Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центриране на джанта....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Центриране на джанта....

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    Виж твърдението че разбит лагер отвива гайки си е признак на техническа неграмотност. Невъзможността за различаване на разбит лагер от хлабави гайки пак така.
    Да,
    Но то няма как да са технически грамотни и да сътворяват подобни решения..... Тук суетата, простотията и беднотията събрани на едно място водят до подобни резултати.
    Грамотните решения са направени и се предлагат -срещу съответната цена ( разнообразие от джанти за конкретни модели ).

    Коментар


    • От: Центриране на джанта....

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      ( разнообразие от джанти за конкретни модели ).
      Афтърмаркет джанти за конкретни модели са рядкост. Афтърмаркет джанти за конкретно междуболтово разстоание и брой болтове, с по-голям централен отвор и центриращи втулки в комплекта са масовост. ОЕМ джанти в комплект с центриращи втулки, както се оказва, също не са рядкост.

      Пак, къде е иновацията? Грешката ми вече е ясна, ама иновацията къде е, била тя с кавички или без.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Центриране на джанта....

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Произвеждащия джанти произвежда и центриращи втулки за да стават джантите му на различни автомобили.

        Отчетено, коригирано и толкоз.
        Грамотния човек анализира и намира причината и съответно решение.
        (Още преди 4 г. в пост 75 съм споделил за весел случаи причинен от 1-2мм. разлика)

        Коментар


        • От: Центриране на джанта....

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Пак, къде е иновацията? Грешката ми вече е ясна, ама иновацията къде е, била тя с кавички или без.
          В изказването нямаше личностно адресиране ,а е по принцип.
          -Това ,че всеки се опитва с каквото му падне под ръка (на тънка лайсна) да придава по модерен вид на возилото и се правят сериозни технически компромиси, които понякога водят до тежки инциденти.
          (при товарната траспортна техника не съм срещал подобен уклон с изключение на Прага с гуми от ЗИЛ 157)

          Коментар


          • От: Центриране на джанта....

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            (при товарната траспортна техника не съм срещал подобен уклон с изключение на Прага с гуми от ЗИЛ 157)
            А при селскостопанмската техника уклоните са стотици, че се случва и да вършат работа. Простичък пример - гуми на трактор, пълни с вода, и нанизани 2 броя там, дето заводски са с въздух и гумата е една.

            Днешния "модерен" се изразява във... вид на SUV с 20-ки джанти и гуми, високи по 5 сантиметра (или пък по 2). На това му е достатъчен един бордюр, и си поръчваш нови джанти, гуми и половината окачване, така както си е заводско с безброй шарени хартийки, наречени сертификати, само и само всички по веригата да са си вързали гащите. "Модерен" се изразява и в директно спиране, гасене и посочване на адреса и телефона на най-близкия сервиз, без автомобила да се интересува дали например не караш към болницаата човек, берящ душа на задната седалка, или отиваш до мола на среща с другите кифли от отбора. Айде нЕма нужда!

            И тунинга за пред кафето сме го коментирали и друг път, ама случая не е такъв, за разлика от хайманата с фланците.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Центриране на джанта....

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              обаче само с 2 наставени метра въжето ще е вече на 60 сантиметра над екватора, по цялата си дължина.
              Абсурд. Смятай пак.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Центриране на джанта....

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Тука Спарки написа научни дивотии доказани с формули
                Джанта се центрира от конусите на болтовете , или ако е Ф1 от конус на гайката
                Като сте много умни питайте в накой истински център за ГТП за преправки и модификации
                Точно за да не се демонтират колелетата с чук и ритник джантите и билтовете са изработени със съответните конуси за центриране
                А усилие от 120 Nm върху болт осигурава контакт на джантата с главината контакт с нулево триене
                Ма има нови автомобилни конструктори тук
                Що ли ги не земат в производството на автомобили , или ги не подведат под отговорност
                Първо се ограмоти какво значи сила на триене пък после давай квалификации и препоръки.
                https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Триене
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • От: Центриране на джанта....

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Грамотния човек анализира и намира причината и съответно решение.
                  (Още преди 4 г. в пост 75 съм споделил за весел случаи причинен от 1-2мм. разлика)
                  Когато експлоатираш джанти със същото закрепване на същия модел возило от 5-6 години насам, на по-агресивни гуми, абсолютно безгрижно и безпроблемно, и когато ти признаят гаранция за видимо криви 2 от 5 гуми, нормално е да търсиш причината другаде, поне докато не остане никакъв друг вариант, както се и случи.

                  Ти ако сложиш 5 пъти безпроблемно същия модел фланци на същия модел возило като на въпросния хаймана, на шестия ще се замислиш ли особено при монтажа, или ще започнеш да анализираш чак когато видиш че има проблем?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Центриране на джанта....

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Абсурд. Смятай пак.
                    Добре де, не 60 а 30 сантиметра. Ама пак изглежда абсурд. Ама не е.

                    По-точно 31,415926535897932384626433832795 сантиметра. Смятай колко е промяната на диаметъра в зависимост от промяната на обиколката.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Центриране на джанта....

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Тия които показа Спарки от тъпите и опасните ли са?
                      Гледаш болта, гледаш джантата, гледаш болта, гледаш джантата, гледаш болта, гледаш джантата, ако привидно дупките изглеждат еднакви, вкарваш болта в джантата, стига да не лопа си ти. Под "болт" разбирай болт или гайка, зависи какво навиваш.

                      Нарисувано с картинки
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2008922145713717.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5822473

                      Коментар


                      • От: Центриране на джанта....

                        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                        Центриращия отвор не поема нищо. Силата на притискане на джантата към главината я държи на мястото и.
                        Слаб две, седни си.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          От: Центриране на джанта....


                          Слаб две, седни си.
                          Бе някой е със сигурност за слаб 2, че и за лош 1, ма не знам кой.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • 4,5г тема. Разбрах, че центрираме по централния, но как пак той държи да не отхвръкне точилото?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                              От: Центриране на джанта....



                              Първо се ограмоти какво значи сила на триене пък после давай квалификации и препоръки.
                              https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Триене


                              Прав си,и Спарки е прав от четенето в нета - нищо не носел централния отвор според дебелите книги.Заблудата моя,вадил съм джанти с разхлабване на болтовете и завойчета да отлепи та ми е чудно колко са прави тия с дебелите книги.

                              2 правила има - конусен централен отвор иска права гайка / комбито ми /.
                              Гайки на конуси главно се слагат на по-голям отвор джанти.
                              Третото правило вече не знам колко важи - централен отвор и конусни болтове / Мерцедесите /.

                              Джантата стояла заради опъването на болтовете,централния не носел нищо........теудно да повярвам като знам как съм свалял нещо,но е на,налага ми се да вярвам.

                              Моя грешка
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                От: Центриране на джанта....


                                Гледаш болта, гледаш джантата, гледаш болта, гледаш джантата, гледаш болта, гледаш джантата, ако привидно дупките изглеждат еднакви, вкарваш болта в джантата, стига да не лопа си ти. Под "болт" разбирай болт или гайка, зависи какво навиваш.

                                Нарисувано с картинки
                                [ATTACH=CONFIG]998226[/ATTACH]

                                това ясно,има и правило за централния отвор обаче,кое от тия решения по картинки се избирало,че им сложно май да го направят на конус всичко - и централен и гайки
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X