Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    аз ще бъда скромен!
    марка techniker от някъв хипермаркет... абсолютно винаги е работил включен към агрегат 4,5кВ. Та бат Ванко го вкара в гаранционния сервиз, след като около час и нещо се опитваше да пробие отвор в 10мм ламарина. От сервиза го върнаха след близо 2 месеца като Р.Н. (работи нормално) и като го взехме - естествено не работеше. Понеже ми трябваше отиде при курифея Енчо Бойчев, който набързо го набара, че е изпълнен по схемата ws180 КИТАЕЦ, и му смени транзистора, както и му преправи термо защитата и срещу едни 180 лв, след дни енверторчето работеше като пушка. От тогава му викаме Енчо Бойчевия... и още работи И ЕРП не е виждало, макар че всеки като чуе, инвертор и агрегат и настръхва и почва да се чеши, там където не го сърби... та късмета си е късмет!

    Коментар


    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Зравейте на всички заварчици и такива който дълго ровят из нета питат и събират информация за ЕВТИНА И ХУБАВА И НА ДАЛАВЕРА покупка и какво да си купят ,аз направих следното ПИТАХ ,тествах ПРОБВАХ ,СЪБРАХ ВПЕЧЕТЛЕНИЯ И РЕШИХ ТОВА ЩЕ Е !!!!ОТИДОХ И ходих на наколко панаира подобни на пловдивския България ФРАНЦИЯ /ГЕРМАНИЯ ?БЕЛГИЯ?ПОЛША за сервизната деиност пробвах много машини ТИГ?ММА /ЦО Стандартно и Пулсово и че 2 пулс има машини който сами заваряват и никога няма да искате или пипнете поради цена и възможности /от многото машини само 4 ми хванаха окото за моята деиност и сърцето и привлекаха като магнит възможности качество параметри /сервиз/цена ,и купих няколко машинии ТОЕСТ 4 машини и всички от различни производители 2 тук от бъклгария много коментирания "" ЦО /селф контрол 200а от ДЕЛ '' за 1год 2-3 експресни ремонта бързо реагира Данчо ,ШАПКА МУ СВАЛЯМ '' електрожен 180а от напълно БЪЛГАРСКИЯ ПРОИЗВОДИТЕЛ ''ПАНСИМ ""Панайот Бердарски '' от Сандански дДУракоустоичива ИГБТ БЪЛГАРСКА МАШИНА който прави изцяло на 100% българска машина от платките и куийте и елементите и вече има1-2- 3-4 поколение и Внимание приема и се учи от грешките и съветите който иска клиента .ИМАМ и 2 от чужбина ,1 кйтайско от ПОЛША което е наистина истинско и е срвнимо с много подобни маркови неотстъпват и ги превузхождат в някой отношения и параметри ЕСАБ/ФРОНИУС/ЛИНКОЛН и е по-добро в в ГЛАВНОТО ремонтопригодни СА на цена 200-400лв отношения което е 1 и много важно и си личи когато си на ЗОР и в НУЖДА .,не-секат глави , Това на който се спрях като модел и дето ме интерисуват и характеристики беше 1 да е това което си пише 200 да е найстина 200 ,2 функциите да са найстина лесни и бързи за използване ,3 да няма компромиси с окомплектоване и качество на сглобка и 1 с сечение на кабели ,ИКОНОМИЯ -ВНИМАНИЕ ТОВА ПРАВЯТ ВСИЧКИ дори и тези фирми който се коментират !!! кйтайско представено под Българско име , в форума ДЕЛ / викй Кйтайски машина с Българско име/ВИТО -Хасково с най масовите по битака и нета машини 200а за 250 лв гаранция и смях в залата ,и не на последно място 100% И Българския производител Максимал /Разград ТРАФО машини и Пансим ИНВЕРТОРИ с гарантирани параметри и сервиз .НО 200а машина окомплектована с 16кв ???!!!!!! едно е 16кв/5,8 лв максм 140- 160а и 25 кв 180-200а е / -9лв . огромна разлика А ,4. много от машините са с неуточнени характеристики и примамливи неверни данни 160а са 100/ 200а са 130-140 винаги ПВ% -60 кога в адят тези мощности и как точно с какви електроди и тел 0.8 180-200а /са руги освен ако не сте ги тествали или ползвате и нямате или имате наблдения .с всички машини имах леки проблеми имах взимане даване с сервиза им.Искам да изкажа БЛАГОДАРНОСТИ не-знам дали от форума или от това че сме в Европа и на другите мой Партнйорй от ПОЛША?СЪРБИЯ ?ФРАНЦИЯ от който съм купил машини ,те са далеко и в Чужбина реагираха светакавично те който поеха всичкй транспортни разходи без разправий с 3-5 год гаранция за което тук все още мечтаем пожелавам това да се случва и с колегите тук в България ДЕЛ?Пансим/ВИКИ кйтай и Максимал нещата са много прости дайте нещо елементарно и истинско на поносима ЦЕНА?качество/Гаранция и просто това ще ви привлече много клиенти ,от опита с машини от форума има вперчетления от ЦО /селф контрол от ДЕЛ за което мога да кажа + 70/-30% хубави и лоши неща .и от електрожена на Пансим Панайот Бердарски от Сандански ,тази машинака 180а е стопила за периода 20 февруари до сега над 40 кутии електроди в агроземеделието само стоманени 3,25-4,0 мм НОРД и ЕВБ 50 и тя сама говори за себе си , имам още 2 машини АЦ?ДЦ 210 а и 250а -220в от 2-3 год и 2 двете но са от ПОлша и Сърбия ,е чесно казано тук те нямат аналози и конкуренция в съотношение сглобка /качество параметъри/сервиз тествах на ДЕЛ тиг неме хвана никак ,В чужбина драги производители в БГ , кога ще получш подарък и извинение за проблема и че винаги ще помогнат и ще са насреща в нужда ,тези възможности качество /цена/гаранционни определят АЗ откаде направих избора си ,кога тук ще има 3-5год гаранция и светкавичен сервиз,кога тук ще стане мечттата ако до 10 дена не е готов в 1 година сменят с нов 2-3-5 с доплащане дават нова друга машина ,това е точка .ГОСПОДА ПРОИЗВОДИТЕЛИ казвайте истината и обещвайте/спазвайте правете жестове това което ще привлече клиента другите коментари са излишни ИВАЙЛО СТОЯНОВ ТЪРГОВИЩЕ ,дано съм малко помогнал на бъдещите куповачи .

