Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Аз пък да се похваля с въртящата маса, направих един прегоден фланец и закичих едно универсалче 100мм.
    Иначе точно същото подаване на шпиндела умивам в момента за моята машинка
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Добре изглежда,но аз бих завинтил фланец на масата и универсала за фланеца.Така се пести от височина и евентуално разминаване от център и "огъване" ако се работи детайл със голям диаметър.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Добре изглежда,но аз бих завинтил фланец на масата и универсала за фланеца.Така се пести от височина и евентуално разминаване от център и "огъване" ако се работи детайл със голям диаметър.
        Въртящата маса има в центъра отвор, съответно фланеца е престърган така, че да се центрира спрямо този отвор и е хванат с 4 болта за масата, универсала е центриран по фланеца (както си е оригинално) и е хванат с 3 болта за него.
        Та май съм го изпълнил както казваш ти или нещо не успявам да те разбера правилно.
        Мислех го с единичен фланец но разликата в диаметрите на масата и универсала не е достатъчна и болтовете на универсала закачат ръба, съответно за гайка място въобще няма.

        Дай идея, моля те, как да направя колоната, така че да имам повдигане без риск от завъртане на шпиндела.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Въртящата маса има в центъра отвор, съответно фланеца е престърган така, че да се центрира спрямо този отвор и е хванат с 4 болта за масата, универсала е центриран по фланеца (както си е оригинално) и е хванат с 3 болта за него.
          Та май съм го изпълнил както казваш ти или нещо не успявам да те разбера правилно.
          Мислех го с единичен фланец но разликата в диаметрите на масата и универсала не е достатъчна и болтовете на универсала закачат ръба, съответно за гайка място въобще няма.
          Фланеца на универсала трябва да е закрепен за масата.Ако се препокриват,разглобява се масата,разпробиват се отвори и със болтове се захваща фланеца със универсала(трябва да сложиш имбусни скрити болтове,които да не стърчат извън фланеца) комплект по центриращият отвор.

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Дай идея, моля те, как да направя колоната, така че да имам повдигане без риск от завъртане на шпиндела.
          На първо четене шпонка дълга която да осигурява,ако конструкцията позволва,но май е афиф.Помисли за втора колона зад основната,има шлайфан хромиран материял който да използваш.Диаметъра може да е наполовина на колоната,трябва да измислиш как да я закрепиш надежно със планки и болтове.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Мисля че с два канала ще стане добре.

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
              Фланеца на универсала трябва да е закрепен за масата.Ако се препокриват,разглобява се масата,разпробиват се отвори и със болтове се захваща фланеца със универсала(трябва да сложиш имбусни скрити болтове,които да не стърчат извън фланеца) комплект по центриращият отвор.



              На първо четене шпонка дълга която да осигурява,ако конструкцията позволва,но май е афиф.Помисли за втора колона зад основната,има шлайфан хромиран материял който да използваш.Диаметъра може да е наполовина на колоната,трябва да измислиш как да я закрепиш надежно със планки и болтове.
              Това с разглобяването на масата е добра идея [emoji1] усещам как ще има второ действие с тая маса...

              Това с втората колона също ми допада, дай жокер къде има такъв шлайфан мстериал. При А.Стоилов има калиброван Ст45 - ще стане ли без допълнителна термообработка за целта. Даже бих си взел още една колона, но с 20-30см по-дълга от щатната + малко по-тънка за дублираща.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                Продава се закален повърхностно и шлайфан на метър минимум.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                  Продава се закален повърхностно и шлайфан на метър минимум.
                  Дайте жокер къде се продава, може и на ЛС
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Ще питам колегата който ми донесе такъв прът ф20 откъде го е купил . Магазинът се намира зад Декатлона в кв.Левски Г във висока сграда и фирмата се казвала ротстон или нещо подобно.Колегата не помни точно името.Там продавали всичко за пневматика и хидравлика.Предполагам че в нета ще изскочи
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Дайте жокер къде се продава, може и на ЛС
                      Направляваща за линейни лагери. До ф30. Режат на размер....
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                        Направляваща за линейни лагери. До ф30. Режат на размер....
                        Основната колона е нещо към ф60, допълнителната искам да е поне ф40
                        Днес уж търсих, но такава фирма (около декатлона) не намерих.
                        Утре ще звъня на еврофлуид, те имали подобни железа
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          Имам една машина за изхвърляне, ще ѝ погледна колоните утре.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                            Имам една машина за изхвърляне, ще ѝ погледна колоните утре.
                            Каква машина? Може цялата да представлява интерес
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Едва ли... Щом за мен вече не...
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Това, къде го коментирате за колона, май ще излязат прътове за хидравлични цилиндри., щом са на хром. Между другото има и ковани+шлайфани такива, ама са на едни цени...
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X