Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центриране на джанта....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Центриране на джанта....

    Купуваш кола втора ръка Как ще познаеш, че джантата и болта/гайката са ешове / Al, Fe ,че отворите са в допуски. С шпилки да приемем е по- лесно.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Центриране на джанта....

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Купуваш кола втора ръка Как ще познаеш, че джантата и болта/гайката са ешове / Al, Fe ,че отворите са в допуски. С шпилки да приемем е по- лесно.
      Просто - балансираш си гумите, стягаш ги както пише по дебелите книги, и ако има проблем, значи нещо от всичкото това не е в норма.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Центриране на джанта....

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5662765 Тия от OZ май са на друго мнение!

        Коментар


        • От: Центриране на джанта....

          Много яка тема.
          Нямам нещо да добавя, така че мойто си е спам.(може да се трие)
          Експлоатирал съм само три автомобила.Много различни.И никога не съм изпитвал проблеми точно с джантите.Според мен с малко повече опит човек сам ще усети, че нещо не е наред.
          И последно-брат ми си купи нов автомобил, но не му се даваха пари за втори комплект джанти за зимните гуми.
          Та си взе...афтърмаркет.И стягайки, на мен (с Гоуемия опит) не ми харесаха как се стягат.И кво-нищо -да е жив и здрав втора зима ги търкаляше без забележки.
          Та истината за мен е-ако имаш съмнения-няколко кротки кръгчета, и оттам - става, или не.
          Край със спам-а.
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • От: Центриране на джанта....

            Ако гайката не е за тази джанта- контактна повърхност? Пак ще стегне гадко и мазно(може дори директно в/у главината), джантата ще стои,върти и наподобява истинска сглобка.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Центриране на джанта....

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Ако гайката не е за тази джанта- контактна повърхност? Пак ще стегне гадко и мазно(може дори директно в/у главината), джантата ще стои,върти и наподобява истинска сглобка.
              Контактната повърхност си личи перфектно след едно затягане и отвиване. А ако не е за тая джанта, дори да центрираш по централния отвор, опасността от саморазвиване си е все налична, така че централни отвор може и да те предпази от биене, но няма да те предпази от това някоя гума да те изпревари както си караш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Центриране на джанта....

                Да де.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Центриране на джанта....

                  Излишен спор на 6 страници. Под прозореца ми има 2 Дифендъра, напъно еднакви. Единия е с железни джанти, на които отвора е плътно по главината. С конусни гайки. Другия също с железни джанти с откачена форма(заводска) и се центроват само по гайките. На Диско 2 и по новите модели и при Рендж Ровър от старите с триъгълните алуминиеви джанти се центроват по главината. И обикновенно при смяна на гума се вадят с шутове. Ама яки. Гайките при тези модели стягат само челно. Ако гайките са конусни, централен отвор не е нужен. Сменял съм и съм пробвал всякакви варианти. Проблем няма да се центроват само с гайките.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Центриране на джанта....

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Пройзводителите на баланс машини също да вземат да си преработят "конструкциите" и да не ползват централния отвор !
                    Нали не твърдиш , че алуминиеви джанти без централен отвор се карат небалансирани ...
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Центриране на джанта....

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Нали не твърдиш , че алуминиеви джанти без централен отвор се карат небалансирани ...
                      Казвам само ,че отвора на джантата е конструктивно центрираща повърхнина .При леките конструкции има алтернативи приложени от производителите.При товарните машини е решаващата и там не се експериментира с "чужди" размери джанти.........

                      Коментар


                      • От: Центриране на джанта....

                        Централния отвор е само за улеснение и осигуряване. Болтовете или гайките вършат същинската работа.

                        Коментар


                        • От: Центриране на джанта....

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Излишен спор на 6 страници.
                          Естествено че е излишен, при положение че който е притеснен от това, може да си направи втулки при първия стругар, че би трябвало и да му се зарадват даже. По-прост детайл от това просто няма.

                          И аз ако съм усетил някакъв проблем с новите джанти, отдавна да съм свършил тая работа. Ама такъв просто няма.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Центриране на джанта....

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Казвам само ,че отвора на джантата е конструктивно центрираща повърхнина .При леките конструкции има алтернативи приложени от производителите.При товарните машини е решаващата и там не се експериментира с "чужди" размери джанти.........
                            При товарните автомобили централния отвор ляга доста плътно по "гривната" на главината, заради товароносимостта. Е, и центрира по този начин, но там оборотите на колелата са доста по-малки, а масите много по-големи(от тези при леките коли), та не е нужно идеално центриране. То се явява като страничен ефект(положителен) от точното лягане на джантата по главината.

                            Да се допълня-тази вечер слагах предната гума на ЮМЗ-то. 20 цола, някаква, тежичка. Отначало гумата опираше земята, като в същото време беше полунанизана на болтовете на главината. Естествено-не центрирана, виси си надолу, затова и опираше. Като обрах(забележете-обрах, а не стегнах) първата гайка-с лекота гайката издърпа гумата нагоре, та си застана точно в център. Следващите гайки се обираха почти без усилие докато не започнат да стягат.

                            Толкова за усилията които носят конусните гайки.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Центриране на джанта....

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Естествено че е излишен, при положение че който е притеснен от това, може да си направи втулки при първия стругар, че би трябвало и да му се зарадват даже. По-прост детайл от това просто няма.

                              И аз ако съм усетил някакъв проблем с новите джанти, отдавна да съм свършил тая работа. Ама такъв просто няма.
                              Не е излишен,надявам се да съм спасил поне един от изхвърчане на джанта...
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Центриране на джанта....

                                Да де, ма първо смятахме триене, па и се бъзикахме с колегите. Пръстенът и съответстваща гайка/болт по дължина и конус/радиус са задължителни, якост на болта/гайката също, междуосието и то. Другото да си мисли майсторът.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X