Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Явно имаш интересна система за охлаждащата течност. Ще я копирам,ако може.
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Имам бормашина ПН161. Снабдих се с маса от дърводешска фреза от скрапта. Пригодих я да работи на бормашината, но от биенето което се получава патронника се изхлува от морза и пада. Ако направя преработката и биенето намалее ще имам ли проблеми с изхлуването на морза. От скрапта намерих много свредла и съм им намалил морза на необходимия за бормашината. Като работя със свредла нямам никакъв проблем и не ми изпадат, там натоварването е равномерно и не може да се поучи биене. Намерил съм си няколко фрезиса, но като реша да прорязвам канал и ги натоварвам странично се получава по същия начин изпадане на патронника с опашката. На фрезите оригинално инструмента е хванат с гайка в горния край на вретеното.

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Няма шанс. Винаги ще пада, като го товариш странично.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Няма шанс. Винаги ще пада, като го товариш странично.
          Затова на фрезите е и с болт през шпиндела. Не знам дали е възможно и на бормашината да се направи така, но аз за друго решение не се сещам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Странно, при мен интрумента не е изпадал от морза, нито веднъж до сега, дори и преди да сложа лагер на морза. Мислех да я правя моята да захваща морза, но нямах такава бургия, а и мисля, че така ще се отхлаби допълнително и без това тънкия шпинел. dimich87 може би при тебе има износване на морза за шпиндела и може да е задрал вътре,ако е товарена машината доста и е превъртал морза и затова да ти се получава недостатъчно плътна сглобка.

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              На моята съм го направил, ама те е от ония животни ПК-031 Отрязах едно свредло, за да му ползвам конуса, после зайка със степен и най отвън заварен фланец за малък патронник. На шпиндела нарязах резба и с степенната гайка натягам опашката на свредлото към конуса. Няма мърдане.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                sparow беше заварил на шпиндела един фланец и на него закачи 90 мм универсалче . Винаги може вместо морз шпиндела да се престърже и да му се нареже резба .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  Тъй де.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Разбиване в конуса на морза нямам, нямам и задиране. Машината я вземах почити нова, просто светеше. Чак да се чуди човек как може да я хвърлят на отпадъци. Морзовете на свредлата не са ми оригинални, както и тези на щангите, но на струга нацелих конуса и сега кръстатия супорт ми е настроен на този конус. Може да има известна хлабина, но на патронника ми е оригинален конуса и той изпада при странично натоварване. Масата ми също има лека хлавина. Имам предвид във винтовете които я движат и се получава едно леко изместване. Има оригинално направена фреза на конструкцията на тази бормашина, но не знам дали през шпиндела има отвор с възможност за стягане на инструмента през него.
                    Ще мисля за стягане с гайка, както колегата "targa" спомена че е направил с неговата. А за сега практикувам единствено пробиването на отвори, един до друг като се правят и се получава горе-долу канала хубав, за разстъргване ще си търся хубава голяма фреза, но ще чакам на сносна цена.

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Обикновено когато съвпаднат абсолютно точно двата конуса после няма избиване . Конусите са шлайфани . Имам няколко батисани държателя за фрезата от които и на пресата не можахме да избием инструмента . Единя го грях чуках и накрая пробих остатъка от инструмента стената която остана е няма и 2 мм и пак не излиза . Като остане време ще му пусна една стружка по градуса докато изпадне .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Ама конуса е дълг, а на тая дребната е около 30 мм.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          Около 30 е в патронника в шпиндела опашката е стандартна дължина .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Бормашината ПН161 има мин об. 280 и тези обороти не са ли високи за обработка на метал? Върти ми се в главата една идея, защото имам една СК от Лада да я сложа, за да сваля оборотите още повече и да ги регулирам в по-голям диапазон. За мин обороти говоря за някъде около 80. Фрезери ползвам до 16мм, но имам разстъргваща глава, която при работа с алуминий май и дойдоха високи тези 280 оборота.

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Ми, аз детайли на струга работя най често на 355. Това около фи40-55 примерно. Инструмент на ферзата с подобни параметри ще има подобна ъглова скорост, но повече режещи ръбове.

                              ...друг е въпроса дали самата "фреза" може да го поеме като усилие, или ще започне да се разхожда из помещението.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Значи за глава Ф40 при 280об/мин скоростта е 35м/сек. Това е напълн поносимо. Вече по-голям диаметър идва много. Може да се ползва и по-голям диаметър, но подаването трябва да е по-малко, което на тази бормашина не може да се постигне. Аз спокойно си пробивам отводи до ф25. Никакви ядове не съм имал. Но ползвам охлаждаща течност. Направил съм един отвор на масата от където да може да се изтича в шише. И аз мислих да я правя на фреза, даже и маса имам от дърводелска фреза, но взе не остава време. А преди няколко дни ми се развали инсталацията и по точно ПЕП. Сега мисля да го правя с контактори, но не ми е ясно какво става с електро мотора ако се подаде захранването за звездата и триъгълника от едната страна, а от другата да се пуска и спира общата точка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X