Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Илияне, на прахово могат ли да ми ги направят двуцветни?
    Колко се връзва горе долу съсе пясъкоструя имаш ли идея?
    Иначе какъв кит? Дай нещо акъл за марка (евтин) - джантите така или иначе ще се надраскат доста бързо в гората.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Илияне, на прахово могат ли да ми ги направят двуцветни?
      Колко се връзва горе долу съсе пясъкоструя имаш ли идея?
      Иначе какъв кит? Дай нещо акъл за марка (евтин) - джантите така или иначе ще се надраскат доста бързо в гората.
      За двуцветни не съм питал...Цената е спред цолажа 15-ките са около 140 лв и оттам нагоре.Кит някакъв на Новол например,за всичкити им китове дават прилепваемост към алуминий.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Пробвай кит Карсистем (мулти) - идеален е за джанти .... и по-лесно се търка

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Има ли фини четки за бормашина с които мога да почистя джантите?
          Имам месингова ама ми се струва груба.
          Трябва да се свали стария лак и едната джанта е на петна (корозирал алуминий)

          От кит общо взето няма нужда.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Аз ползвах смивка...ли беше та смивка ли беше на Новол, за да сваля лака. Пръскаш, изчакваш там, нам колко беше и сваляш лака с една шпакличка. Става на пяна. А корозиралите участъци после си ги затъркваш леко.
            С четка и бормашина ще се измъчиш, а и няма да хванеш на места...
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Има ли фини четки за бормашина с които мога да почистя джантите?
              Имам месингова ама ми се струва груба.
              Трябва да се свали стария лак и едната джанта е на петна (корозирал алуминий)

              От кит общо взето няма нужда.
              Що се циганиш, ами не ги закараш на пясъкоструй, и направо там да ги и боядисат? Вече е отработено многократно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Що се циганиш, ами не ги закараш на пясъкоструй, и направо там да ги и боядисат? Вече е отработено многократно.
                Понякога,хората правят разни неприятни неща от любопитство или "научен интерес" .И после вече знаят,че като си сметнеш усилията,времето и мЪтрялите,всъщнос не ти излиза по евтино,има го само удоволствието,че си го направил сам.
                Последно редактирано от taran; 02-03-11, 06:51.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Няма жив човек който да изчисти джанта с бормашинка така, че поне да се доближи до резултата от песъкоструйката. От тама нататък захващането на боята към джантата ..... а пък за прахово покритие у дома да не говорим , нито за преимуществата му.

                  Търтьо отивай при тия типове с праховото.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Понякога,хората правят разни неприятни неща от любопитство или "научен интерес" .И после вече знаят,че като си сметнеш усилията,времето и мЪтрялите,всъщнос не ти излиза по евтино,има го само удоволствието,че си го направил сам.
                    На мене ли го казваш...

                    Мисълта ми е че джанта е невъзможно да почисти качествено на ръка. С бормашина и телена четка пък съвсем. Най-малкото ще се надере, което после ще си личи. А същото с перфектен резултат на пясъкоструй става супер лесно, а и с добър резултат. След пясъкоструене и боядисване джантите са неразличими от нови, а и боята хваща много добре заради грапавата повърхност в резултат от пясъкоструенето.

                    ПП: Я кажете, как да махна боя от пластмаса изцяло? Пада на люспи, но не навсякъде. Идеята ми е да я махна нацяло, и после да грундирам и боядисам изцяло наново.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Ако профила на пластмасовия детайл позволява намесата на ексцентър шлайф, търкай с 180-240 шкурка, после грунд и боя. Може да пробваш със силна струя въздух от компресора или яка пароструйка. Може и с някаква химия, но не съм ползвал и не гарантирам, че ще стане.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Със струя въздух не става. Пробвано. А иначе то се лющи като я карам на автомивка, малко по малко. Вероятно с водо/пароструйка би се получило. Ще пробвам. Пластмасата е полипропилен. Към химии съм малко скептичен, да не вземат да разядат и пластмасата.

                        Принципно мислех за някаква пясъкоструйка, но ме притеснява че понеже боята е по-твърда от пластмасата, точно на границата между двете ще свали прекалено пластмасата. Може да се ползва като последна обработка преди грундирането, с цел да награпави пластмасата.

                        Хубавото е че имам една от пластмасите като резервна, и върху нея може да се пробва кое-що.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На мене ли го казваш...

                          Мисълта ми е че джанта е невъзможно да почисти качествено на ръка. С бормашина и телена четка пък съвсем. Най-малкото ще се надере, което после ще си личи. А същото с перфектен резултат на пясъкоструй става супер лесно, а и с добър резултат. След пясъкоструене и боядисване джантите са неразличими от нови, а и боята хваща много добре заради грапавата повърхност в резултат от пясъкоструенето.

                          ПП: Я кажете, как да махна боя от пластмаса изцяло? Пада на люспи, но не навсякъде. Идеята ми е да я махна нацяло, и после да грундирам и боядисам изцяло наново.
                          Зависи от боята и от пласмасата. Може с Дунав , може със смивка на Боди. Ама първо пробвай на някое местенце , че аз така окепазих една каска.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            Няма жив човек който да изчисти джанта с бормашинка така, че поне да се доближи до резултата от песъкоструйката. От тама нататък захващането на боята към джантата ..... а пък за прахово покритие у дома да не говорим , нито за преимуществата му.

                            Търтьо отивай при тия типове с праховото.
                            Съгласен! Аз правя чат-пат на мотори, но първо ги карам на пясъкоструй. Там прахово не ползвам, защото искат точно определен цвят.

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Със струя въздух не става. Пробвано. А иначе то се лющи като я карам на автомивка, малко по малко. Вероятно с водо/пароструйка би се получило. Ще пробвам. Пластмасата е полипропилен. Към химии съм малко скептичен, да не вземат да разядат и пластмасата.

                              Принципно мислех за някаква пясъкоструйка, но ме притеснява че понеже боята е по-твърда от пластмасата, точно на границата между двете ще свали прекалено пластмасата. Може да се ползва като последна обработка преди грундирането, с цел да награпави пластмасата.

                              Хубавото е че имам една от пластмасите като резервна, и върху нея може да се пробва кое-що.
                              Ако става въпрос за лайстна, що не я докараш да я тръкна с машината..

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                                Ако става въпрос за лайстна, що не я докараш да я тръкна с машината..
                                Иде реч за страничните пластмаси на това:


                                Не се белят единствено двете брони. Те са от черна пластмаса и са боадисани по-различно (по-тънък е пласта). Тези по калниците и вратите обаче и от двете страни се люпят яката.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X