Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    От 20 години работя със соц. гедорета 1/2 -на ТОНА, Чехия и румънски(днешните ИУС). "Голямото" 3/4 гедоре пък е Щалвил. За малките мога да кажа следното- и на двете-слаба тресчотка, чешките камъни са класически дванадесетограм- е..ват мамата на главите на яко стегнати болтове. Румънците са шестограм- проблеми нямам с изключение на кьопавото хромиране, което се лющи. С твърдия върток се напъват с 60-70 см тръби и камъните държат. Щалвила се пъне по бетонпомпите с тръби до 2м-единствен проблем е твърдия върток, огъна се малко при опит с 3м тръба, ама разви болта, както си е бил залепен от швабите.
    Най малкия представител в тази група е сбириток на основата на въртоци, дръжки и удължители ФОРС- до 14мм камък. Проблем са му единственно отверките и кръстовете- но съм ги приел като консуматив.
    Имам и един комплект на Металик-Гъбене- абсолютно пълен и на 40 години (баща ми го е купувал за Жигулата на времето)- яко та яко, ама неудобно.
    Лично мнение- старите инструменти даянат на тормоз. Сега на пазара има от кол и въже. Ако ти трябва професионален инструмент- има (и е скъп). За в гаража- средна ръка- ТОНА, ИУС,ФОРС и др. Има и ефтинджоси по 50 лв. дето стават за сина да си разглабя велосипеда..
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Понеже темата е за инструменти да питам нещо и аз,решил да си купувам г-образни ключове шестограм и торкс,бихте ли ме посъветвали от коя марка да търся писна ми да ми се гънат разни топмастери и разни други?Четох от тук от там,че били много здрави Beta но чакам и ваши предложения.

      Коментар


      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

        Нито едни не са по здрави от болта. Инженерна недомислица са. Иначе много малко по читави са на Бахко, Усак, Тона и т.н.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          Не е лесно от толкова много имена да избереш най-доброто освен ако не си го изпробвал, но можеш ли от всяко име да купиш за проба ,всеки има фаворит според собствения си стандарт ,но дали ще покрие твоя....все пак, все някой прави здрави шестограми и еврейски звезди, но не за гаража, а за завода
          Последно редактирано от тихич; 13-09-12, 23:38.

          Коментар


          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            Проблема при "еврейските" звезди и вътрешните шестограми обикновено не е в здравината на инструмента . Когато болта е силно клеясал обикновено превърта инструмента в главата на болта . За мен тези болтове са една конструктивна недомислица и използването им е оправдано само когато няма място за болт със стандартна глава .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              азработя с т.нар "гедоре" на марка Manessmann нямам оплакване и съм много доволен от инструмента, работя стри комплекта в сервиз идосега съм счупил дълго 16 и един два торса и това за 4 години на яко блъскане, направо съмсе учудвал колко саздрави

              Коментар


              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                Купих си комплект шестограми на Wera девет на брой,вчера даже си смених радиатора на голфа и ги пробвах цената която платих за тях е 25лв.Човека който ми ги продаде каза,че ползва само тая фирма за накрайници за винтоверта си и е пробвал почти всичко което се предлага и тея били уж най издържливи.Комплекта ми го продаде му беше излишен и ми го даде на цената която му е стъпил от германския ибей.Сега остава само торксове да си избера като за тях се чудех със заоблена и без заоблена глава да търся.

                Коментар


                • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  В работата имаме 3-4 различни комлекта шестограми на някакви си марки... на цена от по 20-30лв. комплектът ... нямат грешка... само ако случайно някой болт му е разшлякана главата, само тогава не искат и превърта в главата... иначе като развивам с удължител пак не съм имал никаква ядове от към прецакване на шестограма... а най мразя когато някой болт е запелък и се муча да го развия...и точно като пукне и тръгне болтът, така жилят тия ключове, че направо след 5-тия болт ми прави червено по дланта докато евтините и некачествени ключове това не го правят грам, понеже такива доста съм съсипал с годините по колите в нас
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Тази пролет се опитах да извадя турбината на един стар бекер( сеялка за царевица) държаха я само 4 болта 10 мм, главите им с вътрешен шестограм и понеже турбината е алуминиева, а болтовете яко ръждясали в нея направо срастнали си беше мъка, шестограма е як но превъртя и ги заобли и после...... ъглошлайфа я извади

                    Коментар


                    • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      На мен като ми се заобли шестограм така, набивам или еврейска взезда или от тези с 12-те прешлена... обаче където са за гедоре... набивам яко с чува и то си прави ново легло един вид и в комбинация с боя и спрея за ръжда... се получи "3в1, неочаквано добра комбинация" и се развие
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        От 30 години корозия братле не приличаха на вътрешен шестограм, а дори и на триграм и ако река да ги стресна то по скоро ще ги занитя

                        Коментар


                        • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          Е да, понякога и това го има... попринцип аз така действам както описах по-горе, просто набивам по-голяма еврескта звезда в превъртялия шестостен и отвивам... винаги се е получавало до сега
                          Моите снимки...
                          https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                          https://500px.com/ivankoo

                          Коментар


                          • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            Преди два месеца си сменявах пантите на вратите на голфа и те са с торкс,преди да направя някаква обработка на болтовете се опитах да отвия и се счупи ключето,бях взел на заем едни на форс.Но след 2-3 удара с чука после се развиваха без ядове но там е завито в желязо ако беше алуминий не ми се мисли.

                            Коментар


                            • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              Тоя начин да се блъска с чук по вложките с външен шестограм или торкс го избягвам според мен това си е прахосване на инструментa ударна отверка- върши работа ,но пневматичен гайковерт още по- добра
                              Последно редактирано от тихич; 16-09-12, 23:13. Причина: позитивна

                              Коментар


                              • От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                                Дрелка с кобалтово свредло още по-добра...
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X