      Коментар


      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        Моето мнение бе за конкретния инвертор, а не за бъдещия. Не ми представлява трудност, да поставя едно ключе с което да променям характеристиката при късо и работа, но това няма да бъде пълноценен ВИГ апарат. Това исках да кажа, и затова не го правя.
        Ще се повторя - идеята е това да бъде опростен, надежден, и достатъчно мощен заваръчен инвертор за обмазани електроди. Работен кон, с други думи.
        А вече новата машина по замисъл ще бъде с ЛИФТ, и безконтактно със всичките му глезотии
        Какво според теб означава пълноценен ВИГ апарат!?
        Нима китайците които са с безконтактно палене ,могат да са нарекат пълноценен ВИГ ,при тях екстрата е HF запалване и потенциометър за регулиране на тока и нищо повече -обдухването е автоматично за 5-6сек. Но това е напълно достатъчно за любителска работа!А както вероятно ти е известно ,при хоби апаратите не екстрите а цената е основния фактор !
        При марковите машини пък, повечето от ММА машините са оборудвани с LIFT което пък също е достатъчно за любителска работа а също и за някой монтажни професионални работи .
        Така че ето ти примери за различни видове машини!
        А замисъл за бъдеща ти машини със всичките и глезотии означава че ще да бъде насочена към професионалния сектор!Минимума за такава професионална машини според мен са: HF ,Lift ,дисплей за регулиране на тока,регулиране спада на тока ,регулиране на обдухването,2 и 4 такта.
        Последно редактирано от welderargon; 09-07-13, 23:24.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          ...обдухването е автоматично за 5-6сек...
          Има и с регулация, а на някои може да се върже и педал. Зависи как си ги е поръчал въпросния търговец. Чисто техинически, за тия 2 неща разликата в цената е 5 кинта, и то при положение че купуваш частите в български магазин. (потенциометър + куплунг за педал + още едно-друго, струващо стотинки).

          ПП: Сега се сещам че съм виждал и с 2т/4т. Пак малка, компактна и евтина машина.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            А де , а де ! От колко години го чакам този момент !
            Данчо направи такава джаджа още преди 5-6 години. Облекчава страшно много паленето. Може да се сложи на всяка една ръкохватка и с бутонче в нея да си палиш (подаваш високочестотно) само колкото ти си искаш.
            Проблема е, че след като направи експериментите, видя как става, му мина мерака да се занимава с точно това....
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              ....обдухването е автоматично за 5-6сек.
              Има и с регулация, а на някои може да се върже и педал. Зависи как си ги е поръчал въпросния търговец. Чисто техинически, за тия 2 неща разликата в цената е 5 кинта, и то при положение че купуваш частите в български магазин. (потенциометър + куплунг за педал + още едно-друго, струващо стотинки).

