Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
    . Харесал съм два модела, но съм отворен и за други добри и изпитани марки/модели. изискването ми е дебит над 1000 литра (1200 е ок). Съответно ще се търси ел.мотор 7.5 - 10 кв. на около 3000 об.мин и някакъв ресивър от порядъка на 200 литра.
    Струва ми се ,че в това уравнение най -слабото място е ресивъра от 200л.. Ползвам компресор който е 30% от заданието ВИ,но с 450л. бутилка .

    Коментар


    • От: Компресор

      Напоследък започнаха да навлизат едни нови компресори, който ги водят безмаслен и почти безшумни в сравнение с познатите ни бутални(особено сравнено с малките работещи на 3000 об/мин). Предлагат ги много фирми под различни имена, а производителя е явно един и явно е китайски. Ето го и него

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:230.8 КБ
ID:5780847


      Ето и едно сравнително видео, където на 5:25 се сравнява как работи обикновен бутален компресор и въпросния



      Има ги и куплирани по няколко за увеличение на дебита, монтирани върху различни по-големи ресивери.
      Тъй като шума при работа от компресора ми е критичен и не-толкова параметрите като дебит и високо налягане, въпросния безшумен компресор ни устройва, но понеже не ми е познат, бих искал да питам, дали някой случайно го има покрай себе си и какви са му отзивите от въпросното чудо на техниката?
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: Компресор

        Ако искаш евтин и тих компресор и ти трябва нисък дебит - компресор от хладилник е това, което ти трябва. Става например за аерографи и подобни неща.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Компресор

          А за значително по-голям дебит - от климатик. Ама трябват сериозни мерки за мазането му и за събиране на маслото после.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако искаш евтин и тих компресор и ти трябва нисък дебит - компресор от хладилник е това, което ти трябва. Става например за аерографи и подобни неща.
            +1
            Аз ползвам един Данфос унивврсален вече 2ра година. За малки нужди е идеален.

            За повче в момента събирам един 125л ресиверне с 460л./мин. Глава.


            Поздрави

            Коментар


            • От: Компресор

              По-голямата част от шума на компресорите е през всмукателния тракт.Стария ми компресор е зилов,вдигаше си доста децибели с филтър от мотоциклет,но след като му сложих комплект възд. филтър от Трабант се оказа че можело да е доста по-тих....

              Коментар


              • От: Компресор

                След безкрайното мотане от моя страна най-накрая събрах и моето компресорче.
                Глава двуботална Chinook K17 465l/m дебит на входа. Електромотор 3кв. монофазен.
                Бутилка 125л. от балансен резервоар за вагон .
                Пресостат с разтоварващ клапан.
                Предпазан клапан на 9.5 бара.

                Ами освен че е доста тих за вида и размерите си, друго немога да споделя за сега.
                От 0 дп 8.5бара стига за 2 мин и 50сек. . От 5.5бара до 8.5бара за 1 мин и 6сек.

                Смених маслото на главата че е втора мотика, изтече бистро като новото, единствено накрая имаше леки прахообразни метални частици, но ги отдавам за нормални. Щото подозирам че никога не е смененяно маслото в тая глава.
                Единствено незнам какви трябва да са температурите по компресорната глава. За 4-5мин. работа оребрената алуминиева част на главата става вряла - на пипане 70-80 градуса. Цилиндрите са чугинени и стигат нещо от сорта на 50 градуса за това време.
                Докато вдига налягане и шайбата се върти раздухва топлината и не е толкова загряла главата. Като спре се нагрява още, което според мен е нормално (хистерезисна е системата все пак). Ноо ше го следя...


                Еми ето така изглежда:
                Последно редактирано от I.Stoyanov; 19-02-18, 22:55.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Честито,вижда се положеното старание и резултата!!!
                  Вероятно компресора основно ще е стационарен, защото колеленцата ми изглеждат сравнително малки.
                  Имам въпросче- пробка за конденза има ли предвидена и тази маркуч не е ли с малко вътрешно сечение?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Много е готин.Сигурно ще върши перфектна работа.
                    Аз тея дни ще се взема .Намерих един втора употреба,старичък ама як.
                    Триглав не знам колко е дебита на главите но бутилката е 500литра.
                    В момента още работи в гумаджииница и държи 10 атм и ги вдига за 5мин.
                    Та искам да питам,на колко време трябва да се сменя маслото и какво трябва да бъбе ?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Че то си е компресор.Почистваш филтри и каквото се сетиш ,двигателно масло Пр. 10W40 и чак след няколко години.
                      Това чудо за пясъкоструйка или гуми за товарни автомобили ще "движи"?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Че то си е компресор.Почистваш филтри и каквото се сетиш ,двигателно масло Пр. 10W40 и чак след няколко години.
                        Това чудо за пясъкоструйка или гуми за товарни автомобили ще "движи"?
                        Не бе ,за собственни нужди,за кеф.Фен съм на яките работи.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6221.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5781536

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6222.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5781537
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                          Не бе ,за собственни нужди,за кеф.Фен съм на яките работи.
                          УАУ,Чуствам се "ударен в земята".
                          Идеална за "хоби" и други дейности ....
                          -Колко 7-10 кв. го въртят???

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            УАУ,Чуствам се "ударен в земята".
                            Идеална за "хоби" и други дейности ....
                            -Колко 7-10 кв. го въртят???
                            Седем и половина.Ама тея неща не са страшни.Нали ще бръмне в деня за 10 минутли и толкова.
                            В момента му е скъсана заварката на шейната и има минимални течове на масло от мерителната пробка.
                            Всъщност като го докарам вкъщи ще го измия хубаво и ще огледам по обстойно.Ще му сменя маслото и газ.

                            П.П.Май тея пясъкоструйки започват да ме заинтригуват.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              П.П.Май тея пясъкоструйки започват да ме заинтригуват.
                              Ха-Ха, то за всичко е така. Купуваш си "джипче" за леки разходки и се почва -гуми,лебедки,лифт........

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Честито,вижда се положеното старание и резултата!!!
                                Вероятно компресора основно ще е стационарен, защото колеленцата ми изглеждат сравнително малки.
                                Имам въпросче- пробка за конденза има ли предвидена и тази маркуч не е ли с малко вътрешно сечение?
                                Има пробка за конденз с кранче на нея, но не се вижда от снимките.
                                А ако питаш за тръбата (маркуча) от главата до ресивъра - Ф15 външно е. Такава си е щатно. Само че по-къса
                                И на мен ми се види тясна, ама... Италянска му работа
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-02-18, 16:21.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X