Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Стъпки при боядисване

    Колега най изгодно ще вземеш филтри, ако имаш познат в някой голям сервиз и да ползваш тяхната отстъпка.
    Поздрави!

    Коментар


    • #17
      До: Стъпки при боядисване

      Темата идва на място! Тъкмо бях заразпитвал в една друга тема.

      Обаче може ли да започнем постъпково:

      1. Оборудване: инструментите и машините, придружени със снимка, кой за какво служи и напътствия за употреба.
      2. Имена на материали - терминология и български аналог. Желателно е препоръка на марка.
      3. Тук вече стигаме до описанията кое как - като дадените по-горе.

      Иначе тези, които не разбираме изпадаме в малък стрес (поне аз) и започваме да гадаем, кое какво е.
      Ако ще е тема за между бояджии професионалисти добре, но ако трябва да е полезна за всички във форума, няма как без първите 2 точки.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #18
        До: Стъпки при боядисване

        Има ли някакви тънкости при боядисване на брони и вежди от полипропилен? За лепенето разбрах, ама за боядисване? Фабричното покритие на мойте си отива - подкожушва и се люпи на големи люспи. След всяка автомивка все повече.

        Броните са от друго - там проблем явно няма. Преполагам са ABS, или нещо такова, но веждите и пластмасите на вратите са полипропилен. Там е и проблема с беленето.

        Предполагам трябва някакъв грунд?

        Всичко е металик.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Стъпки при боядисване

          Имаше на Сикенс някакъв грунд за полипропилен.Аз,не съм го ползвал.Обаче не е нормално да се белят,ако са оргиналните-от завода си излизат грундирани.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            До: Стъпки при боядисване

            [QUOTE=musovir;890381]Темата идва на място! Тъкмо бях заразпитвал в една друга тема.

            Обаче може ли да започнем постъпково:

            1. Оборудване: инструментите и машините, придружени със снимка, кой за какво служи и напътствия за употреба.
            2. Имена на материали - терминология и български аналог. Желателно е препоръка на марка.
            3. Тук вече стигаме до описанията кое как - като дадените по-горе.

            1.Оборудване:
            Плосък виброшлаиф-на него се поставя шкурка,


            Ротовибрационнен шлаиф-отново се прикрепят шкурки-има си там с неро като тъкан отзад,а на плота има нещо като кукички(мале как го обясних )



            Шпакли-слежат за нанасяне на кит-размерите им варират от 5-6,до 40-50 см ширина(макарче незнам дали маже да се ползват толкова широки)

            За днес толкова.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #21
              До: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Темата идва на място! Тъкмо бях заразпитвал в една друга тема.

              Обаче може ли да започнем постъпково:

              1. Оборудване: инструментите и машините, придружени със снимка, кой за какво служи и напътствия за употреба.
              2. Имена на материали - терминология и български аналог. Желателно е препоръка на марка.
              3. Тук вече стигаме до описанията кое как - като дадените по-горе.

              Иначе тези, които не разбираме изпадаме в малък стрес (поне аз) и започваме да гадаем, кое какво е.
              Ако ще е тема за между бояджии професионалисти добре, но ако трябва да е полезна за всички във форума, няма как без първите 2 точки.
              Ще пробвам по подробно. Но ако почваш съвсем от нула, съвета ми е да влезеш в някой сервиз- май спомена че имаш приятел, и да видиш нагледно как стават нещата. Ето това са една малка част от необходимите инструменти;
              На първа снимка- ексцентър шлайф и прахосмукачка
              на втора-рендета за шлайфане на кит, двете крайни работят с прахосмукачката
              трета снимка- скочбрайт- абразивна кърпа за матиране на трудно достъпни участъци. В червен цвят- отговаря на шкурка 320-ползва се преди филер. В черно-тъмно сиво фин, ползва се за матиране преди боя, лак- ако трябва на даден детаил да се смени цвета само е идеален за целта. Отговаря на водна шкурка 1200, работи на мокро, но матира много по равномерно. По принцип въпросният скочбрайт работи със специална паста- Абе май пак стана прекалено сложно Еми казвайте, най неразбираемите и ще се опитваме да ги дискутираме.
              Трябва добър компресор, зависи какъв пистолет се ползва. Ако пищова иска 250 литра в минута е хубаво компресора да дава повече дебит, за да не работи постоянно.
              Бояджииски пистолети;
              - за филер- с дюза 1,7- 1,9
              - за полиестерен шприц кит- течен кит- дюза 2,5-3,0
              - за лак- 1,3
              От качеството на пистолета, много зависи качеството на крайния продукт
              Поздрави!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Имаше на Сикенс някакъв грунд за полипропилен.Аз,не съм го ползвал.Обаче не е нормално да се белят,ако са оргиналните-от завода си излизат грундирани.
                Оригиналните са. И на мен ми е чудно, ама факт. Броните не се белят, ама те са от друг материал. А това очевидно е от няколко слоя. Значително по-дебело е от покритието на броните. Явно разликата е точно в грунда.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Има ли някакви тънкости при боядисване на брони и вежди от полипропилен? За лепенето разбрах, ама за боядисване? Фабричното покритие на мойте си отива - подкожушва и се люпи на големи люспи. След всяка автомивка все повече.

                  Броните са от друго - там проблем явно няма. Преполагам са ABS, или нещо такова, но веждите и пластмасите на вратите са полипропилен. Там е и проблема с беленето.

                  Предполагам трябва някакъв грунд?

