Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Не ми се ще да отварям нова тема за един такъв въпрос: Доколко е фатално да се ползват обикновени вложки за импактен винтоверт?
    Ако става въпрос за някаква съвсем инцидентна и аматьорска употреба като в годината 2 пъти да си сменя гумите, примерно.
    Задължително ли е да купя нещо такова или е ОК да си ползвам нормалните вложки от гедоре-то?
    ако все пак решиш да купуваш про-комплекта на Деволт тук: https://www.proshop.de/Haus-Garten/D...aign=pricesite е -100лв от цената в Бг.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Не ми се ще да отварям нова тема за един такъв въпрос: Доколко е фатално да се ползват обикновени вложки за импактен винтоверт?
      Ако става въпрос за някаква съвсем инцидентна и аматьорска употреба като в годината 2 пъти да си сменя гумите, примерно.
      Задължително ли е да купя нещо такова или е ОК да си ползвам нормалните вложки от гедоре-то?
      Купи си вложка за гумите само, продават на бройка, без пари е, например https://toolspanda.com/vlozhka-udarn...ools-1176.html
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • Благодаря за вариантите.
        Ако се поръча от Немия разликата няма да е 100лв със сигурност.
        Но и 50лв да е, за това пак е ОК да се купи от там.
        В общият случай.
        В моят случай обаче нямам онлайн пратежно средство, ще трябва да ангажирам някой а избягвам да го правя често.

        По-скоро ще изчакам доставка.
        Или ще си взема наистина някой насипен бит конкретно за гумите.
        А като се знам какъв съм немукает нещо от дете ще се случи едва когато счупя този, който имам.
        "Гедоре"-то ми е тип соц-събироток (битовете) и няма да пусна сълза ако изгубя бит заради теста


        Враг усраине

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Аз преди малко слязох да пробвам колко ще "работи" това с болтовете на джантите и битовете, които имам.
          Като се има предвид, че аз такива болтове навивам на ръка винтоверта с моите coц-вложки изобщо не се затрудни.
          Но както сме се разбрали и ако плод-зеленчуковите са ти излишни ще ги чакам следващата седмица.
          С тях може да отворя и гумаджийница
          Оставам ти длъжник... Пак.


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Ако ще се чувстваш задължен , няма да пращам нищо

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Aбе да оставим чувствата на поезията...

      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Благодаря за вариантите.
        Ако се поръча от Немия разликата няма да е 100лв със сигурност.
        Но и 50лв да е, за това пак е ОК да се купи от там.
        В общият случай.
        В моят случай обаче нямам онлайн пратежно средство, ще трябва да ангажирам някой а избягвам да го правя често.

        По-скоро ще изчакам доставка.
        Или ще си взема наистина някой насипен бит конкретно за гумите.
        А като се знам какъв съм немукает нещо от дете ще се случи едва когато счупя този, който имам.
        "Гедоре"-то ми е тип соц-събироток (битовете) и няма да пусна сълза ако изгубя бит заради теста

        по-горе Спарки е описал как става покупката от Германия и със сифурност не е 50 лв - 3-4 лв на кило е : "... като си харесаш инструмент, проверяваш и цените навън. Разликите са драстични, а имаш още малко време за поръчки от UK. powertoolmate.co.uk е сайта, където поддъжат доста ниски цени. Друг сайт за проверка на цени е idealo.de - пишеш модела на машината и ти издирва оферти на доста места. Шипонка от UK и Германия през gabco.org е смешен. И за седмица пристигат. 2/3 от машините ми са купувани от UK и Германия."

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Ми за конкретният артикул idealo.de показва на 1 място сайта, койти ти си цитирал.
          Пък един френд дето шпреха швапски и има пластмасови пари каза, че не бил наличен.
          Само с поръчка.

          Абе да ставаше въпрос за нещо по-сериозно, скъпо и спешно бих гледал по тази схема.
          За битове, които се каня да сменя от сума време и още не съм го направил - едва ли.
          При мен нещата ако не се случат "райт мау" - ей ся след работа... Обикновено не се случват

      • Стара тема, но съм си харесал този гайковерт. Някой поръчвал ли е от този магазин, дали да му се доверя.
        Ще се ползва основно за гуми.
        Акумулаторен ударен гайковерт DeWALT DCF922N • Ценa (onlinemashini.bg)

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
          Стара тема, но съм си харесал този гайковерт. Някой поръчвал ли е от този магазин, дали да му се доверя.
          Ще се ползва основно за гуми.
          Акумулаторен ударен гайковерт DeWALT DCF922N • Ценa (onlinemashini.bg)
          Порчъвал съм от този сайт доста пъти, читав е.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • Търговецът и според моето мнение е съвсем наред.
            Сега конкретната машина дали ще бъде ОК за нуждите ти е съвсем друг въпрос.
            Предвид опита ми с 899 мисля, че по-скоро няма да ти върши работа.
            Ама аз съм компотаджия и даже жипка неам та не ми обръщай сериозно внимание
            Враг усраине

            Коментар


            • Ако някой е гумаджия е попрекалил с пневматичния ще вижда зор според мен.
              Огледай за нещо около 700-800нм.

