Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Правилното въже.

    Започвам нова тема с надеждата да съм полезен. Всички сме виждали хора които не знаят нещо. Това естествено е съвсем нормално. И аз знам много неща и съм технически доста добре подготвен, НО и много неща които не знам. Което също е естествено. Искам да обърна внимание на въжетата за ТЕГЛЕНЕ! Какво трябва да бъде въжето което всеки трябва да носи. И дали едно въже става за всичко? Изкам да чуя и други мнения, въпреки че съм убеден,че знам.После ще ви разкажа една смешна случка. Пърси да не се обажда, моля!
    Последно редактирано от targa; 04-05-07, 09:49.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

  • #2
    Re: Правилното въже.

    Какво става бре, никой ли не го интерсува тамата?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      Re: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Какво става бре, никой ли не го интерсува тамата?
      зависи къде ще се тегли колата или джипа. Аз ползвам колан...
      А брат ми преди време за демонстрация беше теглил една кола и с кабел за пц. мрежа UTP, той трябва да разкаже подробностите
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        Re: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Какво става бре, никой ли не го интерсува тамата?
        Казвай, каквото знаеш, който знае повече ще допълва, а аз ще се ограмотявам.

        Коментар


        • #5
          Re: Правилното въже.

          Аз имам пожарникарски маркуч. Зашиха му краищата да се получи халка и е готов за дърпане.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Аз имам пожарникарски маркуч.
            А да ти се намира още метър - два - три?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Re: Правилното въже.

              Трябва да се реже от моя и после пак да се шие... Обаче мога да ти кажа откъде да си купиш колани от производителя
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Re: Правилното въже.

                Според мен най добре е колан защото е еластичен и може да се дърпа с удар без да се трошат джипките Коланите трябва да издържат най малко 10-15 тона дори и за най леките джипки, без куки или метални сглобки . И препоръчително не връзвайте коланите на възел към скобите за теглене на джипа, само навивки 1-2 реда щото иначе няма развързване
                Това е моето мнение, ще се радвам да чуя и други .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  Re: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Трябва да се реже от моя и после пак да се шие... Обаче мога да ти кажа откъде да си купиш колани от производителя
                  Не ми трябва за колан, а за да пробвам как ще е като предпазител за синтетиката на лебедката. Че то пазиш, пазиш, ама като подходящо дърво има чак зад някакви храсталаци и въжето, щеш - не щеш, трябва да мине през тях ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Правилното въже.

                    Ахам...Ами ако ти се занимава да го носиш да му ушият нов край ще ти дам да си отрежеш малко
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Правилното въже.

                      според мен най-добър начин е с еластично въже, което да поема ударите чупещи трансмисията и държащи въжето винаги опънато. Коланите са много използвано средство, но когато става въпрос за дълги преходи не е много конфортно. Преди месец се наложи да се дотегли една кола до Враца и то по тъмно. Минахме по дефилето, но нямахме хубаво въже и тегленето беше с колан. Предницата на колата беше доста дълга и въжето въобще несе виждаше. През цялото време се стремях да бъде опънато,защото а мое нещастие аз трябваше да карам задната кола и въпреки всичките усилия имаше два три "удара". който ако бяха с нещо по еластично щаха да бъдат предотвъртени, пък и умората от постоиянното следене на колата орпред е ужасна... испуснеш ли малко опъна колана или влиза под гумите и се къса или се упава след това рязко и удря в трансмисиата на теглещата кола...
                      Абе метално въже до изваждане от калта, а след това колесара това е истината
                      4ао
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Правилното въже.

                        Значи преди време като бях новобранец в офроуда, се връщам от Шабла в едно кучешко време. Сняг по много, вятър, лед -кефа на идиота. Аз съм с дългия ровър с гуми за мъгла. Гледам по едно време някаква бъркотия на пътя. 3-4 коли на асвалта на кръст и една TLK май беше 80, на 20 м. в нивата. Явно са идвали на скорост и не са могли да спрат и айде в нивата. На всичкото отгоре нивата е в ниското. Около Тойотата се въртят едни яки момченца с бели гащеризони (да не ги скиват патките) и се чудят от каде да я подхващат. Спирам аз като царя на пътното и най-самонадеяно го питам единия- Да ви вадя ли .Реакцията беше. Той наистина Ровъра тогава на нищо не приличаше( не че сега прилича), ама малко остана да ги зарежа. Както и да е. Вадя аз от багажника края на въжето и му го връчвам да ходи да го закача . Тръгна той и през 5 крачки се спира да гледа дали е излязъл другия край. Ще излезе грънци, то е 40 метра.Закачат се наште, закачам и аз и както си стоя на асвалта давам газ. Първа бавна, втора бавна и газ. Ровъра почна да намаля по едновреме , ама Тойотата вече беще на асвалта. Докато говоря с единия, обръщам се и гледам, шофьора на Тойотата се заврял по гръб под Ровъра и нещо се блещи. Какво става, викам братчед? Ти ми и...а ма....та, кво напрай бре? Сякаш нямаше никой зад теб. Пък аз се дуя кат мисир и викам-Ровър братчед,нема лабаво. Ами блокажи има ли? Има викам, на аспуха. Както и да е. На практика, цялата работа свърши въжето. 25мм. корабно, капрон. Разтъга се като прашка. Имам и филмче как ме дърпат Газ69 и УАЗ вързани един за друг, със засилване , пък Ровъра не мърда и сантиметър. Така се бях нахакал в едни камъни Със същото въже съм вадил Авиа 4x4 от канавката натоварена с 4-5 кубика дърва, зимата. Пук мен ме извади от една дупка наи- обикновенно жигули.Не казвам, че дългото въже е унижерсално решение. За града е кофти, между дърветата също, но помага страшно много. Като изкарах Тойотата, се спрях с късото въже да извадя и едно Рено бухнато в една пряспа, но на асвалта. Вадих го 10 мин. Прави им чест на колегита с Тойотата, че ме изчакаха и караха пред мен до Албена,да не би и аз да вляза в ядове, че времето беше много лошо. Горещо препоръчвам на всички колеги да си намерят дълго въже. Ама да е и ДЕБЕЛО поне 20мм., щото ако се скъса- не ми се мисли. Задължително поне две торбички с пясък. Аз слагам 3. Поздрави.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Правилното въже.

                          Браво DINI Аз докато го накълва тва писание ти си свършил работата.Ама за металното въже въобще не съм съгласен.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Правилното въже.

                            Куадра,

                            Би ли споделил от къде може да си купим колани на приятна цена?

                            Благодаря предварително.

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Правилното въже.

                              Има ли някой от района на Казанлък? Там ги шият и можеш от завода да си ги купиш много тънко на метър. Е, после се ускъпява ако си го поръчаш директно като сапан с клупове накрая, но пак е евтино.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X