Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
    Луфтове и вибрации винаги има в такива машинки. Понеже темата е за фреза от обикновенна бормашина, ще споделя моя опит с тази преработка. Бормашините с цилиндрична колона имат вертикален ход, чрез шпиндел с шлици преплъзваши в колело с вътрешни шлици. Проблемът на това предаване на въртящия момент е в това, че машината работи главо в един диапазон от шлиците на шпиндела и бързо се износват. При използването на бормашините по предназначение (пробиване на отвори) снемането на сружка от свредлото е постоянно или плавно усилващо или намаляващо усилие. При фрезоването не е така, тъй като натоварването е от нула до максимум на всеки зъб. Така се получава постоянно чукане в тази връзка (завижващо колело и шпиндел) в следствие на което те се износват изключително бързо. Ремонтът или подмяната е или трудна или невъзможна.
    Именно за това професионалните фрези са или със стационарна глава, където движи се масата, или да се движи главата, но в комплект с двигателя по квадратна и правоъгълна колона с направляващи паралели, чиито луфтове могат да се регулират почти до нула.
    Тези проблеми са ми добре известни, но въпреки това имам две машини с цилиндрични вертикални колони с луфтове които не харесвам, на които успявам да правя каквото имам нужда. Тъка че, не се отказвайте от идеята за приспособяване на бормашините и дано спечелите за истински макар и малки фрезички.
    +1

    Коментар


    • До: Направи си сам-Фреза за метал

      Точно днес гледам на вторични суровини две "Родинки" имат шпиндел,и кръстати маси по X,Y и Z ,нещо ме гъделичка отвътре да им взема масите,но съм се натряскал до козирката с такива гъделчета. Ако някой иска обяснявам веднага къде са,- Пловдив,новата митница,вляво покрай плодохранилището,- фирма НАДИН ,цената е два пъти над покупната,тоест да кажем 90 ст. килото.

      Коментар


      • До: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
        Точно днес гледам на вторични суровини две "Родинки" имат шпиндел,и кръстати маси по X,Y и Z ,нещо ме гъделичка отвътре да им взема масите,но съм се натряскал до козирката с такива гъделчета. Ако някой иска обяснявам веднага къде са,- Пловдив,новата митница,вляво покрай плодохранилището,- фирма НАДИН ,цената е два пъти над покупната,тоест да кажем 90 ст. килото.

        Ето ги съществените неща от фрезичките "Родина" вчера ги купих,200 кг- 200 лева.

        Коментар


        • До: Направи си сам-Фреза за метал

          На такива ръждясали железа гледам винаги със завист. Немога да се удържа.
          Някой хора немогат да ме разберат.

          П.П. Като казах "някой хора немогат да ме разберат", че се сетих как ме изгледа една продавачка в Пактикер, като се опитваше да ми обясни, че веригата за резачка Бош с дебелина 1.1мм и дължина 40см била само за Бош и нищо друго. Аз отначало си замълчах, ама тя продължи и ... наложи се да и обясня, как тази верига ще я отрежа на две и ще и сложа две дръжки за рязане на дървета на ръка. няма имотикон с такива големи очи като нейните
          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

          Коментар


          • До: Направи си сам-Фреза за метал

            грешка да се изтрие от модераторите
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • До: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
              На такива ръждясали железа гледам винаги със завист.
              Винтовете ми се виждат неръждаеми. Така ли е?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Направи си сам-Фреза за метал

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Винтовете ми се виждат неръждаеми. Така ли е?

                Не,не са неръждаеми,плюс това са многоходови,тоест бързи ми идват,ще се правят нови.Тия "Родинки" ги водят полуавтомати,мисля че съм виждал с лостове,тоест няма винт,а крайни упори до които се придвижва с лостове.

                Коментар


                • До: Направи си сам-Фреза за метал

                  Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                  На такива ръждясали железа гледам винаги със завист. Немога да се удържа.
                  Някой хора немогат да ме разберат.

                  П.П. Като казах "някой хора немогат да ме разберат", че се сетих как ме изгледа една продавачка в Пактикер, като се опитваше да ми обясни, че веригата за резачка Бош с дебелина 1.1мм и дължина 40см била само за Бош и нищо друго. Аз отначало си замълчах, ама тя продължи и ... наложи се да и обясня, как тази верига ще я отрежа на две и ще и сложа две дръжки за рязане на дървета на ръка. няма имотикон с такива големи очи като нейните
                  Колекционирам подобни модули,редуктори,редукторчета,най разни и причудливи нещица,хидромотори,хидростанцийки и прочие железа,но мераците са ми в повече от възможностите и времето.Ами ако бях ги оставил щяха ги натрошат,ценя чуждият труд тоест.В момента ги разглобяват и почистват.

                  Коментар


                  • До: Направи си сам-Фреза за метал

                    Колега,колко тежи цялата родинка?един колега ми е обещал,та да знам дали да събирам хора

                    Коментар


                    • До: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      Колега,колко тежи цялата родинка?един колега ми е обещал,та да знам дали да събирам хора

                      Не знам,може би 300 кг. Аз сега ще изправям отвесно близо 9 метра стоманена тръба,ф 220 7 мм стена ,тежи 350 кг поне,вече го наизмислих как ще стане,това част от 15 метров комин.
                      А това е редукторът за сондата,за който питаше,това е корпусът.

                      Коментар


                      • До: Направи си сам-Фреза за метал

                        Къкво ще правиш с тоя коминОсвен с кран или някъква полиспасна система,ако си сам,ако имаш 5човека,няма проблеми
                        Имаш ли други снимки на компонентите от сондата,освен да кажа евала за изработката,

                        Коментар


                        • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                          Извинявам се, че ще използвам темата, но сърце не ми дава да не споделя с вас. При мен са остатъците от линията на Вамо за 3-цилиндровите двигатели и заминават към пещите. Направих няколко снимки на машините и ако някой иска нещо да свирка бързо. Излизат ми по 1лв/кг на толкова ще ги и дам. Не съм ги теглил по отделно и няма как да отговарям колко тежат. Може да си харесате и отделни възли, но ще си ги разглобявате.









                          Тази протяжка е правила леглата на основните лагери на двигателите.



                          Фреза с копир





                          Ексцентрик преса





                          Никога не работила машина за нарязване на резби



                          Яка фреза



                          Тези са разстъргвали цилиндрите



                          Ножици



                          Така заминават към "Чупачката" и после в една от 7-те пещи.



                          Ако мога да съм полезен с нещо Славин 888 718 697.
                          Машините са в Стара Загора
                          Всеки ден ще изчезват по 20тона и така до петък.
                          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                          Коментар


                          • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                            Не-виждам-нито-една-снимка.И-то-само-твоите.И-то-не-само-в-тоя-форум.Ако-можеш-да-ги-качиш-по-друг-начин.
                            Нямам-интервал,sorry.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Не-виждам-нито-една-снимка.И-то-само-твоите.И-то-не-само-в-тоя-форум.Ако-можеш-да-ги-качиш-по-друг-начин.
                              Нямам-интервал,sorry.
                              Аз виждам всичко. Нещо от твоя телевизор е.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: До: Направи си сам-Фреза за метал

                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                Не-виждам-нито-една-снимка.И-то-само-твоите.И-то-не-само-в-тоя-форум.Ако-можеш-да-ги-качиш-по-друг-начин.
                                Нямам-интервал,sorry.
                                виж тук:
                                http://htftp.offroadsz.com/slavin/razni/mashini/
                                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X