Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Колега "Зимата" имам такъв компресор правен от баща ми доста години го ползвахме за помпене на гуми. Знам, че е от танк и в къщи съм виждал и други такива глави. Върти го мотор от пералня българска, но не мога да ти кажа с каква мощност е..
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • От: Компресор

      За 1.5kw трифазен мотор защитата на колко ампера трябва да е?

      Коментар


      • От: Компресор

        На всеки киловат по два ампера.

        Коментар


        • От: Компресор

          Четох нещо от рода на 1.25*Iн
          Тъй като мотора е 3фазен и нито знам оборотите - нито мощността, ако измеря с ампер клещи тока на 3те фази и го умножа по 380в, дали ще получа правилната мощност? По очни преценки мотора е около 1,1kW.
          Някакави други идеи? Също така ако може схема на свързване на контактор+термомагнитна защита Siemens към монофазен пресостат.
          Благодаря!

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте,
            някой знае ли в София къде се продават клапанчета за ифов компресор?Ако ми кажете и ориентировъчна цена ще съм много благодарен!

            Коментар


            • От: Компресор

              Колеги, оглеждам се за компресор, за домашни цели, помпане на гуми, развъртане на гайки, чат-пат, пръскане и т.н.
              Какъв компресор бихте ми препоръчали, естествено в ниския ценови клас, не е нужно да е професионален
              Друг въпрос, сам да си го направя или да отида и да взема готов?
              За направата, според мен мотора е най-голямата бакия, мотор се подмята в гаража от пералня 2скоростен, дали би бил удачен ? Каква глава, бутилка и другите работи? С една дума всичкaта информация ме интересува по "направи си сам Компресор"
              Мерси предварително на отзовалите се
              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 27-03-14, 20:15.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Компресор

                Имам 2-3 мотора от пералня,с диск от шлайф става за пилене и подобни,но да върти компресор едва ли !За помпене на гуми на кола,мотор,колело,компресор от хладилник е идеален !За другото иска дебит !Вече съм направил няколко на комшиите ,още кандидати ме преследват за още ...
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Компресор

                  Имах го в предвид този "вид" компресори, но за боядисване, макар и от дъжд на вятър и развиване на болтове по колата, май не е удачен? Или се бъркам, ако е удачен ще е супер
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Нестава за боядисване,освен ако не ползваш аерограф !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Ами ще го имам в предвид и този компресор, мерси за информацията
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Не споменаваш с каква сума си готов да се разделиш, но ето едно "честно" предложение от мен. Даден е и изходящият дебит, което обикновено не се прави, за да може клиента да налапа въдицата при споменаване на "подходящ" дебит на входа. При 4атм подадени към маркуча и пистолета за боядисване съответно, ще успееш да захраниш конвенционален бояджийски пистолет, а сигурно и гайковърт.

                        http://www.onlinemashini.bg/kompreso...50-litra-/6884
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          655 лева, и да искам, няма как, за съжаление, да дам , иначе знам само добри думи за "Метабо", но цената е непосилна Знам ли и аз, колко мога да дам, май най-удачен/евтин би бил варианта с Зилова/ифова и други глави да си го направя? Че като гледам, една гола глава е 80 лева Колко г/д излиза направата на един такъв?
                          От боядисването не се очакват големи резултати, просто когато се наложи, да мога да пръсна нещо, поне да е като хората За развиването на болтове, гайки сигурно ще е от дъжд на вятър, професионален компресор няма да ми е нужен, че няма да му използвам екстрите и като цена е доста
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Евтин, относително. Удачен, ни най-малко. Това ти го заявявам след 10 години на проби за правене "от п----я боя". Трябват ти Х2 от тези глави и то развъртени на границата на разпадането, за да боядисваш спокойно - разбирай без да спираш въздуха в края на редовете. Иначе за цени, които си спомням - 160 -180лв за монофазен двигател 2.2кW и едни 30-тина лева за пресостат, и бутилка, която е желателно да е по-нова, защото съм виждал "цъфнала" такава по заваръчния шев. А ако си представиш разгънатата повърхност на бутилката в см2 и я умножиш по 5, става! И струговане на шайби, и водомаслоуловители , и манометри и стъпваш на повече от половината от тези 655лв.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Ами аз гледах по 150-200 готови в Метро, та май ще мина на такъв, а има ли тънкости при избора на правилният ? Мерси за информацията Коко
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                Ами аз гледах по 150-200 готови в Метро, та май ще мина на такъв, а има ли тънкости при избора на правилният ? Мерси за информацията Коко
                                За хоби ще ти вършат работа тези от Метро, за по сериозни заигравки колегата ти каза че издъхват, гайковерта е огромен консуматор и изисква голям дебит и 8 атмосвери за да работи нормално, за боядисване е малко по лесно но пак дебита няма да ти стига, та при избора гледай да е с по голяма бутилка и дебит литри в минута, имай предвид че 200 л-мин е малко, 50 литра бутилка е минимума...
                                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X