Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторен гайковерт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 8-ците батерии не са ли ти много бахатести? На мен и 5-ците понякога са ми големи.

    А това на 1 цол го има отдавна, не знам защо чак сега си го видял. Честито!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ..... Честито!
      Благодаря!

      Гайковерта 1'' го гледах от доста време, но сега имах възможност да видя реалните размери. Тежи много повече от 3/4, но няма да се ползва продължително време. А работата без гайковертите е много по-тежка и уморителна.
      Последно редактирано от Ивайло Александров; 27-08-20, 16:31.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • Да питам често работещите с Милуокито-не ви ли се разбива захвата на батерията.приятел има едно на 1/2 и не го е презорил много и батерията вече клапче яко. 5ач. е батерията.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          С много видиве и марки инструменти става така, ако не е оригинална. Може даже в началота да затяга

      • Аз на този етап не съм забелязал такъв проблем.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • Здравейте , виждам темата към края си е за СЕРИОЗНИ машини.
          Имам питане за реплика на ДЕВАЛТ ,някой колега имал ли е досег с такава машина,какво му е мнението.
          Няма да го ползвам професионално,да сменя гумите на джипа ,накладки ,да" Натъртя" някоя гайка преди да хвана лоста.
          0896 396 700 Димчо Костов.

          Коментар


          • Имам досег с винтоверт - бягай далече .
            Оглеждай се за втора ръка истински .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • Ако на някой му се намира гайковерт, дето да върши работа, а му е излишен...
              Приемам предложения на лични.
              0896 396 700 Димчо Костов.

              Коментар


              • Да споделя малко инфо което съм понатрупал.Поради естеството на някой от работите дето се занимавам сме закупили гайковери на 1/2 тип Makita DTW450Z,а отскоро и Milwaukee M18FHIWF12-502X.
                От макитите имам 12 броя от милока 2 за сега.Първите ги ползвам от около 1,5-2 години като за това време са завили около да речем 200 тона болтове в диапазон на вложката 16-41.
                За това време като дефект са дали единствено и само счупване на квадратите.Ама на всичките бройки по 1-3 пъти до сега за радост гаранционно,ама това на променя факта,че се налага да чакам.
                Проблема идва от тъпата дупка направена за щифт и това,че видимо макитата поне на усет има по-силен удар от доста по голямото като въртящ момент на книга милуоки,
                А явно квадратите са прекалено закалени и се чупят заради охлабването от отвора за щифта.При милуока за сега откривам,че батериите карат повече от тези на макита.Не с много но карат.Говорим за 5амперчасовите.
                Другият проблем на макита е баланса.При конкуренцията е видимо по-добър и не изморяващ тъй като на макита идва по-тежко зад дръжката и дори наличието на камък 41+ преход 3/4 към 1/2 не оправя баланса.
                Пробвал съм и модела на хилти в тоя клас и там май най-много ми допадна разпределението на теглото.
                Иначе като цяло носят на бой.В смисъл изпускането и блъскането по винкеловите конструкции не им пречи никак освен чисто визуално де.
                Милуока изглежда по пластмасов тип парксайд и бързо се обели иначе държи механично.
                Ако не му се чупят квадратите и държи колкото макита в останалата част от хардруера мисля да минавам към тая марка.
                Ама ще ги видим де.

                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те му дават болтове до м16 да развива и завива? Вероятно за това къса квадрата

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  За Milwaikee има и силоконови "калъфи", покриващи доволно голяма част от тялото, така че да не стават на войнишко канче при съответната експлоатация. Отделно дето между Milwaukee на 1/2 и на 3/4 разликата е 200 грама. Едното тежи 3.3 кила с 5Ah батерия, другото 3.5 кила. В габаритите също няма разлика. Реално ако си купиш 3/4 даже ще е по-малък заради липсата на преходник, а и теглото ще е близко, пак заради липсата на теглото на преходника.

                  Бонус ще е и още 300Nm отгоре.
                  Последно редактирано от sparkybg; 13-09-20, 16:13.

              • А защо ги купуваш щифтови? Поне при милуоки има и с шифт и без на повечето машини.

                И друго - ако чесато използваш големи камъни на 3/4, защо не си купиш поне един на 3/4 направо? Освен че трошенето ще приключи със сигурност, преходника убива част от нютоните.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • slatanic
                  slatanic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Така започнахме в началото тъй като бяха на добра цена в комплекти с по две батерии.И тъй като принципно около 500 нютона ми стигат продължих да купувам същите с цел взаимозаменяемост в последствие.А и първоначално сякаш не се чупеха толкова.Последните 4 обаче не можеха и по ден да изкарат преди да им строша квадратите.
                  И ми писна и минах на милоуки хем щото трябваше да чакам за макита хем поради наличието на безщифтов модел както си отбелязал.
                  Проблема като цяло е че ние работим само на затягане,а по-големият проблем е че имаме антивандални болтове.На същите се налага да затягаш до скъсване за да не може след това да се отвиват с ключ,а само чрез срязване.И там най-много дават фира.А 3/4 не е вариант щото отиваме много в тежкото.А тук говорим за конструкция и катерене по нея.
                  Малко или много трябва мобилност.А и по цял ден с 5 кила в ръцете е тегава работа.Особено ако се наложи нещо да се оправя на 30,40,50 метър.

