Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да повдигна чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: как да повдигна чероки

    Всеки иска нов, хубав и лъскав джип,независимо, че ще мяза на г*з след няколко месеца, но по важното е как е направен - в смисъл дали е съобразен с условията и стила на каране! Въобще целия този спор до момента беше по-принцип, а колегата просто попита как да си вдигне черока (ние го вкарахме в егати филма)! Въпреки всичко, с риск да си потроша кочината, аз съм за едно "премерване на карданите" при гореописаните условия, защото съм абсолютно убеден, че съм прав и съм готов да си застана зад думите! Крайно време е в този форум да започне отново повече да се кара, от колкото да се пише (цитира)...

    Коментар


    • #47
      От: как да повдигна чероки

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      ... Крайно време е в този форум да започне отново повече да се кара, от колкото да се пише (цитира)...
      Пък то някои не са спирали да карат, та да трябва тепърва да започват отново ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #48
        От: как да повдигна чероки

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Пак залитна. Точно в пост#9 съм описал какви са целите и никъде след това не съм давал приоритет на концепцията с големи гуми и малки ходове. Спора възникна когато ти взе да твърдиш, че такава концепция няма. И че ограничаването на хода нагоре ограничава и този надолу. Тогава и заговорихме за нея. Не се опитвай за да надделеш в спора да ми приписваш твърдения за които имаш потенциала да обориш. Освен че има такава концепция тя е и най-евтината. Нито съм и фен нито съм я възприел. Колкото до моята машина аз не се съобразявам с цени. Те не са фактор и по тази причина тя не е с малки ходове и големи гуми. Винаги съм готов да ти предложа трасе и ако го приемеш да отвееш с кеф с твоята подготвена машина моя паркетник. Може и ти да го предложиш разбира се. Винаги съм готов да троша и чупя. Не ме боли от това, а напротив радвам се че съм разбрал за още едно слабо място което ще имам възможност да подобря.
        Приемам, че не сме те разбрали! В такъв случай, какво и защо се опитваш да кажеш от самото начало..?!! Виж първия пост на тази тема - това имам предвид! Какво конкретно предложи на човека..??!!
        Машината ми не е толкова подготвена, колкото прежалена... Отиваме на неутрално трасе - където и двамата не сме карали. Аз искам да ми докажеш, че концепцията която според теб работи - наистина работи! Не те знам колко караш, но джипа ти е в пъти по направен от моя и в този му вид нямам шанс, освен ако не те принудя да направим съзнателен опит за самоубийство! Казах - "мерим си карданите", ако си спънеш ходовете и не пипаш блокажите! Ако ме отвееш ти - аз съм грешника в случая и ще си посипя главата с пепел публично...

        Коментар


        • #49
          От: как да повдигна чероки

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Пък то някои не са спирали да карат, та да трябва тепърва да започват отново ...
          Тебе пък кой те брои в случая..?!!!

          Коментар


          • #50
            От: как да повдигна чероки

            Много интересно, следя темата с интерес, по-висок и от този на автора и най-вероятно (`щото тези "карданомерения" - надали са му приоритет).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: как да повдигна чероки

              Срещу ино шише ром мога да ви измисля трасенце
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #52
                От: как да повдигна чероки

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Тебе пък кой те брои в случая..?!!!
                Че аз нямам предвид непременно мене си. Знам достатъчно много хора, които си карат.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: как да повдигна чероки

