Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

    Имам питане: Правите ли бартери? Имам Nikon P500 закупен от вашия магазин на 25-12-2011 и сега ми се ще да пробвам Nikon P520 или Canon PowerShot SX50HS. На колко ще ми отцените апарата и колко ще трябва да доплатя ако изобщо съществува такава опция?
    Последно редактирано от drago varvar; 28-11-13, 15:23.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

      А дано..ама надали...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
        Имам питане: Правите ли бартери? Имам Nikon P500 закупен от вашия магазин на 25-12-2011 и сега ми се ще да пробвам Nikon P520 или Canon PowerShot SX50HS. На колко ще ми отцените апарата и колко ще трябва да доплатя ако изобщо съществува такава опция?
        Здравейте!

        По принцип, бартерът е един нелош вариант за сдобиване с нова техника срещу старата с известно доплащане при нас

        Както можете да видите тук всеки има възможност да ни предложи техниката си. Поради спецификата на пазара за употребявана техника обаче се интересуваме най-вече за фотоапарати със сменяема оптика, обективи и аксесоари за тях. Компактни фотоапарати втора употреба, за съжаление, почти не се търсят, затова и не са включени в списъка с видове техника, от които се обичайно интересуваме.

        Все пак, ако имате желание, обадете се на посочените телефони - има някаква, макар и малка, вероятност все пак колегите да се заинтересуват от апарата Ви

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

          Да попитам...обещавам да е за последно по темата обективи.
          Загледах един обектив на Сигма,който е за FF матрица

          Tokina AT-X 16-28mm F2.8 PRO FX

          Ако смятам правилно приравнено фокусното разстояние за DX/кроп фактора ми е 1,5/излиза сметнато точно 10.6 на 18.6 ...или бъркам
          Този вариант става ли принципно за Dx тела/d5100/ и струва ли си парите като качество/там рязкост по целия кадър,хроматични аберации и т.н./
          Гледам ,че по описание има вграден мотор,така,че...би трябвало да имам и автофокус...
          Какво ви е мнението?
          П.П.Срещам една трудност от организационно естество.Закупил съм си апарата и обектива от вашата фирма,като си го поръчах през клона ви в Ст. Загора.Момента обаче с обективите е малко по-сложен/още повече с такива не на производител Никон,а на алтернативни фирми/.
          Какви са опциите да се тестват 1-2 обектива в магазина ви в Ст. Загора.Иначе казано...харесвам си два различни обектива,но според ревюта и приказки по форумите може и по-хваления да излезе по-несполучлив за моето тяло и да ми хареса точно другия.За целта трябва да се сожат на моето тяло и да се направят няколко идентични снимки,като след това при преглед на голям екран да ги сравня и да си избера обектив.Лошото е,че в магазина ви в Ст. Загора няма никакви наличности!
          Та...знам принципно какъв би бил отговора ви,но все пак и аз като колегата...защо да не попитам?
          Имали някакъв вариант или...ще се налага да идвам до София,което пък ще ми оскъпи евентуалния обектив и за мен лично не е приемливо!
          Предварително ви благодаря!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Да попитам...обещавам да е за последно по темата обективи.
            Загледах един обектив на Сигма,който е за FF матрица

            Tokina AT-X 16-28mm F2.8 PRO FX

            Ако смятам правилно приравнено фокусното разстояние за DX/кроп фактора ми е 1,5/излиза сметнато точно 10.6 на 18.6 ...или бъркам
            По-скоро еквивалентното фокусно разстояние при DX матрица ще е 24-42.
            Имам токина 11-16 за DX, с който почти не снимам, имаш шансове да ме изкушиш с оферта.
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              По-скоро еквивалентното фокусно разстояние при DX матрица ще е 24-42.
              Имам токина 11-16 за DX, с който почти не снимам, имаш шансове да ме изкушиш с оферта.
              Ама трябва да е втората версия и то за Никон...т.е. тази с мотора,че тялото ми няма в него мотор и иначе губя автофокуса.
              Ако е такъв...с мотора...и за Никон...можем да продължим да си пишем на ЛС!
              П.П. А за фокусното разстояние на по-горния ...ами понеже е даден само за FF и си помислих,че на него дават направо фокусното за FF...а то трябва да е по-високо от това за DX...и за това го разделих вместо да го умножа...Най-вероятно бъркам в сметката!
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Да попитам...обещавам да е за последно по темата обективи.
                Загледах един обектив на Сигма,който е за FF матрица

