Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    И аз блгодаря за отговорите на всички! Пълен аматьор съм и любител. Едвали има смисъл за инвестиране в скъпи обективи, поне в моя случай. Мисля да скоча на 70-300 и без друго сега е на доста примамлива цена - 900 лева нов. Трябва ми универсален обектив с повече зуум. Ще се използва всестранно, за спортни цели, портрети, туристически снимки и прочие. Смятам ще се допълни с моя 16-85 пък и не вярвам да е по - зле като фокус и изображение от него. В края на месеца най - вероятно ще отнеса един...
    Няма да сбъркаш, за парите си е чудесен обектив,а и е лек за разлика от светлите варио-та по две кила. успех!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      Едно наше видео, което вероятно ще бъде интересно за любителите на фото и видеографията - Canon EOS 70D - революция? (видео тест)
      Последно редактирано от photosynthesis; 09-10-13, 17:05. Причина: Правописна грешка :-)

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        @Фотосинтезис: Каква е разликата между тези 2 UV филтъра, които предлагате:

        B+W 1066103 и B+W 1066114 ?

        Ще го ползвам с WCL-X100 адаптор на FUJI и идеята е предимно за защита на лещата.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
          @Фотосинтезис: Каква е разликата между тези 2 UV филтъра, които предлагате:

          B+W 1066103 и B+W 1066114 ?

          Ще го ползвам с WCL-X100 адаптор на FUJI и идеята е предимно за защита на лещата.
          Привет!

          Разликата е, че единият не е UV филтър, а само защитен - точно за целта, за която възнамерявате да го ползвате, а именно този. Целта е да не дава абсолютно никакво отражение върху кадрите, само играе ролята на преграда срещу различни въздействия.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            OK, благодаря за пояснението. Ще мина в края на седмицата до магазина за една бройка.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Още едно видео сравнение от нас - този път на два модела Panasonic Micro 4/3 - по-стария GH2 срещу най-новия засега GX7 - видео
              Надяваме се да е полезно

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Понеже дискутирахме тук преди време някои особености при заснемане на видео с фотоапарати - открит урок на тази тема ще има при нас в сряда, 06 ноември от 19:00 часа. Вижте повече инфо

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Да задам един въпрос/дано да е на правилното място разбира се/,че от снощи ми е доста тревожно....
                  Купих обектив Никор AF-S 70-300vr на втора употреба.Разбира се продавача ме увери,че е в идеално техническо състояние.За 15-те мин. при куриера ,които се полагат да прегледаш стоката не видях нещо съмнително,но...прибирайки се и естествено нащраквайки 50-60 кадъра за опити и тестове се появи нещо което мен лично ме смущава!
                  Значи нормалното при промяната на фокусното разстояние и при фокусиране на различни по отдалеченост обекти мотора си завърта вътре и обектива фокусира на обекта.Това в 80% от случаите,но...от време на време се появява едно притракване/включително и при изключен AF и VR/ и във визьора кадъра подскача на горе-надолу.Тази сутрин установих,че го прави от време на време дори и без да съм на полуспусък/т.е. дори насочвайки апарата в различна посока това явление се проявява/.Доколкото успях да забележа преиграва някъде в зоната на най-задната/към тялото/ леща!
                  Продавача естествено казва,че не си спомнял да има такова нещо,но мен лично ме притеснява,защото ако е проблем в зародиш/за сега не ми пречи и обектива си работи/,то след 2-3-месеца по-активна робота,може ремонта да струва колкото съм дал за обектива.
                  Та ...ако може някакво инфо по въпроса това поведение нормално ли е за този обектив или не и ако не е...евентуално от какво може да е и фатално ли е?
                  Предварително ви благодаря!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Да задам един въпрос/дано да е на правилното място разбира се/,че от снощи ми е доста тревожно....
                    Купих обектив Никор AF-S 70-300vr на втора употреба.Разбира се продавача ме увери,че е в идеално техническо състояние.За 15-те мин. при куриера ,които се полагат да прегледаш стоката не видях нещо съмнително,но...прибирайки се и естествено нащраквайки 50-60 кадъра за опити и тестове се появи нещо което мен лично ме смущава!
                    Значи нормалното при промяната на фокусното разстояние и при фокусиране на различни по отдалеченост обекти мотора си завърта вътре и обектива фокусира на обекта.Това в 80% от случаите,но...от време на време се появява едно притракване/включително и при изключен AF и VR/ и във визьора кадъра подскача на горе-надолу.Тази сутрин установих,че го прави от време на време дори и без да съм на полуспусък/т.е. дори насочвайки апарата в различна посока това явление се проявява/.Доколкото успях да забележа преиграва някъде в зоната на най-задната/към тялото/ леща!
                    Продавача естествено казва,че не си спомнял да има такова нещо,но мен лично ме притеснява,защото ако е проблем в зародиш/за сега не ми пречи и обектива си работи/,то след 2-3-месеца по-активна робота,може ремонта да струва колкото съм дал за обектива.
                    Та ...ако може някакво инфо по въпроса това поведение нормално ли е за този обектив или не и ако не е...евентуално от какво може да е и фатално ли е?
                    Предварително ви благодаря!
                    Обяснено по този начин, това не би трябвало да е проблем - т.е. подобно "подскачане" на кадъра във визьора е общо-взето нормално за този обектив и се дължи на отместването на "плаващия" елемент в обектива.

