Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

    Форс и Рико са добри за парите си ако ги купуваш колкото да имаш комплект (и аз имам този на форс 109части за домашно ползване и съм доволен, но далеч не съм сигурен че ако види зор ще издържи).
    За домашно ползване са идеални но не са за всекидневно използване по камиони, във бившата фирма имаше и от двете просто почват да се чупят при хамалогия.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #47
      От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

      Ето няколко снимки, на наличните комплекти, както писах, Рикото е с над пет години трудов постоянен стаж, отвива се всичко и навсякъде, с чукане, с удължения тип тръби и други екстри. Няма счупен камък досега, въпреки издевателства, като рязане на 30мм за специална гайка и постоянно използване за отвиване на гайките на главини, без пневмопистолет, а с напън. Счупена е вътрешната част на кутията, пвц дръжка на тресчотката и Т-образният върток, на който му се отчупи четвъртта. Като заключение - доста здрав к-т.







      К-т "женски торксове" поради, не толкова честа употреба, са и съответно доста нови, но въпреки това се справят успешно основно със захващането на лапите на двигатели:



      Това от което не съм доволен, е к-та със шестогранни и торксови камъни, въпреки че, не знам за добър к-т при тях, на всички фирми се чупят, в Рикото не са останали май и половината






      Форса, се ползва за по-нежни работи заедно със ТопМастера, но въпреки това, ми се струва по-нежен и ненадежен, пострада камък 21мм, който се счупи при отвиване на затегната гайка на джанта, както и няколко малки камъчета с накрайник 1/4



      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #48
        От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"



        Минус на форса е и липсата на захват за тресчотка в края на отвертката.

        Не съм снимал още от ползваните ми к-ти, малък к-т Рико 1/4. Там замина тресчотка и то се счупи на отвиване на болт глава на Доминатор с камък 13, като заместител сега се ползва СетаФорм, която с тази операция се справи без проблеми.

        Ще снимам и к-т на ТМ, но той не е ползван много, удобен е с наличието на цялата гама дълбоки камъни, както и наличието на 6 различни четвърти за отвиване на картерни пробки.

        И един комби к-н на БГС от предлаганите от Майстора, само, че купуван преди доста време той да почне да ги предлага във форума - много ползван, най-вече по поддръжка на две газки и две скани, като недостатъци, освен захабен вид бих отбелязал и счупена тресчотка на 1/2. Снимки след събота-неделя.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #49
          От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

          Незнам как не ги трошите тези инструменти. На яка професионална работа нищо не издържа вечно. Да ми оправят телефона и ще ви наснимам малко потрошен марков инструмент. Там където се трошат ударни торксове на Бахко, Гедоре и Факом, какъв е шанса на нещо от класа на Рико. Говоря при правилна екплоатация. Смата идея на торкса е толкова малоумна от инженерна гледна точка, че аз нямам и досега обяснение как се е наложила.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #50
            От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

            Днес се сдобих с тази телескопична тресчотка на Рико за 30 лева от така оплювания битак . По принцип ще я ползвам да си стягам крепежите на фрезата но няма да я жаля и по колите .
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6421.jpg
Прегледи:2
Размер:275.3 КБ
ID:5257831Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6422.jpg
Прегледи:2
Размер:282.2 КБ
ID:5257832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6423.jpg
Прегледи:2
Размер:285.6 КБ
ID:5257833
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #51
              От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

              Дайте мнения за инструменти(гедорета) ZIMBER ,на доста атрактивни цени като TOPMASTER и FORCE
              всмисъл интересува ме дали са поне с качеството на по горните използвал съм ги професионално добри са,но вече се замислям за личен инструмент

              Коментар


              • #52
                От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                В моята работа също е много брутално използването на инструментите -то е ежвдневно блъскане,чукане по тях,тръби и т.н всякакви извратени схеми и приложения и да ви кажа-наистина почти нищо не издържа!Там основно ползваме инструменти на една японска фирма - Asahi.Много са здрави!Не съм ги срещал в БГ,но предполагам че ако ги има тук цената им ще е доста висока!Иначе аз съм много довоен и от марки като Proxxon,Facom,Hazet.Имам много интересна тресчотка на Stanly - Американски.Ползва се за неудобни места,като освен като при нормална тресчотка може да се ползва като дръжката седи на едно място а се върти само ръкохватката!Те имат и серия инструменти ,които са от някакви странничерни сплави,много леки и здрави.Понечих да си купя,обаче като погледнах размерноста им-само цолови! Напоследък ползвам инструментите на Maystor и съм много доволен!
                Последно редактирано от jouzzin; 08-01-12, 10:45.
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #53
                  От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                  Преди две години си закупих King Roy http://autokomplekt-bg.com/magazin/images/094.gif ,слабите й места са приставките с кръстатите отверки. Но други проблеми не съм имам. На скоро си взех и една на Bahco, на добра цена. При нея не ми харесва, че малката тресчотка е неудобна.
                  TT-Tuning Team
                  АСК Добрич

                  Коментар


                  • #54
                    От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                    Аз ползвам ето тези:http://xtarget.snimka.bg/hobby/moyat...8.26270494.big Не професионално, но вършат работа.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                      Колеги, спрял съм се на тези модели Гедоре, кажете според вас, кой да взема...??Според вас??
                      Единия:ТОП МАСТЕР 108 части.
                      http://junakastore.com/product/651/g...i-1-4-1-2.html
                      Втория: Force 108 части.Цената е поносима, но е пък 2ра ръка..
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7284864255.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5354099

                      Трети: MANNESMAN 215 части.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7317573681.jpg
Прегледи:3
Размер:48.2 КБ
ID:5354100

                      Четвърти:Май е професионален.. BDS tehnologi, но пък цената е 388 лева, но съм склонен да дам и повече, но да е качествено..
                      http://www.profi.bg/show_product.php?pr_num=2047
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #56
                        От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                        Бобчо,ако не вземаш професионалния,виж промоцията на Майстора!
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #57
                          От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                          Вземи си Манесмана. Прилича ми като да е с нормални камъни. Тия модерните с изпразването в ъглите са меко казано отвратителни. Не че не са здрави, ами заради това охлабване в ъглите имат луфт и се бачка крайно неприятно. Има едни други с дребни шлици. Направо правят нови гайки и болтове на салата.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Вземи си Манесмана. Прилича ми като да е с нормални камъни. Тия модерните с изпразването в ъглите са меко казано отвратителни. Не че не са здрави, ами заради това охлабване в ъглите имат луфт и се бачка крайно неприятно. Има едни други с дребни шлици. Направо правят нови гайки и болтове на салата.
                            Абе и аз се чудех за манесмана, но пък и цената си му е бая стабилна 260 лева.. Но ще видим
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #59
                              От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                              260 лв ама купуваш веднъж.Иначе и аз съм за инструментите на майстора!
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дискусия на тема: "Инструменти, т.нар. "Гедоре" - качества и цени"

                                Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                                260 лв ама купуваш веднъж.Иначе и аз съм за инструментите на майстора!
                                Почитател съм на купуването "веднъж".Не съм доволен от промотираните от Майстор комплекти.Малката тресчотка ми се разпадна вадейки я от куфара.Сега ще трябвая да купувам за втори път....Няма да е от него!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X