Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
    Гледах наскоро в интернето че един тип беше ползвал китайски шублери с електронен дисплей за да взима от тях позицията на осите, циганско си е но пък ще дойде евтино.


    ето за това иде реч sparky може да ти е интересно - http://www.shumatech.com/web/products/dro-350
    То близко до акъла, още повече че си имат и някакви портове за свързване към компютър. Ама, я ми намери еднометров евтин шублер, пък бил той и китайски.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Тия линийки ги има в магазина за електронни елементи на Черковна до пресечката с Оборище.
      Има различни дължини(не чак 1-метрови) , като цените запчваха май от около 200лв., но да не ви излъжа. Имат и от шублерите.
      Но в цялата тази работа, не ми харесва, че дисплея ще е заврян някъде около направляващите и ще е подложен на непрекъснато замърсяване.
      Вижте, ако може да се изнесе един общ дисплей, някъде малко по-високо, нещата ще са перфектни.

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Тия линийки ги има в магазина за електронни елементи на Черковна до пресечката с Оборище.
        Има различни дължини(не чак 1-метрови) , като цените запчваха май от около 200лв., но да не ви излъжа. Имат и от шублерите.
        Но в цялата тази работа, не ми харесва, че дисплея ще е заврян някъде около направляващите и ще е подложен на непрекъснато замърсяване.
        Вижте, ако може да се изнесе един общ дисплей, някъде малко по-високо, нещата ще са перфектни.
        от 3-4 китайски шублера, дето съм виждал, всичките имат порт за връзване към компютър. Българския ми пребивава на струга на село и сега не мога да погледна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Просто споделих информация - който му трябва еднометров шублер надали ще пише в темата "направи си сам фреза за метал"
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Тези шублери на какъв принцип работят? Може ли да се използва подвижната част и да се замени неподвижната с по-дълга. Има едни датчици дето отчитат движение, но се движат на 1мм от специална лента. В случая лентата се продава на метър.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              Тук има различни датчици, но вероятно цените им са "солени" http://www.perun-bg.com/index.php?TP...x3000_Open=212
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                Тези шублери на какъв принцип работят? Може ли да се използва подвижната част и да се замени неподвижната с по-дълга. Има едни датчици дето отчитат движение, но се движат на 1мм от специална лента. В случая лентата се продава на метър.
                Не може.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  Здравейте колеги

                  Предсавям на вашето внимание:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S7001642[1].JPG
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:5243050



                  Това е линка: http://www.chipmaker.ru/topic/52748/...40#entry745940
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Особено гайката за парно е ......

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      На мен ми харесва конструкцията на graf_fon_kochev . А как ще се задвижва шпиндела?

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Това не е мое творение а на някакъв руснак. Случайно попаднах на него и реших да го споделя в темата, защото ми се видя интересно. В предишния ми отговор има линк на самия форум. Там е описано всичко, има и още снимки.........
                        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          Допитах се до хамериканците за конверсията.Казаха ,че единия вариант е да сменя главния моторо на струга със серво такъв.Другия с някъкъв енкодер на шпиндела,който да праща сигнал до стъпков мотор на Z оста и по тоя начин да може да прави резби.Доколко надеждно е това и реализируеми ли е лесно?.
                          Проучих въпроса със сервотата-2бона е горе долу комплекта за цифровизация на мой струг-3серво мотора 2.4киловата, управления,захранвания и т.н.

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Здравейте,
                            Знам че темата е стара.
                            Искам да попитам, някой имали актуална цена на кентаварската маса.
                            Аз съм от Варна, а тук нямат офис да проверя.
                            Питах ги по мейла и ми казаха много солена цена, доста над обявената в началото на темата, имам чувството че е завишена.

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Здравейте от мен, съвсем скоро привърших с моята конверсия от настолна бормашина в фреза за метал. Бормашина е като на колегата Спароу ПН161, много запазена почти не работила, просто човека си я беше взел от един завод, но нямаше трифазен ток и така си стоеше както я беше взел. Луфтове са минимални както в пинолата така и в лагерите, които се бяха спекли от греста от стоене. Кръстата маса е от Полимета.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619408.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5413347
                              За улеснение за катерене по колоната сложих 2 газови амортисьора от багажник на Нива, при което тежеста на пробивната глава (така я водят горната част) се уравновесява все пак с мотора е над 100 кила и вдигането на горе е много лесно.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619425.jpg
Прегледи:1
Размер:60.3 КБ
ID:5413348
                              Снабдих се и с малко окомплетовка. Цанго държач ЕР25 и цанги за около 160 лева, както и разстъргваща глава 50мм пак за толкова от Ибей. Маса въртяща от ФУ320 за 180 лева, което мисля си е добра цена, масата си е с фарбичната грес и без дръжката за въртене. Както и делителен апарат, малко странен на вид.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619427.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5413349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619426.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5413350 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619409.jpg
Прегледи:1
Размер:99.4 КБ
ID:5413351Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619410.jpg
Прегледи:1
Размер:103.7 КБ
ID:5413352

                              Реших за оставя морза както си е без да го режа, за да има винаги добро центриране, но се получава ето тази работа
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619628.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5413353
                              Снимката си я краднах от един руски форум, но абсолютно онагледава какво става с оста при натоварване и поради това, че е сравнително тънка 20мм. При това положение мислех да слагам по един лагер допълнително отгоре и отдолу, но това пак нямаше да спре шпиндела да се огъва. Дори и ако бях одрязал морза максимално до лагера и бях сложил фланец, както колегата Спароу направи с неговата. Просто защото и с универсала и когато се сложи инструмента пак се получава като рамо и пак огъва шпиндела в тънката част от 20мм. Та при това положение при спокойно въртене на шпиндела биенето е 0.01 - 0.015мм., но при натиск биенето ставаше 0.3мм,а с разстъргващата глава още повече. Затова действах по друг подход като реших да сложа конусно ролков лагер възможно най-накрая на морза. Чрез разстъргване на заготовка за удулжаването на пинолата, от едната страна разстъргания вече цилиндър се нахлузва върху пинолата чрез гореща сглобка -0.06мм, а на другия край се слага чекупката на лагера, който е 7707 от диференциял на Нива. Морза на шпиндела се стругова, за да влезе лагера и да се направи резба за гайка която да обира луфта. На цилиндъра се прави отвор през който се виджа отвора на морза, за да се избива инструмента.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619474.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5413357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619475.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5413358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619477.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5413359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619504.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:5413360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619505.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5413361
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619506.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5413362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028619531.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5413363
                              Сега при това положение при спокойно въртене на шпиндела биенето е 0.01 - 0.015мм, както и преди, но сега при натиск биенето е 0,03мм, което е доста по-добре от преди и може да се говори за постигане на точност. Горният лагер е сменен също с конусно-ролков. Проблема е в това, че имам пари да си купя голяма фреза, но нямам място за нея, но за хоби цели и тази в момента стига.

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Браво. Поздравления за снимките. От друга страна ми е чудно. Това го правих преди време на един приятел, но в една друга тема хората стигнаха до извода, че няма как да се получи. Та се чудя, да не си снимал мечтите си или просто не знаеше, че така не става и го направи? Поздрави.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X