеш на български каквото те интересува,подробно и разбираемо и цъкаш едновременно с това по фотоапарата и променяш каквото искаш!
      По отношение на апаратите в този ценови диапазон мога да говоря само за Никон,защото с тази марка съм се сблъсквал и имам опит!
      Според мен Никон D5100 е добър вариант за начало,пък и за доста време след това,но в никакъв случай не се подлъгвай да вземаш китовия обектив 18-55.Той е с доста ниско качество/то и цената му е смешна де/,пък и не е толкова универсален.Според мен...моята комбинация.D5100 с 18-105 !
      След това вече ще решаваш какво ти липсва и какво да добавиш към тази комбинация!
      Поздрави!
      Благодаря за подробностите Любашки , това ли имаш предвид :

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nikon.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5550792


      Ако е това, нека от photosynthesis ми пишат тук или на лични, каква крайна цена може да ми предложите с отстъпка за комплекта от снимката, имам и карта за търговски отстъпки за членове на форума ни ?

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Принципно за това...без чантичката и картата
        За чанта ще трябва да си дадеш още поне едни 60-70лв.,защото тази ще ти е малка за джунджуриите към фотоапарата,а картата...хубава е,ама е малка.Според мен НЕ по-малка от 16gb трябва да търсиш клас 10.Всъщност...и тази карта няма да е излишна,а ще ти остане като резервна /за всеки случай,а не да бягаш като мен през цяло В. търново ,поради забравена карта в хотела /,но да си знаеш,че ще ти се наложи още един харч за по-голяма!
        Принципно обаче...ако това си е комплект...ама като се замисля май не е комплект...,защото не виждам промоционална цена...
        Това откъде го изкопа...няма го в сайта на Фотосинтезис като пакетен вариант...
        Та..това е някакъв стар пакетен вариант,който аз лично в момента не виждам да се предлага.
        Според мен,добрия вариант е да си закупиш тялото и обектива отделно,лошото е,че аз поне не виждам да предлагат само тяло/а преди имаше,аз моето го купих точно така/.
        Значи...от тук нататък само колегите от Фотосинтезис могат да дадат разяснение как и под каква форма може да се закупи тяло Никон d5100 и обектив Nikkor 18-105...
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Да добавя и аз нещо. Според мен, по-добрият вариант е две-три карти по 8 GB вместо една 16 или 32. Ако една голяма се прекара, губиш всичко, а от малките все ще остане една цяла. По-голяма само ако снимаш целенасочено големи видеоклипове на фул ХД.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Значи...от тук нататък само колегите от Фотосинтезис могат да дадат разяснение как и под каква форма може да се закупи тяло Никон d5100 и обектив Nikkor 18-105..
            Поздрави!
            Съгласен съм с теб Любашки, чакам включване от Фотосинтезис, да ми предложат цена и комбинацията за Никон D5100 и обектив Nikkor 18-105 с карта памет 8 ili 16gb, без другите екстри като чанти и т.н. засега.

