Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Отдавна са навлезли инверторни технологии за заваряване но напоследък гледам започнаха да стават и доста достъпни като цена инверторните заваръчни машини .затова можем да направим тема по този въпрос и всеки който желае да изрази менения за използваната от него заваръчна техника от този тип ,да намерим положителните и отрицателни черти на тези устройства ,вашите мнения ще помогнат на доста хора в избор на инвертора който ще им свърши най-добра работа !
    Както е известно доста от заваръчните инвертори освен като електрожен могат да се ползват и като ВИГ заваряване -особено при заварка на неръждавейка и ламарина с доста малки дебелени , е наистина малко е по специфично заваряването но при добро желание и тренировки може да се постигнат добри резултати! Затова няма да е лошо да се каже коя марка и модел дава добри резултати при ВИГ заваряване...
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

  • #2
    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Ти гледа ли
    http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=176 ?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Е в някой от темите има нещо по въпроса!
      Но всепак не лошо тук който иска да направи нещо като разбор и онценка на апрата който ползва!Примерно в следния вид:
      Марка и модел:
      Кога е купен :
      Достойнства :
      Недостатъци:
      Посещения в сервиз:
      Лична оценка (и коментари):

      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #4
        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Отрицателните черти на тия устройства са 3:
        1. По-висока цена
        2. Относително по-ниска надеждност (това по дефиниция), и важи за всички - от най-марковите до най-жълтите.
        3. По-трудно сервизиране.

        Други отрицателни черти няма. А при еднакви други условия предимствата са толкова осезаеми, че забравяш бързо и за трите посочени.

        Аз съм с китайски инверторен 200А/60% монофазно телоподаващо. До момента кусури не намирам. А и цената от около 1500лв, при тия параметри, е сравнима дори с читавите трансформаторни. За тегло и големина изобщо не може да иде реч за сравнение.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          fronius tp 1500 tig
          незнам какво има предвид колегата с по-ниска надежност,но тази машина има ПВ характеристика при 40 град. и 100% при 80 А . а е в най ниския клас.В режим на електродъгово заваряване по-добро качество на шева и по лесна работа на заварчика ,но достоинствата на тези апарати са по скоро при wig заваряването особенопри transtig i magicwawe сериите при който имаме възможност за безконтактно палене много настройки на режима на заваряване,заваряване на алуминиеви сплави/MW/.
          недостатък е цена на евентуалния ремонт,но това зависи най-вече от експолатацията в смисъл захранващо напрежение,работа при гръмотевици и механични влияния иначе такъв повреден само от много работа може би няма.Не ползвам апарата си много често,но в сервиз слава богу не е ходил и нямам никакви оплаквания от него,имам го от 3 години

          Коментар


          • #6
            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            ЕЙ ИЗЧЕЗНА МИ ПИСАНИЕТО НО ДОЛУ ГОРЕ БЕШЕ ТАКОВА:
            ПОЛЗВАМ FRONIUS TP 1500 TIG не знам защо ги смятате за ненадежни но според мен освен удобството да работиш с тях имат и много добри заваръчни характеристики ПВ характеристиката на апарата е при 40 градуса и при 80 А. е 100% а този апарат е в най ниския сегмент.Достойнствата на тези апарати се разкриват по добре при transtig i magicwave при които имаме безконтактно палене двутактов четиритактов режим регулиране харектиристиките на зав.процес постоянен и променливотоков /при MW/ режим зав. на алуминиеви сплави.Имам апарата от 3 год. не го ползвам твърде често и в сервиз слава богу не е влизал.Цената на ремонта е твърде спорен недостатък тъй като най често проблемите са от ползвателя не от машината,тези са капризни към токови удари ,светкавици гръмотевици И МУРДАРИ не съм сигурен дали такава машина е влизала в сервиз от мнго работа .АБЕ АЗ СИ ГИ ХАРЕСВАМ .
            PS ако мога да съм полезен мисля че ще открия доста информация

            Коментар


            • #7
              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Не ме разбирай погрешно. Имам САМО инвертори. Телоподаващо, пулсов AC/DC TIG, и пласмен резак.

              Всичкото това, барабар с бутилите, консумативите, каската и куп други инструменти ми се побира в багажника, че остава и място. А си ги товаря сам, и ги нося с едната ръка.

              За мен 50-100кг. кютуци са Out of question отдавна. Ама аз целя преносимост. На много колеги не им пука дали е 20 или 200кила.

