Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво успях да "издялам" на струг и фреза.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Така ми го искаше майстора, такива размери и допуски съм дал, даже и той ми е казвал, пче не може да го измери. Питал съм го поне 5 пъти сигурен ли е, че канала е 0.07мм и допуск 0.005мм.
    Пръстена го взех в ръка, днес и след преглеждане под лупа и увеличена снимка коригирах на своя глава размерите.
    смятах общата ширина, на профила, разделих я грубо на 3 и се получи съвсем друго.
    за това и ще искам съсвем друго.
    Обаче в момента нямам достъп до комп да чертая за да стане ясно какво се иска.
    допуска ми е ясно, че е труден за постигане.
    но и целта е такава, ако единия пръстен е по-висок в едната част, има верояност тая разлика са се натрупа и в другия край на главата въобще да не ляга върху пръстена на последния цилиндър.
    Аз не съм стругар, то и ако бях, на дали щях да питам за изработка на детайли.
    искам нещо, което да се вреже в алуминий, малко, 0.2-0.3мм за да осигури херметичност,
    и е важно по височина да няма биене и разлики между бройките за да може главата да легне на всичките рингове., при шлайф на главатами постигат 0.05мм страх ме е, че ако единия е по-висок в една част на профила,, то тая разлика може да се натрупа и в другия край(600-800мм) да е вече не 0.05 а 0.2-0.3мм, и няма да се получи херметична сглобка. Тоест обезсмисля целия труд.
    Дълбочината на каналите не е толкова важна, важно е да са еднакви, дали 0.3 или 0.4 или 0.5мм няма голямо значение. Е има щото белега после ще ме принуди при следващо разглобяване да хвърля главата. Та колкото по малки и плитки по-добре. По сметки по снимка излизат 0.3-0.4мм.
    Като се прибера(че пътувам и не съм в България) ще пробвам да направя чертеж, с новите параметри и ще видим тогава какви допуски ще предложите....най-добрия ще спечели.
    Съгласен съм да дам по 100лв на ринг само и само да станат както трябва, че вече цяла година се прави мотор и взе да ми писва от такива "дребни" проблеми.
    Последно редактирано от loshdancho; 13-10-20, 00:28.

    Коментар


    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      Това което си показал на снимките и това което вече искаш е абсолютно елементарно.

    • Emilppp
      Emilppp коментира
      Редактиране на коментар
      Аз също не бях в България, но не случайно попитах с какво ще се измерят първоначалните размери.
      Сега се прибрах и виждам, че изведнъж от сложно и непостижимо, заданието се е трансформирало в ринг с две успоредни страни и допуск от 5 стотни.
      Машините ми имат повторяемост на позициониране 0,005мм (пет микрона) и бих ти взел парите, но заради начина, по който искаш, смятам да се пиша в
      графата "някой пияница работещ с 0.5мм допуск" и също "позорно да се откажа"

  • Някой в София дали би се наел на свали резбата на десният кран до тази на левият и дали цената за труда ще бъде оправдана в сравнение с нов кран?
    Необходимата резба е конусна, има материал в този, който имам идеята да се преработи.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C6E9F0FA-4BE4-4A77-8C7A-7EBB3196E12A.jpeg
Прегледи:641
Размер:847.8 КБ
ID:6656182
    Враг усраине

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      За какво налягане е крана ?

  • Къмто двеста бара.
    Височко...
    Враг усраине

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Нормално налягане на повечето сгъстени технически газове . Не се занимавай с глупости . Един нов кран е към 30 лева .

  • Стига да не е някаква екзотика тази конфигурация но аз и в това не съм сигурен, тоест не съм проверявал. Толкова много ми трябва
    Мерсаж!
    Враг усраине

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Има ги във всеки специализиран магазин и пункт за зареждане. Аз лично гледам да ползвам най вече крановете на Месер .

  • Резбата 18х1.5 ли е?
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Не зная как се мери диаметър на конусна резба.
      Резбата е цолова, резбомера показва нещо като 7/16" и 14 витки пер инч.
      Каквото и да значи повечето от това

    • kameno karp
      kameno karp коментира
      Редактиране на коментар
      В такъв случай не мога да помогна, с кран.

  • Отдвана не съм писал,ето тия неща правих наскоро.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Какво е това? Кормилни рейки за учебни коли с два волана?

  • Аз пък ги видях на живо!
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Отдвана не съм писал,ето тия неща правих наскоро.
      Питам само от любопитство - защо не си разпробивал тоя детайл закрепен на менгеме, а със стеги?

      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • petroffbg
        petroffbg коментира
        Редактиране на коментар
        Не става с менгеме,първо моето е българско и много фалшиво.Второ детайлите са съставни(като на мотовилка за биелният лагер) и няма как да се закрепят по друг начин(или аз поне не се сетих за друг),ще се размърдат при пробиването,и затова ги закопчах за масата.

    • Предполагам гарантира лесно перпендикулярност , аз на менгеме много не вярвам.
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • Да поизтупаме прахоляка от темата,едно проектче. ​ ​​​​​ Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211202_174448.jpg Прегледи:0 Размер:452.7 КБ ID:6797221Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211202_174638.jpg Прегледи:0 Размер:479.1 КБ ID:6797222
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • Супер ,а валовете-роторите пак ли ще си ги правиш сам?

          Коментар


          • Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Да поизтупаме прахоляка от темата,едно проектче. ​ ​​​​​ Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20211202_174448.jpg Прегледи:0 Размер:452.7 КБ ID:6797221Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20211202_174638.jpg Прегледи:0 Размер:479.1 КБ ID:6797222
            Прати ми твоя телефон или ми звънни . Не се е прехвърлил на тоя телефон .

            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
              Супер ,а валовете-роторите пак ли ще си ги правиш сам?
              Не,ще се ползва готов компресор(чарджар).
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • Жалко, че не и се върти ”главата” на таз твойта ”малката бормашина”....

                Гледал съм че има с разни покрития тефлонови ,как смяташ, закалени ли са повърхнините на оригиналните ротори?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211205_205851.png
Прегледи:255
Размер:556.5 КБ
ID:6797365

                Коментар


                • Знам ли?Не съм се занимавал досега със винтови компресори,тоя е със някакво черно покритие по винтовете.Като се прибера,ще видя какво е.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X