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Павел, много се радвам, че направи правилния избор. Задължително си вземи карта 16гб. На мен 8 не ми стигаше за никъде.
              Поздрави!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Само да вметна, че сменяемия обектив не прави апарата професионален. До момента всичко, което обсъждаме е по-скоро висок клас любителски. Между 2000 и 4000 лв. за тяло са полупрофесионалните апарати. От там нагоре... са за професионалисти.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Само да вметна, че сменяемия обектив не прави апарата професионален. До момента всичко, което обсъждаме е по-скоро висок клас любителски. Между 2000 и 4000 лв. за тяло са полупрофесионалните апарати. От там нагоре... са за професионалисти.
                  Принципно е точно така,само че...въпроса е,че отнякъде трябва да се започне и то не е от тяло за 5000 и 2-3 обектива за по 3-4000лв.
                  Това първо по причина,че може и човек да не иска да нагазва много в материята,и второ...повечето от хората нямат такива пари за хобито си/защото една минимална част от снимащите изкарват някакви пари от това!/
                  Наистина някои хора грешно наричат всички апарати със сменяеми обективи полупрофесионални или пък дори професионални...,но пък сапунерката и тя е любителски и безогледалката /говоря за евтините по 400-600лв. също са любителски,ами...как да ги разграничим от примерно един DSLR който не е нищо особено,но не е и най-ниското като вариант за DSLR....???
                  Някак не върви всичкото под един знаменател и хората за това си ги степенуват ...така мисля аз
                  Всъщност,колегата иска някакъв по-добър фотоапарат със сменяем обектив,за да може да се научи и навлезе в материята наречена фотография...,а как ще се нарича примерно даден фотоапарат като степенуване,май не е толкова съществено според мен...
                  Поздрави
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Употребата прави апарата професионален
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Съвършено вярно! Един апарат сам по себе си нищо не може... Всякакво делене по пари, тегло, дължина на обектива и прочие е смешно. Хората, които знаят какво искат и как да го постигнат, могат да работят с почти всичко... и го правят...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Честно казано хората, които знаят какво искат срещат ограниченията на техниката и затова си купуват по-добра. Аз лично за това си смених апарата преди година и половина и с новия съм много по-щастлив. И не, не съм професионалист. Просто имам по-високи критерии. Вярно е, че не цената определя това дали апарата е в някоя категория, но обратното е напълно вярно - категорията определя цената. Така че малко грешно се изразих, но смисъла е ясен.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          С теб нямаме недоразумения, просто уточних, че не техниката, а само резултатите от работата и, могат да бъдат класифицирани като професионални или не... Но все пак, да не спамим темата на колегите от Фотосинтезис...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                            Здравейте!
                            Към този момент не ни е известен DSLR с меню на български, за съжаление. Меню на български имат безогледалните фотоапарати със сменяема оптика на Olympus (PEN и OM-D), както и компактните - също на Olympus, започна да се появява и в отделни модели на Sony, също компактни с несменяема оптика.

                            Поздрави!
                            Малко включване по темата с менюто на български - новият Nikon D3300 вече има такова меню, вероятно всеки следващ модел, поне от любителските класове DSLR на Nikon (да влезем и ние в темата с разделението на фотоапаратите на любителски и професионални) ще има меню на български.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                              Малко включване по темата с менюто на български - новият Nikon D3300 вече има такова меню, вероятно всеки следващ модел, поне от любителските класове DSLR на Nikon (да влезем и ние в темата с разделението на фотоапаратите на любителски и професионални) ще има меню на български.
                              Чакам да се появи на сайта Ви въпросния Никон D3300 с нетърпение и да го поразуча, много се радвам, въпреки че колега ми писа че реално нямало какво толкова да му се разбира, все пак е приятно да имаш БГ меню на сериозна марка като Никон, браво на този който е съдействал за БГ меню да има, и за в бъдеще

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Чакам да се появи на сайта Ви въпросния Никон D3300 с нетърпение и да го поразуча, много се радвам, въпреки че колега ми писа че реално нямало какво толкова да му се разбира, все пак е приятно да имаш БГ меню на сериозна марка като Никон, браво на този който е съдействал за БГ меню да има, и за в бъдеще
                                То хубаво,ама...като нов модел и то комплект с по-правилния от китовия обектив ми се струва,че бюджета няма категорично да стигне...
                                Като се има предвид,че хубавата и качествена от техническо естество снимка се прави основно с...хубав обектив,а не толкова с висок клас тяло,все пак продължавам да съм на мнението,че не си заслужава и то още на прохождане да се затварят повече пари в тяло,отколкото в хубаво стъкло.
                                Телата са консуматив...,а обективите остават!
                                Принципно ,ако се задълбочиш в материята неминуемо един ден и да нямаш средства ще стигнеш до ФФ/фулфрейм/,а до тогава...просто не е нужно да затваряш твърде много пари в тела с кроп матрица.Те са по-скоро стъпало...разбира се,може и да си останеш на това стъпало и да не продължиш нагоре,но при всички случаи,хубавата и качествената снимка зависи в по-голямата си част от качеството на обектива,а не толкова на тялото!
                                Затова...инвестирай по-добре в хубави и качествени стъкла,а не толкова в телата зад тях!
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X