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Приемам, че не сме те разбрали! В такъв случай, какво и защо се опитваш да кажеш от самото начало..?!! Виж първия пост на тази тема - това имам предвид! Какво конкретно предложи на човека..??!!
                  Машината ми не е толкова подготвена, колкото прежалена... Отиваме на неутрално трасе - където и двамата не сме карали. Аз искам да ми докажеш, че концепцията която според теб работи - наистина работи! Не те знам колко караш, но джипа ти е в пъти по направен от моя и в този му вид нямам шанс, освен ако не те принудя да направим съзнателен опит за самоубийство! Казах - "мерим си карданите", ако си спънеш ходовете и не пипаш блокажите! Ако ме отвееш ти - аз съм грешника в случая и ще си посипя главата с пепел публично...
                  Е колко да не ти е подготвена машината. Колкото стокова Фиат Панда 2 ли? Едва ли!
                  Примерно ей това скромно баирче. Виждат се в горната част на кадъра едни пушеци. Това е Фиат Панда 2. Там дето се вдига пушилката се оказа непристъпно за правен самурай (окачване, и раздатка), сериозно направена витара и две направени черокита с куци моторетки. Всичките до един бяха подлъгвани с показване на клипчето. След като го изглеждаха веднага се навиваха да го изядът с парцалите "тоя смях" и "това нищо". Качван е от правен и турбиниран самурай с блокажи, сериозно подготвен Патрол с блокажи и от мен без никакви блокажи. Твърди се също, че е изкачен успешно и от вранглера на zaggi от този форум. Мястото е на 200 км и най-интересното започва след него. Слизането също е доста интересно, особено за навирени машини и за всякакъв вид АТВ-та. Ако си навит ти поемам горивото и евентуалното репатриране обратно до София

                  Ето и клипа

                  Последно редактирано от elbgt; 06-10-11, 16:41.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #54
                    От: как да повдигна чероки

                    Що да ходим чак там..?!! Ей къде е Лозен..!! Да валне малко и в Люлин планина става интересно... Идеята е отиваме - чупим и се прибираме! Ако е за разкарването, може и край Велингард да те разходя. Има едно трасенце над Драгиново - около 300 метра и цялото е интересно! Пак казвам - искам да те видя без ходове "на горе" и с големи гуми, щото според теб клиренса е най-важен важен за проходимостта! А пък като бонус, ще нагазя във всяка кал, в която се набиеш и ти, нищо, че дифовете ти ще са на половин метър от земята...

                    Коментар


                    • #55
                      От: как да повдигна чероки

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Що да ходим чак там..?!! Ей къде е Лозен..!! Да валне малко и в Люлин планина става интересно... Идеята е отиваме - чупим и се прибираме! Ако е за разкарването, може и край Велингард да те разходя. Има едно трасенце над Драгиново - около 300 метра и цялото е интересно! Пак казвам - искам да те видя без ходове "на горе" и с големи гуми, щото според теб клиренса е най-важен важен за проходимостта! А пък като бонус, ще нагазя във всяка кал, в която се набиеш и ти, нищо, че дифовете ти ще са на половин метър от земята...
                      П.П. И да е честно всичко, ако искаш преди това се качваме на рампа и мерим ходовете и на двете машини! Ако си с по-големи ходове от моите, ще си разкача биалетите - тогава отивам на 55-60 см.! Ако успя да ги изравня с твоите, после мерим разликата с/без биалети, аз ги закачам отново, а на теб ти удължаваме временно "бъмп стоповете" - ограничавайки ходовете ти от горе, но оставяйки ход "на долу" - не по малък от моя! После слагай колкото големи гуми можеш да вкараш и се пускаме по пързалката. По един човек в двете коли, за оказване на помощ,а в твоя случай да те гледа и кои копчета или лостчета щаракаш, защото аз блокажи нямам! Навит ли си..?!!

                      Коментар


                      • #56
                        От: как да повдигна чероки

                        Поставяш коварни неизпълними условия. Нямам големи гуми за сега. Ограничаването на ходовете ще отнем доста време и труд. И пак да ти повторя. Не твърдя че само с големи гуми става. Твърдя, че и това е вариант когато парите не стигат. Твърдя, обаче че най-важния параметър е размера на колелото. Всичко останало след него е следствие. Голямото колело изисква повече пространство и съответно ходовете трябва да се увеличат. Големия ход налага използването на по-дълги амортесьори. Това пък води до загуба на ход нагоре. Дългия амортесьор се свива до по-голям размер от късия. В някои случаи (като при мен - 25 мм) има възможност да бъде монтиран малко по-високо, но това е рядко. Така или иначе загубения по един или друг начин ход нагоре довежда до това което всички виждат и му викат "повдигане". То е вредно, но неизбежно следствие.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #57
                          От: как да повдигна чероки

