Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Благодаря за отговорите ! Аз по-скоро имах предвид дали ще ми липсва нещо друго като функционалност , изключвайки обхвата - например 17-85 има Image Stabilizer - той голямо предимство ли е ? Или това, че 17-85 е 67 мм отпред, а другите са 58 мм - за кое се намират по-лесно филтри например ?
    Освен това старите ми обективи фокусират много бързо на цифровото тяло, докато неговия 17-85 като че ли се замисля , има едно постоянно мърдане - не съм сигурен колко е нормално това и дали е изправен самия обектив ( дали са ми го само за тест ) .
    Опитът ми с цифрови апарати досега е само със сапунерки , затова въпросите ми може да изглеждат глупави .
    Последно редактирано от ивайло; 04-09-14, 16:44.

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      Благодаря за отговорите ! Аз по-скоро имах предвид дали ще ми липсва нещо друго като функционалност , изключвайки обхвата - например 17-85 има Image Stabilizer - той голямо предимство ли е ? Опитът ми с цифрови апарати досега е само със сапунерки , затова въпросите ми може да изглеждат глупави .
      Здравейте отново!
      Стабилизацията е полезна екстра, разбира се. Но, ако досега сте успявали да снимате с нестабилизиран 80-200, едва ли ще Ви липсва чак толкова много
      Поздрави!

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Здравейте, на сайта се появи новия D750 (браво, за което), а кога ще можем да го пипнем... Поздрави!
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
          Здравейте, на сайта се появи новия D750 (браво, за което), а кога ще можем да го пипнем... Поздрави!
          Здравейте!

          При всички положения ще се постараем през октомври да дадем възможност на всички, които се интересуват от новия модел, да го "пипнат" наживо и да се запознаят с възможностите му. Някъде в началото на месеца очакваме и първите доставки.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
            Здравейте!

            При всички положения ще се постараем през октомври да дадем възможност на всички, които се интересуват от новия модел, да го "пипнат" наживо и да се запознаят с възможностите му. Някъде в началото на месеца очакваме и първите доставки.

            Поздрави!
            Вече можем да кажем, че Nikon D750 е наличен при нас. Освен това сме подготвили и подробно представяне на модела във ФотоСинтезис Арт Център по време на Седмици на Феновете 2014 - Свободата да твориш! с лични впечатления и резултати от работата с модела.
            Подробности относно представянето - скоро

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Уха, честито на печелившите . Ще чакаме отзиви от първа ръка
              По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Здравейте от какво трябва да се "водя" при избор на техника за домашно фото студио?!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  От идеята че осветлението ти е най-важно, обектива след това, апарата последен.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    При студийно осветление и обектива може да не е с червена или златна лентичка.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Абе така е но все пак горното беше културен намек че няма грам възможност да се даде читав отговор докато не разберем какво ще се снима в това студио. Аз примерно в службата откакто имах нещастието да споделя че мога да държа апарат без да го изпусна съм цанен освен всичко останало и за фотограф, но снимам неща хоризонтално на земята което уви е съвсем различно от това да снимаш мадами и уви още по-различно от това да снимаш мадами хоризонтирани на земята.

                      Та трябва да се знае за какво иде реч, понеже при мен примерно спецификата изисква от всичките си апарати да снимам с Ricoh GXR с А16 модул а не с удобните ми модели с въртящи екрани. Но просто може едни неща дето другите не ги могат, които ми влизат в употреба (а на друг няма да трябват). Та така.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Портретна фотография най-вече... Да много "общо" се изразих. Да съм по точен,кое "домашно " осветление дава възможност за последващо "надграждане". Малко отиваме към ..универсалното не е професионално....но все пак.....
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          А колко портретна фотография? Тук с пълна сила важи правилото на Мечо Пух. Можеш да ограничиш мощната светкавица, но не можеш да изстискаш повече от малката. Под надграждане аз разбирам ползването на модификатори, насадки и филтри, което отново е свързано с мощността. Колкото до "домашното" студио, единственото домашно нещо в него са евентуалните размери.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            А колко портретна фотография? Тук с пълна сила важи правилото на Мечо Пух. Можеш да ограничиш мощната светкавица, но не можеш да изстискаш повече от малката. Под надграждане аз разбирам ползването на модификатори, насадки и филтри, което отново е свързано с мощността. Колкото до "домашното" студио, единственото домашно нещо в него са евентуалните размери.
                            Именно ..размерите са ограничени! С намерение да се увеличат един ден. Май ще е добре да пусна една нова тема за студийното осветление
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Именно ..размерите са ограничени! С намерение да се увеличат един ден. Май ще е добре да пусна една нова тема за студийното осветление
                              Изборът на студийно осветление наистина зависи изключително много от това какво ще се снима, каква е площта на студиото, какви са търсените резултати. Универсален отговор е реално невъзможен. Нещо, което може да помогне донякъде - от колеги, които са по-големи специалисти от нас в тази област. Успех!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                                Вече можем да кажем, че Nikon D750 е наличен при нас. Освен това сме подготвили и подробно представяне на модела във ФотоСинтезис Арт Център по време на Седмици на Феновете 2014 - Свободата да твориш! с лични впечатления и резултати от работата с модела.
                                Подробности относно представянето - скоро
                                Ето и програмата за Седмицата на Nikon при нас и представянето на Nikon D750

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X