Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади болт със счупена глава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как се вади болт със счупена глава

    Ако двигателя пали, загрей го до нормална работна температура на маслото и отвивай.

    Коментар


    • #92
      От: Как се вади болт със счупена глава

      Ето го хубавеца
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        От: Как се вади болт със счупена глава

        И в Онези времена, когато професионална техника имаше само в големите сервизи, пак се налагаше да се "борим" с блокирали болтове и гайки.
        От руска тресчотка (с подвижния квадрат) си бях изработил "ударно-чуков гайковерт"- върток с чупещо ударно рамо -70-80см. Само да провра "инструмента" и с един два удара с чука (2кг. ковашки) се развиваха. Е квадратите и някой вложки бяха "консуматив",но при изместване от 22см. и хубав удар-нямаше отърване!
        Днес при толкова информация и техника не би следвало изобщо да има "чуденки"!

        Коментар


        • #94
          От: Как се вади болт със счупена глава

          Дайте ми опорна точка и достатъчно дълъг лост и ще повдигна Земята.

          Коментар


          • #95
            От: Как се вади болт със счупена глава

            Какво въобще държи този болт?
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #96
              От: Как се вади болт със счупена глава

              В повечето случаи - демпферната шайба, от която чете датчика за коляновия вал. И върти някой и друг ремък.

              Коментар


              • #97
                От: Как се вади болт със счупена глава

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Какво въобще държи този болт?
                Ъъ и аз това исках да попитам, като гледам това е Мерц или БМв ? Какво ще правите та ще сваляте болта ?

                Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                В повечето случаи - демпферната шайба, от която чете датчика за коляновия вал. И върти някой и друг ремък.
                Да де ама шайбата очевидно я няма. Най-вероятно се държи от 3-те малки болта.

                Коментар


                • #98
                  От: Как се вади болт със счупена глава

                  Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                  В повечето случаи - демпферната шайба, от която чете датчика за коляновия вал. И върти някой и друг ремък.
                  Това искам да го видя та дори и на картинка! Да чете през гума дето може и да се измести ....в повечето случаи.
                  А иначе си държи ангренажното колело.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как се вади болт със счупена глава

                    На БМВ Е36 с мотор М43 е така.
                    Демпферна шайба с нарези и датчик колянов вал.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Как се вади болт със счупена глава

                      И на един Ровърски V8 нарязахме 7 зъба на фрезата до степен да се покаже гумата. С идеята да се разкара тъпото делко. Сложихме датчик кол. вал и си работи като подводница.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • От: Как се вади болт със счупена глава

                        Помислих си , че е в лодката и нема место за лооостове
                        В този случай правилният инструмент за блокаж на КВ се фиксира с три болта на ангренажното колело.После мисля е ясно на всеки работил
                        Успех на Щипката!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Как се вади болт със счупена глава

                          Колеги най-накрая след 3 дневна борба болта се предаде! Взех на заем компресор от една гумаджийница в която един приятел е работил преди и ги познава пичовете и след 1мин блъскане болта се разви с гайковерта ,който купих вчера !Блъска си здраво и мисля ,че си заслужава парите ,но с моето компресорче- райдер не става за сериозна работа.Компресора ,който взех вдига 10 атм ,бутилката му е 90л ,с един цилиндър и е някаква италианска марка.Работеше много тихо (73dB по табела) и вдигаше бързо налягане,но като ги гледам струват по около 1000лв тези,което за мен си е цифра при положение,че няма да изкарам 1 стотинка с него...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X