Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

    Не за фрезоване. За шлайфане ми трябва. Няколко пъти ми се случва да трябва да докарам нещо тънко на размер с 3-5 стотни точност и вместо да си го поръчам изрязано от ламарина и само да го взема леко на фрезата, купувам 20 кила материал, от който 15 отиват на струшки на струга. Загубеното време - отделно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

      На шлайфа е цяла система на електромагнита ключа на обратно е размагнитване иначе не пуска детайла .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

        Пък аз имам механична такава.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

          Тази сутрин се сдобих с тези две фрезички 20 и 25 мм челноцилиндрични със сменяеми твърдосплавни пластини че другата седмица ме чака една неръждавейка . Имам такава 16 мм с 2 пластини още от Червен бряг ама ми идва малка за това изделие . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1921.jpg
Прегледи:2
Размер:116.5 КБ
ID:5510839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1927.jpg
Прегледи:2
Размер:124.2 КБ
ID:5510840
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

            ...и с охлаждане през инструмента. Стига и машината да има подобна функция.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

              Моите нямат но това не им пречи да си работят и с конвенционалното охлаждане . Охлаждането през инструмента е хубаво най вече за свредлата защото вади стружките .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                Всеки оператор на фрезова машина рано или късно стига до един неин недостатък . Охлаждането . За казан се използва фундамента на машината . Голяма глупост няма как и от къде да го източиш и съответно да го измиеш следователно ако дори и веднъж машината е заредена с борьол част от него си остава там до момента на бракуване на машината . Борьолите има едно характерно свойство след време като не циркулира от бактериите започват гнилостни процеси и замирисва . Борьола прави един маслен филм отгоре и не мирише докато не го разровиш . Не знам кой и кога е набедил скункса за миризливо животно ама ако бръкнеш в такъв казан с 20+ години седял борьол ще си вземеш скункс за домашен любимец Аз и повечето колеги процедираме като има нужда от охлаждане на фрезата за по дребни неща с шише пробита капачка като под оточника на масата слагаме една кофа . Добре ама рано или късно се налага постоянно охлаждане с по голям дебит и се търси решение . Аз си нямах работа да бръкна с една летва в казана и се понесе омаен аромат . Добре че интернет още не може да предава миризми щото и админите щяха да емигрират ако я пусна Наложи се спешно търсене на решение защото работата не чака фрезоване на плоча неръждавейка марка 304 600 х 800 мм дебела 20 мм . Единственото решение в случая е външен каза с помпа една дупка на задния капак вадим маркуча и връзваме към помпата маркуча от оточника на масата директно в казана . От тук на сетне работата е песен ама друг да я пее . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0066.jpg
Прегледи:1
Размер:291.3 КБ
ID:5511725Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0068.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5511726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0070.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5511727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0078.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:5511728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0080.jpg
Прегледи:1
Размер:168.0 КБ
ID:5511729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0081.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5511730
                Последно редактирано от sek.1; 23-08-13, 19:07.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                  Темата е година, хареса ми, че има и други луди глави, правещи стружки.

                  Имам ФВ323.01, което поради немърливост на различни оператори, ми беше препоръчано да го дам за скрап. След пипване от наша страна, вече работи идеално за целите ни.

                  С линийки(датчици за линейно преместване) на фирма ОПТЕД е + подходящ дисплей. Датчиците са само за X и Y и са слагани след закупуване на машината(закупуване като скрап около 1999-2000 година). За съжаление, линийката по X дава някакви грешки. Фирма ОПТЕД е фалирала през 2003 според справка в Търговския регистър.

                  Отправих запитване към фирма Оптима Електроникс, но цените им са доста по-високи(около 2000 лв за комплекта от линийки за 3 оси + дисплей).

                  Най-евтиното решение, което намерих е от този сайт : http://exoror.com/readout.htm но насреща не стои фирма и съм малко скептичен.

                  Идеята ми е - някой може ли да предложи други производители/вносители на качествени линийки? Аз имам една, която е от ОПТЕД за Y, но предполагам няма да има съвместимост.

                  Решили сме да си правим елементарно управление за повтаряеми операции(фрезоване на 35 mm в стомана си е перфектния пример за повтаряемост), но това ще е по-нататък.

                  Ще се радвам някой да сподели вижданията, пък тези дни, ако отида в цеха с апарата, ще покажа малко снимки

                  Коментар


                  • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                    Не могат ли да ти ремонтират повредената линийка ? Преди десетина години в Пловдив ремонтираха едната на нашия Декел а те заедно с управлението са Хайденхедън . Тия дни оператора на декела ми спомена че пак една от линиите дава някакъв проблем и ще я пращаме в Пловдив . В интернет съм намирал линии на Хайденхедън за 300 лева но бяха малки за моята 321 .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                      Ами днес я отворихме, почистихме здраво от влезли стотици стружки, но дава грешки и изпуска инкременти. От единия край(нула) я закарвам до другия, дава 990 примерно ако движа по-бързо и 1010 ако движа по-бавно(максимален ход по табелка 1020). После като го върна в нулата, дава 80 примерно - тоест здраво се случва нещо с инкрементите. Просто управлението започва да пищи Е 03, иначе отчита координати, които като ги проверим, се оказват с натрупани грешки.

                      Ами можеш ли да съдействаш с координати на мястото, където ги поправяте, за да провера актуално ли е - защото точно преди 10 години са горе-долу събитията, които намерих за фирма ОПТЕД? Днес погледнах, че линийката е произведена през 1998. От фирма Оптима Електроникс побързаха да ми кажат, че техните не са съвместими, но и цената им се оказа висока.

                      Другото което е, търся ръководството им. Ако някой го има, ще съм благодарен да го обменим по някакъв начин.

                      Общо взето в момента се опитваме да я съживим с двете линиики, както е работила доста дълго време, след което ще направим ново управление(старото също е правено от нас след закупуването), но е с релейно-контакторна схема, а ми се иска да имам по-голяма гъвкавост и да се насоча към PLC, където някак да вкарам и сигналите от линииките и да опитам да направя собствена версия на ЦПУ за повтаряеми операции, за да не се натискат постоянно бутони Но започваме с по-елементарното - възстановка.

                      Коментар


                      • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                        Я да ви препитам машиностроителите от ТНТМто На колко операции и с колко инструмента се прави този канал ? Стоманата е 40 Х .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0176.jpg
Прегледи:1
Размер:88.7 КБ
ID:5523604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0170.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5523602Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0173.jpg
Прегледи:1
Размер:156.0 КБ
ID:5523603Готовото изделие вече азотирано . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0167.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5523601
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                          Звездите казаха - два инструмента и три операции
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                            Звездоброеца не е познал! Една операция и един инструмент.

                            Коментар


                            • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Звездоброеца не е познал! Една операция и един инструмент.
                              Позна от раз . Една наточена двупера фреза на два прехода .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Фрези, фрезоване и други операции които могат тези машини.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Позна от раз . Една наточена двупера фреза на два прехода .
                                Еее не бързай да издаваш веднага де, нека видим повече мнения па тогава. Аз бих го правил на един преход.
                                Последно редактирано от DIMILIEV; 05-10-13, 18:08.
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X