Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аварийният клапан е фиксиран а регулаторът на пресостата е запечатан.
    Чух се с търговеца и при първа възможност ще им го откарам.
    Предвид гаранцията не виждам причина да я прескачам или да им давам повод за отказ при някой истински проблем в бъдеще.
    Пък и затова съм дал 50лв в повече - за да ми е по-лесно
    Враг усраине

    Коментар


    • Мощните пневматични инструменти най-силно зависят не от свойствата на компресора, а от диаметъра и дължината на маркуча.

      Ако е малък компресорът може да чакаш за всяка гайка ама ако е тънък маркуча няма значение какъв е компресорът.

      Коментар


      • Да, има резон.

        Към момента съм “замразил” намеренията по купуване на пневматични инструменти.
        Придобиването на компресора изначало не беше свързано с тях.
        Дори за допълнителните неща, които поръчах онлайн все още няма вест, че са изпратени вече 4 ден.

        Мразя онлайняната търговии и особено такъв тип търговци!
        Враг усраине

        Коментар


        • Купени пневматични инструменти за този компресор са хвърлени на вятъра пари Казвам го като собственик на подобен боклук.

          П.П. За да получиш максималните му възможности, можеш да го тунинговаш, като вместо едната тапа на бутилката навиеш самоделен щуцер поне 8мм, най-добре 10. От там с кислороден или подобен маркуч, пак 10 мм, захранваш инструментите.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • Такъв компресор ще върши работа и за гайковерт. Даже може да не се наложи да го чакаш. Просто иска силен гайковерт. Погледнах му характеристиките. Вярно, че дебитът му е малък-само 95л/мин. Това се постига с два компресора от климатик 9ка. Само дето шума е в пъти по-малък. Аз гайковерта си го ползвам с правен компресор 25л с един хладилник 18ка и един климатичен компресор 9ка. Дебитът е около 75л/мин. Гайковерт работи безгрижно, не го чакам, поне не и в домашни условия. За шлифовалки и други подобни е ясно, че не става. Включително и за боядисване. Освен това хубав гайковерт сваля нормално стегната джанта(даже сигурно леко пренатегната) и с 6атм. Слагаш градински маркуч 13мм и си върши работа.

            Коментар


            • Оправих си "проблемът" сам.
              Днес отвих клапана, на него пишеше 8.5 бара.
              На хартия пресостата трябва да е на 8 бара ама то какво пише и какво има... Явно се припокриваха.

              Минах след работа до една "сергия" и за 18лв си взех чисто нов но за 10 бара.
              Сложих - всичко ток и жица.
              Ако някога се наложи да ползвам гаранция ще върна старият и толкова.
              Стори ми се по-просто да развия хуйнята с гаечен ключ отколкото да разказвам целият компресор.

              Пистолета за гуми и "къдравият" маркуч поръчани онлайната ги отказах - 4 дни не чакам за заплата та какво остава за поръчка.
              От сергийката където купих клапана взех и маркуч но 10мм, в отказаната поръчка беше 8.

              Няма да купувам инструмент за сега - нямам нужда от нищо.
              Както казах и преди ползвах сгъстен въздух за издухване на прах и за гуми.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211202_124904 .jpg
Прегледи:640
Размер:331.2 КБ
ID:6796611
              Враг усраине

              Коментар


              • коко келеша
                коко келеша коментира
                Редактиране на коментар
                Развиваш накатаната капачка и отдолу виждаш гайката, която натяга пружината. Затягаш с 1/4 до половин оборот и си готов. Дал си излишни 18 лева.

            • Не успях да сваля капачката.
              Развивам я но като свърши резбата не излиза.
              Имам усещането, че я държи пружината.
              Може би трябваше да я напъна повече с клещи но предпочетох да не оставям следи.

              А 18 лева наистина се оказаха излишни.