                • veskov
                  veskov коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имам стар манесман с щифт, който даже вече не знам къде е. Не се сещам изобщо за какво е този щифт, да не говорим, че с ръкавици е невъзможно слагането, а и о- пръстена с който се държи е пак ташак. Скоро работих и с нов безчетков китайски, добро качество, добри вложки, и там същата работа.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разликата е 200 грама спрямо твоето. И заради липсата на прегодник, може и изобщо да няма разлика, или да е 50-ина грама. В габаритите също няма разлика. Само нютоните на 3/4 са с 300 отгоре.

              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ударни камъни си взех на TOPTUL. Проблемът ми не беше е с тях, а с преходниците от 1/4 HEX към какво да е друго. Машинчето горе ги троши като солети.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:707
Размер:82.1 КБ
ID:6644309
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • Сега загледах и спаркито(с отдавна сменена 3ач лит бат), жестоко експлоатирано само навън. И то има някакви непроходни отвори+ сачмата, но с неговите 150-80 нм няма как да скъса нещо. Иначе е достатъчни удобно и най- вече здраво
                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200912_184500.jpg Прегледи:0 Размер:484.4 КБ ID:6644388
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    След смяна на батерията с литиева, зарядното подменя ли се ?

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Задължително. Това е с 4 елемента и зарядно 17в, от лаптоп, но вече има всякакви, точни за всякакъв брой батерии

                • Проблема идва когато има сила,а са охлабени елементите.Пак казвам макитата се усеща по-силна като удар от почти тройно по силното милуоки.
                  А и камък 41 и бой до късане на гайката също спомага особено когато говорим за болтове на тон.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Сега загледах и спаркито(с отдавна сменена 3ач лит бат), жестоко експлоатирано само навън. И то има някакви непроходни отвори+ сачмата, но с неговите 150-80 нм няма как да скъса нещо. Иначе е достатъчни удобно и най- вече здраво
                    Реално в механичната част на един добре направен гайковерт няма какво да се строши или износи. Трябва само материала на чука и ударника да е правилния и правилно термично обработен. Затова и не чак толкова претенциозни инструменти често изкарват доста, даже при тормоз - назад от чука и ударника практически не можеш да го натовариш повече, отколкото е заложено - назад са планетарен редуктор и мотор, като до редуктора не стига нищо значимо от ударите - товари се само толкова, колкото да преодолее пружината, дето натиска чука напред. До там и гняс не стига - отново я поемат чука и ударника.

                    Гайковерта е прост като фасул, и точно затова е толкова надежден още по дефиниция.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      след като изчетох цялата тема не останах с ясна представа колко е добре да бъде въртящия момент на акумулаторен гайковерт, за да се справя успешно с монтирането и демонтирането на джанти на автомобил 4х4? Виждам мнения от 200-250 Nm и нагоре.
                      По принцип съм фен на Макита, но не виждам в момента да се предлага разумен вариант цена-качество, а ми се ще да си направя подарък за поредния лок-даун та съм се спрял на това:
                      https://tashev-galving.com/product/0...nm-1-2-dcf894n

                      но за минимална разлика в цената (30 лв) се предлага и това:

                      https://tashev-galving.com/product/0...nm-1-2-dcf899n

                      Естествено освен за сваляне и качване на гуми в неудобни условия (без наличен ток и компресор), машината ще се ползва и за всякакви домашни ремонти, строежи и т.н. при набавянето на съответните преходници.

                      Коментар


                      • 12 волтово Milwaukee на 300 нютона ще да е повече от перфектно за гайки на джанти. А е и почти джобен инструмент, почти с размерите на горното тунинговано, дето съм показал, което е с една идея по-дребно но и малко по-слабо. Горните 2 вероятно си тежат. Имам Milwaukee на 1900 нютона - еми кютуче си е. Вярно, отвива (или къса) всичко, но до сега е ползвано сигурно 4-5 пъти, а другото се ползва постоянно.

                        Дребна машина е много по-удобна за всичко, най-вече защото се завира навсякъде, башка че е лека.

                        ...това ако не си стягаш гайките с по 2 "аллах"-а на оборот де, което категорично е неправилно, да не кажа опасно. Че веднъж дойде един хаймана да купува джанти и рече да ги пробва - трябваше да скачам упорито на разтегателния ключ за да му се развият гайките. 90 кила съм, което ще да е докарало минимум 500-600 нютонметра. При такова затягане не знам дали и 500 нютона машина би се справила.

                        Ако си фен на Макита и вече имаш батерии на Макита, не те съветвам да подхващаш нова марка/система. Батериите са доволно неприятна част от цената.

                        Ако пък нямаш батерии за момента, добре помисли какво би си купил в бъдеще предвид гамата от видове машини, които предлага всяка марка. Лично подхванах Milwaukee защото.... бяха единствените, предлагащи сериозен пистолет за силикон (500кг натиск, който буквално е в състояние да сцепи флакона - вече няколко пъти се е случвало), на не чак перверзна цена. В резултат на което си продадох доволно големия набор инструменти на Einhell, към които иначе нямах никакви забележки. Нямаха пистолет за силикон в гамата си изобщо, обаче.

                        И... като си харесаш инструмент, проверяваш и цените навън. Разликите са драстични, а имаш още малко време за поръчки от UK. powertoolmate.co.uk е сайта, където поддъжат доста ниски цени. Друг сайт за проверка на цени е idealo.de - пишеш модела на машината и ти издирва оферти на доста места. Шипонка от UK и Германия през gabco.org е смешен. И за седмица пристигат. 2/3 от машините ми са купувани от UK и Германия.
                        Последно редактирано от sparkybg; 30-11-20, 17:19.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X