Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Реших днес да се поразходя след работа - да видя как вървят приготовленията за офф-роуд фестивала в Суходол. Обаче в бързината подминах "малката Ладога" и продължих по пътя. Тъкмо взех лекинко да се псувам - как съм отишъл на майната си и съм подминал всичко и... Оказа се, че съдбата ме е дръпнала да продължа натам. Вече ми минаваха мисли дали все пак е време да обърна и да търся назад, когато гледам една Фронтера аха кат' мойта ама по-късичка, се заиграла в едно улейче и изпаднала в безпомощност.
    Та по случая си тествах новото въже. Само хубави неща мога да кажа за него. Закачих го, газ на първа бавна да засили 2-3 метра и без удар джипката изскочи от улея като тапа. Наистина въжето има добри динамични характеристики.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5541682

      4.5 метра. Води се 5 тона. Някой с наблюдения? Ще свърши ли работа да (ме) извадя(т) от някоя пряспя или коловоз?
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        4.5 метра. Води се 5 тона. Някой с наблюдения? Ще свърши ли работа да (ме) извадя(т) от някоя пряспя или коловоз?
        Няма причина да не върши работа. Ти по-скоро мисли за местата, на които ще го закачиш ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Няма причина да не върши работа. Ти по-скоро мисли за местата, на които ще го закачиш ...
          Отпред имам две халки под бронята с дебелина около 1см, а отзад една конзола дебела около 1см. хваната за рамата. Изглеждат ми фабрични.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
            ... отзад една конзола дебела около 1см. хваната за рамата. Изглеждат ми фабрични.
            Отзад фабричната (имам такава) ми се вижда много афиф и не бих посмял да я използвам за някакво по-сериозно дърпане.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]562363[/ATTACH]
              Да се похваля с новата придобивка, 6м 26мм въже от женския пазар и два шегела. (Дано се вижда снимката, че пиша от телефон и не знам успях ли да я кача.)
              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Хубаво е човек поне веднъж в годината да има рожден ден
              Получих един хубав 8 метров подарък:
              [ATTACH=CONFIG]560249[/ATTACH]
              От правилните въжета от женския пазар е. Ще гледам да се включа скоро в някоя разходка. Пък живот и здраве - да го сефтосам.
              Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
              На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
              Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
              Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

              Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627
              ... to be continued

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Въжето си е много добро,но не е вълшебно! И аз гледах снимките,и клип имаше някъде,където се вижда че джипа е ЗАКОПАН,яко!! Не знам с колко дебело въже го дърпаха,ама го приемам за нормално да се скъса! Бая зор видя,няма начин да устиска! Моето е 30мм,ползвал съм го два пъти,и нямаше грижи! Седи си постоянно в багажника,защото знам че ще ми помогне,ако се наложи!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                  Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
                  На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
                  Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
                  Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

                  Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627
                  Хууу младежи, ама за да фръкне начи не сте го обезопасили. Па то е еуементарно с една сижимка като за простор се прави.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                    Колеги, един съвет, тези въжета са изключително опасни. По-добре не ги използвайте.
                    На една от разходките точно такова въже от женския пазар се скъса и мина през стъклото на един джип и се удари в облегалката за глава на драйвера. Само много голям късмет го спаси от по-голяма беля. Не бях на тази разходка, само гледах видео и снимки.
                    Въжето беше на Юри и само на няколко месеца. Юри ми каза, че въжето е стояло дълго време неизмито след ползване и може би това е причината да се скъса след това, не знам, само предполагам. Но един добър производител от Австралия продава кръгло динамично въже и то е със специална гумена обвивка отгоре за защита от вода и замърсяване, и това изглежда не е случайно. Цената разбира се също е добра. Продава се и колан с 20% разтегливост на по-приемлива цена.
                    Моето мнение е, че с това компромиси не трябва да се правят и да се експериментира, само защото ще спестиш едни 100 лв.

                    Ето поста от темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...27#post2312627
                    Там имаше две сериозни грешки при дърпането. Едната беше, че Доджа държеше въжето постоянно опънато и по тоя начин се получава тоя ефект, от който знаем че ластик се къса, а то е за удари направено, а втората е че Юри каза, че след последната разходка просто не го е изплакнал от препарата, с който е мито безконтактно и така е прибрано. Видимо беше по-тънко това въже от преди това, когато съм го виждал да вади джипки от калта.

                    Важен фактор е, че и Ванката така се беше окопал, че беше по-лесно да го зарием, отколкото да го извадим.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Гледах го този пост веднага след събитието. Виждам закачени колани на джипа на Ванко, но никъде не виждам въже от Женския пазар. Ако има клип на събитието, бих го изгледал с най-голямо внимание. Не обичам да подценявам опасностите.
                      П.П. Не съм коментирал случката тогава, защото нито съм присъствал, нито съм видял на клип какво точно се е случило.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        По назад в темата сме разисквали въпроса за безопасно ползване на динамични въжета и как се обезопасяват за да не влизат през стъклата.Има и клипчета в нета колкото искаш,ама всеки си мисли че неговото въже е много арно и никога няма да се откине
                        Борис 0888 999 едно едно9
                        PATROL Y260 RB30S

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Като въже може и да е добро, но не е предвидено да се използва в тези условия, за които ние ги използваме. Няма никаква защита от протъркване и от вода.
                          Ето едно такова въже точно като за нас Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Black_snake.jpg
Прегледи:2
Размер:82.4 КБ
ID:5545983
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                            Ето едно такова въже точно като за нас
                            Ако не го ползваш както трябва,и това ще влезне през джама!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Ивич, пусни и линк откъде може да се вземе такова въже, щото наистина гумата ще го пази от това което му правим ние.

                              Ето линк с цялата разходка, където идеално се вижда и как, и защо се скъса въжето.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                                Ако не го ползваш както трябва,и това ще влезне през джама!
                                Колега, това за неправилното ползване е ясно на всеки. Тук става въпрос за въжето от женския пазар и за това, че качеството не е като на заводско такова, предназначено за тези цели, и е много по-голяма вероятността да се скъса.
                                ... to be continued

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X