Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
    По Y задаваш дълбочината със повдигане на масата.
    Като се замисля, наистина на инструменталната фреза дълбочината се задава така, но никога не съм се заглеждал в обозначенията кое е Y и кое е Z. Но утре специално ще погледна, за да не се излагам, че говоря небивалици...
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      Значи така ще имаме 2 вертикални движения.
      Добре де, а движенията на масата на ляво и дясно и напред назад, кои координати са?
      Тя твойта фреза е май малко по-различна, защото напред се движи шейната с главата, а не масата, но да речем ФУххх.
      Координатна система,не са ли те учили(мъчили) по математиката едно време!?
      По Х имаш хоризонтално движение на масата
      По Y имаш вертикално подаване
      По Z имаш напречно,на 90гр спрямо Х

      Нещо не си схванал,от китаеца ще имаш Х и Y,а от С-5-то по Z.

      Ей го как изглежда,само дето М е Z.
      Последно редактирано от petroffbg; 20-11-17, 23:15.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Абе че са ме мъчили да.

        И до колокото съм я проумял координатна с-ма
        X Y са хоризонталната равнина. Като се включи, Z тя вече е вертикалната величина.
        Така като си го написал първо, нещо не го смилам .
        Така като го онагледяваш с китаеца, да. Но според мене то противоречи на първото.

        Май говорим за различни неща?

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Координатите са като на картинката. Не знам дали объркването не идва от струговете. По спомен, там нямаше Y, а само X и Z.

          Редакция:
          Не е и като на картинката. Като застанеш пред фрезата, X е ляво / дясно. Y е напред / назад, Z нагоре / надолу.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Какво ли не правят хората с много свободно време...Не е ли по лесно за малко повече пари да изровиш от някой скрап готова фреза, да я потегнеш и - пей сърце. А така, от нищо - нещо..
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              Ами защото вече обясних.
              А имаш ли представа какво означава да възстановиш фреза от скрапа. "Хоп и готово" за никакви пари. Плюс това, най-евтиния скрап който аз намирам за продан е 90ст. килото.

              Колкото до координатите, за момента да ги оставим настарана, не са най-съществения въпрос.
              По-скоро остана висящ въпроса, да се ъпгрейдва ли такава машина, или категорично НЕ
              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              И да продължа с опциите за бормашини.
              Ако изключим ПН161, която е най-стабилна 200-килограмова машина, но се оказва че и тя си има кусури, изборът остава измежду подобен тип машини. Които понякога изпадат за 250 лв.
              [ATTACH=CONFIG]937899[/ATTACH]
              Но и тук нещата не са розови. Изглежда, най-доброто нещо в тях е маста, около 400 на 400мм., която може да послужи за добър фундамент на бъдъщия проект. Но отстоянието от шпиндела до колоната е около 190мм, което ми се струва малко.
              Естествено, махане на оригиналния шпиндел и замяна по гореописания начин.

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                И да хвърлим кратък поглед на масите на Полимета.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090159.JPG
Прегледи:1
Размер:478.2 КБ
ID:5772922
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090158.JPG
Прегледи:1
Размер:477.0 КБ
ID:5772923
                Визуалните ми впечатления са, че зелената е много по-барната от другата.
                Но си има кусури.
                Единият са по-малките габарити и ходове.
                Другият е по-голямата стъпка на винтовете, т.е по-малка акуратност в постигане на размерите.
                Третото което забелязах, са по-големите луфтове във винтовете от голямата маса, въпреки наличието на аксиален лагер за декорация. Може и да има възможност да се оберат тези луфтове, зависи от къде идват.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090155.JPG
Прегледи:1
Размер:467.4 КБ
ID:5772924
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090154.JPG
Прегледи:1
Размер:479.5 КБ
ID:5772925
                Другият вариант е по-голямата. Там стъпката на винта е много по-ситна и нониуса по-прецизен.
                Но колегите по-горе споменаха за тревожни проблеми. Единият, затягане в едното положение на лястовичата опашка, да речем може да се оправи с препасване. Но другият, че в крайно напречно поожение лястовичите опашки излизат една от друга, губи се стабилност и започват вибрации, не е никак добре.
                И отново се появява въпросът, ЗА или ПРОТИВ даването на едни 350 лв?
                В крайна сметка, отказът от покупка на маса, бормашина и евентуалното изоставяне на идеята за ползване на супорта и пускането му отново на пазара, освобождават едни около 800лв.
                Което се равнява на поне 200кг. суров материал + някакви пари и за машинна обработка.
                С което се отваря нова интересна страница в дискусията,
                но дайте първо За или Против изброените до сега варианти за ползването на полу-готови и плу-работещи изделия

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  А разглеждал ли си какво се продава като фрезови шпиндели? В ибей и али дядо има не малко оферти. Някои от тях са повече от прилични. Вярно, шпинделите са китайски, но със сигурност биха се представили по-добре от тоя на ПН161.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Ако имаш къде да я сложиш за 1800 лева те уреждам с ФУ 320 . Има дребни забележки за ремонт .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Ако имаш къде да я сложиш за 1800 лева те уреждам с ФУ 320 . Има дребни забележки за ремонт .
                      офертата не е за пренебрегване

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Килограмова цена около 60 стотинки . Ако я вземе човек от форума съм склонен да му дам бонус делителна маса. Машината има за реглаж съединителя от стоенето не всеки път тръгва бързия ход и самохода . Иначе на нея за последно съм работил когато още другаря Т.Ж. беше на власт В работилницата имаме инструментална фреза ТОЗ ФН 25 с цялата възможна екипировка и тази си седеше евентуално за по тежките работи .
                        Последно редактирано от sek.1; 21-11-17, 12:03.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          ФУ са големи.
                          Няма място дори и за инструментална.
                          По-скоро ми кажи, имаш ли време и желание за някоя дребна поръчка по евнтуалния проект.
                          Да не се налага да разнасям железа из цяла България.

                          Ittso, за шпиндели ми излизат само мотори за ЦНЦ-та. тях ли имиш предвид, или дай жокер?

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Проблеми нямаш насреша съм с каквото имаш нужда . Миналата седмица продадох на един приятел една от по малките настолни за 250 лева . Звънни на този телефон от мое име 0876 416 523 Манол . Човека имаше налични няколко от по големите настолни мисля че са немски или унгарски .
                            Последно редактирано от sek.1; 21-11-17, 12:33.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Това на снимките...нямам думи...кошмарна изработка! Абсолютно всички повърхнини са леш, при това още на гледане. На пипане сигурно ще е двоен кошамара. Гласувам за 320-ката.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Проблеми нямаш насреша съм с каквото имаш нужда . Миналата седмица продадох на един приятел една от по малките настолни за 250 лева . Звънни на този телефон от мое име 0876 416 523 Манол . Човека имаше налични няколко от по големите настолни мисля че са немски или унгарски .
                                Добре, благодаря за обещаната помощ. Това ми дава възможност да мисля евнтуално за започване от 0-та.
                                Още повече и след последното мнение на клегата за масите. Не че аз бих я направил перфектна, но поне няма да е тези пари.
                                Колкото до преправяне на бормашина, останах с впечатление че не одобряваш.

                                И да, ако имах възможност, и аз бих гласувал за някоя фабрична фреза, но няма как да стане.

                                Я така м-у другото ми кажете, калибрования материал по складовете за желязо, до каква степен(точност) е калиброван?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X