                  Всичко е металик.
                  За РР- полипропилен и РЕ- полиетилен в техническа информация на една от водещите фирми пише- цитирам;
                  -Не могат да се боядисват РР и РЕ - в чист вид.Тези пластмаси често се преработват в модифицирани форми за частите, които се боядисват, за да се гарантира възможност за боядисване. Често обозначението на такива части е РР, пластмасата обаче може да се боядисва."
                  Метода на работа е в следния ред;
                  -почистване и обезмасляване
                  - при необходимост, полагане на кит за пластмаси
                  - грунд за пластмаси
                  -филер за пластмаси
                  - база и лак, като в лака се ползва и еластификатор.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Стъпки при боядисване

                    Колега,Благодарности за подробно описаната тема.То само като гледам Festot което ползваш мога да преценя че при теб нещата се изпипват до край.Аз се занимавам с производство на мебели и виждам че с измислен инструмент и без старание качество не се постига.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Оригиналните са....
                      И са пребоядисвани италианците са царе на "скалъпването" с цел "сгласяне" на клиента ....ама да не спамя полезната тема
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #26
                        До: Стъпки при боядисване

                        Много си прав- страшни царе са в това.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                          Много си прав- страшни царе са в това.

                          Здравей, карам RENEGADE 800Х ATV всички пластмаси (HDPE) са ужасно надрани и си мисля в зимната пауза да ги боядисам при професионалист, обаче въпреки уверенията на твоят колега, че няма да се изпющят, напукат..... си остава едно съмнение, че ще имам ядове....
                          Въпросите към теб са:
                          Основателни ли са моите притеснения?
                          Мат, гланц или металик е по-добрата боя?
                          Отдолу калниците да ги прискат ли със същата боя?
                          и последно: Al детайли с грунд и боя или прахово?
                          От авратара можеш да добиеш бегла представа за машината която карам.... условията при които се експлоатира са: храсти, клони, кал, камъни, студ, пек.....

                          Надявам се на професионален отговор!
                          Предварително благодаря!!!
                          0887 246718

                          Коментар


                          • #28
                            До: Стъпки при боядисване

                            За пласмаси- задьлжително се обравотват с ПЛАСТОФИКС.Естествено след механичните обработки,и преди кита.И занаят се краде несе учи само с теория.Иначе темата е добра.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                              Здравей, карам RENEGADE 800Х ATV всички пластмаси (HDPE) са ужасно надрани и си мисля в зимната пауза да ги боядисам при професионалист, обаче въпреки уверенията на твоят колега, че няма да се изпющят, напукат..... си остава едно съмнение, че ще имам ядове....
                              Въпросите към теб са:
                              Основателни ли са моите притеснения?
                              Мат, гланц или металик е по-добрата боя?
                              Отдолу калниците да ги прискат ли със същата боя?
                              и последно: Al детайли с грунд и боя или прахово?
                              От авратара можеш да добиеш бегла представа за машината която карам.... условията при които се експлоатира са: храсти, клони, кал, камъни, студ, пек.....

                              Надявам се на професионален отговор!
                              Предварително благодаря!!!
                              Първо прахово може да боядисаш само металните части защото се пекат на по висока температура от нормалните бои после огледай за финни пукнатини по пластмасовите детайли ,ако няма супер ако има минаваш с ротационен вибро шлайф с мек преходник на плота за да не задълбаваш шкуриш до пълно изчистване на боя и основа нанасяш на дебело полиестерен шприц кит хубаво е сушенето да е в камера на температура 55-60 градуса за 35-40минути за да си ''потъне'' материала шлайфаш на ръка с180-240 шкурка след това фюлер процедурата се повтаря самоче ползваш 320 на ръка 320 за ротационния шлайф пак с преходника и накрая водна 800-1200.Преди полистера задалжително за пластмасовите детайли пластофикс но не флакона този който се нанася с пистолет е много по добър.Относно боята е въпрос на лично предпочитание според мен е по добре акрилна хем е по евтина и е с отличен гланц ако има ''абф на макс майер'' щети свършистрахотна работа .При тази подготовка която ти описах няма да имаш никакъв проблем.Гаранция вече 8 години се занимавам с това и няма проблеми.Пак ти напомням сушенето в камера ще ти спести много главоболия.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                                Здравей, карам RENEGADE 800Х ATV всички пластмаси (HDPE) са ужасно надрани и си мисля в зимната пауза да ги боядисам при професионалист, обаче въпреки уверенията на твоят колега, че няма да се изпющят, напукат..... си остава едно съмнение, че ще имам ядове....
                                Въпросите към теб са:
                                Основателни ли са моите притеснения?
                                Мат, гланц или металик е по-добрата боя?
                                Отдолу калниците да ги прискат ли със същата боя?
                                и последно: Al детайли с грунд и боя или прахово?
                                От авратара можеш да добиеш бегла представа за машината която карам.... условията при които се експлоатира са: храсти, клони, кал, камъни, студ, пек.....

                                Надявам се на професионален отговор!
                                Предварително благодаря!!!
                                Здравей. При теб проблема е, че след едно вкарване в гората каквото и покритие да ползваш, ефекта ще е същия. Има доста качествени лакове- устойчиви на надраскване, но не мисля че ще те спасят от издиране на клони, храсти и други такива вредители по боята
                                Аз и жена ми караме ендура, но не влизаме в гората, а излизаме по леки черни пътеки, затова зимата ще си позволя да освежа двата мотора
                                В твоя случай, мнението ми е че гора и лъскави кори са несъвместими. Не пречи да дадеш металните и алуминиеви части на прахово- и аз така ще направя, а за пластмасите помисли за фолио или оригинални лепенки, ама и те са скъпи.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X