                    Разбира се, пишем това с уговорката, че можем да поставим "диагноза" по описание само условно, защото няма как да преценим точно за какво става дума в конкретния случай. Ако продължавате да имате притеснения, потърсете някой друг с такъв обектив и сравнете поведението на двете бройки. Ако има наистина сериозна разлика, можете да се замислите за преглед в сервиз и диагностика на евентуалния проблем. Успех!

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                      Обяснено по този начин, това не би трябвало да е проблем - т.е. подобно "подскачане" на кадъра във визьора е общо-взето нормално за този обектив и се дължи на отместването на "плаващия" елемент в обектива.

                      Разбира се, пишем това с уговорката, че можем да поставим "диагноза" по описание само условно, защото няма как да преценим точно за какво става дума в конкретния случай. Ако продължавате да имате притеснения, потърсете някой друг с такъв обектив и сравнете поведението на двете бройки. Ако има наистина сериозна разлика, можете да се замислите за преглед в сервиз и диагностика на евентуалния проблем. Успех!
                      Благодаря за отговора!
                      П.П.Само да уточним...нормално ли е да го прави само при насочване на фотоапарата в дадена точка,без да се пипа спусъка?
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Благодаря за отговора!
                        П.П.Само да уточним...нормално ли е да го прави само при насочване на фотоапарата в дадена точка,без да се пипа спусъка?
                        Поздрави!
                        Да, в рамките на нормалното е да се получава отместване при сравнително рязко движение без да е натиснат спусъка.

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                          Да, в рамките на нормалното е да се получава отместване при сравнително рязко движение без да е натиснат спусъка.
                          Благодаря ви,явно е някаква специфика свързана точно с този обектив...
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Благодаря ви,явно е някаква специфика свързана точно с този обектив...
                            Така работи VR стабилизацията при дългофокусните обективи. Съвсем нормално е. При Олимпусите пък тялото сякаш вибрира.
                            Ефекта се проявява при фокусни разстояния на вариото около 85 мм. Дотогава електрониката все още се опитва да компенсира.
                            По нагоре алгоритъма влиза в кутийка "мани/заеби" и се отказва.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Аз съм на обратното мнение. Не е нормално нещо да хлопа в обектива БЕЗ да е натиснат бутона. Не вярвам Канонската система да е на светлинни години назад, а моят 55-250 IS примръдва само при включване и изключване на бутона. Може и да не съм прав, но по-добре потърси приятел със същия обектив и виж как работи той.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                                Аз съм на обратното мнение. Не е нормално нещо да хлопа в обектива БЕЗ да е натиснат бутона. Не вярвам Канонската система да е на светлинни години назад, а моят 55-250 IS примръдва само при включване и изключване на бутона. Може и да не съм прав, но по-добре потърси приятел със същия обектив и виж как работи той.
                                Има и някакво логично обяснение на това с мърдането без натискане на бутона...
                                Принципно ако има включена опция за следящ фокус от менюто,може и обектива още преди натискането на спусък да прави опити за фокусиране и да се получава примърдването.
                                При мен поне на Никон D5100,не успях да намеря тази опция в менюто и да видя дали е включена или не.От стандартното за AF настройките от дисплея има режими със следящ фокус, и там като че ли като мина на режим без следене го прави по-малко.
                                Това ми е първия дългофокусен обектив и може би заради това ми е странно подобно поведение,а то май ще излезе,че си е нормално за този обектив!
                                Най-интересно е,че...го прави и при изключен VR....и ето това не мога да го разбера.Щом е от стабилизацията,след като я изключа защо продължава и май дори го прави по-често...
                                Лошото е,че...трябва да взема решение бързо да оставям ли обектива/в случай ,че е нормално поведението му/,или да го връщам на продавача/ако нещо не е както си трябва/.
                                Другото лошо нещо е,че нямам познати с Никон и точно да имат този обектив.Направо не знам какво да правя...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X