Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам-Фреза за метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам-Фреза за метал

    Благодаря за снимките. Довечера ще премеря вала. На универсала 2 от трите врътки са с потрошени периферии, но пак си работи мазно.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Направи си сам-Фреза за метал

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Благодаря за снимките. Довечера ще премеря вала. На универсала 2 от трите врътки са с потрошени периферии, но пак си работи мазно.
      Аз универсал 100мм имам, та не ми е необходим, само останалата част от композицията
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • От: Направи си сам-Фреза за метал

        Благодаря за снимките.
        Точно така си представям въззлите, ако машината се прави.
        Но малко ми се виждат голямогабаритни.
        Колко е стъпката на винта. Това е важно за прецизноста.
        Вярно, ще има конусна предавка за въртенето, и тя може да е редуцираща.

        Снощи малко порисувах и посмятах.
        Започнах от кръстата маса, като най-ясна.
        Без да съм оптимизрал конструкцията, нещата се получиха малко тревожни.
        Килограмите. Къде 100

        Сега, за да мога да продължа да си мечтая, питане към sek.1 , мисля че дискусията няма да навреди на работата му, а напротив.
        Първо, това повърхностно закаляване на калиброваните материали ще попречи ли на фрезоване, пробиване и пр.?
        Друго, можем ли да лизнем шина 40 на 15-20 мм по дължината, под 55градуса, да речем макс. на 500мм.?
        И трето, разполагаме ли с плосък шлайф, да хваща дължина 500мм?
        За сега е това.

        Коментар


        • От: Направи си сам-Фреза за метал

          Калиброваното е СТ-40 и няма никаква закалка,работи си се перфектно и става за обща употреба.Подлежи и на закаляване в масло,във вода става стъклено и се троши.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Направи си сам-Фреза за метал

            Малкия ми плосък шлайф хваща по паспорт 600 х 250 реално до към 700 на 290 . Големия е 800 х 400 ама до към метър мога да го разтегна Честно казано за толкова години работа не съм забелязал калиброваните стомани въобще да имат някакво повърхностно или каквото и да било закаляване .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Направи си сам-Фреза за метал

              И аз не съм забелязал закалка.
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                Добре, значи с материла проблем няма да има.
                Може да се разчита и на шлайф.
                Питам за скосяването на шините, заради лястовичите опашки по които да се движи масата.
                Те ще са. Та за това е важно да знам стават ли.
                И по-подробно по въпроса.
                На всички машини лястовичата опашка 55 градуса ли е, или може и да е други ъгли?
                Всички лястовичи опашки мисля да са с опция за реглаж, защото ми е ясно, че геометрия трудно ще докарам.
                Споменах масата. Ако се прави, ще е тип сандвич. Мисля ясно е как. Заварки ще се избягват заради измятанията.

                Коментар


                • От: Направи си сам-Фреза за метал

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Цялата ДжелязО на което е хванато универсала с какви размери е, че както ти казах моя китаец се окоти и това би ми свършило работа за вал.
                  Виж снимките.
                  https://www.facebook.com/profile.php?id=100009493851449
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Направи си сам-Фреза за метал

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Гледам ги, но фокуса хич го няма [emoji1]
                    Нищо де, ориентирах се, ще ми върши работа, но първо колегата да каже дали не му трябват и после вече с теб да пазарим някаква цена
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Направи си сам-Фреза за метал

                      Шпинделовата глава ми се вижда малко голяма за моите сметки. Струва ми се , спрямо патронника, отива над Ф150.
                      Аз го мисля да е 100-120 макс.
                      За винта, мисля го, зависи и от стъпката. Як е. Ще помоля колегата и за цена, ако иска на ЛС.
                      Нали в зависимост от това на къде е ориентирано конусното зъбно колело закрепено на него,нагоре или надолу със зъбите, ще може да работи по правилния начин?
                      Въртя на дясно, качва масата. Нали така?
                      Последно редактирано от ctef; 22-11-17, 20:38.

                      Коментар


                      • От: Направи си сам-Фреза за метал

                        С нормална резба е Както и да сложиш зъбите все ще сваля, ако въртиш на дясно

                        Шпиндела е безобразно як. Вярно че е много масивен, но не мисли, че се подмятат навсякъде. Аз го пазя от поне 10 години за подобен проект и не ми е заставал дръг подобен. Може хората които работят в бранша да имат. Вала е 58 мм. Лагерите не ги знам какви са, но се чуват гадни звуци. Вероятно са за смяна.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Направи си сам-Фреза за метал

                          Да, шпиндела изгледа много здрав.
                          Колкото до въртенето с конусни зъбни колела на винта, сега като се замислих, наистина има значение за посоката, на къде ще гледа конуса закрепен към винта.
                          Представи си едно конусно колело с хоризонтална ос, как би въртяло 2 колела с вертикална ос, едното закрепено отгоре, другото отдолу. В противоположни посоки.
                          Както и да е

                          Коментар


                          • От: Направи си сам-Фреза за метал

                            Прав си. Ако хоризонталната ос е под конусното зъбно колело ще повдига масата.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Направи си сам-Фреза за метал

                              Добра е повдигалката ти, няма спор.
                              Само дето ми се струва големичка за мене. около 40см. добавяме и приблизително още толкова максимален ход, то си става доста прилична фреза.
                              Драсни ми все пак една цена, да видя дали ще мога да я вместя в проекта.
                              И стъпката, моля. Ако обаче е инчова, забравяме

                              Коментар


                              • От: Направи си сам-Фреза за метал

                                Ако се отиде към правене на фреза от нищото, то мисля конструкцията да е модулна.
                                Някои от частите ще са заваръчна конструкция. Има такива прецеденти. Например руската МВФ-1
                                Но при по-отговорните части, мисля да се избягват заварките, заради измятанаията, и да се ползват винтови съединения.
                                Например масата за която писах мисля да е "сандвич".
                                Ето я руската фрезичка, просто за пример. А се оказва че светът е пълен с минифрези, още от време оно.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:СВФ1.jpeg
Прегледи:1
Размер:129.8 КБ
ID:5773188

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X