              Но, по отношение на надеждността, отстъпват от класическите, още по дефиниция. Просто имат повече и по-сложни чаркове.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Имам два конвенционални(трансформаторни)-най-лекият е 29 кг,пещерски.
                Имам инвертор на Линкълн,който е 6 кг, с презрамчица и познай кой от тях прашасва в ъгъла. За надежността не знам,но досега съм нямал проблеми с инвертора.Безшумен е,лек,симпатяга и пере,та му се късат шортите.
                диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                Коментар


                • #9
                  До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
                  Имам два конвенционални(трансформаторни)-най-лекият е 29 кг,пещерски.
                  Имам инвертор на Линкълн,който е 6 кг, с презрамчица и познай кой от тях прашасва в ъгъла. За надежността не знам,но досега съм нямал проблеми с инвертора.Безшумен е,лек,симпатяга и пере,та му се късат шортите.
                  Имат си едно слабо място, и това е охлаждането. Вкарва вътре боклуци. А с тях не се работи в аптека, а по прашни гаражи и работилници.

                  На мойте три машинки съм измислил как да направя филтри на входа, и да компенсирам намаления поток с по-мощни вентилатори, ама не знам кога ще успея да намеря време. Идеята е да не вкарва метални частици, да гаси искри от това-онова (вездесъщия флекс например).

                  Ще е с капаче- сваляш, сменяш и качваш са секунди. А "филтъра" ще е тип "кече". Дават такива с торбичките за прахосмукачки. Перфектно за случая.

                  Някой хубав ден...
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...
                    Ще е с капаче- сваляш, сменяш и качваш са секунди. А "филтъра" ще е тип "кече". Дават такива с торбичките за прахосмукачки. Перфектно за случая.
                    Даа, а през това кече с каква мощност ще прекарваш въздух? Я прочети какво пише на табелката на прахосмукачката и пипни какъв горещ въздух излиза от нея?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Кечето е тънко. Пуска въздух лесно. Ще е с по-голяма площ от тая на вентилатора - 2 или 3 пъти. Потока не е голям, ама за всеки случай ще сложа 2-пъти по-мощен вентилатор. Идеята е да хвана по-грубите метални частички, които са потенциален проблем. Финия прах не ме интересува - той се чисти с пистолет за въздух, или прахосмукачка.

                      Опитвал съм го на друго място. Става.

                      А и при прахогризачката е малка площ с голям поток. Затова и се товари толкоз. При тия машинки потока е нищожен, в сравнение с прахосмукачка, и по-голямата площ и по-мощен вентилатор ще компенсират.

                      Звънни да се разберем за днес - 0889072757.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Мисля че в случая най-подходящия материал за филтър е ватата която се ползва в дрехите и олекотените завивки, едно парче 2х3 м струва около 5 лв. и ще сменяш колкото често искаш филтъра. Същата вата се ползва в някой кухненски абсорбатори (аспиратори), има добра пропускливост, а задържа доста фин прах. Не знам с искрите какво е положението. Това на прахосмукачките не е кече, а микрофибър - много близко до ватата, но по-плътно и тънко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Първоначално публикуван от powwer Преглед на мнение
                          Мисля че в случая най-подходящия материал за филтър е ватата която се ползва в дрехите и олекотените завивки, едно парче 2х3 м струва около 5 лв. и ще сменяш колкото често искаш филтъра. Същата вата се ползва в някой кухненски абсорбатори (аспиратори), има добра пропускливост, а задържа доста фин прах. Не знам с искрите какво е положението. Това на прахосмукачките не е кече, а микрофибър - много близко до ватата, но по-плътно и тънко.
                          Дебело ми е. По-скоро, ако се наложи ще ползвам такова за прахосмукачка, ама нагънато на акордеон - площта се увеличава колкото искаш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Fronius е по принцип една от водещите марки при заваръчните апарати но за мен високата му цената не съответсва на качествата на апаратите нито от високия нито от по ниския клас ! Работя професионална точно с Transtig - на малко по влажно време при работа с апрарата започва да бие ток, при работа на открито и при дори слаб вятър е възможно образуване на пори в шева това най вероятно се дължи на керамечната дюза която има доста странна форма ! А що се отнася до ПВ характеристиките и те не са толкова за хвалене има апарати с по-добри харктеристики !Аз съм впечетлен от апаратите на италианската фирма SELCO Този http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3〈=en&pid=2 е в класа на FRONIUS TP 1500 TIG а забележете харктеристиките му , те са по добри не само от тези на FRONIUS но и от лидерите Kemppi и Esab да не говорим пък за този http://www.selco.it/index.php?ct=1&sct=3〈=en&pid=65 които е с харктеристики мечта за всеки заварчик ,пък е и пълен с всевъзможни функции!Еднствения недостатък е бързото загрявяне на аргоновия бренер !
                            Апаратите KiTin на чешката фирма
                            Kuhtreiber
                            </SPAN>гледам че също имат добри параметри но не съм работил с тях за да изразя мнене за качествата им!


                            </SPAN>
                            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              За SELCO съм съвсем съгласен. Работих с тяхно пулсово телоподаващо на пловдивския панаир, и още ми държи влага.

                              Иначе, освен характеристиките, при сериозна работа се гледа и надеждността, и качеството на сервизното обслужване. А гореизброените фирми са си изградили име през годините.

                              Ама за мен е скъпичко. Не си изкарвам хляба с това.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X