Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    Спрямо дугите (Top master,Badget,Fairline,Rico,"Force") със сигурност са по добри нищо че го мислят за хоби, просто е произведен някъде където има евтина работна ръка иначе на външен вид и на пипане разликата е голяма Говоря за Beta 903A
    А иначе преди 4 години ми се наложи да режа удължения на 1/4 и 1/2 по три броя от марките (Proxxon,Toptul,Topmaster i Force).Мога да ти кажа че Proxxon шлаифа си ги режеше като масло,Toptul имаха по голяма повърхностна закалка иначе вътре са меки, за мое голямо учудване Force се оказаха най-жилави ????
    Усещаше се че стоманата някак си е доста по твърда а и самите те бяха по тежки за другите няма смисъл да говоря (но за тяхната цена това качество)

    Коментар


    • #77
      От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Много яка тема в един филм Клинт Истууд беше казал ,че инструмент се купува и събира цял живот аз лично инструмента го деля на любителски и професионален ако ще го ползваш веднъж на седмица TONA, FORCE ,RICO, BETA, KING TONY стават но за постоянен напън от сутрин до вечер говорим вече за индустриален инструмент като SNAP ON, MAC TOOLS, MILWAUKEE TOOLS от щатите а от европа BRITOOL, KENNEDY ,SENATOR аз лично имам KENNEDY и съм решил само индустриален инструмент да си купувам.Много камъни и ключове са ми били крадени досега обаче видя ли kennedy в някоя работилница наоколо знам ,че е моят щото даже не са ги чували наоколо където работя.

      Коментар


      • #78
        От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

        Правилен подход, кога си е за по културна работа по убав инструмент, а кога е за бастисване нещо по за без пари.
        И Аз горе-долу съм на тоя тертип. Примери бол ама те това ми попадна прЪво пред очите.
        Прикачени файлове
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #79
          От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          Първоначално публикуван от metalsmith Преглед на мнение
          Много яка тема в един филм Клинт Истууд беше казал ,че инструмент се купува и събира цял живот аз лично инструмента го деля на любителски и професионален ако ще го ползваш веднъж на седмица TONA, FORCE ,RICO, BETA, KING TONY стават но за постоянен напън от сутрин до вечер говорим вече за индустриален инструмент като SNAP ON, MAC TOOLS, MILWAUKEE TOOLS от щатите а от европа BRITOOL, KENNEDY ,SENATOR аз лично имам KENNEDY и съм решил само индустриален инструмент да си купувам.Много камъни и ключове са ми били крадени досега обаче видя ли kennedy в някоя работилница наоколо знам ,че е моят щото даже не са ги чували наоколо където работя.
          Не мога да разбера защо Beta я вкара в любителския инструмент ,сигурно не си докосвал Beta,в такъв случай Facom,Hazet,Gedore,USAG,STAHLWILLE и те са любителски.
          За Snap-on съм съгласен,че са яки ама тези BRITOOL и Kennedy и Senator не съм ги чувал и съвсем не ми приличат на здрави.

          Коментар


          • #80
            От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            Ами Beta имам приятелю 1933 само дето харчи въздух като за малък флекс и ако Beta много си ги чувал с кеф ти го подарявам

            Коментар


            • #81
              От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              Бетата нищо че я водят читава само неколко камъни са ми останали от нея и все малките размери ако може Аз да отговоря, тресчотките първи ми дадоха фира, както и тресчотните ключове друго не посмеях да си взема, Усага е здрав но супер неудобни захвати, нема толкова неудобен инструмент, може би има Uniora ама той пък не е здрав. Имам едни ключове с логото и името на Мерцедес не знам коя фирма им ги е правила но нема такава гад, дъртия още навремето като е бачкал в Кувейт преди 30-тина години ги е смарцафуцал от тамошният им сервиз, може и да е смешно но също от него имам едни Габровски и те на бая години ама деянат, не ги ползвам от доста години ама си ги пазя некъв присантимант може би.
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #82
                От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                ПЕТКО ДЕНЕВ ГАБРОВО много добре аз също си ги кътам макар и разчекнати с години работа а за руските бях изшмергилил едно 17 19 заради флекса и баща ми откачи.

                Коментар


                • #83
                  От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  Аз имам едно гедоре Elora, от 1991 година. Падна ми плячка и не беше ново. http://www.bloomertool.com/ Гайковерти, въздушна тресчотка и какъв ли бой. Нямам счупени камъни, а и тресчотката е здрава още.Никой от познатите ми майстори не ги е чувала ама като им гледам цените, други са ги чували. http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk....c0.m270.l1311
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Подариха ми полско соц гедоре на 1/2. Има 25 камъка от 8 до 32. Много съм доволен, откак си взех английска кочина, все за нестандартните размери се протягам.
                    Тресчотката и е същата като онея гадните руските, дето са направени от капачки за водка. Все се каня да си взема една по-хубава, даже вече се набутах с китайска боклук. Единствено не ми харесва, че кутията е от онея старите ламаринените с ламаринени стойки за камъните. Само да я преместя до багажника и вътре става компот, камо ли да я подрусам нанякъде.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      От английските империали е кошмар имам шестограми такива всичките изпилени докато ги докарам до метрични а да не говорим за щатските няма 10 няма 9 нещо средно или не влиза или е хлабаво

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        Здравейте бях споменал за kennedy Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120313_162401_0.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5355607 мой приятел шотландец ми ги предложи а той работи във завод за сглобяване на влакови вагони в Дерби Англия където бачкат предимно с kennedy ,преди имах и stahlwille , но ми останаха само дваНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120313_162422_0.jpg
Прегледи:1
Размер:204.8 КБ
ID:5355612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120313_162602_0.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5355613 късмет, че не бяха в комплекта като ми го откраднаха.А и инструмента колкото и скъп да е работа без ръце не върши само да не останат празни като ти го лепнат и тогава отново в първи клас

                        Коментар


                        • #87
                          От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          Добрият стар Валтер също заслужава някоя и друга добра дума
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            А какво ви е мнението за комплекта гедоре на mannesmann 215 части. Някой работил ли е с такъв или има ли наблюдения от негов близък за качеството му. Не говоря да се използва в сервиз , а за поддръжка на 2-3-5 автомобила евентуално. Под поддръжка - смяна на накладки, ремъци, лагери и други дребни работи, тоест няма да има сериозни и чести натоварвания, а само при нужда.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              Първоначално публикуван от ludiq_selqk Преглед на мнение
                              А какво ви е мнението за комплекта гедоре на mannesmann 215 части. Някой работил ли е с такъв или има ли наблюдения от негов близък за качеството му. Не говоря да се използва в сервиз , а за поддръжка на 2-3-5 автомобила евентуално. Под поддръжка - смяна на накладки, ремъци, лагери и други дребни работи, тоест няма да има сериозни и чести натоварвания, а само при нужда.
                              Аз също се замислям за него, ще ми е интересно да чуя, мнението на човек, работещ или работил с него..
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                                Преди две години си закупих едно гедоре Кинг Рой и съм много доволен. И от други хора съм чувал добри отзиви за марката. 108 части 108 лева беше и за цената мисля, че си заслужава.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5357376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5357377
                                Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                                Ямаха ХТ 600Е 95г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X