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Поставяш коварни неизпълними условия. Нямам големи гуми за сега. Ограничаването на ходовете ще отнем доста време и труд. И пак да ти повторя. Не твърдя че само с големи гуми става. Твърдя, че и това е вариант когато парите не стигат. Твърдя, обаче че най-важния параметър е размера на колелото. Всичко останало след него е следствие. Голямото колело изисква повече пространство и съответно ходовете трябва да се увеличат. Големия ход налага използването на по-дълги амортесьори. Това пък води до загуба на ход нагоре. Дългия амортесьор се свива до по-голям размер от късия. В някои случаи (като при мен - 25 мм) има възможност да бъде монтиран малко по-високо, но това е рядко. Така или иначе загубения по един или друг начин ход нагоре довежда до това което всички виждат и му викат "повдигане". То е вредно, но неизбежно следствие.
                          Аз много добре знам, до какво води липсата на ходове "на горе" - виждам, че и ти знаеш... Въпроса е до колко е вредно и има ли смисъл от подобна "полюция" въобще, при положение, че говорим за подготвяне на машина за офф при всякакви условия, а не строго специфични, като заигравките в кал, например! Не искам да съм коварен! Просто не се сещам за друг начин, да симулираме спора ни в реални условия! Ти ако имаш други идеи - насреща съм! Относно гумите - сигурен съм, че все ще се намери някой колега да ти услужи за един ден! В крайна сметка ще спретнем сеир за целия форум... Какъв размер "кубинки може да поеме красавеца ти максимум в момента..?!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: как да повдигна чероки

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            ...Твърдя, обаче че най-важния параметър е размера на колелото..

                            В този ред на мисли...
                            От скромната ми позиция: "Легендарният" в този форум Урал - Той представлява ЗиЛ "131" с два (или три) цола по-големи колела,
                            А какви дитирамби се пеят...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: как да повдигна чероки

                              Добре де от мен са гумите. Колко големи ви трябват? Имам 38.5x11.50, 42x13.50,46x19.50
                              Мисля че с 46'' ще е най справедливо.Ще мушнем и едни бъмпове от 4'' ход и ще ги напомпаме на 500PSi
                              Искам да видя 90%проходимост от гумите като ще оставим по 2.5% за мостовете,карданите,двигател,скорости и щангите при завой.
                              Опа забравих спирачната система и съединитела.
                              Чекай че май нещо процентите станаха повече.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4027.JPG
Прегледи:1
Размер:168.2 КБ
ID:5307751

                              Ето и снимка това малкото е 35x11.50x16
                              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 06-10-11, 17:33.

                              Коментар


                              • #60
                                От: как да повдигна чероки

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Не искам да съм коварен! Просто не се сещам за друг начин, да симулираме спора ни в реални условия! Ти ако имаш други идеи - насреща съм! Относно гумите - сигурен съм, че все ще се намери някой колега да ти услужи за един ден! В крайна сметка ще спретнем сеир за целия форум... Какъв размер "кубинки може да поеме красавеца ти максимум в момента..?!!
                                Отпред до 40'' без ограничаване на хода нагоре. Отзад дори 36'' не може да поеме защото ще изкърти калниците ако не се ограничи хода. Сегашните са 315/75/16 и са със заводски размер 34.6'', но аз ги мерих като нови и диаметъра им бе 865 мм или 34.05'' В момента поради износването са 33.4''. Сетих се обаче за друга машина която покрива изискванията ти та ги и препокрива. Имам на разположение едно Г300, което в момента е обуто с фабричните джанти и гуми 32'' от моя Вранглер. Знаеш че Г-класата е с мижави ходове, а на всичкото отгоре му ограничихме хода нагоре с 40 мм. колкото да събере гуметата. Малко е изнесено (с 20мм) заради адаптерите 5х127 към 5х130 но това едва ли променя нещата. Искаш ли с него да се тестваш? Гумите му са почти нови за мъгла - някакво АТ на Мишелин.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X