Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акумулаторен гайковерт

    Това кой ти го прошепна?

    Коментар


    • От: Акумулаторен гайковерт

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Опъването на кабели и маркучи е отживелица.
      А ако успееш да направиш читава заварка без кабели или маркучи - бегай за Нобел!

      Коментар


      • От: Акумулаторен гайковерт

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        А ако успееш да направиш читава заварка без кабели или маркучи - бегай за Нобел!
        Поинтересувай се как заваряват релси например в Австралия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Акумулаторен гайковерт

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Това кой ти го прошепна?
          Така де, отживелица е за мен, ти си продължавай както си знаеш.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          А ако успееш да направиш читава заварка без кабели или маркучи - бегай за Нобел!
          Стискаме си ръцете, ако се напънем още малко, ще измислим още някоя дейност от този род, ма нужно ли е толкова зор да си даваме?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Акумулаторен гайковерт

            Тук ги заваряват по същия начин релсите.
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Акумулаторен гайковерт

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Така де, отживелица е за мен, ти си продължавай както си знаеш.



              Стискаме си ръцете, ако се напънем още малко, ще измислим още някоя дейност от този род, ма нужно ли е толкова зор да си даваме?
              Измислете нещо и за автомобилните заводи, за отделните промишлени предприятия, за автосервизите и т.н. Всички по-сериозни производства се мъчат да разпъват маркучи и да се тормозят с пневматични инструменти.

              Коментар


              • От: Акумулаторен гайковерт

                Ето едно клипче от днес. Не е много показателно за способностите на гайковерта, защото стягане под 1000 Nm не го усеща като голямо натоварване. Батерията имаше заряд три чертички от четири общо. Камък №50.
                https://www.youtube.com/watch?v=nPLoG2jeb0U
                Прикачени файлове
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • От: Акумулаторен гайковерт

                  За такъв род ремонто/монтажни дейности,това е бъдещето.Пневматиката е ок,но тя има предимство че е по евтина ,по проста и по надеждна, съответно и по лесна за поддръжка,както физически,така и финансово.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Акумулаторен гайковерт

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Пневматиката е ок,но тя има предимство че е по евтина ,по проста и по надеждна, съответно и по лесна за поддръжка,както физически,така и финансово.
                    Като сложиш цялата система от компресори, машинки, масла, филтри, маркучи, токове, мъкнене няма да ти излезе сметката. Това на Милуоки ще забравят кога са го купили без да могат да го счупят.
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: Акумулаторен гайковерт

                      Това не е бъдещи, ами е настояще.

                      Някой ползвали динамометрични удължения?

                      https://youtu.be/6ccxHCwnQPY

                      Коментар


                      • От: Акумулаторен гайковерт

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Като сложиш цялата система от компресори, машинки, масла, филтри, маркучи, токове, мъкнене няма да ти излезе сметката. Това на Милуоки ще забравят кога са го купили без да могат да го счупят.
                        "Времето е най верния съдник". Преди години и аз си мислех ,че с качествени акумулаторни инструменти ще "пенсионирам" другите,но не стана така .Дори купих нови пневматични и електрически за замяна и допълване. Конкретния модел,може да е "постижение" и при определени условия да е с предимства(тегло и мобилност)........................За мен е интересно, колко реално са н.м. на машинката ( има и 1").Изгледах няколо клипа ,и виждам само рекламно търговски подход.

                        Коментар


                        • От: Акумулаторен гайковерт

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          Като сложиш цялата система от компресори, машинки, масла, филтри, маркучи, токове, мъкнене няма да ти излезе сметката. Това на Милуоки ще забравят кога са го купили без да могат да го счупят.
                          Не е така,израстнал съм до военен завод,за пръв път в него видях истински машини.Бил съм на 7-8 години.На 14 г.за седмица замествах дядо ми ,инцидентно се разболя,и нямаше кой да го замести.Аз единствено знаех почти всичко за машините във завода,понеже бях постоянно там,гласуваха ми доверие ,Дядо ми отговаряше за всичко що работи на въздух.Та съм запознат.

                          Направи си собствена сметка за един сервиз,първоначалната инвестиция за въздух ,компресор ,маркуч,омаслител и гайковерт.Примерно 1200 лв.

                          Тоя импакта на батерия, грубо струва толкова ,а и повече.

                          При интензивна работа,след година две,си в изходна позиция с този на батерии

                          Този на въздух след година все едно не си работил.

                          Не коментирам кое е по удобно.

                          Ами ако сметката я умножим по 10-20 пъти.
                          И сложим един компресор за всичките работни места?

                          Като изключим пожаробезопастноста,същите заводи пак щяха да работят с пневматика
                          Последно редактирано от Roninn; 17-06-19, 18:30.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Акумулаторен гайковерт

                            Колеги, безкрайно много уважавам мненията на всички ВИ!
                            Позволете ми, обаче, да изразя своето несъгласие с някои от вас.
                            Ако имах автосервиз или цех за постоянна работа там - да, задължително бих оборудвал с пневматични инструменти. Просто си заслужава в този случай. Но при мен, когато за един ден примерно трябва да съм на няколко места едновременно, просто няма алтернатива. Затова се насочих към акумулаторния гайковерт. За една седмица работа се убедих, че това е правилното решение за мен. И една година да ме изкара, той ще си е избил парите. Където трябваше да ходим по трима човека, сега вече отива един човек. Така, че от моята камбанария аз съм доволен от този уред.
                            А пък и темата все пак е за акумулаторни гайковерти.
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • От: Акумулаторен гайковерт

                              За твоята работа е ясно, колега и е хубаво да споделяш такива подробности от вашата "кухня".Това което изкара 1 година при корабите, ще изкара поне 5 при ремонт на леки коли или бусове, просто размерите и натоварванията са различни.Според мен тази машинка, ще те изкара доста повече, с нищо от тази марка не съм брал ядове.

                              Иначе обръщенията са към колегата с кръчмарските сметки.Някак си е странно, човек, който най-вероятно не е държал в ръка пневматичен инструмент да дава категорично мнение.Аз имам и акумулаторен гайковерт на 1/2,ударен винтоверт с Hex захват, обикновен винтоверт, дрелка, прав шлайф и разни други акумулаторни джаджи.Удобни са, особено на отдалечени места, но при работа в сервиз или в завод никога не могат да заменят пневматиката.Ако трябва да работи в който и да е сервиз акумулаторният инструмент трябва да има поне две батерии, иначе мъка, почти не подлежат на ремонт, особено електродвигателите им, цената на ремонта е несъизмерима с тази на пневматичните, винаги са по-тежки, което при непрестанна работа си е фактор.Смешно ми стана като се споменаха разходите за масла.Преди близо 15 години купих 1л масло за пневматични инструменти, всичките са с навит омаслител на входа на принципа на елементарен карбуратор,пуска масло толкова,колкото се работи с уреда.След толкова години работа, маслото още не съм го изразходил.

                              Коментар


                              • От: Акумулаторен гайковерт

                                Гледам от вътре ти идва да се дърлиш, сега ми се спи, утре ще си говорим.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X