              Този е със сертификат а същият без такъв струвал 10лв.
              Обаче разбрах това едва като бях вече платил, и то с “пластмасови” пари (POS).
              Пък такова плащане е малко като изречението на Иванчо:
              “От гората излезе не девойка”
              Веднъж станало остава завинаги така

              Нищо де, сертификатът е аналогов.
              Поне мога да си избърша задникът с него!

              Враг усраине

              Коментар


              • Здравейте! Искам да ме насочите, откъде във Варна или в страната мога да си купя резервни части за компресорна глава Rabaman (Икарус)? Трябват ми сегменти с размер 75x2.5x2.5x2.5x4 и клапани. Благодаря!

                Коментар


                • Здравейте! Прилагам снимки на компресора за който са ми неоходими резервните сегменти и клапани.

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от beky1 Преглед на мнение
                    Здравейте! Искам да ме насочите, откъде във Варна или в страната мога да си купя резервни части за компресорна глава Rabaman (Икарус)? Трябват ми сегменти с размер 75x2.5x2.5x2.5x4 и клапани. Благодаря!
                    Въртиш телефоните и питаш - https://www.drouzhba.bg/

                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от beky1 Преглед на мнение
                      Здравейте! Прилагам снимки на компресора за който са ми неоходими резервните сегменти и клапани.
                      Тези компресори бяха масови на автобусите Икарус и нашите Чавдар 11М4 . Вътре по спомени буталата са 75 мм . Последно за такъв части ми донесе преди десетина години един приятел от градския транспорт . С чиста съвест мога да кажа че от малкия клас компресори по корав няма . Моя вече четири години храни с въздух нашия лазер в девети блок на ТУ а преди това що зор е видял само той си знае .

                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • Те тия хора http://panauto.bg/form/index/category/5/lang/1 предлагат това - http://panauto.bg/product/product/de...egory/2/lang/1, както и това - http://panauto.bg/product/product/de...egory/2/lang/1 , както и това - http://panauto.bg/product/product/de...egory/2/lang/1 . Освен ако и те не знаят какво продават
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • Я кажете този с какво масло се кара:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-5254c6b4ad061d7568b232a81e357c06-V.jpg
Прегледи:357
Размер:161.7 КБ
ID:6815749
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-eb9ee0f0c7d5027491a4862824ff5d7d-V.jpg
Прегледи:346
Размер:181.2 КБ
ID:6815750От стоматологичен кабинет. Има някакво малко количество масло, на табелката пише 850 мл., въпросът е какво да е маслото?
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • Интересно ми е как в стоматологичен кабинет ползват маслен компресор . Всички зъболекари които познавам, ползвам БЕЗМАСЛЕНИ компресори, за да се елиминира на 100% попадането на каквото и да било количество масло в пломбата.
                            Както и да е де, моя го ползвам с 5w30-40 каквото ми изпадне и работи без да кашля. Единия му проби бутилката и я смених преди няколко дни, реших и да сменя маслото. Последно март 2019г. съм му сипал 650мл масло. Немога да кажа колко часа работи на седмица, но не са по-малко от час сумарно. Така, че грубо казано е работил 150 часа МИНИМУМ. Източих около 630мл масло, като и малко разсипах . Сиреч е изпил съвсем, свъсем малко. За разлика от това, другия ми компресор, който е със същия агрегат (Данфос - 18-ка), преди време с 15w40 харчеше поне 150мл на година. След като почнах да го ползвам с пълна ситеткиа 5w30 спадна на около 50-70мл. Явно гъстото масло не им влие добре.

                            Успех

                            Коментар


                            • Ми то това си е соц творение, така че да не те учудва. Иначе благодаря за насоките за маслото.
                              пп Това бутален компресор ли е?
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • I.Stoyanov
                                I.Stoyanov коментира
                                Редактиране на коментар
                                Това което си снимал много прилича като конструкция на агрегат за хладилник, ако е сходен и като вътрешности (в което съм пчоти убеден) е бутален компресор с пластинчати клапани.

                                мойте данфоси - тоже

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X