                Tokina AT-X 16-28mm F2.8 PRO FX

                Ако смятам правилно приравнено фокусното разстояние за DX/кроп фактора ми е 1,5/излиза сметнато точно 10.6 на 18.6 ...или бъркам
                Този вариант става ли принципно за Dx тела/d5100/ и струва ли си парите като качество/там рязкост по целия кадър,хроматични аберации и т.н./
                Гледам ,че по описание има вграден мотор,така,че...би трябвало да имам и автофокус...
                Какво ви е мнението?
                П.П.Срещам една трудност от организационно естество.Закупил съм си апарата и обектива от вашата фирма,като си го поръчах през клона ви в Ст. Загора.Момента обаче с обективите е малко по-сложен/още повече с такива не на производител Никон,а на алтернативни фирми/.
                Какви са опциите да се тестват 1-2 обектива в магазина ви в Ст. Загора.Иначе казано...харесвам си два различни обектива,но според ревюта и приказки по форумите може и по-хваления да излезе по-несполучлив за моето тяло и да ми хареса точно другия.За целта трябва да се сожат на моето тяло и да се направят няколко идентични снимки,като след това при преглед на голям екран да ги сравня и да си избера обектив.Лошото е,че в магазина ви в Ст. Загора няма никакви наличности!
                Та...знам принципно какъв би бил отговора ви,но все пак и аз като колегата...защо да не попитам?
                Имали някакъв вариант или...ще се налага да идвам до София,което пък ще ми оскъпи евентуалния обектив и за мен лично не е приемливо!
                Предварително ви благодаря!
                Както е писал javoresku по-горе, 16-28 вече не е ултра широк ъгъл при DX матрица - т.е. разликата в обхвата с 11 или дори 10 мм на някои изброени по-горе модели ще е много голяма. Иначе, общо-взето всички FX обективи могат да бъдат ползвани с DX тела. Обективът като цяло не е лош, въпреки че е в малко... странен диапазон на фокусните дължини - но това все пак си зависи от Вашата преценка дали Ви устройва.

                Ще помислим за някакъв вариант с теста на обективи и ще Ви пишем.

                Поздрави!

                Коментар


                • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                  Да сбърках със сметките...
                  Ще се радвам,ако се намери вариант да се тестват 1-2обектива в магазина ви в Ст. Загора.Това всъщност доста би наклонило везните от коя верига да си купя обектив,тъй като/няма да крия/имам известни договорки с конкуренцията ви,които за сега не ме устройват напълно,но...не е и без хич...
                  Принципно съм ваш клиент от години още с с Олимпуса ми и ...дори след обектива ще се купуват филтри на Lee/тези тип Кокин/.
                  Та...ще се радвам ако се уреди нещо и ще съм ви много благодарен!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                    Между другото забравих да попитам...Токина 11-16 f2.8 втора версия/тази с мотора/ не я ли получихте вече...?
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                      Първоначално публикуван от photosynthesis Преглед на мнение
                      ...

                      Ще помислим за някакъв вариант с теста на обективи и ще Ви пишем.

                      Поздрави!
                      Има ли някакъв напредък по този въпрос или да мисля варианти?

                      П.П.Токина 11-16 f2.8 dx2 дали ви пристигна?

                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                        Има ли някакъв напредък по този въпрос или да мисля варианти?

                        П.П.Токина 11-16 f2.8 dx2 дали ви пристигна?

                        Поздрави!
                        Ако ни кажете от кои обективи конкретно се интересувате и разполагаме с тях, ще ги изпратим на колегите в Стара Загора, за да можете да решите по-лесно.

                        В момента, за съжаление, нямаме Tokina-та във варианта за Nikon.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                          Ок..ще пиша по-късно какво ме интересува тогава.
                          Лошото е,че исках да видя обектив на Токина и на Сигма.
                          Токина 12-28 случайно да можете да ми предложите/в сайта въобще не фигурира / и...въпросната 11-16f2.8,очаква ли се скоро да я имате за Никон или не/при вносителя вече я има налична /?
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                            Както се оказва, вероятно е да нямаме наличност от тези два модела до края на годината. Ако ни кажете от кои обективи конкретно се интересувате и искате да сравните, ще се опитаме да ги намерим и изпратим за тест.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                              Предложението ви е невероятно
                              Спрял съм се конкретно на:
                              1.Токина 11-16 f2.8 dx2/версията с мотор за Никон/
                              2.Токина 12-28 F4 -за Никон
                              3.Сигма 10-20 f4-5.6 - отново за Никон

                              П.П.Би ми се искало да можех да хвърля и око на -Сигма 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM-,но не искам да бъда нахален,а и приоритет са ми ултра широкоъгълните обективи!
                              Така,че...оскновно изброените 3 от списъка са с предимство!
                              Принципно...при всички случаи един обектив ще се купува!
                              Предварително ви благодаря и наистина...предложението ви е невероятно !
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Вие питате, PhotoSynthesis отговаря :-)

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Предложението ви е невероятно
                                Спрял съм се конкретно на:
                                1.Токина 11-16 f2.8 dx2/версията с мотор за Никон/
                                2.Токина 12-28 F4 -за Никон
                                3.Сигма 10-20 f4-5.6 - отново за Никон

                                П.П.Би ми се искало да можех да хвърля и око на -Сигма 17-50mm F2.8 EX DC OS HSM-,но не искам да бъда нахален,а и приоритет са ми ултра широкоъгълните обективи!
                                Така,че...оскновно изброените 3 от списъка са с предимство!
                                Принципно...при всички случаи един обектив ще се купува!
                                Предварително ви благодаря и наистина...предложението ви е невероятно !
                                Поздрави!
                                Засега нищо не е сигурно - напълно възможно е и да не успеем да го организираме, поради най-различни причини... но поне ще опитаме.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X