Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Акумулаторен гайковерт

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Че то с други става ли?
    Става. Важно е качеството-да не са от ламарина!
    Даже с гайковерт 3/4 през преходник слагам вложки на 1/2 ( обикновени на Beta ) и пак оцеляват. Късал съм няколко обикновенни преходника и нито една вложка!

    Коментар


    • #92
      От: Акумулаторен гайковерт

      Аз нямам строшен камък до сега. На тия, с които съм отвивал повече, им личи, но нищо съществено. Въпроса е че с ударни камъни и удължители не се губи от въртящия момент - по-малки луфтове и по-корава стомана, съответно по-малко пружиниране.

      Виж карданче си трябва специално ударно. Другите се предават доста бързо.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Акумулаторен гайковерт

        Аз имам "Pro" гайковерта на Райдер - https://www.raider.bg/en/c/akumulato...-sciw20-5-1413, изпадна ми на много добра цена. 400нм дръжки. Болтове на джанта затегнати с динамометричен ключ на 205нМ вижда доста зор и блъска, докато ги развие. Близо до края на диапазона на ключа е, така че може и да има някой нютонметър в повече, но надали е драстично.
        Доста ме съмнява индустриалът да е съществено по-различен.

        Коментар


        • #94
          От: Акумулаторен гайковерт

          Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
          Доста ме съмнява индустриалът да е съществено по-различен.
          Същественото е че е безчетков. От там може и да има малко отгоре.

          ...но, не забравяй факта че затегнат с 200Nm болт практически винаги се отвива с повече от 200Nm.

          И пак - вложките и удължителите с които го ползваш са от съществено значение за това колко може да завива и отвива.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Акумулаторен гайковерт

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...... не се губи от въртящия момент - по-малки луфтове и по-корава стомана, съответно по-малко пружиниране.
            То и от марката на тия ударните зависи.
            Втора ударна дълга 17 чупя на Форс. Учудващо ,но една такава на Топмастер все още държи.
            С въздушен ги чупя де щото имам едно анемично на батерия дето и 1/4 сигурно няма да успее да строши.

            Коментар


            • #96
              От: Акумулаторен гайковерт

              Да, с повече се отвива, но два пъти повече ли?

              Коментар


              • #97
                От: Акумулаторен гайковерт

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Аз нямам строшен камък до сега. На тия, с които съм отвивал повече, им личи, но нищо съществено.
                Аз пък нямам изгорен чип до сега. Защото почти не се занимавам с чипове. На месец ако не бракувам 5-6 вложки ,значи съм в болничен. Бракувам ги преди да се счупят. Просто 14 става 14,5 . Усеща се на по-стегнатите бурми. Тръгва да заглажда и изплесва. А обикновено каре и ударен инструмент е рецепта за строшени пръсти и избити зъби.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #98
                  От: Акумулаторен гайковерт

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  ... На месец ако не бракувам 5-6 вложки ,значи съм в болничен...
                  Именно! Ама повечето пишещи в 99% от случаите просто слагат обикновен камък на обикновен удължител, защото пак в 99% от случаите ще отвият днешните 20 гайки и следващото отвиване ще е след месец. Съответно и камъните и удължителите, макар и неправилни, живеят с години, почти без значение от марката.

                  И като стана дума - някой нещо за Toptul, че съм си харесал едно ударно комплектче, и са ми на 2 крачки.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Акумулаторен гайковерт

                    Първоначално публикуван от ludiq_selqk Преглед на мнение
                    От няколко дена съм собственик (ще видим дали горд) на акумулаторния Райдер от индустриалната серия.
                    Дават му 320/45Nm и при задържане 400Nm. До колко са реални ще видим. Нямах възможност за качествен тест , но развива болтовете на джантата директно или след няколко секунди чукане(алуминиева джанта стягана с пневматичен Чикаго на усет). На болтовете които се запъна пробвах да се лашна на тресчотката (100+кг) и не мръднаха. Но след задържане от 3-5 секунди (къс камък с удължение) ги разви. За стягането , на първа степен директно само на камък , при задържане от 1-2сек след това на тресчотка и лашкане не мръднаха. Един колега по напред беше споменал за спирачката при развиване след като се охлаби болта/гайката, ами има вариант да се изключи с бутон.
                    Имам приятел който ремонтира само бусове. Ползва същкия гайковерт на Райдер. Казва, че досега няма бусова джанта която да не е развил с него....много го хвали.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Акумулаторен гайковерт

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      И като стана дума - някой нещо за Toptul, че съм си харесал едно ударно комплектче, и са ми на 2 крачки.
                      Имам няколко неща от тях, много приятен на пипане инструмент, личи си качествената изработка, но не съм ги напъвал много. Истоянов ползваше такива и може да сподели .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • От: Акумулаторен гайковерт

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Съответно и камъните и удължителите, макар и неправилни, живеят с години, почти без значение от марката.
                        От любопитство сега измерих размерите на различни вложки ,хлабината заложена от производителите е между 0.15 и 0.2 ,при тези които са най натоварени имам износване до 0.1мм. На Beta са с 0.13-0.15мм. За спорта замерих и архивирани, производство от "Балканската война"-руски (СССР) -0.15, полски-0.15,български (ВМЗ) -0.1!!!
                        (При гумаджиите вложките вероятно търпят по сериозни изменения)

                        Коментар


                        • От: Акумулаторен гайковерт

                          Спарки китките ми слаби на мен и подпирам на задник,камъните обаче защо им такова мамата не разбирам и то само на около 130-150 нютона

                          Е сега съм с едно нечувано говно,за невиждано е ясно,това имаше и това взех в Уругвайско градче.......е половин село знае вече какво е това Ше ти еба майката боклук на нашенски.Баси кой ги купува тия боклуци и за чий са му,запъва на най малкото,а аз по навик от Дювала му лягам и запъвам на задник,то само цъка ли цъка.
                          Зеленко едно такова,да го снимам ако искате да се пазите от него.
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 13-06-19, 11:13.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Акумулаторен гайковерт

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Спарки китките ми слаби на мен и подпирам на задник
                            То и аз съм много далече от Дан Колов. Винаги съм бил клечо - то от клавиатура трудно се правят китки.

                            Да не говориш за пневматична тресчотка или нещо такова? Щото с 600 нютона ударен гайковерт на отвиване, както и с моя на 400 пневматичен, както и с акумулаторния (опитвал съм и една Makita на към 400 преди време), никакво сериозно усилие върху мен не съм усещал - почукне, почукне (понякога упорито), пък вземе че отвие (или скъса болта). Да, трябва да го държиш (тоя на 600 си беше говедо на 3/4), ама чак да се искат някакви велики усилия даже за "кашкавал-механик" като мен, не съм усетил.

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Зеленко едно такова,да го снимам ако искате да се пазите от него.
                            Сминай де, няма лошо.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Акумулаторен гайковерт

                              Аз го карам на най-яката настройка и някой път виждам зор,опитах да му надена страничния хват от големия му брат ма не се събира.

                              Чакай да светне малко слънце ще ти го снимам,ни за дрелка става ни за импакт,за миксер може да стане,да бРъкам яЙца с него
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Акумулаторен гайковерт

                                Колега, това за което говориш е корав ВИНТОВЕРТ.Гайковерт с дръжка до сега не съм виждал.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X