              Коментар


              • Аз пък си работя с 300 нютоново Milwaukee и нямам никакви грижи с гумите. Според мен някъде около това е оптимума за машинка за всичко - хем достатъчно лека и малка, хем без да къса всичко наред. 1800 нютоновото го ползвам изключително рядко и в общия случай за големи неща. Иначе хвърчат скъсани болтове.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Съгласен съм с Никола - щом ще се ползва предимно за гуми трябва да бъде х2 на въпросният модел.
                  И не за да навиваш с толкова а по-скоро да си осигуриш отвиването.
                  То усилието се регулира, не е нужно да го ползваш на макс.
                  Освен това теглото за този тип инструмент не мисля че е от значение.
                  За обикновена машина има но тук дали ще бъде с кило повече няма значка.
                  А определено ще тежи повече по-мощен модел.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    Ако някой е гумаджия е попрекалил с пневматичния ще вижда зор според мен.
                    Огледай за нещо около 700-800нм.
                    Тя целта е да огранича до минимум гумаджийските услуги. Само баланс. Ще затягам с динамометричния.

                    Коментар


                    • Преди време, като реших, че ми трябва такава машина за същата цел поръчах от този търговец за който питаш DW292.
                      Това е машина с 400нм удар на същата марка но не акумулаторна а с кабел.

                      След няколко часа получих обаждане от служител.
                      Директно ме попита дали го купувам за гуми и ако е така да си избера друга, акумулаторна машина с поне 700-800нм удар.
                      Каза нещо от сорта "пробвано е нееднократно, не работи добре за тази цел, нека да спестим време и пари от разнасяне на стоката"

                      Послушах го и последствие взех DCF899 от друго място.
                      Категорично беше абсолютно прав.

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Ми незнам какво ги правите тия гайки, честно. Моите 300 нютона ще да са по друга система. До сега са отвили всичко, и завили до ниво, до което ги завивам на ръка с разтегателен ключ за гуми - винаги проверявам след гайковерта. Всичките гумаджии, на които съм попадал до момента , ги завиват пак горе-долу толкова. Имам и няколко случая на неотвивани примерно година - отвива си ги и тях.

                        Евтиния въздушен китаец и батерийния Einhell се е случвало да не успеят - факт. Но Einhell-а съвсем официално си беше 200 нютона.

                        ПП: Ако ползвате неправилини удължения или камъуни всичко е възможно де. Моето се ползва само с дълъг камук директно на него, рядко с удърен удължител удължител и къс ударен камук, когато съм ги домъкнал до колата по друг повод. С удължение от гедоре и/или разбит камък половината нютони ги отнямва.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          ПП: Ако ползвате неправилини удължения или камъуни всичко е възможно де. Моето се ползва само с дълъг камук директно на него, рядко с удърен удължител удължител и къс ударен камук, когато съм ги домъкнал до колата по друг повод. С удължение от гедоре и/или разбит камък половината нютони ги отнямва.
                          Това е една добра насока.
                          Аз не съм купувал специални, Иван ми подари някакви, плод зеленчукови и тях ползвам.
                          Чак такова значение ли имат?
                          Ще взема да купя комплект, нарочен за гумаджийски цели - не са сто пари.
                          И без това трябва да сменям търкала в обозримо бъдеще.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Хексостен и шестостен е едно и също.

                            Аз пък извън гедорето да ползвам гаечен ключ да отвия нещо трудно отвиващо се не ползвам никога. И заоблен болт по мотор нямам не помня от кога.

                            Метър тръба със 100 кила накрая е 980Nm. Стягалия гуми с толкова е за бой, най-малкото.

                          • Esper
                            Esper коментира
                            Редактиране на коментар
                            Те повечето са за пребиванЙе.
                            Ако се наложи да се прави на път оставаш без резервна гума.
                            Невъзможно е това да се отвие с ключа в колата.
                            Затова аз съм ограничил гумаджийските 0слуги а не за да бъде по-евтино.
                            Няма нужда от допълнителни нерви след като може и без тях!

                          • sparkybg
                            sparkybg коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аз проверявам винаги след гумаджия - леко отвивам и после завивам на ръка, с въпросния разтегателен ключ за гуми. Както казах и след гайковерта проверявам, но само на стягане.

                        • Чудя се, нещо завито на 120Nm, да се опъне на 610Nm на развиване, поне толкота му дават на избрания модел.

                          Коментар


                          • Esper
                            Esper коментира
                            Редактиране на коментар
                            Дават му 400 а не 600.
                            А освен това след 6 месеца да отвиеш нещо със същото усилие като при навиването…
                            То е като да пишеш на Дедо Мраз за Нова Година.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X