Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    За лек автомобил, който няма да закъсва в кал до вратите не ти трябва такъв колан. Леката кола няма толкова здраво ухо на което да го закачиш.
    Купи си едно 5 метрово китайско коланче 2 тона и 2 шегелчета по 3-4 лв. Общо 25-30 лева.
    Когато се вади затънал джип, той излиза заедно с калта на целия гьол. Това на колата не и се случва.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      От гореописаното следва, че "правилното въже" #252 е крайно податливо на влага, кал и др.
      Въпрос към собствениците: Възможно ли е то да бъде предпазено, макар и минимално, но евтино с ръкави за напояване или подобен продукт на друга фирма, като се има в предвид диаметър, дължина и дебелина на ръкава?

      Според мен би трябвало да свърши работа, защото отговаря на следните изисквания ( споменати по-горе от явно компетентни собственици), а именно:
      1. Прозрачност (задължителна за визуална инспекция на въжето)
      2. Лесна подръжка (почистване)
      3. Защита от UV лъчи (само предположение)
      4. Защита на въжето от влага, кал и др.(повторение на казаното по-горе)
      5. Механична защита от триене( макар и минимална взависимост от дебелината на ръкава{с условието, че говорим за теглене в рамките на няколко метра <30 })

      6. и не на последно място цена.

      П.С. От всички, които ще се опитата да оборят моето мнение, изисквам обоснован отговор придружен от предлагане на по-добра алтернатива, включваща изброените от мен предимства + минимум още едно
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-12-14, 11:22. Причина: Линк

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Това е полиетилен или някаква друга пластмаса. Въжето ще мухляса ако е затворено. Прекалено сложно е да го подсушиш добре вътре. Няма смисъ. Ако си изпереш въжето след ползване и го закачиш някъде в колата да виси в обикновенна платнена (не пластмасова) торба е достатъчно. Тия въжета ако са чисти, сухи и на сянка, не се скапват....поне не толкова бързо. Да влачиш тоя маркуч из локвите няма да е удобно а и няма да издържи.

        Не очаквайте, че с едно въже ще векувате. Старее си. Аз още не съм хвърлял колан поради старост ама така разправят. Из горите повечето щети са от дървета и камъни. На асвалта рядко се ползва въже, и не е проблем да си го изпереш ако е много нацапано или мокро.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от esXz Преглед на мнение
          ... П.С. От всички, които ще се опитата да оборят моето мнение, изисквам обоснован отговор придружен от предлагане на по-добра алтернатива, включваща изброените от мен предимства + минимум още едно
          Всякакви полиетиленови защити на въжета са боклук, който в гората става на парцал за отрицателно време.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Ако въжето ще се навива на барабан, много е важно да не е с мека обвивка, иначе та ще се разцепи на първото навиване. Също е важно много да не се хлъзга спрямо обвивката, иначе тя ще се събере в едниния му край.

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Интересна версия на лебедка

              http://www.nocarnofun.com/secret-nin...roading-alone/
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Уха!
                Това ще се пробва,
                Браво, Дробе!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Има и по-лесен вариант. С дълъг колан се закачат двата края на силовата броня. Първо едният край на колана се хваща за бронята, после се прекарва през дърво, както се закача лебедка и свободния край на колана се хваща за другия край на бронята. Получават се два успоредни колана. След това в средата на коланите се слага клон, щанга или друго и започвате да усуквате. Пробвано и работи! Дано съм го обяснил разбираемо. Понякога се налага след първото усукване да се прави ново захващане за бронята, после пак и така. Измъквал съм се по този начин, но е много уморително. Колата беше витара, отказа лебедката, а бях с жената и детето. Само внимавайте да не изпуснете клона или щангата, защото почва да се развърта обратно с голяма скорост и има опасност да ви удари.
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                    Интересна версия на лебедка

                    http://www.nocarnofun.com/secret-nin...roading-alone/
                    Линка не бачка.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Линка не бачка.
                      В момента си е съвсем наред
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Явно при мен нещо не е наред. Влязох през Експлорър. Хитринка си е идеята.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Много,интересен метод.При лек автомобил сигурно ще работи,но при джипа ми много се съмнявам.Дойде ли работата до въже,в повечето случаи,и на лебедката и е трудно.Но идеята много ми хареса.

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Уха!
                            Това ще се пробва,
                            Браво, Дробе!
                            Бъди много внимателен,че ако се развъртят тези тояги - чупят кокали! Да не падне голям смях

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              На къде ще се развъртят ?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Наобратно на където ги въртиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X