Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Стъпки при боядисване

    Да налея "малко масло" в темата. Днес ми хрумна да се поразтършувам, и естествено се оказа че си има праймъри (грундове) специално за полипропилен. Ето пример за такъв (първия в таблицата):
    http://www.tramaco.de/html/products1.html
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Да налея "малко масло" в темата. Днес ми хрумна да се поразтършувам, и естествено се оказа че си има праймъри (грундове) специално за полипропилен. Ето пример за такъв (първия в таблицата):
      http://www.tramaco.de/html/products1.html
      За имане-има,и преди 5-6 години имаше,ма цената им,неприятна.На Сикенс грунда за PPEPDM струваше 100тина лв. литъра.Миналото лято лепенето на броня от този материял излизаше 5 лв. на сантиметър.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #78
        До: Стъпки при боядисване

        Аз имам един въпрос ?
        Може ли някой да ми каже , къде във София има магазин с по голямо разнообразие на бояджийско оборудване и матеряли .

        Коментар


        • #79
          До: Стъпки при боядисване

          Първоначално публикуван от lost_boy Преглед на мнение
          Аз имам един въпрос ?
          Може ли някой да ми каже , къде във София има магазин с по голямо разнообразие на бояджийско оборудване и матеряли .
          Малко е слажно,да се отговори...Във всеки рейон на София има поне по две-три магазинчета заредени с материяли,включително и такива в които тонират бои.С оборудването е по-сложно,обикновенно се пазарува от офисите на различни вносители.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #80
            До: Стъпки при боядисване

            Открих видео, което може би ще е полезно на хората, желаещи да ремонтират сами. Това на клипа не съм аз, аз съм по- дебеличък и ги правя по-добре
            Само да обърна внимание, тубичката с бялата паста, с която матира детайла е мат паста и се работи с въпросния скочбрайт- фин, сив. След като пръсне лака, колегата минава границата между новия и стария лак с разредител за преход, познат като Лъозер. Прави се с цел да не си личи въпросната граница.
            Това е метод за поправка на петно-spot repair

            Поздрави!

            Коментар


            • #81
              До: Стъпки при боядисване

              А как се боядисва мат?
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #82
                До: Стъпки при боядисване

                Ами като гланца. Голямата разлика идва от това, че после не можеш да правиш корекция с полиране, махане на прашинки. Трябва да се застъпват хубаво ръцете, за да не се получават "облаци"- неравномерно наслагване на боята.
                В акрилната боя или в лака, добавят мат паста в зависимост от това, какъв процент мат искаш да постигнеш.

                Коментар


                • #83
                  До: Стъпки при боядисване

                  Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                  Открих видео, което може би ще е полезно на хората, желаещи да ремонтират сами. Това на клипа не съм аз, аз съм по- дебеличък и ги правя по-добре
                  Поздрави!
                  Човече,ти и като спиш,сигурно сънуваш боядисване .Хубаво клипче.
                  За мата,ако ще се прави пълен мат,вече доста фирми имат и матлак,аз най-си харесвам,този на Сикенс.Иначе право думаш,че мата не подлежи на последваща обработка.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Стъпки при боядисване

                    Напоследък съм се замисли за черен мат в комбинация с 1 или 2 ярки лачени цвята.
                    Даже си мислех, че като е мат ще мога да го направя по-лесно, явно обаче съм си правил сметката без кръчмаря.
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • #85
                      До: Стъпки при боядисване

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Човече,ти и като спиш,сигурно сънуваш боядисване .Хубаво клипче.
                      За мата,ако ще се прави пълен мат,вече доста фирми имат и матлак,аз най-си харесвам,този на Сикенс.Иначе право думаш,че мата не подлежи на последваща обработка.
                      Като се опитам да се замисля, май вярно ми "бяга центровката" от време на време
                      Имах идея с теб да направим едно видео, да се стопли още малко времето, с основните стъпки при боядисване.
                      musovir, всичко зависи от времето и желанието с което разполагаш. Като не стане от първия път, матираш и пак. Не правим мозъчна операция, все пак
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Стъпки при боядисване

                        колега Филип Георгиев, в момента работя по една броня,китвам я,когато преценя че е готова ще пръсна с шприц кит. Въпросът ми е след шприца ако се установи че на места е нужно още кит,и след като го китна само там ли да шприцовам или пак цялата броня? и още един въпрос- при шкуренето на пластмасата се образува нещо като власинки,тях какво да ги правя,как да ги обработя?

                        Коментар


                        • #87
                          До: Стъпки при боядисване

                          Ако работиш с контролна боя по време на китването, не би трябвало да се налагат поправки. Ако все пак се случи, можеш да поправиш и да пръснеш филер, само на коригираният участък. По пластмасовите елементи, следва да се работи с кит за пластмаси и да се пръсне грунд за пластмаса, тогава няма да имаш проблем с власинките. Хубаво е да работиш с ексцентър шлайф и шкурката не трябва да е по едра от 180 с която ще търкаш кита. Преди филера финишираш с 240-320. Ще пробвам да дам линк с подробно обяснение за работа по пластмаси, дано не се сметне за реклама, аз лично не ползвам тези материали
                          http://mobihel.helios.si/bg/tehnolog...vane/plastmasa
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #88
                            До: Стъпки при боядисване

                            грунда за пластмаса преди грубото китване ли трябва да се пръсне, или след китването преди шприц кита,иначе използвам кит за пластмаса и шкуря на ръка с 220

                            Коментар


                            • #89
                              До: Стъпки при боядисване

                              Здравейте
                              преди време мислех даси взимам компресор даси боядисвам колата-цялата,пенеже взимат скъпо
                              реших че по добрият вариант е даси подготва колата сам,и само да ми я пръсне някой един вид да спестя някой лев(спестяват се половината пари)
                              за подготовката неми трябват кой знае какви инструменти и т.н.
                              но трябва дасе знае стъпките,видовете шкурка,мерака го имам и свободното време също
                              ще помоля някой по-запознат с тея неща дами обясни какви са първите стъпки
                              скайп-liubo_atanasov_net

                              Коментар


                              • #90
                                От: Стъпки при боядисване

                                Колеги съфорумци,
                                тук е местото ,да кажа Благодаря на Филип Георгиев. Човека беше достатъчно отзивчив ,да ме съветва ,как да се справя с дребните щети по моя автомобил. Да си призная,заниманието доста ме "Зариби",мисля да си събера "КИТ-че" за ретуш на дребории. Началото е положено ,остава малко компресорче да си намеря, и съм готов.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X