Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зима,четвърта,над 50 000 километра,в нормалното си състояние над 3 тона,бие градско между палмите и малко пясък и камъни в пустинята,пренпомпани 30% повече от предписаното,размер по-широки и по-високи,имат грайфер поне за още 30 - 40 000, драска из снега без да се оплаквам.

    Каква втора каква трета зима,Гума Мишелин Дифендьр LTX

    Баси,аз ако трябва на всяка трета зима гуми да сменям защото не стават…….ще си купя мотор
    Прикачени файлове
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • Е, то, като дадеш една торба пари за гуми, е нормално да получиш повече...
      HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        На половината като дадеш и ги караш на половината километри си на половин далавера ако питаш моя калкулатор,само се занимаваш със смяна на гуми,баланси и глупости.


        Малко под 1500 долара тотал за 4,резервната е друга,въртя 4/4 на 12-13 000 километра. След тия ще сложа по злобни,че му сменям ролята,цена на гума 440 долара без монтажа,дано не дерът,че ще падне рязане
        Последно редактирано от BENZBOSS; 12-01-22, 22:10.

      • dimkaraganchev
        dimkaraganchev коментира
        Редактиране на коментар
        Е, аз какво ти казвам. На ЦРВ-то съм с гуми NEXEN NBlue 4 Season 215/65 R16 по 125 лв парчето. На 40-50к съм ги изхвърлил с кеф.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Така де,катеричка за 5 лева,това горе съм написал,че е 3 тона и горница,трябва ми гума която да държи на пясък,камъни,сняг и конете на добичето,да не си играя да сменям на втори сезон,да може да стиска на 15 psi както и на 50 напомпана,да вози нормално и тихо,че някои разходки са по 5000 километра……….и такова нещо за под 300 долара на бройка няма.
        Да рискувам да спестя някой лев та да си играя на гумаджията няма как да стане,за 125 лева……..и сезон да извадят пак добре еле ако не я навирам където не трябва да я навирам,това горе от пустинни 45 градуса до планински минус 10-15 трябва да драска,за 125 лева ммммммм въздушен с маслен филтър само дават,без олиото

    • Това мислят журналистите по темата :

      https://auto-press.net/a:%D0%92%D1%8...-%D0%BD%D0%B5-
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Това мислят журналистите по темата :

        https://auto-press.net/a:%D0%92%D1%8...-%D0%BD%D0%B5-
        Мислят, каквото им се плати - това мислят.
        Ето тука мислят, че може и с един комплект гуми... стига да са "Nokian", разбира се : https://www.actualno.com/cars/novata...s_1695393.html

        А и самите "Nokian" се усетиха, че са предобрили нещата с лобирането си за зимни гуми и... преброй колко всесезонни модела предлагат: https://www.google.com/search?q=noki...client=gws-wiz
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Savov
          Savov коментира
          Редактиране на коментар
          От 4-5 год си карам двете коли с всесезонни гуми Нокиан и съм абсолютно доволен. Годишно изминавам около 30 к км.

        • alexalex69
          alexalex69 коментира
          Редактиране на коментар
          Аз пък съм от другата страна на барикадата и смело мога да кажа ,че няма по-хубава гума за зимата от зимната и по-подходяща за лятото от лятната .

          Имам две коли и едната я купих със всесезонни и другата с летни . За тази с летните , за зимата си взех зимни и дори жена ми усети разликата да караш със зимни или всесезонни .

          Знам , че сега за три коли гумите заемат доста място в гаража , който ми струва едни пари допълнително всеки месец , ама предпочитам да залагам на сигурно .....

      • alexalex69 коментира
        Днес, 23:16
        Аз пък съм от другата страна на барикадата и смело мога да кажа ,че няма по-хубава гума за зимата от зимната и по-подходяща за лятото от лятната .

        ...
        Знам , че сега за три коли гумите заемат доста място в гаража , който ми струва едни пари допълнително всеки месец , ама предпочитам да залагам на сигурно .....
        Така е, освен изолирани случаи - имаше някъде в началото на тази тема или в подобни теми, няма някой сериозно да твърди, че зимните гуми са излишни през зимата, че с тях може да се кара безопасно през лятото и т.н.
        Причините хората да се ориентират към всесезонни гуми (и към АТ при джиповете) са най-вече финансови. То е най-добре не да имаш N бр. комплекти с гуми, а няколко "бази" близо до местата, където ходиш и във всяка база - по един подготвен за целта и обут в подходящите гуми автомобил. И през лятото палиш бегачката с летните пистарки - отиваш до вилата / хижата, там изкарваш джипа с МТ-тата и кеф ти лов, кеф ти риболов, кеф ти кални разходки. През зимата - СУВ-а със зимните гуми и като пристигнеш - пак те чака съответното возило с подходящите гуми. Ама...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          Лятото на къщата, зимата на апартамента. Старата истина от БТВ.

      • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение

        След първите 10000 км грайфера се върти около 7мм, на едната даже е вече под - 6.7мм. Демек половината живот мина за тази зима, дали ще успея да изкарам и следващата не знам, но определено са слабички за тази кола - може би на нещо по-лекичко ще карат повече. Имам чувството, че са взели гуми за лека кола и са ги раздули повечко, без да добавят нищо за по-голяма издържливост. Накратко Kleber Citylander 245/70/16 не ги препоръчвам, мисля, че срещу близо 900 лева не получавате очакваното качество - ментаци! Търсенето на точната гума продължава!
        Историята отива към приключване - вече съм на 4мм грайфер след 3 години/зими и 55000км. Гумите се износиха ударно на 50% още през първата зима и 10000км след което забавиха темпото и стигнаха горе-долу нормален пробег! Добре, че миналата зима беше по-мека и изкараха, иначе мисля две зими са им макс! Сега минавам на GRIPMAX INCEPTION AT 3PMSF RWL XL (мисля китайчета по цената) за да видя колко ще са по-зле!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение

          Историята отива към приключване - вече съм на 4мм грайфер след 3 години/зими и 55000км. Гумите се износиха ударно на 50% още през първата зима и 10000км след което забавиха темпото и стигнаха горе-долу нормален пробег! Добре, че миналата зима беше по-мека и изкараха, иначе мисля две зими са им макс! Сега минавам на GRIPMAX INCEPTION AT 3PMSF RWL XL (мисля китайчета по цената) за да видя колко ще са по-зле!
          Имам преки наблюдения на един зимен Клебер, на лека кола, свърши за има няма 20 х.км. до конци.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Днес дойдоха гумите GRIPMAX INCEPTION AT 3PMSF RWL XL от Германия, те трябва да са с бели релефни надписи, но мойте са сини?! Това дали означава нещо, че нямам опит с такива гъзарии?
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Днес дойдоха гумите GRIPMAX INCEPTION AT 3PMSF RWL XL от Германия, те трябва да са с бели релефни надписи, но мойте са сини?! Това дали означава нещо, че нямам опит с такива гъзарии?
              Повечето гуми вече са така (при по йовтинките ​​​​​​). Явно синята боя им идва по-тънко, знам ли...
              Карай си ги спокойно, разлика няма.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Днес дойдоха гумите GRIPMAX INCEPTION AT 3PMSF RWL XL от Германия, те трябва да са с бели релефни надписи, но мойте са сини?! Това дали означава нещо, че нямам опит с такива гъзарии?
                1. Отиваш на първата автомивка на самообслужване..
                2. Пускаш едно жатонче.
                3. Измиваш буквите отблизо с водоструйката.

                ...или както ти казаха, караш си ги така.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Боята е само от едната страна, та мога и просто да ги обърна (нямат посока), но се чудих дали не значи нещо - може боята да е менте и да се получава синьо от черният фон? Ще ги снимам довечера.
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    1. Отиваш на първата автомивка на самообслужване..
                    2. Пускаш едно жатонче.
                    3. Измиваш буквите отблизо с водоструйката.

                    ...или както ти казаха, караш си ги така.
                    4. Горния ще се погрижи за синьото, особено с оглед на предстоящия сезон
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221012_181231[1].jpg
Прегледи:344
Размер:400.1 КБ
ID:6894063 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221012_181245[1].jpg
Прегледи:337
Размер:432.8 КБ
ID:6894064
                      Прикачени файлове
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        ...но се чудих дали не значи нещо...
                        Значи че до сега не си си купувал гуми с бели надписи от магазина.

                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Edo
                          Edo коментира
                          Редактиране на коментар
                          Точно, както съм написал и по-горе де! По-важно е какви качества имат и колко ще изкарат!

                        • sparkybg
                          sparkybg коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тъй де - изброил съм ти какво да направиш след като ги сложиш, и всичко ще ти се изясни.

                      • Какъв размер са ?
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • Edo
                          Edo коментира
                          Редактиране на коментар
                          245/70/16

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X