              ПП: Сега се сещам че съм виждал и с 2т/4т. Пак малка, компактна и евтина машина.
              Знам че има всякакви !От както навлязоха китайските може да си намериш каквато си пожелаеш и каквото си поръчаш!Да има и такива с 2т/4т и с два потенциометъра - 1-ния за регулиране на тока а другия за регулиране на затихването му ,така че там пак няма регулиране на обдухването -което според мен не влиза в минимума за пълноценна профи машина !
              Да има и с педал но пък педала няма никакво отношение към обдухването с газ в края на заварката!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Данчо направи такава джаджа още преди 5-6 години. Облекчава страшно много паленето. Може да се сложи на всяка една ръкохватка и с бутонче в нея да си палиш (подаваш високочестотно) само колкото ти си искаш.
                Проблема е, че след като направи експериментите, видя как става, му мина мерака да се занимава с точно това....
                За мерака : в какъв смисъл ? Конструктивни главоболия ? Щото ако е това , главоболието също си има цена , но цената е оправдана .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  За мерака : в какъв смисъл ? Конструктивни главоболия ? Щото ако е това , главоболието също си има цена , но цената е оправдана .
                  Може да го опиташ при Дядо Владо, ако машината на Ясен още е там. Пускате я в TIG режим, слагате кабели като за MMA, и връзвате само "спусъка" от ВИГ горелката. Докато заваряваш някой трябва да държи спъсъка натиснат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Хораааааааа....спрете преди да е станал някой сакатлък. С високите напрежения - шега не бива.
                    Ние няма да открием топлата вода. Всичко това е ОПАСНО за Вашето здраве.
                    Спарки го е тествал, както и аз, но се предполага, че знаем какво правим!!!!
                    Или както се казва "НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА СИ"
                    Панайот Бърдарски
                    0887 60 77 22

                    Коментар


                    • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                      ....Хораааааааа....спрете преди да е станал някой сакатлък. С високите напрежения - шега не бива.
                      Ние няма да открием топлата вода. Всичко това е ОПАСНО за Вашето здраве.
                      Спарки го е тествал, както и аз, но се предполага, че знаем какво правим!!!!
                      Или както се казва "НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА СИ".....
                      За топлата вода погледни в подписа ми
                      Всъщност , за хората изобщо си прав , ма аз съм наясно . Мен обаче ме кефи да видя как наполовина стопен базичен елктрод пали повторно все едно докосвам волфрамов електрод до повърхността .... а то че морето няма да се подкваси си се знае .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        За мерака : в какъв смисъл ? Конструктивни главоболия ? Щото ако е това , главоболието също си има цена , но цената е оправдана .
                        Ами просто видя, че го може, става добре, безопасно е, нямаше пласмент на джаджата и продължи нататък. Малко подкукоросване и пак ще го направи. Прототипа е в наличност и още работи. Онзи ден ми мина през ръцете.... Имаше човек който го поиска, но Данчо не беше на кеф и не му го даде. А иначе си върши работата....
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Имам въпрос относно работното напрежение на машините. На тази, която е само MMA режим напрежението е 72V, а на другата TIG/MMA напрежението съответно е 18/28V. Не е ли по-добре в MMA режим напрежението да е около 70V? В смисъл такъв, че на този етап по-често ще използвам ММА режим, а TIG не толкова и за това се чудя дали ще е проблем.
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                            Ами просто видя, че го може, става добре, безопасно е, нямаше пласмент на джаджата и продължи нататък. Малко подкукоросване и пак ще го направи. Прототипа е в наличност и още работи. Онзи ден ми мина през ръцете.... Имаше човек който го поиска, но Данчо не беше на кеф и не му го даде. А иначе си върши работата....
                            Ааа , ше идвам при вас тези дни май
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                              Имам въпрос относно работното напрежение на машините. На тази, която е само MMA режим напрежението е 72V, а на другата TIG/MMA напрежението съответно е 18/28V. Не е ли по-добре в MMA режим напрежението да е около 70V? В смисъл такъв, че на този етап по-често ще използвам ММА режим, а TIG не толкова и за това се чудя дали ще е проблем.
                              то не е 28в, че в такъв случай няма да може да запали електрода. Нещо си се объркал.

                              Коментар


                              • От: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ааа , ше идвам при вас тези дни май
                                И аз ще наминавам към тях
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X